Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Proskurjakov) - Giroux, Katičev, Quint, Ryabykin, Vasilčenko, Ryazantsev, Shinin, Razin - Kontiola, Panov, Antipov - Chistov, Bulis, Kuzněcov - Popov, Glinkin, Jakutsenja - Mamin, Buturlin, Burdasov

AK Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Panin, Zacharčuk, Medveděv, Tokranov, Lukojanov - Zaripov, Kapanen, Skačkov - Těreščenko, Straka, Petrov K. - Immonen, Panarin, Lapenkov - Golubev, Bodrov, Petrov O.

Rozhodčí: Anisimov, Zacharov - Birini, Medveděv.

Zaripov těsně nestihl dohnat puk a je z toho zakázané uvolnění hostů.

01:15
    Puk skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:53
    Úvod utkání se hraje z obou stran velmi opatrně. Pořádnou šanci jsme zatím neviděli.

03:43
    Nahození Kuznětsova se odrazilo od zadního mantinelu a brankář hostů Vehanen raději přerušil hru.

04:51
    Po rozehrávce brankáře Garnetta puk skončil na střídačce. Vhazování po levici domácího brankáře.

06:14
    Domácí jsou aktivnější v úvodu dnešního utkání. Všechny střely ale míří na Vehanena s velké vzdálenosti a brankář hostů je bez problémů likviduje. Po jeho zákroku lapačkou se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

06:33
    Po střele Zaripova od levého mantinelu přerušil hru Garnett.

07:26
    Nahození ze středního pásma chytil Garnett a raději přerušil hru před dorážejícím Těreščenkovem.

08:12
    Kuljaš projel po levé straně a z úhlu prověřil Garnetta. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

09:36
    Domácí Burdasov objel branku a přihrál na brankoviště. Mamin promáchl a za ním z těžké pozice pálil Buturlin, který však trefil pouze obránce.

10:32
    Hosté v ofsajdu.

11:59
    Hosté se snažili o rychlý protiútok. Po zákroku obránce na modré čáře skončil puk za mantinelem. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

12:35
    Hosté se dostávali do zajímavé šance. Za modrou čarou zachytil puk Immonen, který přihrál na Golubeva. Jeho bekhendovou střelu z mezikruží chytil Garnett.

13:16
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

13:50
    Střela Bodrova z pravého kruhu byla příliš vysoká a skončila až v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:33
    Immonen ztratil puk v útočném pásmu a do protiútoku mohli vyrazit domácí. Panin však dobře zasáhl ve středním pásmu a získal puk.

16:48
    Šance na obou stranách v krátkém časovém rozmezí. Nejprve hosté vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Zpracování přihrávky se však nepovedlo a hosté museli rychle zpět. Na druhé straně si domácí vyměnili puk za modrou čarou a přes obránce pálil Jakutsenja. Jeho střelu vyrazil Vehanen do ochranné sítě.

17:56
    Kuznětsov získal puk ve středním pásmu a vypálil z levého kruhu. Jeho ránu vyrazil Vehanen.

17:56
    První vyloučení v dnešním utkání. Dvě minuty za podražení dostává Denis Kuljaš. Domácí si zahrají přesilovku.

18:52
    Ryabykin pálil od modré čáry. Vehanen puk chytil a přerušil hru.

19:10
    Po střele Kuznětsova z pravého kruhu Vehanen puk pouze vyrazil před sebe. Mezi nohami hráčů na brankovišti nakonec našel puk a přerušil hru.

19:40
    Domácí začínají v závěru třetiny od vlastní branky.

19:57

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. Branku jsme neviděli a stav zůstává nerozhodný. V úvodu utkání byli mírně aktivnější domácí, poté přebrali iniciativu hosté a zvýšili tlak. Oba týmy se však do vážnější šance nedostali a většina střel byla z velké dálky. V závěru třetiny si domácí vybojovali přesilovou hru, tu se jim však využít nepodařilo.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:47.

20:01

22:00
    Domácí šli podruhé během úvodních minut druhé třetiny do přečíslení dvou proti jednomu. V obou případech se však druhému hráči nepodařilo zpracovat přihrávku.

22:43
    Zakázané uvolnění domácích.

24:08
    Hostující Skačkov si najel od pravého mantinelu mezi kruhy a atakován třemi soupeři se dostal až ke střele, ta však nebyla přesná a mířila jen do zadního mantinelu.

25:03
    Obránci hostů se nepodařilo zachytit puk ještě v útočném pásmu a je z toho ofsajd.

25:09
    Další nahození ze středního pásma chytil Garnett do lapačky a přerušil tak hru.

25:26
    I hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Jevgenij Kuznětsov.

25:36
    Puk se po odrazu od Skačkova dostal přes mantinel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:20
    Hosté si vytvořili tlak a vybojovali faul. Na brankovišti fauloval Petri Kontiola a dostává dvě minuty za krosček.

26:30
    Domácím se podařilo vyhodit.

26:47
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté rychle využívají dvojnásobnou přesilovku a dostávají se do vedení. Po přihrávce Nikulina dostal puk u pravé tyčky DENIS ZARIPOV, který přesnou střelou z úhlu do horního rohu branky otevírá skóre dnešního utkání.
    Asistence: Ilya Nikulin, Denis Kuljaš

28:07
    Po střele Kornějeva v pokračující přesilovce chytil puk Garnett.

28:20

29:04
    Po střele Glinkina a zákroku Vehanena následuje komerční přestávka.

