2:2 (1:1)
Manchester City
Středa 25.01.2012, 20:45 • Anfield • Anglický Ligový pohár

To je pro dnešek vše. Loučí se s Vámi dnešní komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (22:41:25)

Skončilo semifinále Carling Cupu. Liverpool postupuje na úkor Manchesteru City do finále ve Wembley, kde se střetne s Cardiffem. Liverpool byl dnes jasně lepší, přesto s Manchesterem City remizoval 2:2. V prvním zápase na Etihad Stadium však zvítězil 1:0 a v součtu obou zápasů 3:2 postupuje do finále.

90+4
    Anfield už zní tradiční a světoznámý chorál Liverpool s názvem You'll Never Walk Alone, který převzaly kluby jako je Celtic, Dortmund nebo Twente.

90+3
    Agüero vypálil dobře z otočky, bohužel pro City pouze do míst, kde byl připravený Pepe Reina.

90+2
    Hart hledal vepředu dlouhým nákopem některého ze svých spoluhráčů. Žádný ale nedokázal jeho pas zpracovat.

90+1
    Andy Carroll nahradil Dirka Kuyta.

90
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

89
    Kolarov se odhodlal ke střele, která byla ale velmi, opravdu velmi nepřesná.

88
    Kenny Dalglish sáhl k prvnímu střídání. Martin Kelly nahradil Craiga Bellamyho.

87
    Edin Džeko se dostal v malém pokutovém území ke střele. Míč ale do brány nepropasíroval. Celá situace zaváněla rukou.

86
    Agüero se málem dostal k zakončení, před ním ale zasáhl včas Agger, který odkopl míč do bezpečí.

85
    Liverpool se dostal k centru, který ale dokázali Citizens odvrátit.

84
    Džeko kombinoval s Johnsonem. Jejich souhru ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

83
    City má k dispozici už jen jedno střídání, zatímco Liverpool všechny tři. Manažer Reds Kenny Dalglish se k žádné změně zatím nechystá.

82
    Manchester City se tlačí s přibývajícími minutami do zakončení, gól se mu ale zatím vstřelit nepodařilo.

81
    Džeko přenesl krásným pasem hru doprava na vysunutého Adama Johnsona, který míč před obráncem zasekl, hodil si ho na levačku a poté zamířil ke vzdálenější tyči. Reina si ale s jeho přízemní střelu poradil.

80
    Kolarov se dostal ke střela, která byla sražena. Míč se následně dostal k Džekovi, který se ocitl v ofsajdu.

79
    Bellamy se ocitl před střídáním City na zemi po střetu s Richardsem a musel být ošetřován. Nyní už je ale připraven za postranní čáry k návratu do hry.

78
    Adam Johnson nahradil Nigela de Jonga.

77
    Roberto Mancini chystá střídání. Na hřiště zřejmě přijde Adam Johnson.

76
    První zápas na Etihad Stadium vyhrál Liverpool 1:0.

75
    V tuto chvíli je ve vedení Liverpool, který vede v součtu obou zápasů 3:2.

74
    Liverpool právě vstřelil branku!
    CRAIG BELLAMY 2:2! Liverpool předvedl parádní kombinaci. Kuyt našel v šestnáctce Bellamyho, který si narazil míč s Johnsonem a následně uklidil míč do brány.

73
    Agger se dopustil hrubé chyby v rozehrávce. Citizens ji ale nedokázali potrestat. Liverpool se ubránil.

72
    Bellamy posílal z pravé strany centr na zadní tyč, kde hledal Kuyta. Jeho centr byl však příliš dlouhý a skončil v zámezí.

71
    Na hřiště zřejmě přijde Andy Carroll, který je připravený na lavičce Liverpoolu.

70
    Liverpool má jasnou střeleckou převahu, přesto prohrává 2:1.

69
    Promiňte, jestli se mýlím. Ale Manchester City vystřelil v dnešním zápase pouze dvakrát na bránu, a obě střely skončily gólem.

