N.Novgorod – Riga 7:3 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Minsk 2:1 (po pr.)
Mytišči – Čerepovec 1:0 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
CSKA Moskva
Středa 29.02.2012, 16:00 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

Domácí v prvním utkání splnili roli favorita a zapisují si první bod v této sérii. Petrohrad byl jasně lepší po celý zápas a zcela zaslouženě vyhrál 4:1. Dalším faktorem byli přesilové hry. Domácí je zvládali mnohem lépe, zatímco hosté ty se spíše trápili.

Zásahy brankářů:

Jakub Štěpánek - 15
    Rostislav Staňa - 32

To je vše, někdy příště Napočtenou. (18:15:01)

60:00

59:50
    Tarasenko byl blízko druhému gólu!

58:50
    A další vyloučení... Za sekání na Petra Průchu je vyloučen Pašnin.

58:22
    Ale žádný tlak na branku se nekoná. Domácí dobře brání a CSKA se ani nikam nežene.

57:45
    Oddechový čas pro hosty.

57:45
    Teď Paršin zpoza branky cpal kotouč před ní. Širokov zkoušel překvapit Štěpánka. Petrohradský brankář si situaci pohlídal.

57:20
    Paršinova rána neprošla až do brankoviště.

56:43
    Butsajev vyloučen za sekání na Jakuba Štěpánka. Stejně tak Jakub Štěpánek za oplácení, trest odpyká Jevgenij Arťuchin.

56:41
    A zaslouženě další zákrok českého golmana. Andronov zkoušel procpat kotouč k bližší tyči.

56:16
    Halou teď diváci zpívají "Jakub Štěpánek"

55:59
    Štěpánek inkasoval opravdovou dělovku od Guskova do masky a hra byla na chvíli přerušena.

55:18
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Rozhodující gól v oslabení! VLADIMIR TARASENKO si vzal kotouč u modré čáry a kolem obránce vypálil mezi nohy Stani. Asistence: Dmitrij Kalinin, Igor Něprjaev.

54:06
    Domácí obranná čtveřice se z vypětí všech sil osvobozuje.

53:19
    Opět vyloučení. Maxim Rybin může dvě minuty chytat ryby na trestné lavici. Vyloučen je za podražení.

53:05
    Martensson po skvělém individuálním uvolnění zkusil vstřelit branku.

52:16
    Kalinin pálil, Fjodorov se snažil tečovat. Kotouč se odráží do rohu.

51:34
    Petrohradu se nedaří udržet se v pásmu.

50:55
    Vyloučen je Filatov za hákování.

50:48
    Weinhandl s Martenssonem opět předvádí jak jsou silní na kotouči.

50:16

49:03
    Hostě mají aspoň kotouč na svých holích a v pásmu Petrohradu, ale nikdo se ke střele na Štěpánka nedostal.

48:16
    Denis Denisov vyloučen za hrubost. CSKA si zahraje také přesilovou hru.

48:15
    Andronov objel branku a zkusil jestli nemá Štěpánek nahoře mezírku. Neměl.

47:19
    Petrohrad měl několik příležitostí v závěru početní výhody, ale nedokázal nikdo kotouč procpat do sítě.

46:26
    Moskevský hráč nahodil kotouč na Štěpánka a ten posílá kotouč obránci do rohu.

45:59
    Višněvskiho střelu od modré se pokoušel dorážet Arťuchin. Hostující bek odvedl dobrou práci.

45:14
    Přesilovka domácích. Za hákování je vyloučen Sergejev.

45:01
    Teď je to Weinhandl, kdo nepučuje kotouč nikomu. Nakonec pálí do Stani.

44:35
    Klimenko krouží s kotoučem v pásmu hostí. Nenachází nikoho komu by mohl přihrát.

43:59
    Hostující útočnou akci kazí postavení mimo hru.

43:34
    Další zásah brankáře hostí.

42:40
    Staňa si zapisuje také první zákrok ve třetí třetině.

42:22
    Do jízdy dostal krásnou přihrávku Filatov a ocitl se sám před Štěpánkem, jeho rána mířila k pravé tyči, ale vedle.

