Žilina – Poprad 4:3 (po s.n.) | Košice – HC Slovan 4:3 (kon.) | Skalica – Trenčín 8:2 (kon.)
Banská Bystrica – Zvolen 1:4 (kon.) | Martin – Nitra 6:3 (kon.)
HC Košice
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
HC Slovan Bratislava
sk Neděle 15.01.2012, 17:00 • Steel aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemný dobrý večer z Košíc. V šlágri 39. kola Tipsport extraligy sa stretnú domáce HC Košice so Slovanom Bratislava. Súboj medzi východom a zápasom, súboj dvoch najlepších útokov v lige. Vo vypredanej Steel arény sa stretnú odveký rivali v boji o prvé miesto v tabuľke. Hosťujúci Slovan dnes na ľade Košíc nečaká rozhodne nič jednoduché, domáci hokejisti nabrali skvelú formu a v posledných 7 zápasoch nenašli premožiteľa. Výsledky Slovana závisia hlavne od toho, kde hrajú. Doma je ich bilancia najlepšia v lige, ale ak opustia brány svojho štadióna, tak už to nie je také suverénne(posledné tri zápasy vonku prehrali so skóre 5:19). V poslednom zápase pred týmto šlágrom vyhrali Košice na ľade Zvolena 3:1, keď po prvej tretine prehrávali po Hylákovom zaváhaní. Hostia si s chuti zastrieľali na svojom ľade proti Žiline a vyhrali vysoko 7:0.

“Môj dom, môj hrad“ aj takto by sme mohli pomenovať doterajšie zápasy týchto dvoch súperov v prebiehajúcej sezóne. Slovan vyhral svoje domáce zápasy 3:0, 5:3 a 2:0, Košice vyhrali na svojom ľade 5:1.

Domáci tréner Miroslav Ihnačák nemôže naďalej počítať so zranenými Radekom Deylom a Ondrejom Gmitterom, ku ktorým sa pridal aj Marcel Haščák (choroba). Naopak svoj prvý zápas na domácom ľade od zranenie by mal odohral Richard Jenčík, ku ktorému by sa mali pridať aj hráči z farmy v Bardejove (Marcel Baláž a Tomáš Petruška)
    Mužstvo Slovana nepricestovalo na východ bez zranených hráčov - Michal Hudec(zranená noha a Lukáš Bohunický (pozastavená činnosť kvôli dopingovému nálezu). Tréner Štefan Mikeš môže naopak počítať so svojou najväčšou hviezdou v mužstve, Miroslav Šatan doliečil chrípku a je pripravený na dnešný zápas.

Dôležitý bude dnes aj výkon oboch brankárov, v skratke sa pozrime na štatistiky oboch brankárov.
    Alexander Hylák odchytal 38 zápasov s 93, 48% úspešnosťou zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas má 2,20.
    Branislav Konrád odchytal 35 zápasov s 92,90“% úspešnosťou zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas má 2,24.

Podstatným faktorom bude aj hra v presilovkách, resp. v oslabeniach.
    HC Košice: presilovky-18,49 % (4 v lige), oslabenia – 83,90% (7 v lige)
    HC SLOVAN Bratislava : presilovky - 20,71%(3 v lige), oslabenia – 81,48%(9 v lige)

Úvodné zostavy:

HC Košice: Hylák(Halász) - Homér, Tabaček(A), Šeda, Kolba, Slimak, Novák, Chovan - Bartoš, Zálešák((K), Dravecký(A) - Spilar, Gron, Miklík - Petruška, Chovan Mat., Baláž - Piatak, Pašek, Mlynarovič - Jenčík
    Tréner: Miroslav Ihnačák

HC Slovan Bratislava: Konrád(Orčík) - Ďatelinka, Fruhauf, Švárny(A), Dobroň, Jerofejevs, Štajnoch, Trška - Bulík, Kukumberg, Šatan(K)- Hudáček, Lipiansky(A), Bartánus - Sloboda, Macho, Buc - Bakoš, Preisinger, Kudrna
    Tréner: Štefan Mikeš

Rozhodca: D.Konc , R.Müllner - V.Snášel, M.Smrek .

