Metallurg Magnitogorsk
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Barys Nur-Sultan
Neděle 11.03.2012, 14:00 • Metallurg Aréna, Magnitogorsk • Play-off KHL

Je za námi dramatické sedmé utkání osmifinále play-off KHL, v němž domácí Magnitogorsk v nastavení přetlačil houževnatého soupeře z Astany. Gólový účet duelu otevřel v 7. minutě Sergej Mozjakin, o vyrovnání se postaral v polovině zápasu Lukáš Kašpar. Postupujícího do další fáze vyřazovacích bojů KHL muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se trefil Daniel Markov. Ze čtveřice Čechů, kteří zasáhali do této série, se z postupu raduje Tomáš Rolinek, Novotný, Kašpar a Kreps smutní. To je ode mě pro dnešek vše, z Metallurg Arény se s vámi s přáním hezkého zbytku dne loučí Michal Šandor. (16:45:05)

80:00

61:45
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Metallurg vítězí v tomto utkání a postupuje do semifinále Východní konference! Michnov zabojoval za brankou, načež puk předložil k modré čáře, kde číhal DANIEL MARKOV, který přesnou a tvrdou střelou nedal Jeremejevovi sebemenší šanci zasáhnout.

61:30
    Kreps při svém útočném snažení upadl a puk tak pro své spoluhráče nevybojoval.

60:34
    Bočenski nedosáhl na přihrávku svého spoluhráče, z čehož rezultuje zakázané uvolnění.

60:01

Šedesát minut hry vítěze neurčilo, a tak se půjde za stavu 1:1 do prodloužení. Nastavený čas začne asi za patnáct minut. Skóre utkání otevřel v 7. minutě Sergej Mozjakin, který tak poslal Metallurg do vedení. Náskok drželi domácí do poloviny zápasu, kdy se trefil po šťastném odrazu Lukáš Kašpar. Ve třetí části gól nepadl, a tak se musí rozhodnout v overtimu.

60:00

59:27
    Záhy do útoku vystartoval také Klystov, jenže ani jeho pokus neprošel skrz výstroj hostujícího gólmana. Prodloužení je na spadnutí.

59:07
    Od modré čáry pálil obránce Mišarin, ale jeho střela za zády Jeremejeva neskončila.

58:30
    Puk za Jeremejovu klec dovezl Sušinskij, ale svou akci zakončil pádem na led.

57:13
    Za vzájemnou potyčku před brankou jsou vyloučeni Bočenski a Birjukov.

57:13
    Hráči Astany jsou znovu v náporu a opět se o to postaral Kašparův útok, ale ani on ani Novotný puk za záda Ahonena neprocpali.

56:36
    Fjodorov zavezl puk do útočné třetiny, ale byl důsledně bráněn Gavrilinem, a proto už nedokázal přihrát či vystřelit.

55:01
    Novotný vyslal zpoza obránce dobrou ránu na Ahonena, který vymrštil svou lapačku a předvedl divákům pohledný zákrok.

54:20
    Kreps podrazil v souboji jak protihráče, tak i hlavního rozhodčího.

53:12
    Kašparova formace se pokusila něco vymyslet v útočném pásmu, ale nikdo z trojice Kašpar, Novotný, Kreps se ke střele nedostal.

52:15
    Ahonenova lapačka je nyní v plné permanenci, neboť musela znovu zasahovat, tentokrát proti nahození Kašpara.

51:34
    Po akci Starčenka puk podivně skákal na hranici brankoviště, až jej Ahonen uzmul do své rukavice a zabránil tak možné pohromě.

50:59
    Pevnost Ahonenovy výstroje vyzkoušel forvard Bočenski, který zjistil, že Ahonen měl v této chvíli opravdu neprůstřelnou vestu.

50:13
    Až teď musel zasahovat Ahonen, na kterého nebezpečně dotíral Dawes. Zatím to vypadá, že budeme svědky prodloužení také v sedmém utkání této série.

