Nitra – Poprad 2:3 (kon.) | Skalica – HC Slovan 1:2 (kon.) | Trenčín – Zvolen 5:6 (kon.)
Martin – Žilina 7:5 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 0:1 (kon.)
HK Nitra
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HK Poprad
sk Pátek 24.02.2012, 17:00 • ZŠ Nitra • Tipos Extraliga (SR)

Prajem vám pekne prežitý víkend a dnešný zvyšok večera. Pre dnes sa s vami lúči Tomáš Batiz s konštatovaním, že sa uvidíme pri ďalších on-line prenosoch. (19:19:17)

Skončil sa zápas medi Nitrou a Popradom, výsledkom 2:3. Hostia vstúpili do zápasu ľavou nohou a domáci do naplno využili, keď hneď v úvode zaznamenal prvý gól za domácich Štefanka. Druhá tretina už bola lepšie pre Popradčanov, ktorí dokázali strhnúť vedenia na svoju stranu po góloch Balána a Krotáka. V poslednej tretine sme videli gól na obidvoch stranách, najskôr zvyšoval na 1:3 Svačina. Domáci sa pokúsili zdramatizovať záver gólom Kropáča. Pár minút pred koncom zápasu mohol Poprad zvýšiť na 2:4, ale Balánova prudká strela napokon gólom neskončila. Rozhodca sa po porade s kolegom pri videu rozhodol gól neuznať, puk sa zrejme odrazil od brvna.

60:00

00:40
    Poprad v pásme, to znamená, že domáci nemôžu odvolať brankára.

00:47
    Hra je prerušená, pretože puk opustil ľadovú plochu, buly v strednom pásme.

01:14
    Obidvaja brankári predvádzajú v dnešnom zápase solídny výkon, teraz sa úspešne predviedol Šimboch po strele Chovana.

58:00
    Hlásenie na ľadovej ploche je jasné "dve minúty do konca tretej tretiny".

57:50
    Už to vyzerá, že obe mužstvá sú zmierené s tesným víťazstvom hostí. Očakávaný tlak Nitry akosi neprichádza.

56:52
    Vosátko nepresne na Kropáča, v závere zápasu icing domácich.

56:46
    Domáci udržali pásmo, ale nakoniec Vosátkovi ušiel puk až do stredu klziska.

56:16
    Necelé štyri minúty nás delia do konca stretnutia, stav je zatiaľ priaznivejší pre hostí.

56:15
    Hlavný rozhodca vyšiel na ľad a svojím gestom ukázal, že gól neplatí.

56:15
    Stále čakáme na verdikt video rozhodcu.

56:15
    Nekrytí Balán sa dostal do pásma, odkiaľ trafil tyč, zrejme to mohol byť gól, pretože rozhodca prerušil hru. Bude sa telefonovať.

55:40
    Bača posiela puk na Uhnáka, ktorý vystrelil, Melicherčík vyrazil puk pred seba no spomínaný hráč sa už k dorážke nedostal.

55:23
    Bača si skúšal obhodiť obrancov, ale neúspešne.

54:59
    Na opačnej strane v podobnej pozícii neúspešný Škovira. Domáci sa ešte snažia čosi s výsledkom spraviť, no zatiaľ bez úspechu.

54:45
    Kropáč pálil tvrdo z pravej strany, no len do brankára.

54:10
    Gurčíkova rozohrávka spoza brány skončila iba na hokejke hráča z Popradu, ktorý ho iba vyhodil, aby domáci celok mohol prestriedať.

52:21
    Štefanka a ani Ručkay sa nepresadili, pretože ich strely končili u Melicherčíka, následne teraz hostia sa dostali do útočného pásma, konkrétne Balán, ktorý minul bránu z ľavej strany.

Tomáš Batiz

Branky a nahrávky: 2. Štefanka (Tománek), 46. Kropáč (Hamrák, Uhnák) - 35. Balán (Chovan, Kroták), 39. Kroták (Svitana), 45. Svačina (Chovan, Kroták)

HK Nitra: Šimboch (Fedor) – Grman, Tůma, Vosátko, Bača, Ordzovenský, Gurčík, Hrudík, Káčer – Saliji, Hrnka, Ručkay – Kropáč, Štefanka, Tománek – Mašlonka, Hamrák, Segľa – Bene, Uhnák, Radulay.
    HK Poprad: Melicherčík (Šimonovič) – Pentikäinen, Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, Kramár – Škovíra, Stromberg, Vaic – Chovan, Balán, Rapáč – Svačina, Kroták, Svitana – Homa, Takáč, Malina.

Rozhodčí: Goga, Stano, Tvrdoň