Chabarovsk – Omsk 2:4 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 6:7 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Mytišči 4:0 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Riga – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:4 (0:0, 1:1, 2:2)
Ak Bars Kazaň
Neděle 04.03.2012, 12:00 • Ufa-Arena • Play-off KHL

Vítám Vás u sledování třetího utkání čtvrtfinálové série mezi týmy Salavat Julajev Ufa a AK Bars Kazaň.

Po prvních dvou utkáních na ledě Kazaně se série přesouvá na led Ufy. Ta dokázala v prvním utkání vybojovat výhru 3:0. Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější a o vítězi rozhodlo až prodloužení. Po dvou utkáních je stav série nerozhodný 1:1.

Utkání začíná ve 12:00.

Salavat Julajev Ufa: Ersberg (Davydov) - Proškin, Aťjušov, Nakládal, Blaťák, Koistinen, Kondratěv, Grigorjev, Isangulov - Saprykin, Grigorjenko, Radulov - Pihlström, Trubačev, Platonov - Taraťuchin, Sčastilivyj, Kozlov - Svitov, Mirnov, Kolcov

AK Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin, Kornějev, Panin, Kuljaš, Chromickyj, Zacharčuk - Zaripov, Kapanen, Morozov - Straka, Těreščenko, Petrov K. - Skačkov, Immonen, Spiridonov - Panirin, Bodrov, Petrov O. - Lukojanov

Rozhodčí: Odinsh, Rennes - Shelyanin, Sivov.

Hráči jsou již připraveni. Utkání za chvíli začne.

00:01

00:47
    Nahození domácího útočníka Svitova chytá brankář Vehanen.

01:12
    Kapanen pálil tvrdě od modré čáry. Puk se po odrazu od zadního mantinelu vracel zpět před domácí branku. Brankář Ersberg si dojel pro puk a přikryl jej lapačkou.

02:14
    Domácí se po menším náporu osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

02:57
    Domácí útočníci se při zakládání útoku srazili ve středním pásmu, puk získávají opět hosté.

04:05
    Domácí nebezpečně pálili od modré čáry. Přes brankáře Vehanena přepadl Saprykin, hra pokračuje bez přerušení.

04:53
    Po nahození domácích se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.

05:05
    Taraťuchin objel kolem brány, zakončení se mu ale příliš nepovedlo.

05:14
    Zakázané uvolnění hostů.

06:10
    Po pravé straně projel Radulov a bekhendem nahodil puk na Vehanena. Ten puk pouze odrazil před sebe kam si najížděl Saprykin. Vehanen dokázal jeho střelu vyrazit pravým betonem.

06:21

06:54
    Uvidíme první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty za podražení dostává hostující kapitán Alexei Morozov.

07:45
    Domácí obránci nedokázali zachytit přihrávku na modrou a musejí zakládat nový útok od vlastní branky.

07:55
    Grigorenko projel podél levého mantinelu. Jeho střelu vyrazil brankář Vehanen do ochranné sítě.

08:20
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

09:15
    Domácí si v závěru přesilovky vytvořili slušnou šanci. Puk poskakoval před brankářem Vehanenem. Do branky jej ale nikdo nedostal. Hosté první oslabení ubránili.

09:26
    Druhá přesilovka domácích. Dvě minuty za podražení dostává Vadim Chromickyj.

10:14
    První polovina přesilovky se domácím vůbec nepovedla. Po vyloučení Zaripova budou hrát dvojnásobnou přesilovku.

10:50
    Hostům se podařilo vyhodit.

11:15
    Dva hostující hráči propadli na modré čáře a domácí se ocitli v přečíslení 2 proti 1 před brankou. Po střele Proškina do masky brankáře je přerušena hra.

11:26
    Hosté ve čtyřech.

12:00
    Hostům se podařilo vyhodit. Domácím se ani tato přesilovka nedaří.

12:15

13:50
    Domácí zakládají další útok zpoza vlastní branky.

14:50
    Dobrá příležitost hostů nekončí brankou. Po přihrávce Straky zpoza brány pálil do horní části branky Zacharčuk. Jeho střelu brankář Ersberg chytil.

15:44
    Nahození od modré čáry nikdo z domácích útočníků nedokázal tečovat a puk ukryl ve své výstroji Vehanen.

16:17
    Nahození Sčastlivého od modré čáry zastavil brankář Vehanen.

16:36
    Kolcov našel z rohu kluziště neobsazeného Svitova. Jeho střela těsně nad ledem nadělala brankáři Vehanenovi problémy, nakonec ji ale dokázal ukrýt do své lapačky.

17:04
    Přihrávka hostů prošla přes celé střední pásmo a od pravého mantinelu pálil Morozov. Jeho střelu vyrazil Ersberg do rohu.

18:00
    Zakázané uvolnění domácích.

18:47
    Střelu Proškina od modré čáry vyrazil Vehanen.

19:53
    Nahození ze středního pásma v závěru první třetiny brankář Vehanen raději podržel v lapačce.