68
    V součtu obou zápasu je skóre znovu vyrovnané. Tentokrát 2:2.

67
    Manchester City právě vstřelil branku!
    EDIN DŽEKO si naběhl na dokonalý přízemní centr Kolarova z levé strany a na zadní tyči dopravil míč do prázdné brány! Liverpool - City 1:2.

66
    Manchester City zakládá další útok.

65
    Střela či centr Davida Silvy ze standardní situace zamířil mimo bránu a ani nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

64
    Enrique se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.

63
    Manchester City přecházel do dalšího útoku, který ale opět zastavila pozorná domácí obrana.

62
    Po dalším útoku poslal Agger přesnou přihrávku do šestnáctky na Bellamyho, ten se pokusil z první zakončit. Míč ale minul.

61
    Liverpool se hnal do dalšího rychlého protiútoku, jeden z hostujících hráčů se ale rychle vrátil a získal míč pro City. Myslím, že to byl Barry.

60
    Agüero se dostal v šestnáctce málem ke střele, domácí ale situaci zvládli a zažehnali hrozící nebezpečí.

59
    Po Zabaletově přetaženém centru šel Liverpool do rychlého protiútoku, který zastavil dobrým obranným zákrokem Micah Richards.

58
    Gerrardův rohový kop odhlavičkoval do bezpečí Lescott.

57
    Adam je již na nohou a hra pokračuje. Bellamy se dostal po rychlém útoku k centru, který zblokoval na rohový kop včasným zákrokem Richards.

56
    Kolarov dostal dodatečně za zákrok na Adama žlutou kartu.

55
    Charlie Adam poslal k zemi Kolarova a polehává na trávníku.

54
    Joe Hart dnes drží Manchester City nad vodou, nebýt jeho, mohl by vést Liverpool o dva nebo tři góly.

53
    Standardní situaci rozehrál Steven Gerrard, který vypálil přímo na bránu, Hart ale dokázal jeho střelu vyrazit. Jenže poté se dostal k dorážce Škrtel, jehož střelu ale dokázal anglický brankář dalším fantastickým zákrokem vyrazit.

52
    Liverpool bude zahrávat standardní situaci.

51
    Ještě se vrátím ke střídání Stefana Savice, mladého obránce Manchesteru City, ten nepodává spolehlivé výkony. Naposledy předvedl chybu v zápase s Tottenham, když prodloužil hlavou nákop Spurs na Harta, před nímž se ale dostal k míči rychlonohý Defoe a do prázdné brány jeho chybu potrestal.

50
    Barry se dostal ke střele po odvráceném rohu Kolarova a zpoza rohu šestnáctky se pokusil pohotově zakončit. Jeho střela ale skončila nad.

49
    Do útoku nyní přechází City.

48
    Kuyt se dostal po zablokované střele Bellamyho k dorážce a vystrašil Joe Harta, který byl ale u přední tyče včas a dokázal jeho jedovatou bombu vychytat.

47
    Druhý poločas zahájili hráči domácího Liverpoolu, kteří byli v prvním poločase jasně lepší.

46

Ještě před začátkem druhého poločasu vystřídal Sergio Agüero mladého obránce Stefana Savice.

Vítejte zpět na Anfield, kde hraje Liverpool po prvním poločase s Manchesterem City nerozhodně 1:1.

Máme za sebou první poločas. Liverpool byl od úvodu zápasu jasně aktivnější, poté ale přišla nádherná střela Nigela de Jonga, který poslal City do vedení. Na to dokázal následně odpovědět z penalty kapitán Reds Steven Gerrard. Po prvním poločase tak hraje Liverpool s Manchesterem City nerozhodně 1:1.

45+2
    V prvním poločase se už nic nestane. Poslední útok City v prvním poločase zastavila pozorná domácí obrana.

45+1
    Citizens opět nevyšel útok a Reina mohl v poklidu rozehrávat.

45
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

44
    Útok Liverpoolu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Craig Bellamy.

