Poprad – Trenčín 2:1 (kon.) | HC Slovan – Žilina 8:2 (kon.)
sk Pátek 16.03.2012, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Úvodné zostavy:

HK AutoFinance Poprad: Marcel Melicherčík (Šimonovič) - Pentikäinen, Suchý, Kovačevič, D. Kramár, Fabian, Malina, Tavželj - M. Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - Svačina, Strömberg, S. Takáč - Homa.

Dukla Trenčín: Kováč (T. Hiadlovský) - Gábriš, Biro, Hlubuček, Nemčík, Trefný, E. Bednár, Mi. Imrich, Nechala - Pardavý st., Melichárek, Fabuš - Ja. Gašparovič, And. Šťastný, M. Daňo - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - Mikula, Filo, P. Kopecký st.

Rozhodca: Ru. Lauff, J. Konc - M. Valach, M. Korba.

Štatistika základnej časti je dávno minulosťou, Dukla troma výhrami v rade všetko zmazala. Na rade je Poprad. Ak to nedokáže, je koniec. Hokejové peklo sa pomaly môže začať. Ešte ako "požehnanie" štátna hymna Slovenskej republiky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:44
    Kramárovi sa pošmykol puk na čepeli a nedokázal ho nahodiť do pásma. Ani druhý útok domácich sa v ňom teda neusadí.

00:54
    Po vhadzovaní sa puk dostal na Bednára a ten zaliezol rozohrať spoza brány, Rapáč ho napáda.

01:41
    Na Tvrdoňa mierila prihrávka od zadného mantinelu, ale zblokoval ho Rapáč. Následne odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

02:40
    Melicherčík musel kryť ďalšiu zo snáh Trenčanov, zatiaľ to z pohľadu Popradčanov nie je také, ako by si zrejme predstavovali.

02:51
    Navyše ešte zakázané uvoľnenie, keď po vhadzovaní puk nik nedobehol. Vhadzuje sa znova po Melicherčíkovej ľavej ruke.

03:09
    Svitana si počkal na modrej a okamžite prihrávku odovzdal dopredu, ale pred Balánom bol puk sklepnutý a útočník sa musel stiahnuť k mantinelu.

03:37
    Popradské srdce zajasalo pri pohľade na predierajúcu sa dvojicu útočníkov, konečne poriadna strela z domácej hokejky a bol to práve kapitán Kroták, kto ohrozil Kováča. Ten ale bez problémov vyrazil.

04:30
    Vandas si sklepol Suchého prihrávku do pásma, ale pred ním puk zachytil Trefný a spoza svojej brány popri mantineli posiela dopredu.

05:14
    Hra je často prerušovaná a máme tu ďalší hvizd po postavení útočiaceho hráča v bránkovisku. Kramár blokoval jeden útok, ale z druhej vlny prišla strela, ktorá si to však namierila na zadný mantinel.

05:50
    Balán zaváhal v medzikruží, ale napokon miesto neskorej strely namieril k bráne dobre načasovanú prihrávku. Bránený Vaic nedokázal usmerniť puk.

06:18
    A už sme na opačnej strane s Melicherčíkom v zákroku.

06:22
    Hneď po vhadzovaní sa strelou od modrej prezentoval Hlubuček, Melicherčík nevedel kde je puk, ale ten sa ozval na plexiskle za ním.

07:26
    Vandasa v rozlete zastavil ofsajd.

07:59
    Po rýchlom Kovačevičovom vrátení sa puk cez Vaica dostal na Svitanu, ktorý ale strelou z pravého kruhu prepálil ponad bránu.

08:28
    Imrichova rana spoza ľavého kruhu sa odrazila od Melicherčíka do voľného priestoru!

10:20
    Druhá formácia Popradu zavrela Trenčín v pásme. Po tom, čo neuspel pred bránou tiesnený Vaic Svitana zatiahol puk k mantinelu, Šťastný ho vypichol, ale Kovačevič vrátil k bráne lobom.