19:53
    Dvě minuty za hrubost dostává domácí Alexander Svitov, který se po odpískání zapojil do potyčky za brankou hostů.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. Branku jsme zatím neviděli, blíže k ní v dosavadním průběhu utkání měli domácí. Těm k jejich převaze pomohly tři přesilové hry. Domácí ale může mrzet že nedokázali využít více než minutovou dvojnásobnou přesilovku. Uvidíme co nám přinese druhá část, do které budou vstupovat hosté s výhodou přesilové hry.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:50.

20:01

20:32
    Domácí se dvakrát vydali do útočného pásma a ušetřili nějaký čas z oslabení.

21:10
    Hostům se nedaří udržet útočné pásmo.

21:23
    Viktor Kozlov dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Začíná přesilovka 5 na 3 hostujícího týmu.

24:39
    Nahození hostů od modré čáry chytil Ersberg.

25:40
    Oba týmy dobře brání modrou čáru a nevidíme příliš útočných akcí.

25:59
    Domácí kombinovali v útočném pásmu a vybojovali přesilovou hru. Dvě minuty dostává hostující Nikulin.

26:20
    Střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu až k brankáři Ersbergovi.

27:30
    Hosté získali kotouč a šetří čas.

28:01
    Ani tuto přesilovku hráči Ufy nevyužili. Hosté v plném počtu.

29:14
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se po polovině utkání dostávají do vedení. VIKTOR KOZLOV se obtočil s pukem na modré čáře, projel kolem levého mantinelu a střelou do levého horního rohu branky nedal brankáři šanci.
    Asistence: Michail Grigorjev, Maxim Kondratěv

29:44
    Branku hostů dlouho zkoumá videorozhodčí.

29:44
    Hosté po nenápadné akci za brankou dočkali vyrovnání. Oleg Petrov vybojoval puk za brankou a Bodrov rychle vstřelil. Podle verdiktu videorozhodčího ale obránce domácích dokázal puk zastavit ještě na brankové čáře. Branka tedy není uznána a domácí zůstávají ve vedení 1:0.

29:44
    Hosté budou hrát přesilovku. Dvě minuty dostává Aťjušov.

30:37
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

31:17
    Domácím se opět podařilo vysvobodit z kombinace Kazaně.

31:44

34:04
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Zaripov.

33:40
    Dvojnásobná přesilovka domácích. Dvě minuty za podražení dostává Chromickyj.

34:32
    Hostům se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.

35:04

35:40
    Hosté v plném počtu. Ani druhá dvojnásobná přesilovka domácích nebyla využita.

36:45
    Hostující obránci chybovali při rozehrávce ve vlastním pásmu a do šance se dostal Sčastlivyj. Jeho střelu na lapačku vyrazil brankář Vehanen do ochranné sítě.

38:00
    Po akci Radulova pálil před brankou Saprykin. Hostující obránce mu blokoval hůl a tak střele chyběla potřebná razance.

38:20
    Hosté budou hrát přesilovku. Je ponechána výhoda.

38:33
    Svitov odchází předčasně do kabin. Po vhazování se chytil s Bodrovem a poté jej udeřil tvrdě holí. Hosté budou hrát pět minut přesilovou hru.

39:24
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté definitivně vyrovnávají. Od modré čáry nahodil puk ILYA NIKULIN a jeho střela prošla až za záda brankáře Ersberga.
    Asistence: Denis Zaripov, Alexei Morozov

40:00

Ve druhé části jsme se konečně dočkali vstřelené branky. V polovině utkání otevřel skóre přesnou střelou domácí kapitán Viktor Kozlov. Vzápětí byli hosté blízko vyrovnání. Jejich šanci posuzoval dlouhou dobu videorozhodčí, nakonec branku neuznal, protože puk nepřešel přes brankovou čáru. V závěru druhé třetiny odešel do kabin Svitov a pětiminutovou přesilovku dokázali hosté využít ke vstřelení vyrovnávací branky. Po střele Nikulina je tak nerozhodný 1:1. Hosté budou dohrávat ještě zbytek pětiminutového trestu Svitova na začátku třetí třetiny.

42:03
    Strakova formace se usadila v útočném pásmu. K většímu ohrožení branky se nedostala. Domácí se poté osvobodili vyhozením.

42:38
    Hosté druhou brankou v této přesilovce otáčí vývoj utkání. ALEXEI MOROZOV si vzal puk a střelou z pravého kruhu prostřelil brankáře Ersberga.
    Asistence: Konstantin Kornějev

43:35

44:58
    Radulov si vyměnil puk s Grigorenkem a ten přihrál na Proškina. Jeho střelu chytil brankář Vehanen.

45:15
    Hosté si zahrají další přesilovku. Igor Mirnov objel bránu a vystřelil na Vehanena. Ten puk chytil do lapačky. Mirnov jej poté sekl přes rukavici a dostává dvě minuty za sekání.

46:11
    Nahození Nikulina od modré čáry bez problémů chytil do lapačky Ersberg.

46:46
    Puk v hledišti. Vhazování po pravici brankáře domácích.

47:15

47:20
    Střela Lukojanova sražena do ochranné sítě. Vhazování v útočném pásmu Kazaně.

