Plzeň – Třinec 7:5 (kon.) | Litvínov – Kladno 6:5 (po s.n.) | K. Vary – Kometa Brno 5:4 (po pr.)
Vítkovice – Motor ČB 3:1 (kon.) | Sparta – Zlín 1:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Berani Zlín
Středa 15.02.2012, 18:30 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Po reprezentační pauze nás čeká finiš dlouhodobé části extraligy. V rámci 48. kola míří do pražské Tipsport areny Zlín. Ten je aktuálně na sedmé pozici, která sice zajišťuje postup do další fáze soutěže, ale Zlínští by pravděpodobně raději na šestou pozici, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále.

00:01

00:34
    Zlín je zatím aktivnější, na Pöpperleho už stihl vyslat dvě střely.

00:50
    První střelu na bránu si připsali i domácí, postaral se o ni Tenkrát.

01:54
    Další útok domácího týmu zastavuje postavení útočícího hráče v brankovišti Horčičky.

03:02
    Broš zkoušel dojet dlouhou příhrávku, ale nepovedlo se mu to a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

04:21
    Foster zkoušel dorážet před Horčičkou, ale ten puk natřikrát za čáru nepustil.

04:45
    Tesařík si jde posedět za zásah vysokou holí, Sparta si zahraje přesilovku.

06:11
    Hamrlík vyhazuje, přeisilová hra se Holešovickým nedaří.

06:45
    Zlín je v plném počtu.

07:30
    Utkání zatím nenabízí příliš pohledný hokej, vzhledem k tomu, že se střetává lídr tabulky a tým bojující o přímý postup do play off.

09:20
    Omlouváme se za technické potíže při online přenosu, už opět pokračujeme. Zlín po delší době v pásmu Sparty, ale té se daří držet ho mimo střelecké pozice.

10:28
    Melenovský přihrával Vlachovi, ten se ale neprokličkoval před branku, odstavila ho domácí obrana.

10:48
    Bližňák v šanci, snažil se procpat puk pod betony Horčičky u jeho tyčky, ale nepovedlo se mu to.

11:41
    Petr Ton se ocitl v dobré pozici mezi kruhy, ale puk mu sklouzl a trefil pouze beton zlínského gólmana.

12:23
    Holíkova střela z první. Pöpperle byl ale připravený a vyrazil puk mimo.

13:30
    Zlínský Ondráček obstaral humornou vložku, když nikým neatakován zakopl a efektně plul vzduchem.

14:47
    Další přesilovka Sparty. Řeznícek si půjde odpočinout na trestnou lavici, rozhodčí signalizuje vysokou hůl.

15:08
    Sparta si zahraje minutu a 39 vtařin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Hamrlík vyhodil puk mimo hřiště a je vyloučen za zdržování hry.

15:30
    Zlínu se i ve třech daří vyhazovat puky z pásma.

16:08
    Milam zkoušel prostřelit Horčičku z horní hranice kruhu, ale netrefil branku.

16:43
    Ani střelecký pokus Tona se neujal.

17:08
    Zlín je v plném počtu, Sparta nabídnutou výhodu nedokázala využít.

18:34
    Zlín sebral čtvrté sparťanské formaci puk, ale okamžitě se o něj zase připravil ofsajdem.

18:54
    Zlínský Linhart je ošetřován v obličeji.

19:02
    Bližňák vyloučen za podražení, Zlín ma první početní výhodu.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině:
    Horčička: 13
    Pöpperle: 7

První třetina zápasu branku nenabídla, snad se jí diváci dočkají ve druhém dějství, které začne přibližně v 19:21.

20:01

20:37
    Pöpperle si vyjel z branky více, než bylo záhodno, a Zlín se málem dostal k puku a střílel do odkryté branky.

21:13
    Čajánek střílel z levého kruhu, Pöpperle jeho pokus vyrazil.

21:44
    Foster neměl hokejku, tak aslepoň dal rukavicí do obličeje Ondráčkovi a je vyloučen za hrubost na 2 plus 2 minuty.