49:14
    V zajímavé příležitosti se ocitl bek Dallman, proti kterému vytasil svoji vyrážečku Ahonen. Hraje se celkem dlouho bez přerušení.

48:20
    Ahonenovu pozornost vyzkoušel z uctivé vzdálenosti nahazující Hutchinson. Gólman Magnitky se ale překvapit nenechal.

47:27
    Z dálky tentokrát vypálil autor vyrovnávací branky Kašpar, Ahonen jeho ránu vyrazil k Jiřímu Novotnému, který byl ale atakován domácím obráncem.

46:38
    Od modré čáry nahazoval na Ahonena Hutchinson, ale jeho úmysl finský gólman dobře viděl.

46:17
    V plné rychlosti pálil golfovým úderem Fjodorov, jehož bombu vytěsnil Jeremejev betonem. Vzápětí měl práci také Ahonen, který až nadvakrát zkrotil střelu jednoho z hráčů Astany.

45:32
    Michnov si sjel do prostoru kruhu, odkud vystřelil, ale jeho ránu vyrazil Jeremejev do ochranné sítě.

44:38
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, icing.

43:57
    O totéž se na druhé modré pokusil Bočenski, jenže také jeho ránu si Ahonen našel a ukryl ji do rukavice.

43:05
    Od modré čáry nahazoval kotouč Kukkonen, Jeremejev si však našel skulinku mezi hráči a touš chytil do lapačky.

42:59
    Na opačné straně kluziště sjel před Jeremejeva Rolinek, který se snažil znervóznit soupeřova brankáře.

42:32
    Hráči Astany se snaži dostat do útočného pásma, ale hradba modrých těl jim v tom zatím úspěšně brání.

40:43
    Do zajímavé šance zkraje třetí třetiny se dostal Fjodorov, ale obránci Astany ho včas odzbrojili od puku, a tak ruský forvard už nestačil vystřelit.

40:01

Po čtyřiceti minutách boje svítí na ukazateli skóre stav 1:1, který vyrovnávací brankou zařídil český útočník Lukáš Kašpar, jenž využil přesilovou hru. Třetí perioda, která začne asi v 15:42, nabídne ještě dramatickou podívanou.

40:00

39:03
    Obránce Junland zavezl puk až do útočné třetiny, načež jej předložil Novotnému, který ale svou tečí minul Ahonenovu klec.

38:05
    Astana znovu dotírala na Ahonena, který musel Gavrilinovu ránu vyřešit zákrokem v sedě, za což si následně vysloužil pochvalu od Markova.

37:41
    Magnitogorsk vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Ahonenem.

36:45
    Kašpar se snažil na modré sklepnout puk, to se mu sice povedlo, ale přihrál jen svému protihráči.

35:11
    Žaljalov si udělal útočný výlet, projel celým útočným pásmem až na modrou čáru, odkud nahazoval svým spoluhráčům na teč, ale Ahonen nakonec zasahovat nemusel.

34:47
    Hosté se ubránili nejhoršímu a jsou kompletní.

33:40
    Při početní výhodě operovali před Jeremejevem Sušinskij, Mozjakin a na modré čáře hlídkoval Fjodorov, ale ani jeden z nich neprotlačil puk za záda brankáře Astany.

32:44
    Magnitogorsku se naskýtá velká příležitost, za podražení byl totiž vyloučen Bočenski a Metallurg tak bude hrát dvojnásobnou přesilovku.

32:20
    Při přesilovce se snažil Jeremejeva překvapit Rolinek, ale brankář Barysu se zaskočit nenechal.

31:40
    Hutchinson si počínal při bránění nedovoleně a domácí budou hrát přesilovku.

31:33
    Na druhé straně kluziště se před Jeremejeva protlačil But a způsobil tak velké starosti hostující obraně, která ale s Jeremejevem odolala.