11:14
    Škovira nemal rýchlosť aby pritlačil Trefného o mantinel, predsa ho ale pri ňom zdržal a Kroták z otočky nahodil naslepo na bránu, Kováč vyzeral, že má menšie problémy, ale puk odhodil od brány k zadnému mantinelu.

11:58
    Vandas to trošku prekombinoval, zatiahol sa z pravej strany na ľavú a namiesto strely hľadal Kuľhu.

12:10
    Po strele od modrej teč Kuľhu, puk poskočil a oblúčikom preletel ponad bránu!

12:17
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Marek Biro - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

12:37
    Poprad vytlačený von z pásma, Vaic nedokázal cez Kovačeviča vrátiť, hráči ešte boli v ofsajde.

12:47
    Kováč zachytil za bránou nahodenie a Dukla sa oslobodzuje.

13:04
    Ďalšie vyhodenie žlto-červených.

13:28
    Rapáč dobieha Suchého nahodenie, posiela poza bránu do druhého rohu, kde o puk s Hlubučkom bojuje Koskinen.

13:48
    Súboj Rapáča s Gábrišom a puk tečovaný na ochrannú sieť.

14:07
    Presilovková delovica od modrej, autorom samozrejme Kuľha, ale puk bol privysoký a bolestivo sa ozval na plexiskle zadného mantinelu.

14:50
    Kroták bojuje o puk pri mantineli, napokon hra prerušená.

15:55
    Vaic pekne vysunutý, zamieril ako to má vo zvyku pomedzi dvoch, Hlubuček sa sústredil naňho, Fabuš skôr na puk, Vaic neprešiel.

16:02
    Fabuš sa stiahol na ľavý kruh a skúsil to strelou tak ako pri svojom prvom góle v predchádzajúcom stretnutí. Tentokrát ale skóre neotvoril.

16:28
    Trenčín dal gól!
    ANDREJ ŠŤASTNÝ dostal puk na pravé krídlo, prekorčuľoval dopredu a naznačil sťahovačku, napokon spoza Suchého vystrelil a prekonáva Melicherčíka! Asistencie Jakub Gašparovič a Marko Daňo.

17:54
    Kramárovo nahodenie do rohu klziska, snaží sa zrýchliť hru, prví sú ale pri puku Trenčania.

18:14
    Ďalšie popradské nahodenie, ale celá pätica odchádza prestriedať.

18:50
    Trefný kontroluje priestor pred Kováčom, ktorý prikryl Kuľhovo nahodenie. Vandas nemá nárok.

19:07
    Pardavý sa rozbehol dopredu, Suchý ho pri mantineli nezdržal a prišla strela. Fanúšikovia Popradu volajú po návrate svojho tímu na ľad, takáto hra sa im nepáči.

19:32
    Šťastný sa pošmykol a neudržal puk na hokejke, vypichol mu ho Kroták.

19:45
    Od Imricha sa k mantinelu odrazila Škovirova strela z ľavej strany.

19:48
    Po zakončení napokon mela pred Kováčom a na trestnú lavicu sa poberie Richard Rapáč a Andrej Šťastný. Obaja dve minúty za hrubosť.

19:56
    Kuľhovu strela z uhla Kováč vyrazil pred seba, Vaic ale nedokázal okamžite streliť puk do odkrytej brány. Následne ešte Balán, ale to už sa nám tretina končí.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďaleko má hra Popradu od predstáv jeho fanúšikov. Duklu delí od semifinále po góle Šťastného len štyridsať minút - ale to je ešte sakra dlhý čas! Ďalšia tretina začne približne o 18:57.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:49
    Balán si obhodil Hlubučka, ktorý sa rýchlo ponáhľa k bráne a vrhá sa na ľad v snahe uchrániť Kováča od zákroku.

21:14
    Poprad dal gól!
    Fabian vysunul puk z obranného pásma na hrot stredného, ARNE KROTÁK jednoducho prekorčuľoval stredom a spoza dvoch hráčov namieril na bránu, švih končí v Kováčovej sieti! Asistencia Štefan Fabian.

21:55
    Vandasove pokusy o dorážku, Kováč si ale dal pozor.

