Norsko – Česko 1:2 (kon.) | Kazachstán – Rakousko 2:6 (kon.) | Japonsko – Lotyšsko 1:2 (kon.)
Norsko
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Česko
Pondělí 26.03.2012, 12:00 • Olympic Center Ice Hall, Ventspils, Lotyšsko. • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

58:57
    Pozor, komplikace. Za držení vyloučena na dvě minuty Eva Holešová.

57:21
    Norsko dostane dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Asková.

53:02
    Česko právě vstřelilo branku!
    A Češky přesilovku využívají. DENISA KŘÍŽOVÁ tečovala ránu Polenské z vrcholu pravého kruhu. Puk zapadl pod horní tyč. Asistence: Alena Polenská a Aneta Tejralová.

52:52
    Norka Iversenová se snažila chránit vlastní gólmanku, a ani to se v ženském hokeji nesmí. Dvě minuty za hrubost.

52:40
    Pravý beton vytrčila proti ráně Oienové Lhotská. Důležitý zákrok české gólmanky.

50:24
    Tomigová mohla dorážet do poloprádné branky, ale trefila zblízka jen přesunující se gólnaku Dagfinrudovou.

49:22
    Česko si zahraje přesilovku. Za krosček jde ven Farstadová.

47:49
    Skvělý zákrok Lhotské po ráně Askové. Česká gólmanka toho moc neviděla, přesto našla puk ve své náruči.

46:59
    Česko mohlo udeřit v olabení. Studentová se dostala do úniku, ale brankářku Dagfinrudovou svou kličkou do forhendu nepřekonala.

46:22
    Dvě minuty za podržení dostane Lucie Manhartová, dnes nejtrestanější hráčka České republiky.

43:33
    Vylučuje se na norské straně. Dvě minuty za držení dostala Morsetová.

39:43
    Norsko právě vstřelilo branku!
    A Norky přesilovku využívají. Střelou od modré čáry se prosadila MARTE CARLSSONOVÁ. Je vyrovnáno. Asistence: Silje Holosová.

39:25
    Dvě minuty za hákování dostane v závěru druhé části česká hráčka Pavlína Horálková.

38:38
    Norky si přihrály rukou. Když to rozhodčí pískla, Oienová tak vehementně protestovala, až si za nesportovní chování vysloužila desítku.

38:05
    Česká obrana úplně zapomněla na Oienovou, Lhotská tak měla co dělat. Opět ale svůj tým podržela.

34:07
    Velká šance Česka. Kaplanová ujížděla po levé straně a dostala se až ke střele, ale gólmanka Dagfinrudová opět byla na správném místě.

30:59
    Po střele Carlssonové od modré zvonilo břevno branky Lhotské!

30:44
    Dvě minuty posezení na trestné lavici za sekání dostane Češka Lucie Povová.

29:32
    Obrovská šance Česka. Polenská vyhrála bruslařský souboj a ujížděla sama na Dagfinrudovou. S behkendoovu kličkou ale neuspěla.

27:11
    Český tým se konečně dočkal. Nejprve sice zahodil přečíslení dvou na jednu, odražený puk se ale dostal mezi kruhy k dojíždějící a nikým nebráněné SONJE NOVÁKOVÉ, a ta se přesnou přízemní střelou nemýlila. Asistence: Lucie Manhartová.

24:56
    Dnes už potřetí jde na trestnou lavici Lucie Manhartová. Důvod? Hra tělem v ženském hokeji.

21:25
    Norky hrály v šesti. Za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká trest Carlssonová. Češky budou hrát 24 vteřin v pěti proti třem.

19:49
    Norka Hansenová vyloučena na dvě minuty za podražení. Česko si zahraje přesilovou hru.

18:09
    Vyloučení na obou stranách. Za hrubost jde ven Češka Tejralová, za vysokou hůl Norka Iversenová. Pokračuje norská přesilovka pět na čtyři.

17:48
    Po střele Askové od modré už Norky zvedaly ruce, ale puk se dokutálel těsně vedle.

17:32
    Druhé české vyloučení. Za hru tělem v ženském hokeji (a to se u žen opravdu nesmí) dostane dvě minuty trestu opět Lucie Manhartová.

16:45
    Sletbaková s Martinsenovou šly do přečíslení dvou na jednu. První jmenovaná se rozhodla nepřihrávat a prudkou střelou mířila pod víko. Lhotská ramenem puk vyškrábla do ochranné sítě.

16:24
    Teč Polenské šla těsně vedle norské svatyně.

14:28
    Studentová mohla otevřít skóre zápasu. Po chybě Norek se dostala na pravém kídle k puku, snažila se mířit k tyči, ale těsně minula.

13:26
    Martinsenová si najela ke Lhotské a prudkým bekhendem se snažila trefit se křižně ke vzdálenější tyči. Vyrážečka české gólmanky však byla na správném místě.

11:05
    První oslabení Češek na turnaji. Manhartová vyfasovala dvě minuty za podražení.

11:04
    Tak tohle byla šance. Kaplanová dostala gumu přímo před bránu, nikdo ji nebránil, ale česká útočnice z první trefila jen norskou brankářku.

06:14
    Poprvé se vylučuje. Za nedovolené bránění odpyká dvě minuty Norka Farstadová.

03:01
    Velká šance Norek. Dalenová se ocitla úplně sama před Lhotskou, ale česká gólmanka jí znemožnila zakončení bravurním zákrokem.

Ondřej Kubát

Branky a nahrávky: 40. Carlssonová (Holosová) - 28. Nováková (Manhartová), 54. Křížová (Polenská, Tejralová)

Norsko: Dagfinrudová (Smestadová) – Iversenová, Martensová, Holosová, Farstadová, Lienová, Morsetová, Gjerdeová, Tautraová – Asková, Sletbaková, Martinsenová – Oienová (C), Carlssonová, Dalenová – Lovdalová, Renliová, Hansenová – Henriksenová, Hjelmová.
    Česko: Lhotská (Bečevová) – Tejralová, Flachsová, Herzigová, Horálková, Pekárková, Fialová, Kubátová – Nováková, Polenská (C), Tomigová – Chmelová, Povová, Manhartová – Studentová, Holešová, Kaplanová – Solničková, Křížová, Přibylová.

Rozhodčí: Ustinovová (RUS) – Brusencevová (RUS), Leetová (EST)