Omsk – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Kazaň 1:2 (po pr.)
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 22.03.2012, 14:00Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Máme tady páté utkání, ve kterém již mohou hráči Traktoru slavit postup. Tým domácích vede v sérii 3:1. Mečbol si vybojovali v minulém utkání, kdy na ledě Kazaně rozhodli o svém vítězství pouhé dvě minuty před koncem. Vítězství zajistil finský legionář ve službách Traktoru, jimž je Petri Kontiola. Naproti tomu Kazaň, jenž senzačně vyřadila v osmifinále Ufu, bude chtít sérii vrátit před své fanoušky. Uvidíme, jak se to dnes vyvine. Odpověď dostaneme za několik desítek minut.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Proskuryakov) - Quint, Ryabykin, R. Giroux, Katichev, Vasilichenko, Ryazantsev, Razin, Burdasov - Chistov, Bulis, Kuznetsov - Kontiola, Panov, Antipov - Popov, Glinkin, Yakutsenya - Sayustov, Mamin, Buturlin.

AK Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin, Korneyev, Kulyash, Panin, Torkanov, Chomitsky, Medvedev, Zakarchuk - Zaripov, N. Kapanen, Skachkuk - Darzins, Bodrov, Petrov - Immonen, Golubev, Lapenkov - Panarin, Straka J., Lukayanov.

Rozhodčí: Sergei Kulakov (RUS), Jyri Ronn (FIN) - Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov (oba RUS).

Stadionem v Čeljabinsku zní hymna Ruské federace.

00:01

00:23
    Kazaň rozjíždí akci od vlastní branky.

01:45
    Nikulin nyní pálil po Garnettovi, který puk schoval ve své výstroji. Vhazuje se po jeho levici.

03:40
    Po brance pálil Panov, Garnett vyrazil mimo hrazení.

04:00
    Další rána přichází od Medvedeva, ale prozatímní pokusy můžeme označit za propagační.

04:16
    Tereschenkův pokus by zblokován. Nutno říci, že domácí působí velmi nevýrazným dojmem.

05:20
    Před brankou tečoval střelu Nikulina Niko Kapanen, avšak Garnett příložníkem chytá.

05:52
    První velké šance domácích lapil Vehanen. Mamin nedorazil střelu Sayustova a poté se na poslední chvíli podařilo jednomu ze soupeřů zachytit přihrávku na Panova!

06:47
    Domácí si zahrají první přesilovku, protože na trestnou lavici putuje Grigorij Panin (KAZ) na dvě minuty za hákování.

06:58
    Mohutné "šájbu" zní stadionem v Čeljabinsku. Vyslyší ho domácí hráči již nyní v přesilovce?

07:35
    Ryazatsevovu ránu vyrazil Vehanen.

08:08
    Bulis se snažil na brankovišti propasírovat kotouč za záda finského gólmana, ale ten si svoji tyč podržel.

08:47

08:53
    Bude se vhazovat po pravici Petriho Vehanena, který lapil střelu Razina.

09:18
    Burdasov se odlepil od mantinelu a pálil po Vehanenovi, ale ten si s jeho projektilem poradil.

10:20
    Lapenkov společně se Zaripovem zaměstnává obránce domácích.

10:40
    Kuznetsov zůstal po tvrdém zásahu právě Zaripova ležet na zemi, ale po přerušení hry se vylučovat nebude.

11:00
    Petrov pálí jen do prostor, kde stojí připravený Garnett.

11:13
    Hosté se nyní usadili v pásmu domácích.

11:36
    Lapenkov už dorážel do prázdné branky, ale Garnett koncem hole vyráží. Nyní sledujeme obrovský tlak hostí!

12:20
    Komerční přestávka.

12:20
    Buly před Garnettem.

12:21
    Domácí se po dlouhé době osvobodili z vlastního pásma. Ve velké šanci se po střele Kontioly octl Panov, ale tutovkou propásl.

13:03
    Podruhé si odsedí trest na dvě minuty, tentokrát za držení, Grigorij Panov (KAZ).

13:40
    Po diagonále od Glinkina pálil Ryazantsev. Vehanen si jeho dělovku schoval po chrániče.

14:02
    Hosté se osvobozují.

14:30
    Medvedev nyní naštěstí pro svůj tým vyhodil kotouč z pásma, ale ten se otřel o hrazení.