22:06
    Krásna akcia prvého útoku, Pardavý posielal prihrávku na druhú stranu, Fabuš od mantinelu minul vinkel, Melicherčík bol navyše už presunutý a na strelu pripravený.

22:21
    Melichárek nezblokoval Škovirovu prihrávku na RICHARDA RAPÁČA, ktorý podobne jednoduchou strelou švihom z ľavého kruhu otáča skóre stretnutia. Asistencie Miroslav Škovira a Štefan Fabian.

23:12
    Vylúčenie Poprad - Joonas Peteri Koskinen - dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

24:01
    Aj v oslabení sa Poprad dostal dopredu, po sťahovačke už ale útočník bol príliš natiahnutý na to, aby s pukom vymyslel niečo lepšie ako len posunutie na Kováča.

24:20
    Suchý vyslal dopredu Krotáka, ktorý aj spoza obrancu vystrelil na bránu. Kováč vyrazil pred seba.

25:06
    Po súboji o puk na zadnom mantineli prerušená hra.

25:10
    Zrejme už posledná presilovková strela z ľavého kruhu, ktorú Melicherčík vyrazil k mantinelu.

25:57
    Popradu nevyšiel prechod do pásma, Sojčík ale Tyborovu strelu netečoval a tak sú pri puku znova domáci hráči.

26:26
    Vylúčenie Poprad - Sabahudin Kovačevič - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

26:29
    Pentikäinen okamžite po vhadzovaní odpaľuje preč z pásma.

26:45
    Biro sa s pukom musí vrátiť, Dukle sa nepodarilo prejsť dopredu.

27:08
    Znova puk zblokovaný ešte v strednom pásme a Vandas sa rozbehol dopredu, bránili ho obaja beci, Vandas to skúsil bekhendom, ktorý preletel ponad Kováča.

27:38
    Stále Poprad v pásme, Vaic priťukol popri mantineli a Balán opäť len bekhendovým nahodením na Kováča.

28:00
    Pentikäinen sa drží za tvár, s jasným úmyslom sa pred Melicherčíkom telom vrhol na hráča, ktorý to spôsobil a okamžite po prerušení hry reklamuje u rozhodcu.

28:13
    Bednárova strela od modrej a mela pred bránou , keď Suchý poslal na ľad tuším Šťastného. Okamžite sa do seba pustili Rapáč s Filom, Suchý leží na ľade so "zhodeným" hráčom, nad nimi je Kroták a Pentikäinen takisto bojuje, s ďalšími hráčmi Dukly, ktorých zo svojej pozície nedokážem identifikovať. Bude sa vylučovať.

28:13
    Vylúčenie. Richard Rapáč a Martin Filo, Atte Pentikäinen a Andrej Šťastný, všetci štyria po dve minúty za hrubosť.

28:19
    Sojčík to skúsil z ľavej strany v končiacej sa presilovke Dukly, mieril ale privysoko.

28:45
    Svačina nevymýšľa, okamžite Malinovu prihrávku posiela nahodením do rohu útočnej tretiny.

29:10
    Tybor na Sojčíka, ten sa vyzvŕtal na modrej čiare a poslal Tvrdoňovi, ktorý preveril Melicherčíka. Brankár domácich zrazil puk do vzduchu, Koskinen si ho rukou sklepol na ľad.

29:47
    Tvrdoň poslal puk pred bránu, kde sa pokúšal puk prepasírovať cez Melicherčíka Tybor. Malina mu ale ručne vysvetľuje, že sa mu jeho počíňanie ani za máčny mak nepáči.

29:51
    Po buly strela z pravého kruhu, Melicherčík doslova lapil puk do lapačky a kýva na pozdrav fanklubu, ktorý skanduje jeho meno.

30:18
    Kuľha odpaľuje puk a okamžite ho na mantinel pekne a čisto posiela Daňo. Presne takto by mal provokovať a nie rečami.

30:27
    Ďalšie obojstranné vylúčenie. Michael Vandas a Ladislav Gábriš, obaja dve minúty za hrubosť.

