Arsenal – Blackburn 7:1 (kon.) | Norwich – Bolton 2:0 (kon.) | Queens Park – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Stoke – Sunderland 0:1 (kon.) | West Brom – Swansea 1:2 (kon.) | Wigan – Everton 1:1 (kon.)
Manchester City – Fulham 3:0 (kon.)
West Bromwich Albion
1:2 (0:0)
Swansea City
Sobota 04.02.2012, 16:00 • The Hawthorns • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dnešní den patří na Ostrovech opět fotbalu. 24.kolo k sobě mimojiné svedlo dva celky z klidných vod tabulky Premier League. Konkrétně dnes na stadion The Hawthorn's v Západním Bromwichy zavítá nováček z Walesu - Swansea City. Hosté okupují 14.příčku se sedmadvaceti body, domácí jsou o bod chudší a patří jim tak pozice 15. Oba celky mají náskok osmi, respektive devíti bodů na sestupovou zónu, mohou tak mít klid na kopačkách. Případné vítězství by však oba eventuelně katapultovalo na 12. místo, bereme-li v potaz, že třináctý Fulham (27 bodů) dnes zavítá na horkou půdu prvního Manchesteru City, a že Aston Villa (28 bodů) svede svůj souboj v St.James' Parku v pátém Newcastlu až zítra. A to je jistě pro oba celky lákavý cíl.

Mírnými favority vzhledem k faktu, že Swansea je stále nejhorším celkem Premier League na hřištích soupěřů, jsou domácí The Baggies, avšak co se aktuální formy týče, jsou na tom lépe Welšané, kteří z posledních 5 zápasů vytěžili 8 bodů zatímco Albion pouhé 4.

Těšme se na ryze atraktivní duel, startujeme v 16:00.

1

West Bromwich Albion: Foster - Reid, McAuley, Olsson, Shorey - Thomas, Morrison, Mulumbu, Dorrans - Fortune, Odemwingie

Swansea City: Vorm - Rangel, Caulker, Williams, Taylor - Britton, Allen, Sigurdsson - Dyer, Graham, Sinclair.

3
    Od úvodu se hraje velmi aktivně. Oba celky se tlačí do útoku.

5
    Hosté budou kopat první roh v zápase.

6
    Ke střele se dostal Nathan Dyer, jeho pokus byl ale zblokovaný.

7
    Hosté budou následně kopat další rohový kop.

7
    Po centru do vápna střílel mimo Joe Allen.

9
    Zajímavě vypadající akci hostů zastavil nyní ofsajd Grahama.

14
    Hraje se hodně bojovně, oba celky se snaží hrát aktivně.

15
    Počasí fotbalu hodně nepřeje. Je velká zima a padá sníh.

17
    Gylfi Sigurdsson se dostal ke střele, zamířil ale mimo.

17
    Domácí mají možnost zahrávat rohový kop.

18
    Po rohu se k hlavičce dostal Gareth McAuley, zamířil ale vedle.

18
    Graham Dorrans má zajímavou příležitost. Obrana Swansea je však pozorná.

19
    Další útočná akce WBA končí ofsajdem Odemwingie.

21
    Hosté měli možnost kopat další rohový kop, po centru Sigurdssona skončil ale míč v zámezí.

22
    Na velmi těžkém terénu se hráčům těžko pohybuje, přesto ale sledujeme zajímavý fotbal.

22
    Swansea kombinuje za půlí hřiště.

23
    Domácí James Morrison se dostal ke střele zpoza vápna, ale mířil jen doprostřed brány.

24
    Sinclair vrací na své obránce. Ti míč nakopávají dopředu.

25
    Střela Fortuna. Nepřesná. Prosvištěla cca 10 metrů vedle brány.

26
    Dyer poslal pěknou přihrávku Sigurdssonovi, ten hledal Longa, ale Reid skluzem zabránil šanci.

25
    Další střelecký pokus za domácí si připsal Fortune, ten ale zamířil mimo.

27
    Po centru z levé strany byl v ofsajdu lapen Graham.

27
    Ofsajd Swansea!

28
    Nicky Shorey hledal dlouhou přihrávkou Odemwingieho, Taylor odvrátil na aut.

29
    U míče jsou teď více hosté, jenže se jim nedaří prosadit se.

30
    Swansea se drží na polovině Baggies. Nakonec z toho vykombinovalo a Graham střílel halfvolejem z malého vápna. Těsně nad.

30
    Další střelecký pokus si připsal Danny Graham, v dobré pozici ale zamířil nad domácí bránu.

32
    Fortune nakopává přízemní centr do vápna. Obránci odvrací.

33
    Taylor ve spolupráci s Vormem. Trochu krkolomně se dostali z tlaku forčekujících útočníků.

34
    Sigurdsson faulován Mulumbuem.

34
    Hosté měli k dispozici standardku, ale Neil Taylor nedokázal obstřelil zeď.

35
    Po Caulkerově nákopu se k hlavičce mohl dostat Dyer, avšak narazil na Olssona.

36
    Fortune centruje do vápna, Williams odvrací.

37
    Read se pokoušel najít ve vápně Fortuneho, ale nakonec je z toho pouze rohový kop.

37
    Roh pro Albion.

38
    Po rohu se k míči dostal Mulumbu, ale jeho rána zamířila dobré dva metry od levé Vormovy tyče.

37
    Obrovská chyba Vorma. Ten nepochopitelně trefil Fortuna na hranici vápna.

40
    Z hranice velkého vápna pálil nebezpečně po zemi Allen, ale dopadl jako předtím Mulumbu. Jeho střela zamířila mimo.