15:04

15:37
    Pěknou individuální akci předvedl kazaňský Skachkov, který strhl svůj pohyb těsně za modrou čarou, ale jeho dělovku Garnett vyrazil. Poté chtěl dorážet Immonen, ale na kotouč nedosáhl.

16:51
    Darzins s Petrovem bojují o kotouč v útočném pásmu.

17:32
    Domácí teď mají se svou rozehrávkou problémy. Kuznetsov zahrál vysokou holí.

17:52
    Skachkov vybojoval pro svůj tým vhazování před Garnettem.

18:30
    Šikovné ruce nyní předvedl Glinkin, po němž pálil Papov, ale jen střela šla do plexiskla.

19:09
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:25
    V závaru před Garnettem měl branku na hokejce Skachkov, ale kotouč nedokázal zvednout.

20:00

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla, což už můžeme konstatovat jako pravidlo v této sérii. Sledujeme větší snahu Kazaně, která se bojí vyřazení, což se projevuje také na jejich koncovce. Ta je křečovitá a v koncových situacích hráčům hostí chybí i potřebné štěstí. Naopak domácí čekají na chybu a nikam se příliš neženou. Uvidíme, co přinese perioda druhá. Ta začne přibližně ve 14:48.

20:01

20:21
    Zaripov pálil nad Garnettovu svatyni.

21:05
    Petrov si našel kotouč v klubku těl a vypálil po Garnettovi, který kryje.

21:14
    Vhazování před Garnettem.

21:38
    Popov hledal před brankou Glinkina, který si vynutila faul. Lapenkov (KAZ) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

22:10
    Hosté vyhazují.

22:25
    Nyní se v šanci zjevil Bulis, ale jeho dorážku Vehanen lapil.

23:04
    Velmi zbytečný zákrok od Chistova (CEL), který tak přerušil přesilovku svého týmu a bude sedět na 2+10 min. za úder do oblasti hlavy a krku.

23:04
    Jeho obětí byl Tereschenko, který nyní leduje poraněnou část na střídačce.

23:35

23:52
    Petrov se tlačil hrubou silou před Garnetta, jenž odolal.

24:26
    Domácí vyhodili a Nikulin rozjíždí další akci, kterou ovšem nyní zastavil offside.

25:04

25:16
    Tak již jsem měl za to, že Kazaň povede. Rozhodčí však hned po vstřelení branky rozpažil a to proto, že Lukayanov stál při střele Nikulina v brankovišti!

25:30
    Petrov, už nyní regulérně, mohl poslat hosty do vedení. Pobídkou od Panina, jenž mu přihrál bezprostředně před Garnetta, však pohrdl!

26:44
    Giroux se zjevil před Vehanenem, ale kotoučem byl tak překvapen, že ani nezakončil.

27:20
    Ryazantsev rozjíždí útok domácích. Domácí publikum velmi hlasitě žene dopředu své miláčky.

28:11
    Kontiola se málem proháčkoval až před Vehanena, ale na poslední chvíli mu kotouč odňal Korneev.

29:25
    Obrovská příležitost domácích! Popov dostal přihrávku přesně mezi kruhy, ale pálil pouze do připraveného finského brankáře!

29:25
    Probíhá komerční pauza.

29:41
    Domácí hráči svírají hosty v jejich pásmu.

30:02
    Nyní se snažil Antipov vyslat Panova, který však na kotouč nedosáhl a tak je z toho jen zakázané uvolnění.

30:25
    Glinkin nyní obral Kulyashe na modré o kotouč. Poté ho stihl předat Popovovi, který našel Yakutsenyu. Ten pálil do betonů finského brankáře.

31:23
    Alexander Buturlin (CEL) si půjde odsedět 2+2 minuty za napadení. Druhé dvě minuty se navyšují kvůli krvi v Lukayanovi tváři.

31:56
    Střelu Tereschenka chytá do své lapačky Garnett. Vhazuje se po jeho pravici.

32:05
    Domácí hrají však oslabení velmi statečně a vyhazují.

33:00
    Nikulin pálí jen do Garnettovy výstroje.

33:05
    Domácí se osvobodil zásluhou Popova.