41:35
    Hosté zakládají útočnou akci, ale ta končí na polovině.

40:20
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, ale zmocnili se ho domácí. Weinhandl se dostal málem ke střele.

40:01

Hráči nastoupeni na ledě.

Ve druhé třetině byl značný rozdíl v přesilových hrách. V početní výhodě hostů se neudálo v podstatě nic a domácí jen jednoduše vyhazovali jen kotouč minul modrou čáru. Za to v přesilové hře Petrohradu vstřelil Arťuchin branku a zyýšil na 3:1. To byl také můj tip dnešního utkání, jestli tak utkání skončí, to nám odpoví třetí třetina.

Jakub Štěpánek - 9
    Rostislav Staňa - 21

40:00

39:43
    Štěpánkův zákrok. Širokov pálil od modré hned po vhazování.

39:35
    Domácí poslali kotouč na zakázané uvolnění.

39:20
    Opět to byl Weinhandl kdo pálil. Staňa má kotouč v náruči.

38:33
    Persson ukázal svojí individuální schopnost a zaměstnal Štěpánka. Levým betonem zasahuje.

37:27
    Thoresen šikovně za brankou. A Afinogenov pálil od modré čáry. jeho pokus byl zneškodněn.

36:15
    Kalinin opět pálí. Provětral lapačku Staňi.

34:37
    Kalinin pálil na Staňu. Kotouč se odráží do rohu.

34:24
    Další vyloučení na straně hostů. Za hru vysokou holí je vyloučen Persson.

33:49
    CSKA zkouší snížit opět na rozdíl jediné branky. Zubov pálí, ale Štěpánek vyráží do rohu. Následně Kuljomin. Štěpánek opět připraven.

33:27
    Domácím fanouškům se už nezdálo jak dlouho si s kotoučem hraje Fjodor Fjodorov, až se nakonec tento ruský ostrostřelec s ničím nepáral a a golfem poslal kotouč před branku. Jeho ránu tečoval bruslí JEVGĚNIJ ARŤUCHIN. Asistence: Fjodor Fjodorov, Vitalij Višněvskij.

32:25
    Špatnou přihrávkou se domácí obírají pásmo.

32:01
    Weinhandl nastřelil kotouč na Staňu tomu kotouč vypadl, ale v zápětí ho hned pokryl.

31:40
    Sergejev je vyloučen za hákování. Pro změnu přesilovka SKA.

31:28
    Petrohrad výborně forčekuje a teď už v pěti sevřeli hosty v pásmu a několikrát zahrozili.

30:46
    Dokonce se domácí hráč dostával i do příležitosti kdy mohl vystřelit.

30:27
    Nedaří se jim to. Petrohrad opět vyhazuje.

30:09
    CSKA se snaží založit útočnou akci a zavést kotouč.

29:43
    Petrohrad vyhazuje, hraje se v pásmu CSKA.

29:27
    Rána od modré letí vedle Štěpánka.

29:14
    Bude se vylučovat. Hosté si zahrají přesilovku. Kiril Koltsov za podražení.

28:58
    Po chybě na modré čáře hostů se do protiútoku hnali Tarasenko s Rybinem. Špatná koncová přihrávka na Rybina celou akci zkazila.

27:46
    Vítězné buly pro hosty. Gukov měl napřaženo za hradbou těl a Štěpánek nejspíše nic neviděl, ale hostující hráč tuto hradbu nepropálil.

27:29
    Kuljominova střela letí nad branku Štěpánka.

26:38
    Rychlé nohy nám ukázal Weinhandl. Staňa musel použít svoji lapačku.

25:41
    Martensson s Klimenkem přešli přes střední pásmo. Klimenko dlouho váhal se střelou a dostal se do úhlu, ze kterého vyslal kotouč na Staňu.

24:36
    Kotouč se odrazil na modrou čáru ke Koltsovovi, i jeho střela byla zblokovaná do rohu kluziště.

24:07
    Badjukov zkoušel Štěpánka, projektil zblokoval obránce domácích.