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:13
    Miroslav Šatan potiahol puk do pásma domácich, prihral na Ďatelinku, ktorý len nahodil za bránku Hyláka.

00:48
    V prvej šanci druhý útok domácich, Gronovi sa nepodarilo pretlačiť puk. Hra pokračovala a do dobrej streleckej pozícii sa dostal Spilar, Konrád pozorný a chytá.

01:44
    Matúš Chovan spolu s Balážom dlho držali puk na svojich hokejkách, nakoniec po nepresnej prihrávke za bránkou sa puk dostal až do stredného pásma.

02:30
    Štajnoch teraz tvrdo narazil Draveckého, rozhodcovia nechali pokračovať v hre.

03:16
    Tentokrát však už zákrok hráča Slovana neostal bez povšimnutia. Tomáš Bulík 2 minúty za držanie.

03:28
    Miklík našiel na modrej Kolbu, ten tvrdo od modrej vystrelil. Konrád strelu videl a tak bez problémov chytá.

03:48
    Marek Bartánus vyhadzuje cez všetky čiary a obe mužstvá striedajú.

04:28
    Vzruch na oboch stranách, Kudrna tvrdo vypálil len tesne vedľa Hylákovej bránky a na druhej strane v prečíslení 3 na 2 zakončoval Dravecký len do Konráda.

04:53
    Do návratu Bulíka zostáva len 23 sekúnd a vhadzuje sa v strednom pásme.

05:18
    Slovan už v piatich hrnú sa do útoku.

05:44
    Miroslav Šatan začína útok od Konráda, puk nakoniec musel schovať v lapačke Hylák pred dobiedzajúcim Kukumbergom.

06:16
    Dobroň nepresne prihrával a tak po sa zakázanom uvoľnení bude vhadzovať pred Konrádom.

06:59
    Libor Hudáček šikovne strieľal z kraja, Hylák chvíľu nevedel o puku, ten mal však vo výstroji.

07:33
    Vylúčenie na strane domácich. Michel Miklík 2 minúty za držanie.

07:40
    Slovan dal gól!
    Slovan svoju presilovku rýchlo využíva. Gólu predbiehal zrejme faul na domáceho Tabačeka, hra však pokračovala a Marek Bartánus našiel na modrej IVANA ŠVÁRNEHO a ten švihom zavesil. Asistencia: Marek Bartánus.

08:36
    Slovan po góle ožil a chvíľku tlačil domácich v ich pásme, bez strely a puk je v strednom pásme.

09:58
    Hostia si nerozumeli v rozohrávke a k puku sa dostal Spilar, jeho kľučka už bola možno navyše a puk skončil v rohu klziska.

11:35
    Košičania majú problém s prechodom do útočného pásma, hostia sa výborné vracajú a pozorne bránia.

12:02
    Baláž sa otočil spoza bránka a jeho strelu vykopol betónom Konrád.

13:51
    Gronove nahodenie na mantinel bolo ešte pred červenou čiarou a tak je pískané zakázané uvoľnenie.

14:08
    Branislav Konrád teraz dobre čítal hru a vyhodil puk pred dobiedzajúcim Draveckým.

14:18
    Dravecký teraz zbytočne vzal puk z hokejky Kolbu.

15:22
    Ďatelinka nahadzoval na bránku Hyláka, pred nim šikovne tečoval Preisinger, brankár domácich stihol zareagovať.

16:07
    Dušan Pašek si nakorčuľoval spoza bránky až pred Konráda, švihom vystrelil a brankár hostí schoval puk medzi betónmi.

17:03
    Miroslav Šatan sa snažil bekhendom nájsť Bulíka, jeho prihrávku stečoval Šeda len za bránku Hyláka.

17:36
    Mohlo byť vyrovnaní, Dravecký prihral medzi kruhy na Šedu a ten z jednej orazítkoval pravú tyč Konrádovej bránky.