30:59
    Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání a touží po dalším gólu. Starčenko napálil puk z nulového úhlu na gólmana Ahonena. Kotouč pouze prolétl na druhou stranu obranného pásma.

28:47
    Astana právě vstřelila branku!
    Astana po zásluze využívá přesilovou hru. Bočenski z prostoru kruhu vystřelil na Ahonena, puk se odrazil od tyče do tyče a ven. Naštěstí pro hosty se kotouč dostal k úplně volnému LUKÁŠI KAŠPAROVI, pro kterého už nebyl žádný problém trefit odkrytou část klece.

28:05
    Budeme svědky první přesilové hry v zápase, Magnitogorsk hrál v šesti, což neuniklo pozornosti čárových rozhodčích.

27:30
    Do protiútoku vyrazil But, který si sjel mezi kruhy, ale jeho pokus tečoval do ochranné sítě jeden z obránců Astany.

26:45
    Hosté velmi dobře napadají, povedený forčeking předvedl Novotný a domácí se nemohou dostat ze svého obranného pásma. Z tribuny je opět slyšet pískot.

25:57
    Poliščuk pouze nahodil kotouč do útočného pásma, puk však nabral jiný směr a skončil mimo ledovou plochu.

24:31
    Z křídla zahrozil unikající Dawes, s jehož lehkou střelou si Ahonen poradil a odrazil ji mimo brankový prostor.

24:08
    Hokejisté Barysu neudrželi puk na svých hokejkách a je z toho zakázané uvolnění.

23:43
    Na modré čáře znovu číhal bek Dallman, který svým nahozením nabízel spoluhráčům puk na teč, ale černá pryž dolétla jen do rohu.

22:55
    Po delší době Magnitka zaútočila, atak na hostující branku provedla Sušinského formace, jenže gólman Jeremejev nemusel předvést vážnější zákrok.

21:02
    Astana vstoupila do druhé části tak, jak skončila v té první, tedy náporem. Další obléhání Ahonenovy branky ukončil nepřesným pokusem obránce Dallman.

20:19
    V úvodu druhé třetiny se ke střele dostal Kašpar, a i když před Ahonenem projel jeho spoluhráč, finský brankář si s ránou českého útočníka poradil.

20:10
    Puk po vhazování končí mezi diváky. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

20:01

Po první třetině vede domácí Magnitogorsk v sedmém rozhodujícím zápase osmifinále play-off KHL nad Astanou 1:0, když se v 7. minutě trefil po přihrávce Sušinského Sergej Mozjakin. Druhá část začne asi v 14:48.

20:00

19:35
    Astana mohla vyrovnat. Novopašin předložil puk od modré čáry svému kolegovi Hutchinsonovi, který měl před sebou odkrytou branku, jenže prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

18:49
    Z tribun Metallurg arény se ozývá pískot, Puškarjov si vzal puk na hokejku a důrazně se natlačil až před Ahonena.

18:04
    Kašparova formace znovu ohrozila Ahonena, který si s pokusem od modré čáry bez problémů poradil. V těchto pasážích jsou hosté aktivnější.

17:28
    Domácí si nerozuměli při rozehrávce a vyhodili na zakázané uvolnění.

17:20
    Hosté se znovu nastěhovali před Ahonena, kde operovali Dawes a Poliščuk, ale puk za záda Ahonena nedostali. V souboji navíc Ahonena ztratil masku a sudí nařídili vhazování v obranném pásmu Metallurgu.

16:12
    Před Ahonenem se objevil český útočník Kašpar, jenž se dostal až mezi kruhy, ale Ahonena výrazněji neohrozil.

15:03
    Ahonena v brance Magnitogorsku prověřil ranou od modré čáry Gavrilin, finský strážce svatyně nastavil proti jeho pokusu vyrážečku a touš vyrazil do bezpečí.