23:27
    Ano, a vhazování vyhrává Petrohrad a pouští se do protiútoku. Tarasenko z úhlu vypálil na Staňu.

Vypadá to, že se bude hrát.

23:11
    Tvrdý hit inkasoval Sergejev. Na mantinelu se objevila nějaká vada. Chvilka přerušení.

22:51
    Zubov v šanci, ale Štěpánek mu kotouč vypíchl při pokusu dostat se před branku.

22:11
    Vorobjev zkoušel Staňu. Ale střela zblokována.

21:35
    Martensson cpal kotouč před branku na Klimenka. nepodařilo se mu zakončit.

20:51
    Sergejev čekal za vlastní brankou na spoluhráče. Kvalitní rozehrávku však svým útočníkům neposkytl a hrají opět domácí.

20:08
    Domácí hned v aktivitě v útočné třetině. Nahozený kotouč a dohrávání hráčů, to je hlavní zbraň domácích. Weinhandl pálil z levého kruhu.

20:01

První třetina vyzněla lépe pro domácí. Skvěle Petrohrad začal utkání a po deseti minutách si zajistil vedení už 2:0. Důležitý gól však vstřelil tři minuty před první sirénou Jašin. Jak důležitý gól to nakonec byl, na to si musíme počkat.

Jakub Štěpánek - 7 zásahů
    Rostislav Staňa - 15 zásahů

20:00

19:52
    Hosté nahazují do třetiny, ale to je z první třetiny vše.

19:07
    Hlasatel oznamoval že probíhá poslední minuta první třetiny a pro domácí jako by to byl signál. Nejprve Fjodorov pálil velmi nebezpečně, hosté byli pod velkým tlakem a následně pálil Arťuchin. Staňa měl obrovský problém udržet kotouč v náruči a zabránit tak případným dorážkám.

18:27
    Štěpánek si připisuje další zákrok při aplausu domácích fanoušků. Pálil Kuljomin.

17:52
    Domácí také zahrozili, po několika přihrávkách za brankou si sám před bránu sjel Prucha, ale neprocedil kotouč za záda Staňi.

16:55
    CSKA při chuti, nebezpečný kotouč před brankovištěm Štěpánka. Český reprezentant si s ním poradil.

16:38
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Za to na druhé straně branka padla! Nikita Filatov objel branku a krásnou přihrávkou na vzdálenější tyči našel ALEXE JAŠINA, který zametl kotouč za Štěpánkova záda! Asistence: Nikita Filatov.

15:39
    Zajímavá skrumáž před Staňou. Ale branka z toho není.

15:21
    Nahození před branku si chtěl Kalinin sklepnout rukavicí, na jeho neštěstí pomohl Filatovovi při zpracování a před brankou nebezpečně pálil.

14:54
    A je tu další vyloučení. Rozhodčí dnes opravdu vylučuje snad vše. CSKA si zahraje přesilovou hru.

14:14
    Nahození kryje Štěpánek a bude se u něj vhazovat.

14:11

13:02
    Teď se moskevští hráči na chvíli usadili, ale špatnou přihrávkou se o šanci připravili, kotouč opět na druhé straně od Štěpánkovi branky.

12:35
    Zubov se snažil zavést kotouč do útočného pásma. Obrana domácích úspěšnější a vyhazuje.

12:11
    Vyloučen Fjodorov na 2 minuty za sekání.

11:01
    A je to už 2:0! Domácí vlétli na soupeře nebývalým způsobem. Nahozený kotouč Denisem Denisovem využil Fjodorov a přihrál zadovkou před branku na IGORA NĚPRAJEVA. Asistence: Fjodor Fjodorov, Denis Denisov.

10:35
    I Martensson se dostal ke střele.

09:58
    Opět Průcha v šanci. Nahozený kotouč se od mantinelu pro hosty nešťastně odrazil před branku. Staňa vše řešil na poslední chvíli!

09:39
    Ale Petr Průcha vzal kotouč a dostal se až za modrou čáru a nebezpečně vypálil.

09:25
    Petrohrad prohrál vhazování a hosté vyhazují.

