Minnesota – Boston 2:0 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 0:6 (kon.)
0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Ottawa Senators
Pondělí 20.02.2012, 19:00 • Nassau Coliseum • NHL

Vítám Vás u sledování utkání mezi týmy New York Islanders a Ottawa Senators.

Domácí se před dnešním utkání nachází na 12. pozici Východní konference se ziskem 58 bodů. Na postup do play-off jim chybí šest bodů. Domácí patří k nejhorším týmům ve své konferenci co se týče utkání na vlastním kluzišti. Venku se jim daří o něco lépe. Největším problémem Islanders je útok. Se vstřelenými 139 brankami jsou nejhorší ve své konferenci.

Hosté se před dnešním utkání nachází na 7. pozici se ziskem 68 bodů. Hosté venku vyhráli poslední dvě utkání. Síla hostů spočívá především v útoku. Vstřelených 179 branek stačí na čtvrté místo v konferenci. Obrana je ale jejich velkou slabinou. Druhá nejhorší obrana v konferenci sráží výkony dobrého útoku.

Utkání začíná v 19:00.

New York Islanders: Poulin (Montoya) - Staios, Streit, MacDonald, Ness, Jurčina, Eaton - Okposo, Tavares, Moulson - Parenteau, Nielsen, Grabner - Rolston, Bailey, Martin - Niederreiter, Reasoner, Pandolfo

Ottawa Senators: Anderson (Auld) - Karlsson, Kuba, Gonchar, Cowen, Lee, Phillips - Butler, Spezza, Michálek - Alfredsson, Turris, Greening - Condra, Smith, Daugavins - Neil, O'Brien, Folingno

Hráči nastupují na led. Utkání za chvíli začne.

00:01

01:07
    Ottawa právě vstřelila branku!
    To je tedy začátek. ERIK KARLSSON zastavil přihrávku na modré čáře, dojel do rohu a nahození zpoza brankové čáry skončilo po zásahu brankáře v síti.
    Bez asistence.

01:35
    Hosté vedou již o dvě branky. Foligno objel bránu a přihrál před prázdnou bránu kde stál volný JASON SPEZZA, který neměl problém se vstřelením branky.
    Asistence: Chris Neil, Nick Foligno

01:35
    Po druhé brance již ve druhé minutě domácí střídají brankáře. Do branky se postavil Al Montoya.

04:20
    Po úvodní přestřelce se situace uklidnila, hosté ale mají stále převahu.

05:48
    Domácím se podařilo vyhodit ze svého obranného pásma, hosté se dostali do ofsajdu, podle rozhodčího úmyslného. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

06:00
    Tavares projel kolem pravého mantinelu a vystřelil zápěstím. Anderson chytil puk do lapačky.

07:01
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se vrací před jejich branku.

07:34
    Přihrávka domácích byla tečována do ochranné sítě. Hra zůstane před Andersonem.

07:34
    Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

09:55
    Hraje se teď hodně bojovně, převážně ve středním pásmu.

10:23
    První vyloučení v dnešním utkání. Jared Cowen dostává dvě minuty za podražení Jaye Pandolfa.

10:23
    Přesilová hra začne po komerční přestávce. Domácí jsou šestí nejlepší v NHL v přesilových hrách. Uvidíme jak se jim povede.

10:43
    Streit tvrdě pálil z vrcholu levého kruhu. Jeho střelu vyrazil Anderson do ochranné sítě.

11:12
    Tavares se snažil zasunout puk k tyči. Andersonův beton byl ale připraven a brankář Ottawy přerušil hru.

12:00
    Alfredsson a Spezza ujížděli v oslabení. Spezza byl při zakončení faulován a Pa Parenteau dostává dvě minuty za sekání.

12:23

13:00
    Ofsajd hostů.

13:37
    Domácí hráč ujížděl sám na Andersona. Michálek se dobře vrátil a zabránil této situaci.

14:03
    Po přihrávce z rohu vystřelil z mezikruží bez přípravy ERIK KARLSSON a obránce Ottawy vstřelil dnes již svou druhou branku.
    Asistence: Daniel Alfredsson, Sergei Gonchar

15:11
    Dvě minuty dostává Pa Parenteau. Podle všeho za nasimulovaný pád. Za protesty dostal i osobní trest. V této třetině si tedy již nezahraje.

