Švýcarsko U18 – Německo U18 3:0 (kon.) | SR 18 – USA U18 3:8 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
3:8 (0:4, 0:3, 3:1)
USA U18
sk Sobota 11.02.2012, 17:00 • Zimný štadión Piešťany • Turnaj Vladimíra Dzurilly

USA sa tak stali celkovým víťazom turnaja. Najlepšími hráčmi turnaja sa stávajú: brankár - Hunter Miska (USA), obranca -- Will Butcher (USA), útočník - MARTIN REWAY (Slovensko). Pohár fair-play získalo mužstvo Slovenska. (19:12:27)

Najlepší hráči zápasu. Slovensko - Eduard Šimun. USA - Andrew Copp.

60:00

59:58
    USA dalo gól! Američania sa ešte dostali do prečíslenia a EVAN ALLEN strelil do protipohybu Sabola ôsmy kúsok. Asistencia John Hayden.

59:24
    Rewayova strela od modrej čiary, Miska vyrazil betónom.

58:23
    Obojstranné vylúčenie. USA - Tyler Kelleher a Slovensko - Martin Kečkeš - obaja dve minúty za krosček.

57:30
    Paulovič dotiahol Slovákov do pásma, ale len do rohu klziska.

56:32
    Valjent od modrej, ale puk skončil medzi kruhmi a odtiaľ ho Američania vyhodili.

54:46
    Compher sa dostal k puku na kruhu a odpálil ho.

54:33
    Opäť Dinda a po dorážkach sa k puku dostal Lunter, ale na kolenách poslal padáčik ponad bránu!

54:23
    Dinda od modrej, puk si našiel cestu len do Ausmusa.

54:08
    Rusina toľko váhal so spracovaním puku, až Slováci prišli o pásmo.

53:57
    Vylúčenie USA - Tyler Motte - dve minúty za seknutie.

53:38
    Reway to spravil veľmi dobre, posunul puk do pásma a prinútil dvoch hráčov aby sa naňho vrhli, pričom sám zaspätkoval. Daňo ale jeho fintu nepochopil a puku sa nechopil.

52:38
    Slovensko dalo gól! PETER ŠOHAJDA napriahol od modrej a na jeho veľkú radosť puk napol sieť! Asistencia Eduard Šimun.

50:56
    Buri od modrej a Kolena s Daňom sa snažia dorážať, ale nedarí sa im to.

49:42
    Vylúčenie USA - John Hayden - dve minúty za vyhodenie puku z hracej plochy.

49:33
    Rehák napriahol spoza pravého kruhu, mieril na opačnú tyčku, ale prestrelil bránu.

48:55
    Vylúčenie USA - Anthony Florentino - dve minúty za zovretie puku.

48:30
    Kolena pred bránou, mal ale bránený sťaženú pozíciu a nedokázal sa presadiť.

47:56
    Reway sa dostal stredom aj cez štyroch do pásma, bekhend Miska vyrazil a Thompson rozumne puk odpálil.

47:19
    Kolena z pozície beka spoza pravého kruhu napriahol na krutý príklep, strela ale bola veľmi pomalá a Buri s ňou nič nevymyslel.

46:56
    Vylúčenie USA - Michael McCarron, Dawson Cook - obaja dve minúty za hrubosť. John Hayden - dve minúty za seknutie. Vylúčenie Slovensko - Peter Šohajda a Tomáš Paleček - obaja dve minúty za hrubosť. Slovensko tak bude hrať presilovku.

46:56
    Potýčka pred bránou Slovenska, rozhodcovia majú problém oddeliť od seba Palečka s McCarronom.

45:55
    Slovensko dalo gól! Opäť skvelá práca Rewaya, znova puk hodil od brány do druhej vlny, od modrej strelu Predjanianského ešte Miska vyrazil, ale na strelu z medzikružia nemal nárok, MARKO DAŇO puk umiestnil presne do vinkla. Asistencie Jakub Predajniansky a Martin Reway.

