Rakousko – Norsko 2:7 (kon.) | Česko – Japonsko 3:4 (kon.) | Lotyšsko – Kazachstán 3:2 (po s.n.)
po s.n.
Lotyšsko
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Kazachstán
Neděle 25.03.2012, 19:00 • Olimpic center ice hall, Ventspils, Lotyšsko • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

65:00
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Rozhodující samostatný nájezd si připisuje IVETA KOKOVÁ.

Domácí Koková dává, prostřelila Obydennovovou mezi betony!

62:37
    A tlak Kazašek vyústil ve faul Poneové, provinila se držením hole.

53:47
    Koková jela sama na gólmanku! Její klička ale skončila pod betony Obydennovové.

51:08
    A dokonce si vynutily faul a přesilovou hru budou mít byní ony. Za podražení vyloučena Sazonovová.

48:26
    Dekmeijere-Trigubovová si odpyká dvě minuty, Kazachstán si zahraje v početní výhodě.

45:28
    Střelu Fuxové udržela domácí gólmanka mezi tělem a tyčkou, ani sama nevěděla jak.

42:13
    Pokus Petersoneové z témeř nuového úhlu nadělal kazašské gólmance problémy, málem si ho srazila do branky.

38:09
    Kazašky prováhaly velkou šanci a hned z protiútoku přichází trest. Lotyšky jely ve dvou a přečíslení přetavily ve vyrovnání. Obydennovovou prostřelila ILZE BICEVSKOVÁ. Asistence: Ieva Patersoneová.

34:15
    Rozhodčí signalizují hákování, kterého se dopustila hráčka Kazachstánu Konyševová, domácí si opět zahrají přesilovou hru.

29:56
    Nazyrovová je vyloučena za hákování, domácí si zahrají přesilovou hru.

27:45
    A do třetice Nazyrovová! Kazašská útočnice si protáhla střídání a opět se ocitla tváří v tvář Andriesevskové. Stav jejich soubojů je zatím 2:1 pro lotyšskou gólmanku.

23:50
    Domácí Trezinová v obrovské šanci! Její pokus z mezikruží ale Obydennovová vyrazila, Lotyšky ještě dorážely, ale marně.

23:20
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    A přichází trest pro domácí hráčky, kterév úvodu druhé třetiny výrazně polevily. Kazachstán dostává do vedení VERA NAZYROVOVÁ. Bez asistence.

21:11
    Kazašky dokázaly zamotat domácí hráčky před jejich brankou a vytěžily z toho vyrovnávající branku, kterou si připsala NATALIA JAKOVČUKOVÁ. Asistence: Aljona Fuxová, Zarina Tuchtijevová.

17:30
    Střelu domácí Bicevskové Obydennovová horko těžko udržela před brankovou čárou u své pravé tyčky!

10:57
    Za podražení si jde na dvě minuty odpočinout Suprunová, domácí mají přesilovku.

07:30
    A domácí dvojnásobnou početní výhodu využívají devět sekund před návratem první vyloučené soupeřky. Trefila se LAILA DEKMEIJERE-TRIGUBOVOVÁ. Asistence: Iveta Koková.

05:39
    A domácí hráčky si svou útočnou aktivitou vynutily faul. Za podražená je potrestána Moldabaiová.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 8. Dekmeijere-Trigubovová (Koková), 39. Bicevsková (Petersoneová), 65. Koková - 22. Jakovčuková (Fuxová, Tuchtijevová), 24. Nazyrovová

Lotyšsko: Andriesevsková (Tetinová) - Liepinová, Poneová, Dekmeijere-Trigubovová (A), Aldinová, Vasilevsková, Dinbergová, Kronbergová, Kurmeová - Bicevsková, Trezinová, Petersoneová - Apsiteová (C), Geca-Miljoneová, Koková (A) - Krimunová, Agareová, Saidovová - Hartmaneová, Greiereová, Apseová. Trenér: Andrejs Zakis.
    Kazachstán: Obydennovová (Raušanovová) - Konyševová, Sazonovová (C), Šuová, Mussatejevová (A), Moldabaiová, Tussubžanovová - Fuxová (A), Tuchtijevová, Korolevová - Ryspeková, Sviridovová, Nazyrovová - Nurgalievová, Jakovčuková, Suprunová - Kartanbajevová, Šegebajevová, Šanšinová. Trenér: Alexander Maltsev.

Rozhodčí: Ustinovová (RUS) - Kuonenová (SUI), Skovbakkeová (DEN)