30:41
    Chyba obrancov Dukly, Kováč sa ale nenechal pukom prekvapiť a posúva ho hokejkou do rohu.

30:46
    Vylúčenie HK Poprad - Patrik Svitana - dve minúty za držanie.

31:32
    Presilovka štyroch proti trom, Hlubuček to skúsil z pravého kruhu, ale pred Melicherčíkom teč neprišiel a Fabian okamžite odtláča hráča, aby zbytočne nezabŕdal do Melicherčíka.

31:53
    Dlho-predlho Melichárek miešal puk a premýšľal čo s ním, napokon ho poslal krížom k bráne ale Kuľha ho zblokoval do vzduchu.

32:01
    Fabušova strela z ľavej strany, no nepresná.

32:25
    Hlubuček si vymenil puk s Fabušom a skúsil to, ale trafil len Pentikäinena.

32:43
    Gábriš sa uhýňal Birovej delovke od modrej, puk preletel ponad bránu na zadný mantinel.

33:12
    Len čo je Poprad v piatich už je v pásme, Fabuš prihráva dozadu aby pomohol svojim sformovať sa.

33:25
    Suchý neposlúchol príkaz publika a namiesto toho aby vystrelil, posunul puk na ľavý kruh Svitanovi. Jeho koncovka sa neujala, hráči pred ním ju zblokovali k mantinelu.

34:02
    Šanca Dukly na vyrovnanie! Melicherčík strelu z jeho ľavej strany vyrazil na pravú, ale tam ženúci sa tuším Sojčík už mal k puku ďaleko. Melicherčík sa snažil po puku hodiť, pomohla mu obrana, Mikula sa tak k dorážke nedostal.

34:20
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Ladislav Gábriš - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

35:03
    Poprad kombinuje v presilovke, Kuľha na Suchého a ten krížom hľadal Koskinena, puk ale končí v rohu klziska.

35:25
    Kováč pokryl Kuľhovu strelu od modrej, Rapáč teda nemá čo dorážať.

35:43
    Vaic sa snažil vytvoriť priestor pre Balána, stiahol sa na stred a vrátil puk na pravú stranu, strelu ale zachytil Sojčík a otočil hru do pásma pred Melicherčíka.

36:11
    Vaicov bekhend pred bránu, kde ale nebol nik z jeho spoluhráčov.

36:32
    Bednár skočil do jedného z Popradčanov, ktorý súboj bez problémov ustál, hosťujúci bek hit nezvládol veľmi dobre, odskočil od hráča a končí na ľade. Hra sa musí prerušiť, aby spoluhráči Bednárovi pomohli odísť na striedačku.

36:45
    Okamžite po buly sa Poprad natlačil pred bránu.

36:55
    Strela od mantinelu a Kováč si puk nechal v lapačke, takže sa bude vhadzovať na pravej strane, po Kováčovej ľavici.

36:57
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Roman Tvrdoň - dve minúty za faul lakťom.

37:01
    Klasický scenár - Poprad vyhral buly a Kuľha páli od modrej. Nepresne.

37:20
    Ďalšia strela Kuľhu, puku znova chýbala presnosť, tentokrát ale po ľade minul pravú tyčku Kováčovej brány.

37:35
    Rapáč leží na ľade pri popradskej striedačke a drží sa za hlavu, bude sa vylučovať. Na trestnú ale pôjdu obaja.

37:35
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Ladislav Gábriš - dve minúty za údery. Vylúčenie HK Poprad - Richard Rapáč - dve minúty za napadnutie.

38:18
    Kuľha dostal puk na modrú čiaru, pripravil si ho, ale pri strele mu veľmi na čepeľ nesadol, zamieril to opäť len mimo bránu.

38:47
    Trenčiansky fanklub svoj pokrik "Pavol Demitra" venovaný celej minúte od času 38:00 do 39:00 predvádza aj pod Tatrami.

39:33
    Na Kovačeviča nezvyklá strela švihom si to zamierila len tesnúčko mimo bránu.