45:45
    Reway pekne získal puk na zadnom mantineli, poslal ho na modrú, kde Predajniansky nabil Burimu. Jeho strelu Miska vyrazil betónom.

45:30
    Na druhej strane Miskovi puk poskočil pod betóny, stihol sa ešte načiahnuť a skočiť po ňom lapačkou.

45:11
    Kelleher sa dotiahol individuálne pred Sabola, skúšal to blafákom na bekhend ale puk poslal len do pripravenej vyrážačky.

44:56
    Compher z ľavého kruhu, Sabol poslal puk vyrážačkou na ochrannú sieť.

44:22
    Vylúčenie USA - Anthony Florentino - dve minúty za podrazenie a Slovensko - Milan Kolena - dve minúty za krosček.

43:47
    Daňo dostal peknú prihrávku od Kolenu, poslal puk pred bránu, ale Reway ho nedokázal usmerniť.

42:59
    Slovensko dalo gól! MATEJ PAULOVIČ dokázal zblízka prekonať brankára! Bez asistencie.

42:37
    Cook to skúsil spoza Valjenta, ale ten puk nepustil na bránu.

42:08
    Šiška si nedokázal puk udržať na hokejke, nieto ešte ohroziť bránu Misky.

41:19
    Ausmus sa dostal k strele z ľavého kruhu. Sabol puk vyrazil do vzduchu.

40:46
    Compher dotiahol puk do pásma, ale Američania ho neudržali.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:17
    Po nedorozumení za bránou Dinda odpaľuje puk až k americkej svätyni.

38:24
    Rusina nezastavil Louisa, ktorý prihrával krížom na pravé krídlo, ostal vzadu len Dinda, ktorý puk zblokoval hokejkou na Sabola.

38:08
    Fisching sa po vhadzovaní natlačil do Sabolovej blízkosti tak, že to Rusinu s Dindom nenechalo chladnými.

38:02
    Vylúčenie Slovensko - Richard Buri - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

37:40
    Ausmus sa v pásme dostal k puku, no po prikopnutí pätičkou ho stratil. Slováci to Šoltésom nedokázali využiť.

36:32
    Na druhej strane Sabol udržal puk medzi betónom a tyčkou.

36:16
    Šimun opäť v šanci, pri zakončení či pokuse o kľučku sa ale pošmykol a puk strelil len do Lewisa.

35:32
    Šimun sa dostal do brejku, ale kým dokorčuľoval vysunutý puk, už sa naň dotiahol obranca.

34:59
    Horanský to skúsil sám, stredom potiahol na bránu, strela ale minula jej priestor

34:26
    Lunter vyslal dopredu Horanského, ktorý z úrovne pravého kruhu poslal puk pred bránou, kde ho z otočky na bránu usmernil Rehák. Miska len vyrazil, od Luntera sa odrazil puk do brány po ľade, sám Lunter ale vletel do brankára bránený a pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku bude hra vysunutá von z pásma.

34:03
    Daňo odchádza za pomoci spoluhráčov na striedačku. Zdá sa, že má niečo s kolenom.

34:03
    Marko Daňo ostal po strete v stredovom kruhu ležať, hodnú chvíľu trvalo rozhodcom kým sa rozhodli, že predsa len hru zastavia.

33:36
    Motte dostal puk na hokejku, nesadol mu ale dobre a strelil ho len do Kolenu.

31:45
    USA dalo gól! Horanský si nedokázal puk udržať v pásme na hokejke, zobral mu ho Louis a v miniprečíslení ho prihral ANDREWOVI COPPOVI, od ktorého sa skôr odrazil puk do brány, ako by ho tam sám strelil. Asistencia Anthony Louis.

30:57
    Horanský zachytil puk v obrannom pásme, ale ponechal si ho pre seba, keď už sa rozhodol prihrávať, bol Rehák pokrytý.

29:05
    Striedanie v bráne Slovenska - Patrik Romančík sa vracia na striedačku a Richard Sabol do brány.

