Čerepovec – Chabarovsk 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 3:4 (po s.n.) | Dynamo Moskva – Omsk 1:2 (po s.n.)
Severstal Čerepovec
3:2 (3:0, 0:1, 0:)
Amur Chabarovsk
Pondělí 16.01.2012, 16:00KHL

To je ode mne vše, loučím se s vámi a těším se na další počtenou. (18:11:24)

Zápas je u konce. Domácí si i přes snížení hostů a následné power-play uhájili těsné vítězství a ponechávají si tak doma všechny body.

60:00

59:58
    Oddechový čas pro hosty. Po icingu domácích se bude vhazovat ještě před Tarasovem. Hostující brána zůstává prázdná.

59:30
    Šipačev netrefuje po brejku dva na jednoho bránu!

58:56
    Truněv pálí do skrumáže hráčů před Lašákem, puk nakonec končí mezi betony hostujícího gólmana.

58:30
    Ovšem si hosté sami komplikují situaci. Střelec prvního gólu Amuru Petr Vrána (AMU) vyloučen na 2 minuty.

57:36
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Ještě bude drama! Plotnikov obkroužil bránu, z otočky vystřelil a jeho střelu za záda Tarasova dorazil nikým neatakovaný ANDREJ STĚPANOV. Asistence: Sergej Plotnikov.

56:59
    Stěpanov to zkusil z levého křídla, Tarasov si jeho střelu našel a přerušuje.

56:47
    Kovyršin nahazuje z pravého křídla na Lašáka, domácí šetří čas v útočném pásmu.

56:12
    Vadim Šipačev prošel kolem tří obránců hostí, na střelu už ale neměl dostatek prostoru, Lašák jednoduše chytá.

55:05
    Domácí se již zcela brání a spoléhají hlavně na rychlé brejky.

54:33
    Střelu Kiseleviče přes obránce stihne Lašák rychle rozehrát.

54:05
    Růžičkův pokus z pravého křídla vyráží Tarasov mimo svoji bránu.

53:27
    Do rány Nikulina od modré se položil domácí obránce. Následný brejk domácích ale gólem nekončí. Kazakovčev se nedokázal před Lašákem prosadit tečí.

52:43
    Stoljarov mohl pelášit sám na Lašáka, v poslední chvíli mu stihl vypíchnout puk hostující obránce Piganovič.

52:09
    Severstal drží takticky puk v útočném pásmu.

50:50
    Domácí se hlavně brání, přesto se Amuru nedaří usadit v pásmu.

49:31
    Po Petružálkově střele z pravého křídla chtěl dorážet opět Vrána, Tarasov ale i tentokrát stihl přikrýt dříve puk.

49:22
    Vrána chtěl tečovat před Tarasovem nahození od modré, byl ale důrazně odtlačen domácí obranou.

49:15
    Nahození Šitkova z pravého křídla nestihl Tarasov rychle rozehrát, buly po jeho levici.

48:42
    Domácí se brání vyhozením na icing.

47:45
    Hra má nasazení, hosté stále cítí šanci na možný bodový úspěch, momentálně jsou lepším týmem.

47:02
    První útočná formace Amuru sevřela domácí v pásmu, Tarasov se dožadoval faulu, rozhodčí ale zůstává v klidu.

46:17
    Domácí zamkli hosty v pásmu, nepřesnou přihrávkou se z něho ale sami vyhnali.

45:15
    Siďjakin sám proti poslednímu obránci hostů střílí těsně mimo.

44:54
    Bekhend Kovyršina z mezikruží do rozhozené obrany hostí nedoletěl až k Lašákovi.

44:35
    Icing Chabarovsku vrátí hru před Lašáka.

44:12
    Stoljarov se chtěl z levého křídla natlačit před Lašáka, v poslední chvíli ho ale odstrčil hostujcíí Kopejkin.

43:32
    Domácí se zbytečně neženou do útoku. Vyčkávají ve středním pásmu a znepříjemňují hostům jejich ofenzivní snažení.

42:24
    Siďjakin dotíral na Lašáka, ten raději přeruší hru.

41:34
    Domácí napadají rozehrávku Amuru, ten má problémy se dostat do pásma.

40:40
    Piganovičovo nahození od modré ukrývá Tarasov v lapačce. Hosté na domácí vlétli již z úvodu třetiny.

40:22
    Petružálek z levého křídla míří těsně mimo levou tyč.

40:01

Druhá třetina již byla herně vyrovnaná, prosadit se v ní dokázal pouze hostující tým, který díky českému útočníkovi Petru Vránovi snížil stav utkání. V závěru mohl další gól domácích přidat nejlepší střelec domácího mužstva Šipačev, obránce Mäenpää byl ale proti.

40:00

39:37
    Mäenpää teď stihl vložit hůl do přihrávky Šipačeva a zabránit tak skoro jistému zakončování do prázdné hostující brány.