33:25
    Ve velké šanci paradoxně domácí, ale Quintovu střelu lapil Vehanen.

34:15
    Korneev našel přes půl pásma Kulyashe, s jehož pokusem si výborný Garnett opět poradil.

34:40
    Domácí opět vyhazují.

35:05
    Hosté se vůbec nemohou dostat na dostřel. Nyní vyhodil dokonce Garnett, který sklidil velký aplaus.

35:23

36:04
    Medvedev dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho muška byla velmi nepřesná a napálil kotouč do plexiskel za brankou.

37:20
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté však udávají ráz utkání, když se po samostatné akci prosazuje KIRILL PETROV, který trefil po okružní jízdě pásmem domácích levý dolní roh. Asistence: Alexei Tereschenko.

37:45
    Domácí mohli záhy odpovědět, ale Yakutsenya na Vehanena nevyzrál.

38:01
    Na dvě minuty nyní půjde pykat Golubev (KAZ). Hráč hostí si odsedí trest za vražení na hrazení.

38:14
    Domácí rozvážejí svou přesilovkovou kombinaci.

38:34

39:00
    Kontiola dostal nabito a zela před ním odkrytá svatyně, ale puk do brány nepropasíroval!

40:00

Viděli jsme, ač bez velkého počtu branek, velmi zajímavou periodu. Prve se zdálo, že se domácí po svých šancích dostanou do vedení. Poté však hostům neuznali branku, ke které ještě hráči Kazaně přidali neproměněnou, čtyři minuty trvající přesilovku. Domácí se už už chystali k převzetí otěží zápasu, ale vše dopadlo úplně jinak. V 38. minutě se po krásné individuální akci prosadil Petrov a dal tak utkání podobu 0:1. Třetí třetina začne zhruba za 14 minut.

40:01

40:01

40:31
    Skachkov ztratil helmu a musel jít střídat. Nyní zakládají domácí útočnou akci.

40:55
    Na dvě minuty za podražení bude pykat Denis Kulyash (KAZ).

41:19

41:35
    Domácí se vůbec nemohou usadit v pásmu.

41:54
    Nyní se prodíral do šanci Glinkin, ale byl zastaven Nikulinem.

42:39
    Traktor má velké problémy vůbec s tím udržet se na puku.

42:55

44:00
    Bodrov se zjevil před Garnettem, ale ten jeho úmysl propálit ho zamítl.

44:30
    Hraje se velmi opatrná partie. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Domácí však musí vstřelit branku, pokud chtějí alespoň do prodloužení.

45:45
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Krásná kombinace domácích, kteří doslova rozebrali hostující obranu. Kotouč putoval od Antipova ke Glinkinovi, který viděl před brankou zcela osamoceného DERONA QUINTA. Ten se již nemohl mýlit a srovnává tak skóre. Asistence: Anton Glinkin, Vladimir Antipov.

47:06
    Domácí měli nyní příležitost na stržení vedení, ale Kontiola netrefil!

47:46
    Zákrok Petrova rozhodčí ponechali bez povšimnutí a tak se hosté usadili v pásmu.

48:31
    Garnett zachytil kotouč a strhla se před ním mela, kterou rozhodčí uchránili a nebude se tedy vylučovat ani na jedné straně. Současně probíhá komerční pauza.

48:35
    Vhazuje se po levici kanadského brankáře.

49:06
    Kuznetsov byl vyslán Ryazantsevem, ale byl příliš z úhlu na to, aby nějak ohrozil Fina ve službách Kazaně.

49:48
    Zakázané uvolnění Traktoru.

50:07
    Na dvě minuty za nedovolené bránění půjde sedět Evgeny Medvedev (KAZ). Šance pro domácí na zvrat.

50:47
    Antipov jen těsně míjí tečí!

51:19
    Domácí zakládají útok..

51:50
    Ryazantsevova rána si cestu k bráně nenašla.

52:06

52:32
    Kazaň odolává nájezdům domácích. Ti nyní netuší, jak do útočného pásma.

54:00
    Domácí zvýšili nátlak na soupeře. Nyní zakládají další útočnou akci.

54:14
    Skvělý "ťukes" jako za dob Sergeje Makarova předvedla první formace domácích! Popov si vyměnil kotouč s Yakutsenyou, ale ten netrefil branku!