29:05
    USA dalo gól! Po vyhratom buly Compher od brány poslal puk pred ňu, odkiaľ HUDSON FASCHING vymietol vinkel Romančíkovej brány. Asistencia J.T. Compher.

28:43
    Po chybe v obrannom pásme a šanci USA sa pochytili pred bránou Kolena s McCarronom. Obaja vylúčení na dve minúty za hrubosť. Kolena navyše dostal dve minúty za vyprovokovanie a tak sa bude hrať štyria na štyroch.

28:26
    Daňo našiel skulinku medzi korčuľami Coppa a poslal puk do pásma, Kolena ho ale nedokázal dobehnúť.

27:52
    Po chybnej prihrávke do hĺbky pásma pred bránou puk zachytil Lewis a odpaľuje ho ďaleko preč, ani vysoký Buri na modrej ho nezachytil.

27:26
    Vylúčenie USA - Tyler Motte - dve minúty za hákovanie.

26:47
    Miska v zákroku lapačkou proti strele Palečka.

24:50
    USA dalo gól! ANTHONY LOUIS sa posunul s pukom ešte bližšie k tyčke, Romančík si ľahol a tak mu to poslal pod žŕdku. Asistencie Evan Allen a Will Butcher.

23:55
    Vylúčenie Slovensko - Richard Buri - dve minúty za zdržiavanie hry (vyhodenie puku z hracej plochy).

23:15
    Vylúčenie Slovensko - trest pre hráčsku lavicu - dve minúty za priveľa hráčov na ľadovej ploche.

23:24
    Florentino to skúsil od modrej, Romančík, puk vyrazil, medzi kruhmi ho prevzal Kečkeš.

22:42
    Louis len nahodil puk do pásma, kde sa USA nedokázala sformovať, na opačnej strane to vyšlo Slovákom, no strela minula bránu.

21:20
    Dinda za bránou spadol, aj tak ale posunul puk, ku ktorému sa Hayden nedokázal dostať.

20:34
    Reway zachytil puk v pásme, nesebecky ale posunul na Daňa a to už prešperkoval, Daňo prihrávku nezachytil.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:29
    Allen s pukom pred Romančíkom, kým si ale stihol premyslieť čo spraví, ľahol si pred neho jeden z bekov.

18:35
    Fasching sa ocitol pred bránou s pukom, v páde ale nedokázal zakončiť.

16:46
    USA dalo gól! McCarron potiahol puk do pásma, už sa zdalo, že oň pri mantineli príde, ale predsa ho ešte Američania udržali na hokejkách, DAWSON COOK sa s ním dostal pred Romančíka a šupol to prízemnou strelou do brány. Asistencie John Hayden a Michael McCarron.

15:11
    Predajniansky to skúsil spoza pravého kruhu, Miska chytá do lapačky. Predajniansky sa pochytil na kruhu s Compherom.

14:27
    Marko Daňo sa predviedol štipľavou strelou zápästím, konečne nejaké vzrúšo aj pred bránou Misky.

14:13
    Opäť sa Blaško so Šimunom snažili čosi v pásme vymyslieť, ale k poriadnej strele sa nedostali. Na druhej strane Američania áno.

12:39
    McCarron sa ponáhľa za pukom do pásma zbytočne, Romančík ho prichýlil u seba.

10:45
    Po chybe Kellehera sa k puku medzi kruhmi dostal Blaško, jeho rýchlu strelu ale Miska okamžite vyrazil.

10:00
    Po strele od modrej sa snažil o puk postarať McCarron, po dorážke si ho ešte vytiahol trošku ďalej od brány a strelou ju prehodil.

08:52
    Dinda nepustil Motteho k zakončeniu, puk skončil na zadnom mantineli a hráč takisto.

07:47
    Richarda Sabola v bráne nahradil Patrik Romančík.

07:47
    USA dalo gól! Allen vyslal z krídla puk na stred, odkiaľ sa zaviezol k bráne ANDREW COPP a poslal ho do siete. Asistencie Evan Allen a Will Butcher.