21:55
    Holík s Köhlerem nebezpečně ostřelovali Pöpperleho, ten ale odolal a drží bezbrankový stav.

22:27
    Další nepříliš jistý výjezd Pöpperleho, který se ale naštěstí pro domácí stihl vrátit do branky.

22:53
    Zlínský Veselý vyloučen za hákování, hraje se ve čtyřech.

23:15
    Tesařík trefuje tyčku sparťanské branky!

24:10
    Jánský se zkoušel prokličkovat před Horčičku, ale s příspěním hostujícího obránce se mu puk zamotal pod nohy.

24:47
    Za zásah vysokou holí byl vyloučen Broš, domácímu publiku se ale výrok rozhodčího vůbec nezamlouvá. Na trestnou putuje i hostující Galvas za hákování.

25:13
    Na ledě se začíná přiostřovat, trestné lavice se plní. Za faul loktem vyloučen domácí Philipp.

25:42
    Domácí hrají ve třech proti čtyřem Zlínským, ale daří se jim vyhazovat puk do bezpečí.

26:20
    Sparťané už jsou ve čtyřech, Zlín v plném počtu.

26:59
    Pöpperle radši skryl puk v lapačce před dotírajícím Veselým.

27:08
    Sotva se trestné lavice vyprázdnily, už jde na sparťanskou stranu posedět Milam za zdržování hry, podle rozhodčího vystřelil puk mimo hřiště bez teče.

28:35
    Bližňák obětavě padl do střely a přispěl k tomu, že se Sparta opět osvobodila.

29:08
    Americký obránce je zpátky ledě, domácí jsou v pěti.

29:32
    Ale dlouho to domácím nevydrželo a opět jde do čtyř. Milam si na ledě pobyl jen 24 sekund a vrací se na trestnou, kde se mu zřejmě zalíbilo. Tentokrát za sekání.

29:45
    Mladší z bratrů Rachůnků ujížděl na Horčičku se zlínským obráncem, volil střelu. Na druhé straně mu ale najížděl druhý domácí hráč, kterého si zřejmě nevšiml.

31:13
    Sparta hraje oslabení výborně, Zlín se k ničemu nedostává.

33:10
    Čech zkoušel Pöpperleho pozorrnost z úhlu, sparťanský gólman byl pozorný.

34:13
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hostující tým jde do vedení zásluhou PETR HOLÍK, jehož střela přeplachtila Pöpperleho. Asistence: Petr Leška.

36:26
    Zlínští hráči ztrácí výstroj. Nejprve se na ledě povalovaly dvě rukavice a hokejka, poté Fořt přišel o helmu.

37:21
    Foster s Pacovským v útočné akci, Horčička puk vyrazil.

37:31
    Kasík si na modré počkal, až bude před Horčičkou rušno, ale klubko hráčů se mu nepovedlo prostřelit.

38:03
    Zlín si vyžádal oddechový čas!

38:10
    Tenkrát střílel z horní hranice levého kruhu, Bližňák jeho pokus nebezpečně tečoval do brankové konstrukce.

39:01
    Horčička přikryl puk před najíždějícím Ivanem Rachůnkem, ten ho pořádně "osprchoval".

39:32
    Sersen čistě připravil o puk Veselého, který se už už řítil na Pöpperleho.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    Horčička: 8
    Pöpperle: 13

Hostující Zlín se zásluhou Holíka dostal ve druhém dějství do vedení, Spartu přestřílel a má ze hry mírně více než Holešovičtí. Třetí třetina začne přibližně ve 20:18.

40:01

40:31
    Střela Ivana Rachůnka je sražena do rohu.

40:50
    Nebezpečná střela Jánského, který v prvním útoku nahradil Pacovského, Sparta zatím ve třetí třetině hýří aktivitou.

41:30
    Kterou nyní zastavil ossajd.

42:35
    Tomáš Rachůnek zkoušel backhandovou střelu, Horčička vyráží.

42:54
    Míka míří na trestnou za podražení.

43:30
    Jánský opět aktivní, jeho pokus z kruhu míří těsně nad Horčičkovu branku.