17:39
    Vylúčenie na strane hostí. Libor Hudáček 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

18:40
    Vylúčenie na oboch stranách. Michal Novák a Martin Štajnoch 2 minúty za hrubosť, hrá sa 5 na 4.

18:20
    Domáci v tlaku , hneď niekoľko hráčov skúšalo štastie strelou.

19:10
    Ďalšia obrovská príležitosť domácich. Ján Tabaček tvrdo vystrelil, jeho strelu vyrazil Konrád len pred Zálešáka, ktorý z otočky trafia pravú tyč Konrádovej bránky.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina je za nami. O jediný gól sa postaral hosťujúci obránca Švárny, ktorý využil expresne rýchlo jedinú presilovú hru hostí. Domáci majú zatiaľ na hokejkách aj trocha smoly, keď v dvoch prípadoch trafili pravú tyč Konrádovej bránky. Druhá tretina začne v čase 17:47.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:39
    Puk je v strednom pásma a obe mužstvá striedajú.

21:41
    Michel Miklík vystrelil švihom po Gronovej prihrávke, netrafil bránku.

21:59
    Domáci sa naďalej snažia o vyrovanie, Spilar bekhendom prihrável cez Konrádove bránkovisko, kde sa puk odrazil od Fruhaufovej korčule len tesne vedľa ľavej tyči.

23:44
    Samuel Mlynarovič sám pred Konrádom, jeho tvrdú strelu vyrazil brankár hostí vysoko nad seba.

24:02
    Aktivita domácich prináša ovocie v podobe vylúčenia na strane hostí. Tomáš Bulík 2 minúty za faul kolenom.

24:27
    Martin Bakoš vyhodil cez všetky čiary a odchádza stiedať.

24:59
    Kolbovi nesadol puk a tak puk vyhadzuje Buc až k Hylákovi.

26:02
    Košice dali gól!
    S koncom presilovky vyrovnávajú domáci na 1:1. Miroslav Zálešák zamiešal puk za bránkou hosti, prihral do bránkoviska na Bartoša, puk však zobral Vladimír Dravecký a blafákom prekonáva Konráda. Asistencie: Miroslav Zálešák, Peter Bartoš.

26:31
    A domáci mohli ísť do vedenia. Baláž prihral na Mlynaroviča, ten vystrelil bekhendom a Konrád vyrazil len pred Petrušku, hosťujúci brankár v poslednej chvíli schoval puk vo svojej lapačke.

27:13
    Hostua sa po dlhej dobe usadili v pásme domácich, chýbala tinz strela.

27:30
    Domáci zle striedali a hostia sa dostali do prečíslenia 2 na 1, o dobrú príležitosť sa pripravili nepresnou prihrávkou.

27:48
    Vylúčenie na strane domácich. Ján Tabaček 2 minúty za podrazenie.

28:48
    Hostia dlhé sekundy motali hlavu domácim hráčom, až sa po nepresnej prihrávke dostali do stredného pásma.

29:20
    Ján Homér prihral medzi nohy Zálešákovi a tomu prešiel puk medzi nohami.

29:43
    Domáci šli v oslabení 2 na 1, Dravecký vystrelil len do presúvajúceho sa Konráda a dorážka Zálešáka končí mimo bránky.

29:52
    Domáci s piatimi hráčmi a hneď sa hrnú do útoku.

30:28
    Po súboji pred bránkou Hyláka ostal ležať hosťujúci Sloboda, po svojich odchádza na striedačku.

30:42
    Vylúčenie na strane domácich. Matúš Chovan 2 minúty za hákovanie.

30:50
    Ján Lipiansky si nakorčuľoval medzi kruhy a bekhendom vystrelil len do Hyláka.

31:14
    Marek Bartánus vystrelil švihom z ľavého kruhu, jeho strela skončila až v strednom pásme.

31:38
    Peter Fruhauf vystrelil od modrej, domáci brankár jeho strelu videl a bez problémov chytá.

