Island – Slovinsko 32:34 (2.pol) | Španělsko – Rusko 30:27 (2.pol) | Chorvatsko – Norsko 26:20 (20:10)

(32:34) (32:34) (13:50:32)

S konstatováním, že po skvělé devětapadesátiminutové házenkářské bitvě a frašce v závěru zápasu postupují Slovinci do čtvrtfinálové skupiny, zatímco Island musí čekat na prohru Norska, se na chvíli loučím a u zápasu Francie s Maďarskem za půl hodiny těšim opět na přečtenou. (32:34)

Sedmi brankami ke slovinské výhře přispěli Skube a Gajič, o jednu méně přidal Dolenec. Bratři Zvižejové po výborném výkonu proti Chorvatsku dnes zůstali každý na dvou střeleckých úspěších. Na druhé straně vstřelil devět branek Sigurdsson, pěti se pak do střeleckých statistik zapsal Atlason. (32:34)

Slovinsko poráží Island 34:32 a slaví postup do čtvrtfinálové skupiny! Ovšem svůj kredit za výborný dnešní výkon shodilo poslední minutou, kdy úmyslně doslova darovalo Islandu dvě branky, aby Island ještě udržel šanci na postup v případě večerního chorvatského vítězství a Slovinci tak mohli zahájit čtvrtfinálovou skupinu se ziskem dvou bodů místo žádného v případě postupu Norska. (32:34)

60
    Konec zápasu. (32:34) (0:0)

60
    Neuvěřitelné chvíle se stávají skutečností, Slovinci v závěru pouze odhodili míč do zámezí a nechávají Island vstřelit další snadnou branku v samém závěru zápasu! (32:34) (32:34)

60
    Závěr se mění v obrovskou frašku, Palmarssona výborným zákrokem vychytal Škof, ovšem Slovinci naprosto přestali hrát, nechali doběhnout pro míč Kristjánssona, který poté snadno prostřelil slovinského brankáře. (31:34) (31:34)

60
    Slovinci přichází o míč přihrávkou do zámezí, evidentně vědí, jaká je situace. (30:34) (30:34)

59
    Jeden zajímavý postřeh, Slovincům se nehodí aktuální vedení o čtyři branky, protože v případě postupu Norska by neměli do další fáze žádný bod, zatímco pokud vyhrají rozdílem do tří branek a Chorvaté porazí Norsko, ponesou si Slovinci do další fáze tuto výhru. (30:34) (30:34)

59
    Devadesát sekund před koncem si Slovinci berou oddechový čas. (30:34) (30:34)

59
    Sigurdsson neproměňuje sedmičku! Výborný zákrok Škofa. (30:34) (30:34)

58
    Slovinští fanoušci bouřlivě oslavují postup, teď už jde zřejmě pouze o naděje Islandu, který nesmí prohrát o čtyři branky. (30:34) (30:34)

58
    Další trefa Sebastiana Skubeho. (30:34) (30:34)

58
    Islanďané nepřesnou přihrávkou dohráli míč do křídla a kulatý nesmysl končí v zámezí. (30:33) (30:33)

57
    Skube střílí velmi důležitou branku. (30:33) (30:33)

57
    Peterssonův pas proměňuje Svere Jakobsson, slovinský náskok už se zúžil na pouhé dvě branky a ještě téměř minutu budou hrát Balkánci v pěti. (30:32) (30:32)

57
    Čtyři minuty do konce, Island k postupové naději nesmí prohrát o více než tři branky. (29:32) (29:32)

56
    Sigurdsson ji otevírá úspěšnou sedmičkou. (29:32) (29:32)

56
    V úvodu závěrečné pětiminutovky navíc bude Island hrát přesilovku, provinil se Dolenec a je to pro něj druhý dnešní trest. (28:32) (28:32)