16:38
    Po nepřesné Karlssonově přihrávce domácí vyhazují přes všechny čáry.

17:12

18:25
    Domácí se místo střely z kruhu snaží najít lépe postaveného spoluhráče a ztrácejí tak často puk.

19:03
    Tavares zatáhl puk po pravé straně a vystřelil na Andersona. Ten jen vyrazil do rohu kde si pro puk dojel opět Tavares a připravil střelu pro svého spoluhráče. Druhou střelu Anderson již udržel ve své výstroji.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. Hosté předvedli výborný start do utkání a ve druhé minutě již vedli 2:0 zásluhou Karlssona a Spezzy. Erik Karlsson poté svou druhou brankou v dnešním utkání zvýšil na 3:0 a určil tak skóre první třetiny. Domácí jsou zatím horším týmem. Do šancí se dostávají jen velmi těžce a místo střel raději hledají přihrávkou své spoluhráče. Uvidíme co nám přinese druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 19:57

Hráči nastupují na led, druhá třetina za chvíli začne.

20:01

20:12
    Začátek druhé třetiny v podobném duchu jako první část. Domácí ztratili puk ve vlastní třetině a Alfredsson trefil tyč.

21:29
    Nepřesná přihrávka Ottawy končí zakázaným uvolněním.

22:42
    Domácí se po chvíli pokusili o protiútok. Dostali se ale do ofsajdu.

23:12
    Zack Smith mohl zvýšit již na 4:0. Puk mu ale sjel z hole a tak netrefil z úhlu odkrytou branku.

25:06
    Hra je plná nepřesností. Hosté mají stále mírnou převahu.

26:15
    Reasoner trefil od modré čáry vlastního spoluhráče před brankou.

26:57
    Zakázané uvolnění hostů.

27:21
    Střela domácích od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Islanders. Následuje komerční přestávka.

27:53
    Hostující Turris střílel z pravého kruhu. Montoya dokázal utěsnit prostor u své levé tyče.

29:10
    Další nepřesná přihrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

29:20
    Domácí Steve Staios vyhodil puk přes hrazení a dostává dvě minuty za zdržování hry.

29:37
    Bleskově využitá přesilovka Ottawy. Kyle Turris přihrál na modrou čáru odkud pálil CHRIS PHILLIPS a puk proletěl klubkem hráčů před Montoyou až do sítě.
    Asistence: Kyle Turris, Sergei Gonchar

30:08
    Komerční přestávka.

30:51
    Turris dostal výbornou přihrávku na modrou čáru mezi obránce. Před brankářem zvolil rychlou otočku, puk ale poslal po ledě přímo do brankáře.

32:58
    První potyčka v dnešním utkání. Matt Martin a Zack Smith změřili síly v pěstním souboji u střídačky Ottawy. Martin vyhrál na body, i když jako první spadl na led. Zack Smith příliš ran svému soupeři neudělil. Oba hráči dostávají trest na 5 minut. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

34:35
    Ofsajd Islanders.

35:04
    Nenápadná akce Ottawy končí jejich dnešní druhou tyčí. Střela zápěstím za modrou čarou skončila na tyči, puk poté získali domácí obránci.

35:54
    Domácí si zahrají přesilovku. Ottawa dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Foligno.

37:31
    Domácí se faulem připravili o přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Niederreiter.

37:53
    Spezza se pustil do rychlostního souboje s jedním z obránců Islanders. Souboj o zakázané uvolnění těsně prohrál. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu domácích.

37:54

39:09
    Karlssonovu střelu od modré čáry udržel Montoya ve své výstroji.

39:32

40:00

Je za námi druhá třetina dnešního utkání. Hosté zvýšili své vedení zásluhou Phillipse a vedou již 4:0. Rozdíl ve skóre mohl být i větší ale hosté trefili dvakrát pouze tyč. Domácí se budou muset hodně zlepšit aby mohli myslet na vyrovnání dnešního utkání.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:51.

Hráči vycházejí z kabin. Třetí třetina za chvíli začne.

