Rakousko – Norsko 2:7 (kon.) | Česko – Japonsko 3:4 (kon.) | Lotyšsko – Kazachstán 3:2 (po s.n.)
po s.n.
Lotyšsko
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Kazachstán
Neděle 25.03.2012, 19:00 • Olimpic center ice hall, Ventspils, Lotyšsko • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Lotyšsko: Andriesevsková (Tetinová) - Liepinová, Poneová, Dekmeijere-Trigubovová (A), Aldinová, Vasilevsková, Dinbergová, Kronbergová, Kurmeová - Bicevsková, Trezinová, Petersoneová - Apsiteová (C), Geca-Miljoneová, Koková (A) - Krimunová, Agareová, Saidovová - Hartmaneová, Greiereová, Apseová. Trenér: Andrejs Zakis.

Kazachstán: Obydennovová (Raušanovová) - Konyševová, Sazanovová (C), Šuová, Mussatejevová (A), Moldabaiová, Tussubžanovová - Fuxová (A), Tuchtijevová, Korolevová - Ryspeková, Sviridovová, Nazyrovová - Nurgalievová, Jakovčuková, Suprunová - Kartanbajevová, Šegebajevová, Šanšinová. Trenér: Alexander Maltsev.

Rozhodčí: Ustinovová (RUS) - Kuonenová (SUI), Skovbakkeová (DEN).

Po slavnostním zahájení šampionátu vstupují do turnaje domácí hráčky, které se utkají s Kazachstánem. Hala ve Ventspils je poprvé slušně zaplněná, Lotyšky bude povzbuzovat domácí publikum.

00:01

00:07
    Ihned po úvodním buly se první střelou prezentovala Korolevová, domácí gólmanka skryla puk v lapačce.

01:20
    Nyní ovšem působí poněkud neohrabaně a hráčky Kazachstánu se před ní nebezpečně hemžily. Obránkyně Lotyšska ale situaci zvládly.

03:17
    První nesmělé střelecké pokusy Lotyšek nenacházejí branku.

04:27
    Domácí kapitánka Apsiteová se dobře prokličkovala útočným pásmem, ale nedostala se ke střele.

05:05
    Zato Poneová už ano, její ránu od modré čáry vyrazila kazašská gólmanka betonem.

05:39
    A domácí hráčky si svou útočnou aktivitou vynutily faul. Za podražená je potrestána Moldabaiová.

06:56
    Gólmanka Kazachstánu radši zalehla před dojíždějícími soupeřkami puk mezi kruhy, vhazuje se po její pravici.

07:05
    Půl minuty budou domácí hrát v pěti proti třem, za zdržování hry vyloučena Nurgalievová.

07:30
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A domácí dvojnásobnou početní výhodu využívají devět sekund před návratem první vyloučené soupeřky. Trefila se LAILA DEKMEIJERE-TRIGUBOVOVÁ. Asistence: Iveta Koková.

09:06
    Pokus Tuchtijevové lotyšské gólmance vypadl, ale k puku se nedostaly soupeřky.

09:24
    Koková znovu v šanci, tentokrát ale Kazašky souhru druhého lotyšského útoku překazily.

10:57
    Za podražení si jde na dvě minuty odpočinout Suprunová, domácí mají přesilovku.

11:45
    Lotyšky ostřelují kazašskou branku ze všech pozic.

12:57
    Vyoučená Kazaška je zpět na ledě, týmy jsou v pěti.

13:35
    Ani jeden z týmů zatím nemá výraznější převahu, obě gólmanky jsou v plné pohotovosti.

14:40
    Kazašky teď zlobí lotyšskou pětku, která se nemůže vymanit ze svého obranného pásma.

15:26
    Jen co se domácí hokejistky vymanily z tlaku a vystřídaly, už jsou Kazašky nastěhované v jejich obranném pásmu znovu.

16:22
    Nyní jsou pro změnu v útoku Lotyšky a opět je to druhý útok, který soupeřkám pořádně zatápí.