32:30
    Peter Bartoš teraz možno zbytočne držal puk vo svojom pásme, nakoniec vyhodil len tesne za modrú čiaru.

32:54
    Domáci sú už v piatich a tlačia sa do útoku.

33:12
    Po nepresnej Trškovej prihrávke sa vhadzuje pred Konrádom.

34:15
    Michal Novák zaváhal na modrej čiare a dvaja hráči hostí kočuľovali na Hyláka, Miroslav Šatan prihral na TOMÁŠA BULÍKA a ten do prázdnej bránky strieľa druhý gól hostí. Asistencie: Miroslav Šatan, Roman Kukumberg.

35:15
    Vladimír Dravecký strieľa z uhlu do pripraveného Konráda.

35:52
    Vylúčenie na strane hostí. Roman Kukumberg 2 minúty za podrazenie.

36:04
    Hostia vyhadzujú po nepresnej rozohrávke Miklíka.

36:20
    A po ďalšej nepresnej prihrávke vyhadzuje Švárny cez všetky čiary.

37:16
    Táto presilovka zatiaľ domácim nevychádza hostia sa dobre bránia a vyhadzujú puk k Hylákovi.

Dnešné stretnutie sleduje 8 347 divákov. Vypredané!!!

37:49
    Michal Novák vystrelil z jednej, Konrád jeho strelu vyrazil len pred seba, kde sa snažil dotlačiť puk Piatak.

37:57
    Hostia už v piatich.

38:29
    Matúč Chovan zabojoval za bránkou a prihral medzi kruhy na Jenčíka, tomu puk nesadol a jeho slabšia strela smeruje mimo priestor bránky.

39:02
    Stanislav Gron zlomil hokejku hneď pri vhadzovaní a tak šprintoval po ďalšiu na striedačku. Ponahľať sa nemusel, hostia vyhodili cet všetky čiary.

39:30
    Vylúčenie na strane domácich. Marek Kolba 2 na minúty za zdržovanie hry.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretine si hostia udržali jednogólove vedenie. Domáci využili svoj úvodný tlak a vyrovnali Draveckého bekhendovým zakončením, hostia však využili zaváhanie domácej obrany a Bulíkom odskočili domácim opäť na rozdiel jedného gólu. Tretia tretina začne v čase 18:36.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:28
    Ján Tabaček si v oslabení nakorčuľoval do pásma hostí, jeho zblokovaná strela končí na ochrannej sieti.

40:54
    Na druhej strane skončil puk podobne na ochrannej sieti po zblokovanej strele Jána Lipianského.

41:37
    Košičania s piatimi hráčmi.

43:05
    V týchto chvíľach sa hra odohráva väčšinou v strednom pásme.

43:44
    Rozhodca Konc prerušil pre pre postavanie útočiacého hráča v bránkovisku Konráda.

43:50
    Po vyhratom buly strieľal z jednej Bartoš, jeho zblokovaná strela skončila lobom za bránkou hostí.

44:11
    Hudáček vystrelil Draveckému hokejku pred očami Konca, ten ostal pokojný a hra pokračuje ďalej.

44:55
    Spilar pekne obohral Macha, prihral na Miklíka, ten pohybom oklamal Konráda, v posledne chvíli mu ostal puk za hokejkou a nezakončil do okrytej bránky.

46:10
    Michal Dobroň vystrelil od modrej, Hylák jeho strelu celú dobu videl a puk schovavá vo svojej výstroji.

47:03
    Vylúčenie na strane hostí. Peter Fruhauf 2 minúty za držanie hokejky.

47:10
    Martin Bakoš vyhral buly a rukavicou vyhodil puk do stredného pásma.

48:27
    Michal Macho nevyhodil razantne puk. Gron si asi na trikrát vymieňal puk s Kolbom, aby nakoniec puk posunul na Michala Šedu, ten tvrdo vystrelil, Konrád vyrazil len pred MICEHAL MIKLÍKA, ktorý bekhendom prekonal hosťujúceho brankára. Asistnecie: Marek Kolba, Michal Šeda.