43
    Manchester City musí dát za současné situace 2 góly a žádný neinkasovat, aby postoupil.

42
    Downing vybojoval další rohový kop, který byl tentokrát příliš vysoký.

41
    Liverpool je opět blíže k postupu do finále Carling Cupu.

40
    STEVEN GERRARD 1:1! Kapitán Reds proměnil další penaltu a v součtu obou zápasů poslal svůj tým opět do vedení.

40
    Po rohovém kopu zahrál rukou Micah Richards. Následuje penalta!

39
    Joleon Lescott si připsal důležitý obranný zákrok, když odvrátil míč těsně před Kuytem na rohový kop.

38
    Steven Downing napřáhl k další tvrdé střele, kterou zablokoval Zabaleta.

37
    Ale mluvit o prodloužení je předčasné ... Běží teprve 37. minuta.

36
    V součtu obou zápasů je skóre vyrovnané 1:1. V případě, že tento výsledek vydrží do konce zápasu, bude následovat prodloužení.

35
    David Silva byl faulován Adamem. Následoval volný přímý kop, který zablokovala domácí zeď.

34
    Manchester City se nedostal dlouho ke střele, ale hned ta první, která směřovala na bránu, skončila gólem.

33
    Liverpool se dostal ke střele, která ale našla pouze připraveného Joe Harta.

32
    De Jong se prosadil i přesto, že v momentě střely podklouzl.

31
    NIGEL DE JONG poslal City do vedení! De Jong se dostal k míči po přihrávce Davida Silvy a následně napřáhl k nádherné táhlé střele, která zapadla přesně do levého horního rohu Reinovi brány.

30
    Kuyt se dostal do konfliktu s Lescottem, za což si ho k sobě přivolal hlavní rozhodčí Phil Dowd a následně útočníkovi Reds domluvil.

29
    Liverpool vybojoval další rohový kop, k zakončení se však nedostal.

28
    Nasri našel Davida Silvu, který hledal některého ze svých spoluhráčů. K míči se ale nakonec dostali domácí, kteří se bez problému opět ubránili.

27
    Fanoušci City vyvolávají jméno svého manažera Roberta Manciniho.

26
    Liverpool měl v první polovině prvního poločasu na vrh, a nakonec se dokázal prosadit. City následně zvýšilo obrátky a zejména ve druhém poločase si vytvořilo několik šancí. Gól se mu ale vstřelit nepodařilo.

25
    Přijde mi, že City přistupuje zatím k zápasu příliš laxně, a přesně to se mu vymstilo v prvním zápase na Etihad Stadium.

24
    Bellamy dostal nádhernou přihrávkou za obranu City a zamířil přesně k tyči. Gól ale nebyl uznán. Praporek pomezního rozhodčího šel rychle nahoru.

23
    Zabaleta posílal z pravé strany ostrý centr na přední tyč, tam byl ale pouze jeden z domácích hráčů. Reina je zatím bez práce.

22
    Při střele Bellamyho neměl čisté svědomí Savic, který dal útočníkovi Reds příliš prostoru.

21
    Útok City ztroskotal a Liverpool přišel s nebezpečnou odpovědí. Bellamy vypálil z otočky a Joe Hart musel předvést další dobrý zákrok.

20
    City kontroluje míč a zakládá další postupný útok.

19
    Liverpool je zatím aktivnější a nebezpeční. Pokud chce City postoupit do finále hraném ve Wembley, musí nutně zvýšit obrátky.

18
    Po rozehrání standardní situace se dostal ke střele Enrique, jeho pokus byl ale sražen.

17
    Bellamy byl faulován. Liverpool bude zahrávat standardní situaci.

16
    David Silva vybojoval po centru na zadní tyč rohový kop, po kterém se ale hosté k zakončení nedostali.

15
    Pojďme se podívat na to, jak si vedli oba týmy v posledních zápasech Premier League. Manchester City porazil gólem z 5. minuty nastavení na Etihad Stadium Tottenham 3:2. Rozhodující gól vstřelil z penalty Mario Balotelli. Liverpoolu se nedařilo! Na Reebok Stadium podlehl domácímu Boltonu překvapivě snadno 3:1.