55:40
    Domácí operují za brankou Vehanena.

56:10
    Bulis zastihl rozehrávku hostí, ale přihrávce na Kuznetsova scházela přesnost.

56:44
    Ryazantsevovu ránu raději Vehanen schoval ve své výstroji.

57:04
    Darzins nahodil na Garnetta, jenž kotouč drží až do hvizdu sudího.

57:40
    Zaripov se přes obránce domácích nedostal a tak hraje Bulis za brankou Kazaně.

58:37
    Darzins raději jen postrčil puk do středního pásma.

59:02
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:38
    Tereschenko pálil do rukavice Garnetta a domácí poté vyhazují na zakázané uvolnění.

59:41
    Ihned po buly tvrdě pálil Panin. Při Garnettovi stáli všichni svatí.

60:00

Skončila tedy třetí třetina, která přinesla jednu branku na domácí straně a po třetí v této sérii uvidíme prodloužení. Uvidíme, kdo bude šťastnější.

Dnešní utkání sleduje 7800 diváků!

Týmy už nastupují na ledovou plochu a prodloužení může začít.

60:01

60:45
    Deron Quint zkušeně přešel útočníka hostí, který ho neuhlídal a kanadský zadák tak mohl rozhodnout, ale neproměnil.

61:22
    Zakázané uvolnění hostí.

61:37
    Kontiola se dral do šance, ale přes tuhou obranu se k zakončení nedostal.

62:43
    A nyní budou mít Kazaňští k dispozici přesilovou hru. Na trestné lavici za hákování sedí Alexander Ryazantsev (CEL).

62:59
    Před brankou mohl rozhodnout Petrov, ale svůj blafák do konce nedotáhl!

63:50
    Domácí zakládají akci..

64:25
    Petrov v další, tentokrát neskutečné, šanci! Míjí zcela odkrytou bránu!

64:43

65:24
    Týmy jsou již velmi unavené, tempo hry logicky upadá.

66:20
    Domácí rozjíždějí další útočnou akci...

67:00
    Medvedev se snažil protlačit kotouč až za Garnetta, ten si ale střelu pohlídal.

67:22
    Nyní Chistov najel až do brankáře Vehanena, před kterým se také vhazuje.

68:00
    Domácí i hosté nechtějí udělat žádnou chybu.

68:15
    Popov zavezl kotouč do pásma Kazaně, ale tam mu ho hned odebral Medvedev, který založil akci svého týmu.

68:44
    Lapenkovova rána byla zblokována do ochranné sítě a bude se tak vhazovat před Garnettem.

69:09
    Zakázané uvolnění hostí. Zapříčinil jej Medvedev.

69:50
    Hráči obou mužstev čekají na chybu. Nyní operuje s kotoučem za bránou Popov.

70:25
    Icing hostí.

71:00
    Quint to udělal náramně, když od vlastní branky zavezl kotouč až před Vehanena, kde k němu měl velmi blízko Glinkin, ale nakonec na puk nedosáhl.

71:07
    Chistov vypálil velmi štiplavě, ale naštěstí pro hosty se poté v brankovišti octl Kuznetsov.

72:58
    Hosté se nikam nehrnou. Nyní vyslal střelu Skachkov a Garnett pro jistotu drží kotouč ve své moci.

73:16
    Vidíme přelévanou z jedné strany na druhou. Hráči jsou již velice unaveni.

74:25
    Domácí nyní svírají Ak Bars v jejich obranném pásmu.

75:03
    Popov jen nastřeluje na Vehanena.

75:54
    Skachkov střílí a Garnett vyráží.

76:40
    Kuznetsov krásně našel z otočky Popova, kterému se nepodařilo přehodit ležícího Vehanena!

77:27
    Diváci po střele Ryazantseva již zvedali ruce, ale kotouč zaplachtil těsně vedle branky Kazaně!

78:33
    Icing domácích.

78:57
    Pro změn zakázané uvolnění hostí.

79:14
    Kuznetsov se krásně uvolnil, ale trefil pouze Vehanena do výstroje!

79:43
    Chistov byl zastaven na hranici faulu.

80:00
    První prodloužení skončilo.

První prodloužení nám skončilo, ale nepřineslo branku. Takže při shodě náhod tu můžeme dnes být až do pozdních večerních hodin.