49:48
    Hostia sa dostali po nepresnej prihrávke len do stredného pásma.

50:33
    Dravecký sa dostal so Zálešákom do prečíslenia, sľubná akcia domácich skončila zblokovanou prihrávku do rohu klziska.

50:36
    Vylúčenie na strane hostí. Michal Dobroň 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvyhnutou hokejkou.

51:41
    Gron teraz možno zbytočne vystrelil zo zlej pozície, puk vyhodil Štajnoch až k Hylákovi.

52:36
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

52:48
    Slovan pôjde opäť do štyroch. Ivan Švárny 2 minúty za faul kolenom.

53:56
    Dravecký hľadal z otočky Tabačeka, jeho prihrávka však skončila až v strednom pásme.

54:38
    Po Šedovej tvrdej strele a zákroku Konráda ostal puk ležať v bránkovisku, trvalo nejakú dobu kým si to hráči všimli.

55:33
    Peter Bartoš dostal prihrávku od Zálešáka a v dobrej pozícii strieľa len do brankára hostí.

56:26
    Peter Bartoš teraz nádherne obohral dvoch hráčov hostí, prenechal puk na Miroslava Zálešáka, ten prihral krížne na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO a ten strelou do šibenice dáva vedúci gól domácich. Asistencie: Miroslav Zálešák, Peter Bartoš.

57:06
    Martin Bakoš teraz vystrelil len nad bránku Hyláka.

57:32
    Vylúčenie na strane domácich. Hokejka Stanislava Grona teraz zbytočne vyletela do tváre Bartánusa a tak si ide domáci útočník sadnúť na 2 minúty za hru s vysokou hokejkou.

57:52
    Hostia vyrovnávajú vo svojej ďalšej presilovej hre. IVAN ŠVÁRNY snaď na tretikrát pretlačil puk za ležiaceho Hyláka. Asistencia: Marek Bartánus.

58:28
    Neskutočný záver stretnutia pokračuje. Navrátilec do zostavy domácich RICHARD JENČÍK si položil obráncu hostí a zavesil puk ponad Konrádovu lapačkou. Asistencie: Michal Šeda, Erik Piatak.

58:28
    Oddychový čas hostí.

58:49
    Hostia v šiestich

58:55
    Konrád sa vracia do bránky, vhadzuje sa v strednom pásme.

59:04
    Konrád je opäť na striedačke.

59:27
    Miroslav Šatan nahadzoval spoza bránky na Hyláka, ten s problémami schoval puk v lapačke.

59:27
    Vylúčenie na oboch stranách. Miroslav Zálešák a Marek Bartánus 2 minúty za hrubosť.

59:39
    Miroslav Šatan nahodil puk na bránku a len tesne minul Hylákovu bránku.

59:52
    Vylúčenie na strane domácich. Peter Bartoš 2 minúty za držanie. Hostia hrajú 6 na 4.

59:59
    Hostia ešte vystrelili, Hylák schoval puk a po odpískaní sa strhla bitka.

59:59
    Vylúčenie na oboch stranách. Michal Šeda a Miroslav Šatan 2 minúty za hrubosť.

60:00

Máme za sebou skvelý a dramatický zápas, ktorému snaď nechýbalo nič. Hostia v dnešnom stretnutí dvakrát vyhrávali, aby v 58 minúte vyrovnali v presilovej hre. Hrdinom dnešného stretnutia sa stal Richard Jenčík, ktorý po individuálnej akcii rozhodol dnešný šláger. Prajem Vám príjemný zvyšok dnešného večera. (19:18:17)

Miroslav Samseli

Branky a nahrávky: 27. Dravecký (Zálešák, Bartoš), 49. Miklík (Kolba, Šeda), 57. Dravecký (Zálešák, Bartoš), 59. Jenčík (Šeda, Piatak) - 8. Švárny (Bartánus), 35. Bulík (Šatan, Kukumberg), 58. Švárny (Bartánus)

Rozhodčí: D.Konc , R.Müllner - V.Snášel, M.Smrek

Diváci: 8 347