Severní Makedonie – Slovinsko 28:27 (kon.) | Dánsko – Španělsko 25:24 (kon.) | Srbsko – Chorvatsko 26:22 (kon.)
Srbsko
26:22 (13:14)
Chorvatsko
Pátek 27.01.2012, 20:15Mistrovství Evropy mužů

S konstatováním, že finále evropského šampionátu si v bouřlivé kulise před dvaceti tisíci fanatickými fanoušky zahraje v neděli od 17 hodin Srbsko s Dánskem a v předkrmu o bronzové medaile si to rozdají Chorvatsko se Španělskem, se loučím a přeji příjemné pokračování víkendu. V neděli před půl třetí tedy opět na přečtenou. (26:22) (21:54:27)

Nejlepšími hráči obou týmů vyhlášeni brankáři, Mirko Alilovič a Darko Stanič. Především on a tvůrce hry Momir Ilič mají hlavní zásluhu na srbském postupu do finále. Stanič v prvním poločase chytil jedinou střelu, ovšem po změně stran k němu přidal hned dvanáct bratříčků, útočná hvězda Ilič pak vstřelil osm branek z jedenácti pokusů, navíc připravil celou řadu dalších branek. (26:22)

V Bělehradu se slaví a slavit možná bude celých 44 hodin do začátku finále! Srbsko poráží v bitvě nesmiřitelných rivalů Chorvatsko 26:22, především zásluhou skvělého výkonu v druhém poločase a zahraje si na domácím šampionátu finálový zápas proti Dánsku. (26:22)

60
    Konec zápasu. (26:22) (0:0)

60
    V závěrečných sekundách ještě tristní okamžik z chorvatské strany, Domagoj Duvnjak uzavřel své katastrofální představení střelou do stojícího a slavícího brankáře Staniče. (26:22) (26:22)

60
    Z pravého křídla ještě neuspěl Prodanovič. (26:22) (26:22)

60
    Začíná poslední minuta druhého semifinále, celá bělehradská aréna bouřlivě oslavuje postup do finále! (26:22) (26:22)

59
    Duvnjak znovu ztroskotal na Staničovi, dnes jej nepřekonal! (26:22) (26:22)

59
    Marko Vujin dělovým podstřelem střílí šestadvacátou branku Srbů. V házené se dějí zázraky, ovšem zřejmě to nebude případ dnešního zápasu. (26:22) (26:22)

58
    Ilič rozehrál do zámezí, ovšem rozhodčí odpískali poměrně sporný chorvatský faul. (25:22) (25:22)

58
    Zlatko Horvat byl znovu osamocený na pravém křídle, ovšem v důležité chvíli míří do boční sítě. (25:22) (25:22)

58
    Srbové se dopouští technické chyby, naštěstí pro ně se Chorvatům nepovedlo zahájit brejk a musí útočit postupným útokem. (25:22) (25:22)

57
    Srbové neubránili křídelní akci Chorvatů, kterou z pravého rohu zakončil Zlatko Horvat. Následuje oddechový čas Srbů. (25:22) (25:22)

56
    Duvnjak opět ztroskotal na Darku Staničovi. Domagoj Duvnjak tak netrefil ani svojí pátou ránu. (25:21) (25:21)

56
    Chorvatský útok opět doprovází bouřlivý pískot publika. (25:21) (25:21)

55
    Obrovské hrubky se dopouští velmi nepřesné přihrávky Čutura, který se zalekl z obrany vyběhnuvšího Zlatko Horvata. (25:21) (25:21)

55
    Střelecký reparát složil Kopljar úspěšně. (25:21) (25:21)

54
    Kopljar ztroskotal na skvělém Staničovi, Chorvati zůstávají u míče, ovšem další sekundy ubíhají. (25:20) (25:20)