44:54
    Míka je zpět na ledě, Sparta nevyužila přesilovou hru k vyrovnání skóre.

46:55
    Sparta se pohybuje v útočném pásmu, ale střela z toho není.

47:32
    Zlín se ubránil a založil protiakci, kterou ale zastavil ofsajd.

48:50
    Další útočná akce neúspěšná, do konce třeti dvacetiminutovky už zbývá jen něco mále přes 11 minut.

49:46
    Milamova nenápadná střela prolétla těsně vedle branky!

50:03
    Další úspěšný zákrok Horčičky, který si zatím ve třetí třetině pořádně vylepšuje statistiky.

51:31
    Sparta není schopná se probojovat do útočného pásma.

52:23
    Tomáš Rachůnek se pokusil prokličkovat před zlínskou branku, ale narazil na neprostupnou zlínskou obranu.

54:30
    Spartě se pomalu krátí čas na vyrovnání, ale do šancí se teď příliš nedostává.

55:12
    Sersenovu střelu z kruhu Horčička dobře viděl a bez problémů si s ní poradil.

55:40
    Čajánek dobře vypíchl puk a posílal na modrou Důrasovi, kterému puk jen o kousíček ujel. Kdyby to zachytil, jel by sám na branku.

56:40
    Pacovského pokus neúspěšný, ale Sparta už se alespoň na chvíli zabydlela v útočné třetině.

57:43
    Sersen a Broš zkoušeli vyrovnat, ale Horčička i s notnou dávkou štěstí udržel puk pod sebou před brankovou čarou.

57:43
    Sparta si vyžádala oddechový čas.

57:43
    A Pöpperle zůstává na střídačce, Sparta zkusí vyrovnat se šesti bruslaři na ledě.

57:55
    Obrovská skrumáž před Horčičkou, puk je mezi těly a nikdo ho nemůže vydolovat.

58:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    Až se to podařilo Tonovi s Ivanem Rachůnkem. Druhý jmenovaný nahrál do strany PETRU TENKRÁTOVI, který puk doklepl za Horčičku. Asistence: Ivan Rachůnek, Petr Ton.

59:20
    Dohrávají poslední sekundy třetí třetiny, pravděpodobně uvidíme prodloužení.

59:45
    Střela Sersena, Horčička vyráží.

60:00

Zásahy brankářů ve třetí třetině:
    Horčička: 18
    Pöpperle: 0

Sparta ve třetí třetině nedovolila Zlínu ani jednu střelu, sama jich naopak vyslala hned 19, jedna z nich našla cestu do branky, a tak se bude prodlužovat, stejně jako v první vzájemném utkání na sparťanském ledě, které nakonec dopadlo šťastněji pro hosty.

60:01

60:24
    Střela hostů sražená do ochranné sítě, vhazuje se před Pöpperlem.

60:50
    Holík se ocitl sám před Pöpperlem, ale puk mu přeskočil hokejku, takže nezakončil.

61:39
    Pacovský se řítil na Horčičku, jeho pokus trefuje brankovou konstrukci zvenku.

62:20
    Milamovu střelu tečoval Tomáš Rachůnek před Horčičkou mimo branku.

62:37
    O chvíli později v šanci i druhý z bratrů Rachůnků, ale branka z toho není.

63:43
    I podruhé si Zlín odváží ze Sparty dva body. Rozhodující gól dává DALIBOR ŘEZNÍČEK. Asistence: Petr Čajánek a Radim Tesařík.

Sparta si tedy připisuje pouze bod, Zlín ji i podruhé na jejím ledě porazil. Hezký zbytek večera.

Konec zápasu. (21:06:58)

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 59. Tenkrát (I. Rachůnek, Ton) - 35. Holík (Leška), 64. Řezníček (Čajánek, Tesařík)

HC Sparta Praha: Pöpperle - Košťálek, Sersen, Milam, Kasík, Philipp, D. Kočí, Kučný, Hanzlík - S. Treille, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, Pacovský
    Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Míka - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Čech, Kubiš.

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Barvíř, Blümel