41
    Blíží se konec prvního poločasu a domácí mohli udeřit, ale centr Thomase naposlední chvíli překazil obránce Williams.

42
    Z následného rohu znovu odvrací do bezpečí Williams.

43
    Za hustého sněžení inkasuje žlutou kartu hostující Britton.

44
    V závěru poločasu se mohl změnit stav. Po centru Morrisona se k hlavičce na malém vápně dostal Olsson a jen díky Vormovi se stav nemění. Hostující gólman předvedl skvělý reflexivní zákrok.

45
    Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat jedna minuta.

45+1
    A udeřit mohlo také na druhé straně, Sinclair se šikovně prodíral do pokutového území, ale zakončit nedokázal. Možná byl lehce přidržen jedním z obránců domácího týmu, ale penalta se nepíská.

Co se však píská, je konec prvního dějství. Viděli jsme solidní první poločas plný šancí, ovšem chybí nám góly. Na těžkém terénu a za nepříznivého počasí je stav nerozhodný 0:0. Druhá půle začíná krátce po 17h.

46

48
    První pokus ve druhém poločase vyslal hostující Britton, ale jeho pumelice byla zblokována obránce WBA Reidem.

49
    Morrison velice nebezpečně dohrál Brittona, karta se ale neuděluje. Každopádně terén a počasí je stále horší a horší.

50
    Za hustého sněžení je stav stále nerozhodný 0:0.

52
    Sinclair to zkoušel z první ale neuspěl. Stejný hráč se poté snažil protlačit míč na Grahama, ale včas vyběhl brankář Foster.

53
    Domácí ale kupí chybu za chybou. Jedné z moha mohl využít Nathan Dyer, leč jeho rána šla těsně nad břevno.

54
    Na opačné straně vybojoval Fortune roh.

54
    Roh se bude opakovat, protože Caulker zabránil Fortunemu v zakončení.

54
    West Brom právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. Po rohovém kopu se na malém vápně nejlépe zorientoval MARC ANTOINE FORTUNE a otevírá tak skóre dnešního zápasu.

55
    Swensea právě vstřelila branku!
    Vzápětí je vyrovnáno. Ihned po rozehráce potáhl míč po pravé straně Sinclair, přihrál do vápna na GYLFI SIGURDSSONA a ten chladnokrevně vyrovnává. Vedení WBA vydrželo sotva minutu.

59
    No vida a pak že padá pouze sníh. Konečně začaly padat i góly. Zaskočení domácí v krátkém sledu podruhé inkasují. DANNY GRAHAM dostal přesný pas na pravačku a rovnou z první uklidil míč k levé Fosterově tyči.

63
    Domácí budou na nepříznivý vývoj utkání reagovat střídáním.

64
    Je tady avizované střídání. Odchází Youssouf Mulumbu, jeho místo zaujímá Paul Scharner.

65
    Pro domácí mohlo být ještě hůře, to by však musel Graham na kluzkém terénu lépe zakončit. Nicméně i tak to byla velice vydařená akce. Je vidět, že hosté nesložili za stavu 1:0 zbraně a během krátké chvíle nejen že otočili výsledek, ale o 100% vylepšili svůj herní projev.

67
    Domácí to ale také rozhodně nezabalili a snaží se útočit. Nyní maji k dispozici rohový kop.

68
    Na nějaký jásot to však nebylo.

70
    Terén je postupem času horší a horší. Trávník připomíná spíše oraniště. Přesto mohlo být prakticky hotovo. Hosté znovu velice nebezpečně zahrozili Sigurdssonem, míč po několik tečích jen těsně minul bránu.

72
    Tak to je neuvěřitelné co nyní nedal Odemwingie. Stál zcela sám před bránou, mohl si vybrat kam míč pošle. Vybral si však špatnou variantu, míč totiž napálil pánu bohu do oken. Obrovská škoda pro domácí. Samozřejmě nevyužitá šance je může hodně mrzet.

72
    Domácí podruhé střídají. Hřiště opuští Jerome Thomas, na zasněžený pažit přichází Somen Tchoyi.

74
    Domácí začínají pořádně přidávat na plyn. Nyní uzamčeli soupeře před vlastní šestnáctkou.

75
    Domácí Fortune je dnes velice aktivní, ale podruhé se střelecky neprosadil. Teď chtěl vypálil, ale obraba Swansea si poradila.

78
    Své štěstí z dálky zkoušel střídající Scharner, míč ale napálil pouze do rukavic Vorma.

80
    Žlutá karta pro domácího Jamese Morrisona.

81
    Po delší době v útoku také hosté, ale dlouho se na polovině soupeře neusadili.

82
    West Bromwich pospíchá, už je i nervózní. Z toho pramění i fauly.

84
    Hosté v poklidu drží míč a do nějakého bezhlavého útočení se nepouští.

85
    Zápas dostává pořádné grády. Nyní mohlo být 1:3, ale ani nadvakrát v dobré pozici nepostřelil Sigurdsson brankáře Fostera.

85
    Domácí střídají. Ze hřiště odešel Graham Dorrans a nahradil ho Simon Cox.

88
    Vůbec poprvé střídají i hosté. Odchází Dyer, poslední minuty si užije Wayne Routledge.

89
    Hra se bude pochopitelně čím dál tím víc kouskovat.