29:23
    Domácí po inkasované brance zvyšují aktivitu. Střelu Popova vyrazil pravým betonem do ochranné sítě Vehanen.

30:44
    Po pravé straně rychle projel Josef Straka a jeho střelu příklepem chytil Garnett.

33:26
    Hraje se dlouho bez přerušení. Bohužel také bez pořádné střely na branku.

33:39
    Puk skončil za mantinelem. Vhazování ve středním pásmu.

34:16
    Domácí se mohli dočkat vyrovnání. Do přečíslení dvou proti jednomu se výborně vrhl obránce Zacharčuk a holí zastavil přihrávku před prázdnou branku.

35:45
    Oleg Petrov projel po pravé straně až před brankáře Garnetta. Puk mu tam při kličce přeskočil hůl a skončil v rohu kluziště.

36:49
    Puk po odrazu od hole hostů skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:14
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali vyrovnání. Po sražené přihrávce Ryazantseva se dostal sám před brankářem k puku ANDREJ POPOV, který střelou z brankoviště překonal Vehanena.
    Asistence: Alexander Ryazantsev

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Je za námi druhá třetina dnešního utkání. Do vedení se v ní dostali hráči Kazaně, kteří využili dvojnásobnou přesilovku zásluhou Zaripova. Domácí poté zvýšili aktivitu a více se dostávali před Vehanena. Vyrovnání se domácí dočkali v závěru třetiny po střele Popova.

Třetí třetina začne přibližně v 15:34.

Hráči nastupují na led. Třetí třetina za chvíli začne.

40:01

40:00
    Vasilčenko a Skačkov dostali dvě minuty za hrubost za potyčku v poslední vteřině druhé třetiny.

42:06
    Domácí otáčí vývoj dnešního utkání. JEVGENIJ KUZNĚCOV získal puk za brankou a nadvakrát poslal puk za záda Vehanena.
    Bez asistence.

43:36
    Střela Glinkina přes obránce mířila do brankáře Vehanena, který puk vyrazil do rohu.

44:25
    Přihrávka domácích před modrou čarou byla zpomalena a domácí se dostali do ofsajdu.

44:51
    Hosté se dostali do šance a snažili se puk dorazit za ležícího Garnetta. To se jim nakonec podařilo, rozhodčí jde ale situaci konzultovat s kolegou u videa.

44:51
    Rozhodčí se rozhodl po konzultaci s kolegou u videa neuznat branku a vhazovat se bude ve středním pásmu. Branka byla vstřelena po zásahu vysokou holí.

45:38
    Střela domácího Panova sražena do ochranné sítě.

46:10
    Kuzněcov se prokličkoval až před Vehanena, při zakončení však trefil pouze pravý beton brankáře hostů.

47:07
    Quint pálil od modré čáry, Vehanen jeho střelu bez problémů chytil.

47:23
    Immonen a Golubev vyrazili do protiútoku. Střelu Immonena z úhlu chytil Garnett. Golubev se poté zapojil do menší potyčky. Vylučovat se nebude.

48:55
    Jevgenij Medveděv a Stanislav Chlistov se do sebe pustili v rohu kluziště a oba dostávají dvě minuty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

50:24
    Domácí vedou a nikam nespěchají ani ve čtyřech.

50:40
    Do obrovské šance se dostali domácí. Kuzněcov získal puk a jel sám na Vehanena. Ten byl po předcházející střele vyjetý z branky a Kuzněcov se jej pokusil objet a zasunout puk do branky. Byl však příliš rychlý a branku netrefil.

52:35
    Hosté střídají a začínají od vlastní branky.

53:02
    Za brankou byl podražen brankář domácích Garnett. Domácím se podařilo vyhodit a uklidnit situaci.

53:54
    Dvě minuty za podražení dostává domácí Dmitry Ryabykin.

54:30

54:50
    Domácí obránci zablokovali střelu a puk je ve středním pásmu.

55:35
    Domácí opět vyhazují až za branku Vehanena.

55:56

57:07
    Kuzněcov vybojoval puk ve středním pásmu a domácí šetří čas za vlastní brankou.

57:43
    Domácí vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

58:15
    Domácí získali puk a mohou vyhodit.

58:30

58:45
    Domácí mohli rozhodnout. Po kličce na brankovišti však nedokázali překonat ležícího Vehanena.

58:45
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Vhazování ve středním pásmu. Vehanen stále v brance.

59:00
    Domácí získali puk za vlastní brankou.

59:10
    Vehanen na lavičce. Hosté v šesti.

59:47
    Hosté si vytvořili tlak, branku však nevstřelili. Nejblíže k ní měl zřejmě Kirill Petrov, trefil jen brankáře Garnetta.

59:55
    Puk ve středním pásmu.

60:00

Je za námi dnešní utkání. O druhé výhře v této sérii pro Čeljabinsk rozhodla poslední třetina. Na branku Kuzněcova ze 43. minuty již hosté nedokázali odpovědět a domácí vyhráli dnešní utkání 2:1.

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (16:14:22)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 38. Popov (Ryazantsev), 43. Kuzněcov - 27. Zaripov (Nikulin, Kuljaš)

Ak Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Panin, Zacharčuk, Medveděv, Tokranov, Lukojanov - Zaripov, Kapanen, Skačkov - Těreščenko, Straka, Petrov K. - Immonen, Panarin, Lapenkov - Golubev, Bodrov, Petrov O.

Rozhodčí: Anisimov, Zacharov - Birini, Medveděv