38:15
    Šitkov s Luginem kombinují před Tarasovem, ke střele se ale nedostali.

37:10
    Pokus Stěpanova z levého křídla minul těsně levou tyč Tarasovy brány.

36:15
    Hosté ve druhé třetině snižují skóre. Tarasov zavezl po levém křídle puk do pásma, po střele ho stihl ještě vybojovat, předložil ho PETRU VRÁNOVI, který si sjel blíž k bráně a švihem propálil gólmana Tarasova. Bez asistence.

35:28
    Hra se přelévá ze strany na stranu, žádný z týmů se ale nedostává do vážnějšího zakončení.

34:33
    Truněv z otočky minul bránu Lašáka, následně se nevydařila dorážka ani Cvetkovi.

33:41

33:10
    Kopejkin z levého křídla minul bránu domácího Severstalu. Přesto mají teď domácí co dělat, aby se ubránili tlaku hostí.

32:44
    Tarasov teď skvělým zákrokem vymazal Petra Vránu, který pálil z první z pravého křídla po přihrávce od Tarasova.

32:17
    Hosté jsou v tlaku, oba pokusy Petružálka ale Tarasov kryje.

31:41
    Puistola (CER) je vyloučen za hákování.

31:30
    Omluvte vzniklé technické potíže s online přenosem. Osm minut před koncem druhé části je stále skóre stejné jako po dvaceti minutách.

28:18
    Plotnikova rána od modré končí v lapačce domácího gólmana.

28:02
    Tarasov přerušuje hru po střele z buly.

27:48
    Další icing domácích. Hra je oproti první třetině již zcela vyrovnaná.

27:02
    Kopejkin pálí z mezikruží švihem, jeho rána ale ztečována do rohu.

26:49
    Icing domácích.

26:41
    Tarasov projel celým hřištěm, z levého křídla pálil ale jen do lapačky připraveného Tarasova. Gólman domácích opět vychází ze vzájemného minisouboje jmenovenců jako vítěz.

26:06
    Kronwallova rána od modré nedoletěla k Lašákovi.

25:31
    Vlasenko přihrával v úniku dva na dva svému spoluhráči, hostující obránce ale jeho přihrávku vystihl a změnil její směr.

25:10
    Plotnikov byl v útočném pásmu dříve než Ignatuškin s pukem - ofsajd.

23:40
    Petružálkovi se na modré nepodařila rozehrávka, domácí Nurtdinov ale neměl potřebnou rychlost, aby mohl unikat do brejku.

22:59
    Před dotírajícím Petružálkem přikryje Tarasov raději puk.

22:46
    Po vzájemné kolizi za bránou hostí se z ledu zvedají těžce Vlasenko a Pereščagin. Oba budou ale v pořádku.

22:02
    Kazakovčev vyzkoušel Lašákovu pozornost z pravého křídla, gólman hostí úspěšný.

21:54

21:41
    Střela Šipačeva z mezikruží mířila těsně mimo, po dalším pokusu domácích přikrývá Lašák puk.

20:51
    Další vyhození Amuru, domácím se z kraje třetiny přesilovka nedaří.

20:24
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

20:01

Po prvních minutách, které byly v režii hostů se slova chopili domácí a zasypali hostující celek třemi brankami. Druhá třetina začne početní výhodou domácích.

20:00

19:54
    Za hákování je ještě vyloučen Šitkov (AMU).

19:40
    Stoljarov si z rohu vybruslil před bránu, z bezprostřední blízkosti se mu ale Lašáka prostřelit nepodařilo.

18:11
    Hosté by rádi v první třetině dali alespoň jeden gól, obrana domácích je ale řádně proti a dobře se zatím brání.

17:03
    Tarasov versus Tarasov. Úspěšnější však domácí brankář, který si na střelu švihem ze středu pásma v podání útočníka Amuru počíhal.

16:29
    Hra se rázem uklidnila, žádný z týmů se nedostává do vážnějších šancí, domácí jsou očividně s průběhem spokojeni.

15:01
    Na druhé straně pálí Gluchov, Tarasov ale na jeho pokus dobře viděl.

13:41
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí si s hosty dělají, co chtějí. Do naprosto rozhozené obrany hostujícího celku si sjelo několik útočníků domácích a po několika vzájemných přihrávkách kolem brankoviště uklidil puk do sítě VADIM ŠIPAČEV. Asistence: Maxim Čudinov, Alexandr Stěpanov.

12:50
    Domácí jsou při chuti a stále pokračují v obléhání hostující brány. Rána Siďjakina z levého křídla Lašáka nepřekvapila.

12:09

11:37
    Po neúspěšném pokusu Cvetkova se hosté osvobozují.

11:13
    Domácí kombinují v pásmu, gólman Lašák však drží akcie svého týmu nadále ve hře.