14:08
    Starčenko vyrazil do útoku a bekhendem se cpal před Ahonena. Nakonec hostující hráč ani nevystřelil, k puku se záhy dostali borci Magnitky, kteří však celou situaci uspěchali a vyhodili na zákázané uvolnění.

13:31
    V rohu hřiště bojoval o puk Kašpar, jenže černou pryž nedokázal získat pro svůj tým, a tak jsou v držení kotouče domácí.

11:10
    Žaljalov s Gavrilinem chtěli vymyslet kloudnou akci, jenže jejich snažení zastavil hvizd čárového rozhodčího, který signalizoval, že se dvojice borců Astany nacházela v ofsajdu.

10:55
    V útočném pásmu se ojevil domácí Klystov, který se snažil se svými spoluhráči z rohu kluziště něco vymyslet, ale pozorná obrana Barysu si poradila.

6:34
    Ve velmi důležitém utkání se Magnitka dostává do vedení. Velezkušený SERGEJ MOZJAKIN využil přihrávku Sušinského a přesnou střelou překonává brankáře Jeremejeva.

01:23
    Na opačné straně kluziště se ke střele dostal Mozjakin, jenže z prostoru mezi kruhy trefil dobře postaveného Jeremejeva.

00:27
    První střelecký pokus si na svůj účet připisuje Bočenski, který vyzkoušel pozornost Ahonena, jenž však předvedl jistý zákrok.

00:01

Hráči jsou nastoupeni na modré čáře a nyní si vyslechneme hymny Kazachstánu a Ruska.

V dnešním klání uvidíme v akci také české hokejisty, v barvách domácího Metallurgu nastoupí Tomáš Rolinek, na opačné straně barikády budou bojovat Jiří Novotný, Lukáš Kašpar a Kamil Kreps.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Bykov, Kukkonen, Mišarin, Lajunen, Birjukov, Bondarev, Markov - Michnov, Mozjakin, Fjodorov - Klystov, Sušinskij, Zdunov - Aaltonen, Kajgorodov, Rolinek - Kazionov, Kosov, Jakubov - But.

Barys Astana: Jeremejev (Glass) - Novopašin, Litviněnko, Hutchinson, Fadejev, Dallman, Junland - Žaljalov, Dawes, Novotný - Poliščuk, Kašpar, Bočenski - Kreps, Jermolajev, Gavrilin - Starčenko, Bumagin, Puškarjov.

Rozhodčí: Bulanov, Ronn - Birin, Medvěděv.

Šestý zápas této série na ledě Astany vyvolal řadu negativních emocí na straně fanoušků Barysu, kterým se nelíbilo, jak utkání řídili hlavní rozhodčí. Muži v pruhovaném neuznali domácímu týmu dva góly a poté se dopustili dalších kontroverzních rozhodnutí. Příznivci kazašského týmu si navíc stěžovali také na chování českého reprezentanta Tomáše Rolinka, který podle místních svědků provokoval hráče Astany. Sedmé utkání tedy slibuje napínavou bitvu, při níž se na ledě možná bude jiskřit.

Příjemné nedělní odpoledne z Metallurg Arény v Magnitogorsku, kde dnes sedmým rozhodujícím zápasem vyvrcholí osmifinálová série mezi Metallurgem Magnitogorsk a Barysem Astana. Astana mohla o svém postupu do semifinále Východní konference rozhodnout už v pátek na domácí půdě, jenže neudržela nadějné vedení 2:0 a Magnitce podlehla v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 7. Mozjakin (Sušinskij), 62. Markov (Michnov) - 29. Kašpar (Bočenski)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Glass) - Novopašin, Litviněnko, Hutchinson, Fadejev, Dallman, Junland - Žaljalov, Dawes, Novotný - Poliščuk, Kašpar, Bočenski - Kreps, Jermolajev, Gavrilin - Starčenko, Bumagin, Puškarjov.

Rozhodčí: Bulanov, Ronn - Birin, Medvěděv