Novosibirsk – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Barys – Omsk 2:5 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Petrohrad – Riga 2:1 (kon.) | Lev – Jekatěrinburg 1:2 (po s.n.)
SKA Petrohrad
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Dinamo Riga
Středa 15.02.2012, 16:00KHL

Dnešní utkání KHL mezi týmy SKA Petrohrad a Dinamo Riga je u konce. Podle očekávání vyhrál domácí tým, byl to však velký boj do závěrečných vteřin. Hosté byli vyrovnaným soupeřem, rozhodla ale šťastná druhá branka domácích. Závěrečná hra bez brankáře již hostům k vyrovnání nepomohla a utkání tak skončilo 2:1.

To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný zbytek dne. (18:04:44)

60:00

59:45
    Zakázané uvolnění Petrohradu. Zbývá 15 vteřin. Vhazování před Štěpánkem.

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Arťuchin zkusil vystřelit z vlastní třetiny. Jeden z obránců ale puk zachytil ve středním pásmu rukavicí.

58:40
    Hosté hrají bez brankáře.

58:07
    Do úniku se teď dostal Klimenko, Jucers se ale stačil roztáhnout a pokryl prostor u tyče.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk na holích hráčů Dinama Riga.

57:13
    Další přerušení hry. Fjodorov nahodil puk ze středního pásma, který skončil v ochranné síti. Vhazování ve středovém kruhu.

56:40
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

55:40
    Jucers si teď v krátké době připsal tři zákroky proti střelám od modré čáry. Ani jednu střelu pořádně neviděl díky clonícím hráčům Petrohradu.

55:25
    Nahození Martenssona ze středního pásma podržel Jucers v lapačce.

54:23
    Kalinin ztratil puk na útočné modré čáře a hosté vyrazili do přečíslení. Štěpánek byl ale pozorný a střelu chytil.

53:10
    Hosté se snaží o vyrovnání. Puk teď skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:11
    Marcel Hossa vyjel zpoza brány a z úhlu se pokusil prostřelit Štěpánka. Ten si svou pravou tyč pohlídal.

50:58
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Šťastná vedoucí branka. VIKTOR TICHONOV nahodil puk od levého mantinelu a puk prošel pod rukou brankáře až do sítě.
    Asistence: Thoresen

50:16
    Průcha dostal pěknou přihrávku až na modrou čáru. Neměl ale rychlost a tak jej před bránou dojeli obránci a připravili jej o puk.

49:05
    Střelec první branky utkání Arťuchin teď projel mezi třemi obránci a dokázal i vystřelit na Jucerse. Jeho střela projela jen těsně vedle levé tyče.

47:06
    Domácí se teď zpětnou přihrávkou na modré čáře dostali do zbytečného ofsajdu.

46:23
    Domácí podporování publikem se usadili na minutu v útočném pásmu. K ohrožení Jucerse se ale nedostali. Po nahození ze středního pásma Štěpánek podržel puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.

45:26
    Zakázané uvolnění hostů.

45:11
    Domácí v plném počtu. Druhá polovina přesilovky se hostům nepodařila.

44:12
    Hosté odehráli celou minutu přesilovky v útočném pásmu. Jednou se dostali k dobrému zakončení, Štěpánek ale dokázal vyrazit a poté jej zachránila tyč. Druhou polovinu přesilovky začínají zpoza vlastní brány.

43:11
    Dvě minuty za hákování dostává domácí Semjonov.

42:54
    Arťuchin vybojoval puk v rohu a přihrál na Afinogenova. Jeho bekhendová střela mířila doprostřed brány a Jucers ji bez problémů chytil.

41:34
    Zakázané uvolnění i na druhé straně.

41:20

40:26

40:01

Hráči již jsou připraveni. Třetí třetina za chvíli začne.

Druhá třetina je u konce. Hostům se podařilo ve druhé části vyrovnat zásluhou Warga, který využil tlaku po přesilové hře a z dorážky překonal Štěpánka. O vítězi dnešního utkání bude rozhodovat třetí třetina. Na začátku třetí třetiny budou domácí dohrávat ještě 26 vteřin v přesilové hře.

Třetí třetina začne přibližně v 17:33.

40:00

39:30
    Průcha ve velké rychlosti projel kolem obránců a nahodil puk na Jucerse. K dorážce mu chybělo půl metru.

38:43
    Úmyslný ofsajd domácích. Vhazovat se bude před Štěpánkem.

38:34
    Nahození od mantinelu podržel Jucers v lapačce.

38:26
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za sekání odchází na trestnou lavici Marcel Hossa.

37:32
    Domácí v plném počtu. Hostům se početní převaha nepovedla.

36:19
    Hosté v ofsajdu. Do jediné příležitosti se zatím dostal Sprukts, Štěpánek si ale pohlídal svou levou tyč.

35:32
    Hosté se dostávali do velké příležitosti. Georgy Berdjukov hákoval Bukartse v jasné příležitosti a dostává dvě minuty.

34:15
    Následuje komerční přestávka.

33:47
    Hosté v plném počtu. Průchova formace si vytvořila několik střeleckých příležitostí, k dorážce je ale obránci nepustili.

31:48
    Marcel Hossa dostává dvě minuty za podražení.

30:32
    Riga právě vstřelila branku!
    FREDERIK WARG stál osamocený na brankovišti a dorážkou do odkryté branky vyrovnává stav utkání.
    Asistence: Niživijs, Lundmark

30:27

29:56
    Po odrazu od zadního mantinelu se puk odrazil do brankoviště mezi betony Štěpánka. Ten si na chvíli nebyl jistý kde je puk, zvládl jej ale i přes dorážející hráče udržet mezi betony.