39:50
    Jednoduché vyhodenie z hokejky Hlubučka, puk ale končí na zakázanom uvoľnení.

39:58
    Tybor to skúsil spoza Fabiana, ale trafil len beka do korčulí.

40:00
    Krátko pred zaznením sirény sa ozval tupý náraz o mantinel, kde po hite skončil Fabian.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej časti hry kapitán Kroták zavelil k obratu, jeho gól z 22. minúty zakrátko napodobil jednoduchou strelou švihom Rapáč a Poprad vedie 2:1. Ďalšia tretina začne približne o 19:59.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:41
    Kuľha len nahodil k priestoru brány, Vandas sa snažil tečovať tento puk.

41:21
    Biro posiela od mantinelu prihrávku na stred, Šťastný si prekorčuľoval do pásma a vystrelil spoza Kovačeviča, na ktorom puk aj skončil.

41:25
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Andrej Šťastný - dve minúty za seknutie.

41:47
    Po chybe zakázané uvoľnenie Popradu, Vandas sa sklamane pozerá za pukom.

42:47
    Kroták si kľučkou obišiel Fabuša a zatiahol puk na ľavú stranu Svitanovi, jeho strelu za Kováča neupratal Vaic.

43:19
    Fabian na Vaica, ktorý z pravého kruhu vyzval k zakončeniu Krotáka, ten mal ale sťaženú pozíciu, puk Kováč vyrazil na Svitanu, ktorý bol z uhla.

44:23
    Filo sa s pukom dostal do rohu útočného pásma.

44:51
    Balán v útoku, posielal puk od mantinelu pred bránu.

46:41
    Ospravedlňte prosím menší výpadok. Počas neho sme boli svedkami šance po presune na protipohyb Melicherčíka a vzápätí šance na opačnej strane.

47:08
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Roman Tvrdoň - dve minúty za podrazenie.

47:08
    Filo tesne pred vhadzovaním spadol, Balán ho kamarátsky potľapkal po prilbe.

47:39
    Náprah Kovačeviča, Vaic pred bránou nedokázal tečovať.

47:58
    Tentokrát od modrej strela Krotáka, Kováč puk drží v náruči.

48:08
    Vyhodenie Dukly a Melicherčík brzdí puk.

48:43
    Hodnú chvíľu sa Poprad nevie dostať dopredu.

48:55
    Až teraz to vyšlo Vandasovi, jeho strela ale bola príliš nepresná na strelu aj na prihrávku. Puk pri mantineli a znova sa ho chopí Trenčín.

49:51
    Striedačka Dukly vzbĺkla nádejou, ale gól to nebol. Nahodenie presvišťalo bránkoviskom.

50:11
    Daňo tesne po odohratí puku stráca stabilitu po hite Malinu, napokon to ustál. Zakázané uvoľnenie Poprad.

50:22
    Malina po nahodení do pásma končí na ľade, pekne sa mu postavil do cesty jeden z Trenčanov.

50:48
    Balán sa snažil získať puk, ale vypichnutie nedokorčuľoval, pokryl si ho Trefný.

51:28
    Vandas dobieha puk, ktorý Koskinen len jemne tečoval telom. Biro sa ponáhľa za popradským útočníkom, aby ten náhodou neohrozil Kováča v bráne.

52:02
    Mikula vyzval k strele Imricha, Melicherčík v rozkľaku puk neblokoval, pretože ten minul priestor jeho brány.

52:49
    Malina nahodil do pásma, pri puku bol prvý Škovira, zasekávačkou sa zbavil obrancu a mohol si vyberať. Priestor pred Kováčom ale bol prehustený, tak to skúsil individuálne strelou a Kováč nemal problém. Svačina číhajúci pred bránkoviskom cez neho ladne preletel.

53:26
    Šťastný nezachytil puk na modrej a je z toho zakázané uvoľnenie pre Duklu.

53:49
    Prenikajúceho Daňa sa pokúšal zblokovať Svitana, ale nepodarilo sa mu to, sám skončil na ľade.

