Omsk – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Kazaň 1:2 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 22.03.2012, 14:00Play-off KHL

No tak nám skončilo nejdelší utkání v play-off ruské KHL letošní sezony. Až ve třetím prodloužení, ve 109. minutě, se prosadil Danis Zaripov a stal se hrdinou svého týmu, protože jeho branka znamená snížení stavu série na 2:3. Série se tak přesunuje na led Kazaně, kde se odehraje páté utkání a stane se tomu tak v sobotu 24.3.. Já se s Vámi po tomto hokejovém maratónu loučím a přeji příjemný zbytek čtvrtečního podvečera. Napočtenou. (18:14:26)

109:
    Kazaň vstřelila branku!
    Konečně je to tady! Ve 109. minutě se prosazuje střelou nad rameno Garnetta DANIS ZARIPOV! Asistence: Niko Kapanen.

108:
    Domácí Chistov nyní vypálil tak tvrdě, že Vehanen ztratil hůl.

108:
    Lukoyanovovu ránu vyráží Garnett do ochranné sítě.

107:
    Divím se, že hráči již nekolabují. Hra má na to, že se hraje v podstatě konec druhého utkání, neuvěřitelnou rychlost.

106:
    Zakázané uvolnění domácích.

105:
    Glinkin po průniku Kuznetsova jen těsně míjí horní tyč!

104:
    Ryazantsev rozjíždí útok domácích.

103:
    Glinkin našel Popova, ale ten trestuhodně zahazuje!

103:
    Kuznetsov se obtočil kolem brány, ale hostující Vehanen byl připraven.

102:

101:
    Začalo třetí prodloužení.

Jsme tu již skoro čtyři hodiny a stále nepadlo rozhodnutí. Hráči jsou zavaření a jsem zvědav komu dříve vypoví síly. Třetí prodloužení začne přibližně v 17:57.

100:
    Druhé prodloužení skončilo.

99:15
    Hráči domácích se usadili v pásmu Kazaně, ale už nemají síly. Není divu, jsme tu již skoro čtyři hodiny.

98:19
    Nyní ho mohl ukončit Kuznetsov, ale Vehanen opět chytá.

98:00
    Probíhají poslední dvě minuty druhého prodloužení. Kdy tento hokejový maratón skončí?

97:32
    Ryazantsev pálí po přenechání Burdasova jen do lapačky Vehanena.

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 46. Quint (Glinkin, Antipov) - 38. Petrov (Tereschenko), 109. Zaripov (Kapanen)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Proskuryakov) - Quint, Ryabykin, R. Giroux, Katichev, Vasilichenko, Ryazantsev, Razin, Burdasov - Popov, Glinkin, Yakutsenya - Chistov, Bulis, Kuznetsov- Kontiola, Panov, Antipov - Sayustov, Mamin, Buturlin.
    Ak Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin, Korneyev, Kulyash, Panin, Torkanov, Chomitsky, Medvedev, Zakarchuk - Zaripov, N. Kapanen, Skachkuk - Darzins, Tereschenko, Petrov - Bodrov, Lukoyanov, Lapenkov, - Petrov, Golubev, Panarin.

Rozhodčí: Sergei Kulakov (RUS), Jyri Ronn (FIN) - Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov (oba RUS).