28:27
    Druhé vyloučení v dnešním utkání. Dvě minuty za podražení dostává Tichonov.

28:20
    Průcha dobře vybojoval puk u mantinelu a od modré dobře pálil Kolcov. Puk poté chvíli ležel u brankoviště, než jej hostující obránci odklidili pryč.

27:57
    Zakázané uvolnění domácích. Následuje komerční přestávka.

27:10
    Kalinin přebral puk na modré čáře a byl v dobré střelecké pozici. Rozhodl se ale přihrát na najíždějícího spoluhráče, který vůbec netrefil bránu.

26:20
    Spousta nepřesných přihrávek trápí oba týmy. Hraje se převážně ve středním pásmu.

24:44
    Domácí dobře kombinovali v útočném pásmu. Martensson nedokázal z úhlu překonat Jucerse.

23:22
    Na levé straně teď měl dostatek prostoru hostující Galvins, jeho střelu ale Štěpánek chytil.

22:50
    Hraje se stále bez přerušení, ale také bez pořádně šance.

21:46
    Oba týmy začali druhou třetinu útočně. Naráží ale na řadu nepřesností.

20:01

Hráči jsou již na ledě. Druhá třetina za chvíli začne.

Je za námi první třetina utkání mezi týmy SKA Petrohrad a Dinamo Riga. První nepříliš atraktivní třetina přinesla jedinou branku, když se v závěru třetiny v oslabení trefil Arťuchin. Uvidíme co nám přinese druhá část.

Druhá třetina začne přibližně v 16:47.

20:00

19:51
    Zakázané uvolnění domácích.

19:44

19:20
    Puk v hledišti. Vhazování ve středovém kruhu.

18:08
    JEVGENIJ ARŤUCHIN ujel v oslabení a střelou mezi betony otevírá skóre dnešního utkání.

17:46
    První vyloučení v dnešním utkání. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Klimenko.

15:42
    V dosavadním průběhu hry jsme neviděli příliš kvalitní hokej. Hosté dobře brání střední pásmo a tak většina útoků je nepovedených. Arťuchin se teď dostal až do rohu, tam ale o kotouč přišel.

13:47
    Mikelihs Redlihs obešel obránce a vystřelil na Štěpánka. Ten jeho střelu chytil do lapačky.

13:23
    Zakázané uvolnění domácích. Komerční přestávka.

11:10
    Nepřesná přihrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

10:23
    Průcha z levé strany přihrál na volného Thoresena, ten však při střele zlomil hůl a minul puk.

08:33
    Po přihrávce Nepreajeva střílel od modré Višněvsky. Brankář Jucers dokázal vyrazit.

06:55
    Petr Průcha kličkou oklamal obránce a dostal se až před brankáře. Ten svým betonem ale zabránil českému útočníkovi ve skórování.

05:34
    Hosté dobře brání ve středním pásmu a zastavují tak útoky Petrohradu.

04:15
    Klimenko podruhé v krátké době v ofsajdu. Ten druhý byl posouzen jako úmyslný. Vhazovat se bude před Štěpánkem.

03:12
    Domácí se usadili v útočném pásmu, jejich kombinaci ale přerušila hůl jednoho z obránců a zvednutý puk chytil Holt do lapačky.

01:55
    Tarasenko vyjel zpoza brány a pokusil se zasunout puk do brány. Jucers si ale pokryl prostor u své tyče a přerušil hru.

01:05
    Klimenko jako první vystřelil, bránu ale minul.

00:49
    Do ofsajdu se dostali i domácí.

00:11
    Po boji na modré čáře se dostali hosté do ofsajdu.

00:01

Hymny jsou za námi. Rozhodčí za moment zahájí úvodním vhazováním dnešní utkání.

Hráči jsou již připraveni. Utkání za chvíli začne.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kolcov, Kalinin, Denisov, Grebeškov, Višněvsky, Vorobjov, Semjonov, Berdjukov - Tichonov, Průcha, Thoresen - Martensson, Weinhandl, Klimenko - Nepreajev, Arťuchin, Afinogenov - Fjodorov, Makarov, Tarasenko

Dinamo Riga: Jucers (Holt) - Redlihs K., Galvins, Ozolinš, Cibulskis, Rekis, Sotnieks - Sprukts, Karsums, Redlihs M. - Niživijs, Warg, Lundmark - Lusenius, Ankipans, Hossa - Dzherinš, Bukarts, Meija

Vítám Vás u sledování utkání Kontinentální hokejové ligy mezi týmy SKA Petrohrad a Dinamo Riga.
    Favoritem utkání je domácí Petrohrad, který vede tabulku Západní konference. Domácí získali ze 48 utkání 98 bodů, když jen desetkrát prohráli v základní hrací době. V posledních pěti utkání prohráli jen dvakrát. Hlavní zbraní domácích je výborný útok. Petrohrad dokázal vstřelit již 184 branek a v tomto ohledu je jasně nejlepší v celé KHL.
    Hosté se nacházejí na 7. pozici Západní konference se ziskem 68 bodů. Hosté, kteří již mají jistotu postupu do playoff, mají problémy se střelbou gólů. V průběhu soutěže vstřelili 114 branek, což je o 70 míň než dokázal ve stejném počtu utkání vstřelit jejich soupeř. Hosté ale hrají výborně ve venkovních utkáních. Venku dokázali získat více bodů než doma a není proto vyloučeno že dokáží o body obrat i Petrohrad.

Utkání začíná v 16:00.

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 19. Arťuchin, 51. Tichonov (Thoresen) - 31. Warg (Niživijs, Lundmark)