Třinec – Liberec 1:0 (kon.) | Litvínov – K. Vary 4:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Motor ČB 3:0 (kon.) | Slavia – Zlín 2:1 (po pr.) | Sparta – Plzeň 4:3 (po s.n.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 17.01.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Domácí už hodně důležitou výhru nepustili. Nejlepšími hráči zápasu vyhlášeni Pavel Patera a Miroslav Holec. Brno se, vzhledem k současným výsledkům, nejspíš propadne mimo play-off. Poslední čtvrtinu načali Rytíři velmi dobře. Herně se utkání dá nazvat jako mač play-off. Oba celky se spolu v dohrávce prvního kola střetnou ještě za týden. Do té doby však následují ještě další dvě kola. Ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (19:59:40)

60:00

59:42
    Drtina minul vyhozením o půl metru branku.

59:38
    A ještě to bude zajímavé! Jason Lepine (KLA) dostává dvě minuty za hrubost.

59:21
    Domácí dostali puk do středního pásma.

Oddechový čas pro Venerovu družinu.

59:02
    Kalla padl do střely a zablokoval jí vysoko nad.

58:48
    Trvaj míří z branky.

58:07
    Čas se hostům krátí, teď je navíc zastavil ofsajd.

57:45
    Holec nahodil od mantinelu na Cháberu, který puk neudržel. Petrovický zblízka nedorazil úspěšně.

57:20

57:07
    Druhá polovina přesilovky se Kladnu nedaří.

56:36
    Kafka střílel z kruhu a puk procedil mezi Trvajovy betony, jenže puk se zastavil ještě před brankovou čárou.

56:22
    Lepine si sjel na přihrávku Hovorky, branku ale minul.

55:58
    Hovorka hodně špatně rozehrál a hosté vyhodili.

55:20
    Róbert Petrovický (KOM) jde potřetí na trestnou, dvě minuty za nedovolené bránění.

54:51
    Hosty zastavuje v další akci ofsajd.

54:24
    Domácí jeli do akce tři na dva. Kalla zkusil překvapit střelou, která ale neprošla.

54:00
    Šest minut zbývá, hosté zakládají útok.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 22. Hovorka (Knotek, Kalla), 23. Kafka (Lukáč, Valský), 51. Bicek (Patera, Kuchler) - 27. Erat, 40. Holec (Petrovický, Kováčik)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Posmyk, Drtina, Toman, Lepine, Procházka, Piskáček, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, Látal - Eberle, Melka, Bílek - Kafka.
    HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Malec, Sova, Bilčík - Dlouhý, Čermák, Jar. Svoboda - T. Svoboda, Jak. Svoboda, Zohorna - Holec, Petrovický, Erat - Balej, Koreis, Křivohlávek - Káňa.

Rozhodčí: Šindler, Kalivoda - Rozlílek, Horinek