07:35
    USA dalo gól! V presilovke Allen poslal popred bránu prihrávku, ktorú TYLER KELLEHER pohodlne strieľal do prázdnej brány. Asistencie Evan Allen a Keith Thompson.

06:11
    Vylúčenie Slovensko - Martin Chrkavý - dve minúty za podrazenie.

06:05
    USA dalo gól! TYLER KELLEHER sa natlačil z pravého krídla do zakončenia pred bránu a prekonáva Sabola. Asistencie Connor Chatham a Anthony Florentino.

05:26
    Slováci v šanci, druhá lajna ale neuspela proti obrane.

03:40
    Compher ušiel do zakončenia, Buri ho ledva-ledva stíhal zblokovať, Compher sa natlačil pomedzi neho a Predajnianskeho, Sabola ale nedokázal prekonať.

03:25
    Po vhadzovaní šanca Šišku, teraz sa USA previnili icingom.

02:33
    Štvrtá lajna sa dostala Paulovičom do pásma, Šoltés sa vďaka tomu dostal k strele, s ktorou ale Miska nemal problém.

01:51
    Šimun nezachytil prihrávku a je z toho zakázané uvoľnenie.

00:25
    Motte sa dostal k strele spoza ľavého kruhu, Sabol vyráža.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Máme za sebou štátne hymny oboch tímov, môžme ísť na rozhoduúci zápas turnaja, v ktorom spoznáme celkového víťaza.

Slovenský tréner Bokroš ponechal v bráne Richarda Sabola, ktorý v zápase so Švajčiarskom predviedol skutočne skvelý výkon. Z obrany tentokrát vypadol Denis Šimek, aby uvoľnil miesto pre Petra Šohajdu. V útoku už nedostane priestor Patrik Koyš a voľno dostal aj Denis Šimurka. Na post druhého centra sa tak dostal Dominik Rehák a v tretej lajne sú po dňovej pauze znova Ján Blaško a Eduard Šimun.

V zostave Američanov došlo oproti minulému zápasu k minimálnym úpravám v obranných radoch; najväčšou zmenou je brankársky post, ktorý bude opäť hájiť Hunter Miska.

Úvodné zostavy:

Slovensko: R. Sabol - J. Predajniansky, Buri, Rusina, Ľ. Dinda, Šohajda, Valjent, Kečkeš, Chrkavý - Reway, Kolena, M. Daňo - S. Horanský ml., D. Rehák, M. Lunter - Šimun, Paleček, Blaško - Paulovič, J. Šiška, Šoltés.

USA: Miska - Thompson, Butcher, Santini, Ausmus, Lewis, Savage, Florentino - Fasching, Compher, Motte - Hayden, Cook, McCarron - Chatham, Kelleher, Louis - Labanc, Copp, Allen.

Rozhodca: Müllner R., Konc D. - Bundil, Tvrdoň.

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 43. Paulovič, 46. Daňo (Predajniansky, Reway), 53. Šohajda (Šimun) - 7. Kelleher (Chatham, Florentino), 8. Kelleher (Allen, Thompson), 8. Copp (Allen, Butcher), 17. Cook (Hayden, McCarron), 25. Louis (Allen, Butcher), 30. Fasching (Compher), 32. Copp (Louis), 60. Allen (Hayden)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: R. Sabol (8.-30. P. Romančík) - J. Predajniansky, Buri, Rusina, Ľ. Dinda, Šohajda, Valjent, Kečkeš, Chrkavý - Reway, Kolena, M. Daňo - S. Horanský ml., D. Rehák, M. Lunter - Šimun, Paleček, Blaško - Paulovič, J. Šiška, Šoltés.
    USA U18: Miska - Thompson, Butcher, Santini, Ausmus, Lewis, Savage, Florentino - Fasching, Compher, Motte - Hayden, Cook, McCarron - Chatham, Kelleher, Louis - Labanc, Copp, Allen.

Rozhodčí: Müllner R., Konc D. - Bundil, Tvrdoň