09:10
    Střelu Kucharenka vytěsnil Staňa ramenem do ochranné sítě.

08:51
    Za sekání si jde sednout na 2 minuty opět Nikita Filatov.

08:25
    Vítězné buly se snažil zužitkovat domácí obránce, nahozený kotouč končí za brankou.

08:22
    CSKA vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

07:30
    Petrohrad opět zahrozil, Weinhandl zkoušel Staňu.

06:49
    A je to branka! Petrohradští se dostávají do vedení zásluhou ALEXANDRA KUCHARENKA, který tečoval ránu od Dmitrije Kalinina. Asistence: Dmitrij Kalinin, Maxim Rybin.

4:35
    Domácím se přesilová hra moc nedaří, hosté se osvobozují.

03:37
    Nikita Filatov je potrestán na 2 minuty za hákování.

2:45
    Iljna Zubov se ocitl sám před brankářem Štěpánkem, ale neprosadil se.

1:05
    Do utkání vlétli domácí a nahazují kotouč za branku hostí, kde o něj bojují, ale neúspěšně.

00:01

Utkání nám za malou chvíli začne.

SKA Petrohrad: Štěpánek, (Ježov) - Kolcov, Višněvskij, Denisov, Kalinin, Martenson, Prucha, Něprajev, Alexander, Fedorov, Rybin, Thoresen, Arťuchin, Semenov, Afinogenov, Vorobjev, Weinhandl, Klimenko, Tarasenko, Pervyšin

CSKA Moskva: Staňa, (Gaidušenko) - Pašnin, Sergejev, Andronov, Jašin, Caslava, Persson, Paršin, Filatov, Zubov, Monya, Širokov, Badyukov, Vjačeslav, Guskov, Ryšensky, Kuljomin, Gusev

Rozhodčí: Bělov, Olenin - Michael, Sheenan.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z play off Kontinentální Hokejové Ligy. Letošní ročník KHL se nám přehoupnul přes základní část už do vyřazovacích bojů o Gagarinův pohár. Ve čtvrtfinále SKA Petrohrad s Jakubem Štěpánkem v brankovišti vyzve CSKA Moskva, za něž nastupuje Petr Čáslava. SKA Petrohrad zcela ovládl základní část své konference a s přehledem nastupuje do play off z prvního místa, tímž pádem jej považujeme za favority nejen této série, ale i celé soutěže. Naopak CSKA se do vyřazovacích bojů dostalo až v závěru na úkor svého rivala Spartaku Moskva. Moskevský CSKA tedy může jen a jen překvapit. Do karet domácím hraje i letošní vzájemná bilance. Všechny čtyři klání mezi těmito velkokluby v tomto ročníku vyzněly vždy lépe pro Petrohrad, ač jednou až po samostatných nájezdech. Přes to, že play off je v podstatě úplně jiná soutěž a většinou nezáleží, jakou formu měl v předchozích zápasech soupeř, tak i tu vám představím v posledních pěti utkáních. Petrohrad – 4 vítězství, 1 porážka. CSKA Moskva – 2 vítězství (z toho jednou po samostatných nájezdech), 3 porážky. Ve dvou jdoucích utkání po sobě dokonce Moskevští nevstřelili ani branku. Můžeme tedy očekávat první zápas vyřazovacích bojů, kde si soupeři nic nedarují.

Můj tip v dnešním utkání je 3:1 na vítězství Petrohradu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 7. Kucharenko (Kalinin, Rybin), 12. Něprjaev (Fjodorov, Denisov), 34. Arťuchin (Fjodorov, Višněvskij), 56. Tarasenko (Kalinin, Něprjaev) - 17. Jašin (Filatov)

SKA Petrohrad: Štěpánek, (Ježov) - Kolcov, Višněvskij, Denisov, Kalinin, Martenson, Pruha, Neprajev, Alexander, Fedorov, Rybin, Thoresen, Arťuchin, Semenov, Afinogenov, Vorobiev, Weinhandl, Klimenko, Tarasenko, Pervyšin

Rozhodčí: Bělov, Olenin - Michael, Sheenan