10:09
    Vyloučen Pereščagin (AMU) za vyhození puku mimo hřiště.

09:26
    Severstal využívá přesilovou hru a dává druhou bránu. Po ráně Němce od modré neudržel povyjetý Lašák puk pod svým betonem, toho se ujal RUSLAN NURTDINOV a zasunul ho za brankáře Amuru. Asistence: Ondřej Němec, Andrej Šefer.

08:43
    Prvnímu útoku domácích se hosté ubránili a vyváží puk pryč.

08:19
    Piganovič (CHA) vyloučen za vražení na hrazení. Přesilovka pro domácí.

07:38
    Domácí v dalším náporu, Stěpanovi se ale puk za záda Lašáka dotlačit nepodařilo.

06:15
    Domácí se ubránili přesilovce hostí a dostávají se do vedení. Kazakovčev zavezl puk do pásma, předložil ho před bránu, kde se v souboji několika holí k němu jako první dostal IGNAT ZEMČENKO a nekompromisně ho zametl za Lašáka. Asistence: Nikolas Kazakovčev.

05:37

05:34
    Šefer ve vlastním oslabení dostal puk do jízdy na druhém křídle, trefil však jen hráče před sebou.

05:14
    Další útok Amuru zastavuje ofsajd. Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

04:48
    Růžička nezavezl puk do pásma, ten opět opouští pásmo domácího celku.

04:25
    Hosté se ke střele nedostali a Čerepovec vyhazuje.

03:37
    Po faulu na Kopejkina vyloučen Němec (CER) za sekání.

03:22
    Po nahození od modré se před Tarasova tlačil Petružálek, gólman domácích ale přes českým útočníkem přikryl puk a přerušuje hru. Buly po jeho pravici.

02:50
    Domácí se ubránili dalšímu útoku hostí a mohou založit svoji ofenzivní akci.

01:56
    Šitkov dostal příhru před bránu, byla ale tísněn a před Tarasovem nemohl přesně zakončovat.

01:15
    Nurtdinov v šanci i na druhé straně, jeho pokus z levého křídla ale tlumí Lašák mezi betony.

00:46
    Tarasov přerušuje znova hru, tentokrát po dorážce Růžičky.

00:29
    Petružálek vyslal ze středu útočného pásma první střelu. I přes to že střílel kolem obránce, Tarasov na jeho pokus dobře viděl.

00:12
    V bráně domácích nastoupil Tarasov, bránu hostí hájí slovenský Ján Lašák.

00:01

Hosté se představí v bílých dresech, domácí borci obléknou černé kombinace. Po ruské státní hymně bude moci utkání započít.

V utkání budeme pozorovat i českou stopu. V dresu domácích se představí český obránce Ondřej Němec, v týmu hostí nastoupí hned trojice českých útočníků: Petr Vrána, Jakub Petružálek a Martin Růžička.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Tarasov) – Kronwall, Čudinov, Šefer, Němec, Puistola, Kiselevič, Jegoršev – Stěpanov, Stoljarov, Šipačev – Cvetkov, Nurtdinov, Truněv – Kazakovčev, Kovyršin, Zemčenko – Siďjakin, Bojkov, Vlasenko.

Amur Chabarovsk: Lašák (Murygin) – Piganovič, Mäenpää, Groth, Pereščagin, Ježov, Muchačev – Tarasov, Vrána, Petružálek – Nikulin, Kopejkin, Růžička – Stěpanov, Plotnikov, Ignatuškin – Šitkov, Lugin, Gluchov.

Rozhodčí: Deev, Kiselev - Gardener, Sazonov.

Pojďme se teď podívat na postavení obou týmů v tabulkách obou konferencí KHL. Domácí Čerepovec v Západní konferenci již nasbíral 62 bodů, což ho řadí na průběžnou šestou příčku v danné konferenci.
    Dnenší soupeř domácích Amur Chabarovsk je na tom o poznání lépe, s 68 body se vyhřívá na druhé příčce tabulky Východní konference.

Pěkné odpoledne při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. Na dnešním programu máme střetnutí Čerepovce proti Chabarovcku, zápas začne v 16:00 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 7. Zemčenko (Kazakovčev), 10. Nurtdinov (Němec, Šefer), 14. Šipačev (Čudinov, Stěpanov) - 37. Vrána, 58. Stěpanov (Plotinkov)

Severstal Čerepovec: Tarasov (Košečkin) – Kronwall, Čudinov, Šefer, Němec, Puistola, Kiselevič, Jegoršev – Stěpanov, Stoljarov, Šipačev – Cvetkov, Nurtdinov, Truněv – Kazakovčev, Kovyršin, Zemčenko – Siďjakin, Bojkov, Vlasenko.

Rozhodčí: Deev, Kiselev - Gardener, Sazonov