47:33
    Útok domácích zastavil ofsajd.

48:08
    Radulov se otočil s pukem a přihrával před branku. Brankář Vehanen puk chytil.

48:08
    Grigorij Panin odchází na trestnou lavici. Domácí si mají k dispozici dvouminutovou přesilovku.

48:55
    Hosté vyhazují až k brankáři Ersbergovi.

49:16
    Domácí vyrovnávají stav dnešního utkání. Radulov přihrával z pravého rohu, jeho přihrávka se odrazila na modrou čáru a JAKUB NAKLÁDAL střelou na vyrážečku prostřelil brankáře.
    Asistence: Alexander Radulov, Oleg Saprykin

50:39
    Střela hostů byla sražena do ochranné sítě.

51:22
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Ve středním pásmu hákoval Igor Mirnov a dostává dvě minuty.

51:50
    Domácí zatím dobře brání.

52:20
    Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu. Začíná druhá minuta přesilovky.

52:46
    Hosté využívají další přesilovku. Po přihrávce Zaripova objel bránu ALEXEI MOROZOV a zasunul puk mezi betony Ersberga.
    Asistence: Denis Zaripov, Niko Kapanen

55:00
    Pět minut před koncem třetí třetiny zakládají útok od vlastní branky hosté.

55:25
    Po ostrém zákroku na domácího hráče se na ledě strhla velká šarvátka.

55:25
    Zacharčuk narazil na mantinel Platonova a okamžitě se do něj pustil Jakub Nakládal. Český hráč dostává dvě minuty za hrubost. Hostující Zacharčuk dostal odešel do kabin a dostává pětiminutový trest.

56:50
    Hosté se při přesilovce nikam neženou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté se brání ve čtyřech. Domácím se nedaří založit útok.

58:36
    Hosté to přehnali s důrazem při napadání a Jevgenij Skačkov dostává dvě minuty za podražení.

59:07
    Domácí v závěru třetí třetiny využívají početní výhodu a vyrovnávají stav utkání. Po přihrávce Proškina se z mezikruží trefil přesně do levého horního rohu IGOR GRIGORENKO.
    Asistence: Vitalij Proškin, Vitalij Aťjušov

60:00

Je za námi třetí třetina třetího utkání čtvrtfinálové série mezi Ufou a Kazaní. V základní hrací době se o vítězi utkání nerozhodlo, následovat tak bude prodloužení. Hosté byli velmi blízko výhře, jejich tři využité přesilovky jim na výhru ale nestačili. Domácí v závěru využili pětiminutovou přesilovku a poslali utkání do prodloužení.

Prodloužení začne přibližně ve 14:38.

Hráči jsou na ledě. Prodloužení za chvíli začne.

60:01

61:00
    Domácí byli první minutu prodloužení v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali. Svou útočnou akci zakládají hosté.

62:30
    Úvod prodloužení se hraje v mírném tempu, více ze hry ale mají domácí.

63:40
    Hostující Nikulin pálil od modré čáry. Domácí poté vyhodili do středního pásma.

64:14
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

65:40
    Prvních pět minut prodloužení bylo velmi opatrných s jen velmi málo šancemi na obou stranách.

67:01
    Domácím se nedařilo přejít modrou čáru a tak vypálili puk z červené čáry na brankáře Vehanena.

67:13
    Radulov vyjel zpoza brány a bekhendem nahodil puk na Vehanena. Ten jeho střelu chytil.

68:12
    Hosté vstřelili vítěznou branku a ujímají se vedení v sérii. Od pravého mantinelu výborně před branku přihrál Alexei Morozov a DENIS ZARIPOV si nejprve položil brankáře a poté rozhodl.
    Asistence: Alexei Morozov

80:00

Dnešní utkání je u konce. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Po pěkné přihrávce Morozova se prosadil Zaripov a zajistil tak svému týmu vedení v sérii 2:1. Hráčem dnešního utkání byl Alexei Morozov, který dvě branky vstřelil a na dvě přihrál.

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (14:56:04)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 30. Kozlov (Grigorjev, Kondratěv), 50. Nakládal (Radulov, Saprykin), 60. Grigorenko (Proškin, Aťjušov) - 40. Nikulin (Zaripov, Morozov), 43. Morozov (Kornějev), 53. Morozov (Zaripov, Kapanen), 69. Zaripov (Morozov)

Salavat Julajev Ufa: Ersberg (Davydov) - Proškin, Aťjušov, Nakládal, Blaťák, Koistinen, Kondratěv, Grigorjev, Isangulov - Saprykin, Grigorjenko, Radulov - Pihlström, Trubačev, Platonov - Taraťuchin, Sčastlivyj, Kozlov - Svitov, Mirnov, Kolcov
    Ak Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin, Kornějev, Panin, Kuljaš, Chromickyj, Zacharčuk - Zaripov, Kapanen, Morozov - Straka, Těreščenko, Petrov K. - Skačkov, Immonen, Spiridonov - Panirin, Bodrov, Petrov O. - Lukojanov

Rozhodčí: Odinsh, Rennes - Shelyanin, Sivov