40:01

41:25
    Rolston objel bránu a z otočky vystřelil na Andersona, ten jeho střelu vyrazil do rohu.

42:11
    Nahození na branku Ottawy podržel Anderson ve své lapačce.

43:16
    Ofsajd domácích. Ti se v úvodu třetiny snaží vstřelit branku, obrana Ottawy je zatím bezchybná.

43:25
    Martin zachytil přihrávku Filipa Kuby a z mezikruží vypálil na Andersona. Ten střelu po ledě zastavil, příliš jistý si ale nebyl.

45:35
    Anderson podržel v lapačce nahození z velkého úhlu. Domácí jsou stále aktivnější. Hosté z Otttawy ale hrají to co potřebují a nepouští soupeře do větších akcí.

46:50
    Střely ve třetí třetině jasně ve prospěch domácích, 9:0.

47:38
    Domácí obránce udělal pořádné vrásky na čele brankáři Montoyovi. Trefil totiž kolem brány projíždějícího Michálka do bruslí a puk se odrazil na branku domácích. Montoya byl ale pozorný a chytil puk.

49:49
    BRIAN LEE vstřelil pátou branku svého týmu a svou první branku v NHL. Po kombinaci s Condrou a Karlssonem skončila jeho střela příklepem v síti po odrazu od tyče.
    Asistence: Erik Karlsson, Erik Condra

50:26
    Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Pandolfo. Hosté si zahrají přesilovku.

50:57
    JASON SPEZZA rychle využívá přesilovou hru. Spezza tvrdou střelou bez přípravy z levého kruhu trefil přesně pod horní tyč. Montoya střelu pořádně neviděl a nemohl ji chytit.
    Asistence: Filip Kuba, Erik Karlsson

53:36
    Erik Karlsson je dnes při chuti. Jeho střelu teď Montoya pouze vyrazil do rohu. Obránce Ottawy dnes vstřelil dvě branky a na dvě přihrál. Pokud by se mu podařilo vstřelit hattrick, stal by se prvním obráncem od roku 1999, kterému se to povedlo.

54:30
    Nick Foligno dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

55:33
    První minuta přesilovky se domácím nepovedla. Po nahození na Andersona se bude ale vhazovat v útočném pásmu domácích. Uvidíme co přinese druhá polovina přesilovky.

55:46
    Anderson opět podržel střelu od modré čáry ve své výstroji a uklidnil situaci.

56:24
    Anderson dnes chytá výborně a střelci Islander si proti němu zatím neví rady.

56:30
    Hosté v plném počtu. Domácí se dostali pouze k několika nahozením od modré čáry.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání. O vítězi je prakticky rozhodnuto.

59:30
    Utkání se již jen dohrává. Oba týmy ví že je již rozhodnuto.

60:00

Je za námi utkání mezi New Yorkem Islanders a Ottawou Senators. Hosté dnes jasně vyhráli rozdílem šesti branek a získávají důležité dva body. Hosté položili základ výhry již v úvodu utkání, když se po dvou brankách během půlminuty dostali do vedení 2:0. Brankář Poulin poté přepustil místo Montoyovi, na hře Islanders se ale mnoho nezměnilo. Domácí byli dnes velmi slabí v útočné fázi a brankář Anderson udržel třetí čisté konto v sezóně. Výborný výkon dnes předvedl i obránce Ottawy Erik Karlsson, který vstřelil dvě branky a na dvě přihrál.

První tři hvězdy utkání:
    1. Erik Karlsson
    2. Jason Spezza
    3. Craig Anderson

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek večera. (21:35:34)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 2. Karlsson, 2. Spezza (Neil, Foligno), 15. Karlsson (Alfredsson, Gonchar), 30. Phillips (Turris, Gonchar), 50. Lee (Karlsson, Condra), 51. Spezza (Kuba, Karlsson)

Ottawa Senators: Anderson (Auld) - Karlsson, Kuba, Gonchar, Cowen, Lee, Phillips - Butler, Spezza, Michálek - Alfredsson, Turris, Greening - Condra, Smith, Daugavins - Neil, O'Brien, Foligno

Rozhodčí: Gord Dwyer, Mike Leggo - Brian Murphy, Steve Miller