Litoměřice – Písek 3:2 (po pr.) | Most – Kadaň 4:2 (kon.) | Beroun – Šumperk 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 17.03.2012, 18:10Generali play off Tipsport extraligy

Pražané nedokázali navázat na skvělou první třetinu, v prostřední části přišli domácí o vedení, v závěrečné power-play pak inkasovali potřetí. Hráči Komety tedy pojedou domů do Brna s hřejivým vedením 3:2 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii. Sparta, pokud chce postoupit, bude muset v Brně vyhrát. Já se s Vámi loučím a těším se s Vámi zase někdy u onlajn přenosu. Užijte si víkend. (20:52:39)

60:00

59:38
    Ten se ale po icingu domácích vrátí zpět do brány. Utkání už se pouze dohrává.

59:22
    Domácí to přesto zkoušejí ještě jednou bez Faltera.

58:52
    Icing Komety. Hra se přesune před Trvaje. Nechci nevěřit zázrakům, ale dnešní zápas nejspíš nebude jedním z těch, které se zapíšou do historie. Spartě se dva góly za minutu a šest vteřin patrně vstřelit nepodaří.

58:13
    Brno se tedy ujme vedení 3:2 ve čtvrtfinálové sérii, o to víc Spartu může mrzet dalí prohrané domácí utkání. Brněnskému mečbolu totiž budou Pražané čelit v brněnské Kajot Areně.

58:13
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je dobojováno! Brněnská Kometa je nakonec tím týmem, který získo pro pondělní utkání mečbol. LEOŠ ČERMÁK se dostal přes modrou čáru a zavěsil do prázdné sparťanské brány.

58:05
    Bližňák v blízkosti přestřeluje Trvajovu klec

57:44
    Je to tak, domácí jdou do hry v šesti mužích a s prázdnou bránou.

57:44
    Spartu čeká dvě minuty před koncem útočné buly, proto si trenér Jandač vyžádal oddechový čas. Otázkou je, zda už teď ponechá Faltera na střídačce.

57:35
    A znovu puk v rohu útočného pásma Sparty, u něj pětice hráčů a tvrdá práce bruslí přikopávajících puk o nekolik centimetrů doleva, a pak zase doprava.

56:50
    Puk se došoural až za modrou čáru, Sparta musí vyklidit pásmo.

56:33
    Milam nahodil puk na Trvaje a získal útočné vhazování.

56:25
    Teď ofsajd Sparty. No, čas se domácím rychle krátí.

55:33
    Čtyři a půl minuty do konce a Brno stále drží hubený náskok.

55:02
    Petr Ton se po minutě hokejového bezradna dostal ke střele. Trefil Trvajovo rameno.

53:36
    Skákavé nahození od červené čáry z hole Hanzlíka Trvaje už už zaskočila. Nakonec skákavý kotouč schoval ne hrudi.

53:30
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:50
    V končící sedmé minutě musím konstatovat, že Brno působí sebevědomým dojmem, a rozhodně nevypadá, že by připustilo vyrovnání.

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 8. S. Treille (Foster, Krstev) - 22. Petrovický (Vašíček, T. Svoboda), 40. Dlouhý (Jar. Svoboda, Čermák), 59. Čermák

HC Sparta Praha: Falter - Krstev, Sersen, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Kasík, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Jánský, Foster, S. Treille - Y. Treille, T. Rachůnek, Lapšanský - Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
    HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Hruška Milan, Vašíček, Bičánek (C), Švrček, Malec – Svoboda Jaroslav, Čermák, Dlouhý – Balej, Koreis, Petrovický – Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub – Švaňhal, Zohorna Hynek, Polodna – Křivohlávek. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Rozhodčí: Šindler, Kubuš - Hlavatý, Tošenovjan