17:30
    Střelu domácí Bicevskové Obydennovová horko těžko udržela před brankovou čárou u své pravé tyčky!

18:05
    A další velká šance domácích hokejistek, tentokrát to byla Koková.

19:10
    Sviridovová se pokoušela natlačit před branku a zakončit backhandem, ale domácí hráčky jí to nedovolily.

20:00

V první třetině sváděly Lotyšky a Kazaškami vyrovnaný souboj. Domácí hokejistky se sice dostaly do vedení, ale několikrát o něj mohly přijít. Stejně tak měla ale napilo i gólmanka Kazachstánu.

20:01

21:11
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazašky dokázaly zamotat domácí hráčky před jejich brankou a vytěžily z toho vyrovnávající branku, kterou si připsala NATALIA JAKOVČUKOVÁ. Asistence: Aljona Fuxová, Zarina Tuchtijevová.

21:40
    Do šance se na druhé straně řítila Geca-Miljoneová, ale klička na kazaškou obránkyni se jí nepodařila.

23:20
    A přichází trest pro domácí hráčky, kterév úvodu druhé třetiny výrazně polevily. Kazachstán dostává do vedení VERA NAZYROVOVÁ. Bez asistence.

23:50
    Domácí Trezinová v obrovské šanci! Její pokus z mezikruží ale Obydennovová vyrazila, Lotyšky ještě dorážely, ale marně.

26:10
    Nazyrovová je při chuti, znovu nebezpečně ohrozila domácí gólmanku. Ta tentokrát její střelu vyrazila ramenem nad branku.

27:45
    A do třetice Nazyrovová! Kazašská útočnice si protáhla střídání a opět se ocitla tváří v tvář Andriesevskové. Stav jejich soubojů je zatím 2:1 pro lotyšskou gólmanku.

29:30
    Lotyšky v útočné snaze nezaostávají, ale jejich šance jsou mnohem méně nebezpečné než střely Kazašek.

29:56
    Nazyrovová je vyloučena za hákování, domácí si zahrají přesilovou hru.

30:40
    Hokejistky Kazachstánu se ale dobře brání a nepovolují jim dlouhodobější pobyt v útočné třetině.

31:30
    Přecejen se Lotyšky dostaly do šance, ale střela mířila půl metru vedle branky.

32:58
    Lotyškám se nepodařila rozehrávka, puk míří pouze na zakázané uvolnění a hra se vrací před domácí gólmanku.

34:15
    Rozhodčí signalizují hákování, kterého se dopustila hráčka Kazachstánu Konyševová, domácí si opět zahrají přesilovou hru.

35:36
    Tato přesilová hra se Lotyškám daří výrazně lépe než ta předchozí, vyrovnávací gól visí ve vzduchu.

36:39
    V pěti už jsou ale znovu nebezpečnějsí Kazašky.

38:09
    Kazašky prováhaly velkou šanci a hned z protiútoku přichází trest. Lotyšky jely ve dvou a přečíslení přetavily ve vyrovnání. Obydennovovou prostřelila ILZE BICEVSKOVÁ. Asistence: Ieva Patersoneová.

39:36
    Lotyšky varovnávací gól nabudil, v závěru druhého dějství mají převahu.

40:00

Kazašky ve druhé dvacetiminutovce zvrátily vývoj utkání a dvěma góly na chvíli umlčely domácí publikum. Nakonec je ale stav před třetí třetinou vyrovnaný, domácí hráčky se dokázaly vzpamatovat a před přestávkou soupeřky přehrávaly.

40:01

41:27
    Obydennovová ukrývá puk v lapačce, vhazuje se po její levici.

42:13
    Pokus Petersoneové z témeř nuového úhlu nadělal kazašské gólmance problémy, málem si ho srazila do branky.

42:56
    A vzápětí přichází další šance Lotyšek, tentokrát se do ní dostala Koková.

44:33
    Aktivní Nazyrovová se znovu dostávala do nadějné pozice, ale útok Kazachstánu zastavil ofsajd.