14
    Dnešní zápas sleduje z tribuny za domácí střídačkou útočník Luis Suarez.

13
    Citizens se tentokrát ubránili, ale jen za cenu autu a poté rohového kopu, který ale Liverpool špatně rozehrál.

12
    Liverpool podniká další útok.

11
    Glen Johnson se dostal nakonec k přízemní střele. Joe Hart byl na zemi včas a jeho pokus zneškodnil.

11
    Po rohovém kopu se však Reds k zakončení nedostali.

10
    Bellamy vybojoval rohový kop. Do šestnáctky City se už stěhuje Škrtel.

9
    Ke střele se dostal Samir Nasri, jeho střela zpoza šestnáctky byla ale velmi nepřesná.

8
    Manchester City přechází do útoku.

7
    Steven Downing se dostal ke střele zpoza šestnáctky, která však směřovala pouze do míst, kde byl připravený Hart.

6
    První žlutou kartu utkání viděl po faulu na Barryho Steven Gerrard.

5
    Enrique se dostal do obrovské šance poté, co se nepodařilo De Jongovi odkopnout míč do bezpečí. Joe Hart musel následně vytáhnout fantastický zákrok.

4
    Barry špatně rozehrál a o míč ho připravil Charlie Adam, který následně odkopl míč daleko od vlastní brány.

3
    Manchester City drží míč na svých kopačkách a zakládá postupný útok.

2
    První poločas zahájil Manchester City, který nastoupil v tradičních blankytně modrých dresech, zatímco Liverpool ve své typické červené kombinaci.

1

Vše je již připraveno a zápas může začít.

Na soupisce Manchesteru City nechybí playmaker David Silva a Sergio Agüero. Argentinský útočník však začíná na lavičce. Naopak chybí Mario Balotelli, který dostal od FA čtyřzápasový trest za napadení Scotta Parkera z Tottenhamu.

První semifinále rozhodl na Etihad Stadium Steven Gerrard, který proměnil v úvodu zápasu pokutový kop a zařídil těsné vítězství Liverpoolu 1:0. Kapitán Reds ani dnes nechybí v sestavě, stejně jako Craig Bellamy - bývalý hráč Manchesteru City.

Citizens jsou před zápasem na Anfield sebevědomí, klíčový záložník James Milner prohlásil: „Jedeme si tam pro výsledek, který nám zajistí účast ve Wembley. Carling Cup je důležitá soutěž, o tom není pochyb. Mnozí mluví o Carling Cupu jako o ne tak důležité soutěži, to ale není pravda. Je to velmi důležitý pohár, jehož zisk by byl skvělý.“

Těžko lze rozhodnout, kdo jde do zápasu v lepší pozici. Momentálně jsou na tom rozhodně lépe Citizens, kteří vévodí tabulce Premier League a v neděli dokázali porazit Tottenham brankou v páté minutě nastavení. Navíc v ligových zápasech proti Liverpoolu neprohráli, na Etihad Stadium navíc nadělili Reds na cestu zpět tři branky. Jenže jsou to právě svěřenci Kennyho Dalglishe, kteří mají po prvním zápase mírnou výhodu.

Liverpool FC: Reina, Johnson, Skrtel, Agger, Jose Enrique, Henderson, Adam, Downing, Gerrard, Bellamy, Kuyt; Střídající hráči: Doni, Carroll, Maxi, Coates, Carragher, Shelvey, Kelly

Manchester City: Hart, Richards, Savic, Lescott, Kolarov, De Jong, Barry, Zabaleta, Silva, Nasri, Džeko; Střídající hráči: Pantilimon, Milner, Johnson, Agüero, Hargreaves, Clichy, Rekik

Rozhodčí: Phil Dowd (Staffordshire).

Dobrý večer. Vítejte u sledování odvety semifinále Carling Cupu. Liverpool hostí na Anfield Manchester City. Zápasem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.