Severní Makedonie – Slovinsko 28:27 (kon.) | Dánsko – Španělsko 25:24 (kon.) | Srbsko – Chorvatsko 26:22 (kon.)
Dánsko
25:24 (12:10)
Španělsko
Pátek 27.01.2012, 17:45Mistrovství Evropy mužů

Dánové si tak zahrají nedělní finále o titul evropských šampiónů i o přímou účast v olympijském turnaji, Španělům zbývá zápas o třetí místo. O soupeři obou celků se rozhodne v obrovském večerním šlágru, Srbsko se před dvaceti tisíci fanatickými fanoušky střetne s nenáviděným Chorvatskem a ani u této velké balkánské bitvy nebudeme chybět! Začátek zápasu je plánován na dvacátou hodinu a patnáctou minutu. (25:24) (19:17:52)

Nejlepším střelcem prvního semifinále se stal Rasmus Lauge Schmidt se šesti přesnými zásahy, čtyři přidali René Toft Hansen a autor vítězné branky, Mikkel Hansen. Tři branky vstřelili Mögensen a Eggert. Na druhé straně se pěti góly při stoprocentní střelecké úspěšnosti zaskvěl Julen Aguinagalde, čtyři branky vstřelil rovněž neomylný Maqueda. (25:24)

Dánsko je prvním finalistou evropského šampionátu házenkářů! Po dramatickém boji o tom rozhodl v závěrečné minutě umístěnou ránou Mikkel Hansen. Španělé zahájili zápas vedením 7:3, poté ale naprosto odpadli, Dánsko otočilo až na vedení 17:12, ovšem Španělé opět dokázali zabrat, srovnat krok se soupeřem, ten poté znovu odskočil na tříbrankový rozdíl, navíc Dánové měli míč v závěru své přesilovky, ovšem ani toto vedení nedokázali udržet, až na zmiňovanou branku Mikkela Hansena Španělé nenašli odpověď. (25:24)

60
    Konec zápasu. (25:24) (0:0)

60
    Ugalde střílí pouze do boční sítě a Dánsko už si pohlídá závěr semifinále! (25:24) (25:24)

60
    Mikkel Hansen v úvodu šedesáté minuty zamířil pod břevno španělské branky! (25:24) (25:24)

59
    Dánové v útoku, sedmdesát sekund do konce druhého poločasu. (24:24) (24:24)

59
    Ovšem o míč přichází i Dánové a Víctor Tomás proměňuje španělský brejk! (24:24) (24:24)

58
    Šťastnou branku střílí Lauge Schmidt a Španělé se poté dopouští hrubé chyby v rozehrávce, ta může být klíčovým okamžikem. (24:23) (24:23)

58
    Raúl Entrerríos prostřelil Landina a je vyrovnáno! Španělé rychle smazali i další dánský tříbrankový náskok. (23:23) (23:23)

57
    Lasse Svan Hansen míjí španělskou branku a zástupci Pyrenejského poloostrova mají dokonce příležitost k vyrovnání. (23:22) (23:22)

56
    Cristian Ugalde skóruje z levého křídla a první semifinále začíná vrcholit. (23:22) (23:22)

56
    Guardiola zablokoval střelu Mikkela Hansena. (23:21) (23:21)

55
    Aguinagalde uspěl na hranici brankoviště a skóruje. Každý případný španělský neúspěch už může mít zlé následky. (23:21) (23:21)

54
    Podruhé dnes skóruje Henrik Toft Hansen. (23:20) (23:20)

54
    V závěru dánské přesilovky zablokovala španělská obrana pokus Lauge Schmidta a rychlý protiútok využívá Víctor Tomás. (22:20) (22:20)

53
    Iker Romero míjí dánskou branku, Španělé už mají problém, veliký problém. (22:19) (22:19)

52
    Španělé přichází o míč a další dánský brejk proměňuje Mikkel Hansen. (22:19) (22:19)

51
    Raúl Entrerríos mířil pouze do dánského bloku a z protiútoku střílí velmi důležitou branku Hans Lindberg, navíc s faulem Maquedy, který si odypká dvouminutový trest. (21:19) (21:19)