Metallurg Magnitogorsk
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Barys Nur-Sultan
Neděle 11.03.2012, 14:00 • Metallurg Aréna, Magnitogorsk • Play-off KHL

Je za námi dramatické sedmé utkání osmifinále play-off KHL, v němž domácí Magnitogorsk v nastavení přetlačil houževnatého soupeře z Astany. Gólový účet duelu otevřel v 7. minutě Sergej Mozjakin, o vyrovnání se postaral v polovině zápasu Lukáš Kašpar. Postupujícího do další fáze vyřazovacích bojů KHL muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se trefil Daniel Markov. Ze čtveřice Čechů, kteří zasáhali do této série, se z postupu raduje Tomáš Rolinek, Novotný, Kašpar a Kreps smutní. To je ode mě pro dnešek vše, z Metallurg Arény se s vámi s přáním hezkého zbytku dne loučí Michal Šandor. (16:45:05)

80:00

61:45
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Metallurg vítězí v tomto utkání a postupuje do semifinále Východní konference! Michnov zabojoval za brankou, načež puk předložil k modré čáře, kde číhal DANIEL MARKOV, který přesnou a tvrdou střelou nedal Jeremejevovi sebemenší šanci zasáhnout.

61:30
    Kreps při svém útočném snažení upadl a puk tak pro své spoluhráče nevybojoval.

60:34
    Bočenski nedosáhl na přihrávku svého spoluhráče, z čehož rezultuje zakázané uvolnění.

60:01

Šedesát minut hry vítěze neurčilo, a tak se půjde za stavu 1:1 do prodloužení. Nastavený čas začne asi za patnáct minut. Skóre utkání otevřel v 7. minutě Sergej Mozjakin, který tak poslal Metallurg do vedení. Náskok drželi domácí do poloviny zápasu, kdy se trefil po šťastném odrazu Lukáš Kašpar. Ve třetí části gól nepadl, a tak se musí rozhodnout v overtimu.

60:00

59:27
    Záhy do útoku vystartoval také Klystov, jenže ani jeho pokus neprošel skrz výstroj hostujícího gólmana. Prodloužení je na spadnutí.

59:07
    Od modré čáry pálil obránce Mišarin, ale jeho střela za zády Jeremejeva neskončila.

58:30
    Puk za Jeremejovu klec dovezl Sušinskij, ale svou akci zakončil pádem na led.

57:13
    Za vzájemnou potyčku před brankou jsou vyloučeni Bočenski a Birjukov.

57:13
    Hráči Astany jsou znovu v náporu a opět se o to postaral Kašparův útok, ale ani on ani Novotný puk za záda Ahonena neprocpali.

56:36
    Fjodorov zavezl puk do útočné třetiny, ale byl důsledně bráněn Gavrilinem, a proto už nedokázal přihrát či vystřelit.

55:01
    Novotný vyslal zpoza obránce dobrou ránu na Ahonena, který vymrštil svou lapačku a předvedl divákům pohledný zákrok.

54:20
    Kreps podrazil v souboji jak protihráče, tak i hlavního rozhodčího.

53:12
    Kašparova formace se pokusila něco vymyslet v útočném pásmu, ale nikdo z trojice Kašpar, Novotný, Kreps se ke střele nedostal.

52:15
    Ahonenova lapačka je nyní v plné permanenci, neboť musela znovu zasahovat, tentokrát proti nahození Kašpara.

51:34
    Po akci Starčenka puk podivně skákal na hranici brankoviště, až jej Ahonen uzmul do své rukavice a zabránil tak možné pohromě.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 7. Mozjakin (Sušinskij), 62. Markov (Michnov) - 29. Kašpar (Bočenski)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Bykov, Kukkonen, Mišarin, Lajunen, Birjukov, Bondarev, Markov - Michnov, Mozjakin, Fjodorov - Klystov, Sušinskij, Zdunov - Aaltonen, Kajgorodov, Rolinek - Kazionov, Kosov, Jakubov - But.
    Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Glass) - Novopašin, Litviněnko, Hutchinson, Fadejev, Dallman, Junland - Žaljalov, Dawes, Novotný - Poliščuk, Kašpar, Bočenski - Kreps, Jermolajev, Gavrilin - Starčenko, Bumagin, Puškarjov.

Rozhodčí: Bulanov, Ronn - Birin, Medvěděv