45:28
    Střelu Fuxové udržela domácí gólmanka mezi tělem a tyčkou, ani sama nevěděla jak.

46:40
    Další šance Kazašek, které jsou nyní aktivnějším týmem. Domácí si koledují o branku.

48:26
    Dekmeijere-Trigubovová si odpyká dvě minuty, Kazachstán si zahraje v početní výhodě.

49:47
    Ale Lotyšky se zatím drží, což je vítáno hlasitými domácími fanoušky.

50:26
    Dekmeijere-Trigubovová je zpátky na ledě, Lotyšky krizovou situaci přečkaly bez úhony a dál drží remízu.

51:08
    A dokonce si vynutily faul a přesilovou hru budou mít byní ony. Za podražení vyloučena Sazonovová.

52:10
    Domácí hráčky se drží v útočném pásmu, svírají Kazašky u jejich branky, ale chtělo by to střelbu.

53:08
    I Kazašky přečkaly oslabení bez úhony.

53:47
    Koková jela sama na gólmanku! Její klička ale skončila pod betony Obydennovové.

54:03
    Podobná šance i na druhé straně, opět byla úspěšnější gólmanka.

55:30
    Lotyšky kombinují v útočném pásmu povzbuzovány domácími fanoušky.

56:20
    Moc toho ale nevykombinovaly, do útoku se teď ženou soupeřky, ani ony neuspěly.

57:59
    Vhazovat se bude před lotyšskou brankou, do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty.

58:12
    Akce Trezinové končí v rohu, ale Lotyšky vybojovaly puk nazpátek.

59:09
    Kozašky dorážely před Andriesevskovou, ale domácí gólmanka odolala.

59:35
    Další šance Kazašek, ty jsou v závěru blízko vítěznému gólu.

60:00

V základní hrací době se o vítězkách nerozhodlo, následovat bude pětiminutové prodloužení.

60:01

60:20
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje domácímu týmu.

61:18
    Ae už se vzpamatovaly i Kazašky a Andriesevsková měla spoustu práce s likvidováním jejich šancí.

62:27
    Korolevová nebezpečně pálila z pravého kruhu.

62:37
    A tlak Kazašek vyústil ve faul Poneové, provinila se držením hole.

63:33
    Sazonovová měla před sebou volný prostor, ale puk poslala pouze do náruče Andriesevskové.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Následovat budou tři série samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jedou Kazašky, konkrétně Fuxová.

A nedává, její blafák do forhandu Andriesevsková pokryla betonem.

Za domácí jede Bicevsková, nedává, gólmanka sstřelu vyrazila vyrážečkou.

Šuová za Kazachstán, nedává, opět blafák do forhandu a opět zákrok betonem.

Domácí Koková dává, prostřelila Obydennovovou mezi betony!

Tuchtijevová musí dát, ale nepovedlo se jí to.

65:00
    Rozhodující samostatný nájezd si připisuje IVETA KOKOVÁ.

Domácí hokejistky tedy vítězí v nájezdech. Od nás je to pro dnešek z lotyšského Ventsplis vše, znovu se vám přihlásíme zítra s další porcí zápasů. (21:19:30)

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 8. Dekmeijere-Trigubovová (Koková), 39. Bicevsková (Petersoneová), 65. Koková - 22. Jakovčuková (Fuxová, Tuchtijevová), 24. Nazyrovová

Kazachstán: Obydennovová (Raušanovová) - Konyševová, Sazonovová (C), Šuová, Mussatejevová (A), Moldabaiová, Tussubžanovová - Fuxová (A), Tuchtijevová, Korolevová - Ryspeková, Sviridovová, Nazyrovová - Nurgalievová, Jakovčuková, Suprunová - Kartanbajevová, Šegebajevová, Šanšinová. Trenér: Alexander Maltsev.

Rozhodčí: Ustinovová (RUS) - Kuonenová (SUI), Skovbakkeová (DEN)