54:02
    Protiútok Popradu do jemného prečíslenia, prihrávka Balána pre Vaica na protipohyb ale nevyšla celkom presne.

Dnešné stretnutie sleduje 3080 divákov.

55:26
    Strela z ľavej strany sa odrazila od Kováčovej natiahnutej pravej ruky a puk na chvíľu zakotvil na jeho bráne.

56:33
    Svitana lobom nahodil puk do pásma Vaicovi, Kováč za ním vyštartoval a zdržal sa pri ňom, brána ostala prázdna! Balán to ale nedokázal využiť, prihrávka mu poskočila a Kováč sa už stihol vrátiť.

57:22
    Jeden z hráčov Dukly sa sťahoval pred bránu, ale Popradčania sa napokon stihli vrátiť pred Melicherčíka a zmarili šancu na strelu.

57:41
    Trefný sa teraz dobre netrafil, prakticky venoval puk Vandasovi. Ten sa stiahol na stred a prenechal ho Krotákovi, toho napokon ale do pásma nepustili.

58:28
    Mikula našiel Gašparoviča, jeho strela ale zakotvila na zadnom plexiskle a následne v ochrannej sieti.

58:54
    Vandas nezískal vyhadzovaný puk pred Trefným, ktorý ho vracia dopredu.

59:16
    Kuľha nezachytil Suchého vyhodenie o mantinel a je z toho zakázané uvoľnenie. Kováč na polceste k striedačke.

59:16
    Dukla si berie oddychový čas.

59:16
    Vladimír Kováč ostáva na striedačke, na ľade šesť hráčov Dukly proti piatim Popradčanom a ich brankárovi.

59:27
    Fabuš sa natlačil pred bránu, jeho koncovku po ľade Melicherčík pokryl, ešte ho Fabuš obskočil, či náhodou kdesi puk nevykukne a nebude ho môcť doraziť.

59:31
    Po vhadzovaní Kroták odpálil puk, ale ešte v strednom pásme ho Trenčania zachytili.

59:36
    Po Vaicovom hite ostal na ľade ležať Trefný, zo striedačky Dukly padol na ľad akýsi predmet a Juraj Konc ukazuje dvoma prstami smerom k trénerovi hráčov v žlto-červenom. Kováč sa bude musieť do brány vrátiť.

59:36
    Vylúčenie Dukla - tréner Róbert Kaláber - dve plus desať minút za hodenie predmetu na ľadovú plochu; nešportové správanie.

59:36
    Domáci lekár Lajoš v spolupráci s mužom v záchranárskej uniforme pomáha Trefnému odísť na striedačku.

59:41
    Vylúčenie Dukla Trenčín - Marek Biro - dve minúty za nedovolené bránenie. Napálil to o mantinel s kapitánom Krotákom.

59:57
    Zdvihnutá pravica Martina Korbu, jeden z hráčov Dukly napriek tomu napáda v pásme. Bude z toho teda úmyselný ofsajd.

60:00

Je dobojované, Poprad dokázal vydolovať víťazstvo a odvrátil mečbal Dukly. V nedeľu pokračuje séria na trenčianskom ľade, uvidíme, či sa ešte pod Tatry vrátime. Ďakujeme vám za pozornosť, tešíme sa na vás pri ďalšom z našich prenosov. (20:44:22)

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 22. Kroták (Fabian), 23. Rapáč (Škovira, Fabian) - 17. Šťastný (Gašparovič, Daňo)

HK Poprad: Marcel Melicherčík - Pentikäinen, Suchý, Kovačevič, D. Kramár, Fabian, Malina, Tavželj - M. Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - Svačina, Strömberg, S. Takáč - Homa.
    HK DUKLA Trenčín: Kováč - Gábriš, Biro, Hlubuček, Nemčík, Trefný, E. Bednár, Mi. Imrich, Nechala - Pardavý st., Melichárek, Fabuš - Ja. Gašparovič, And. Šťastný, M. Daňo - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - Mikula, Filo, P. Kopecký st.

Rozhodčí: Ru. Lauff, J. Konc - M. Valach, M. Korba