Liberec – Třinec 6:2 (kon.) | Motor ČB – Sparta 3:6 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 4:6 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:6 (0:0, 1:4, 2:2)
HC Sparta Praha
Středa 28.03.2012, 17:30 • Liberec, tréninková hala. • Mistrovství ČR - mladší dorost

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Mountfield: Kadlec (Sova) - Samohejl, Stehlík, Šergl, Tintěra, Matoušek, Dudek, Hlavica, Bárta, Smejkal, Korecký, Schwarz, Šulek, Vavřík, Mašek, Ondráček, Šafář, Zajíc, Jáchym, Fencl, Kubeš.

HC Sparta Praha: Pírs (Nahodil) - Kalina, Knobloch, Svoboda, Zídek, Kadeřávek, Pacovský, Lojka, Hroboň, Kazda, Sviták, Kolář, Györi, Hůla, Sedlák, Černoch, Sladkovský, Hrdlička, Abdul, Mikliš, Hozák.

Rozhodčí: Hanzlík - Podrazil L., Podrazil R..

Hráči se rozcvičují, začátek 17:30 se mírně opozdí.

00:01

00:44
    Útočný faul spáchal sparťanský Lojka, který je vyloučen za podražení.

01:05
    Offside Jihočechů.

02:01
    Budějovičtí svírali své soupeře, ale opět je zastavil offside.

02:44

03:11
    Sparťanští se nemohou dostat do utkání. Zakázané uvolnění.

03:31
    Abdul se hnal do první šance Pražanů, ale byl vytlačen Dudkem. Poté vypálil na druhé straně Bárta, ale také Pírs byl připraven.

04:40
    Sparta vyvezla útok ze třetiny, ale opět za cenu zakázaného uvolnění.

05:00
    Hraje se prozatím oťukávaná. Žádné větší šance na obou stranách.

05:38
    Nyní je vyloučen opět pražský hráč. Dvě minuty za nedovolené bránění si odkroutí za katrem Matěj Kolář (SPA).

06:20
    České Budějovice se však nemohou dostat do tlaku.

06:28
    První vážnější zákrok si připsal Pírs. Pálil po něm Korecký.

07:08
    Tak to byla obrovská minela českobudějovického brankáře Kadlece, který si za pomoci vlastní obrany málem sám dal kotouč za svá záda! Spartu mohli dostat Jihočeši do vedení sami!

07:41
    Hozák (SPA) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

07:49
    Dudek pálí vysoko nad.

08:10
    Sparta vyhazuje.

08:33
    Sparta zatím zkušeně kontroluje hru i v oslabení.

09:07
    Velká šance ČB! Šafář našel úplně volného Zajíce před brankou, který však mířil jen do Pírse!

10:11
    Kolář míří jen do betonů Kadlece.

11:33
    Po střele Abdula raději podržel Kadlec kotouče a bude se tak vhazovat po jeho levici.

12:25
    Po pravém křídle nabruslil Vavřík, ale jeho pokus míří jen do výstroje Pírse.

13:00
    Jeden z hráčů ČB zahrál vysokou holí.

13:12
    Abdul byl dvakrát ve velké příležitosti. Odrazil se k němu kotouč, který však nadvakrát nedokázal usměrnit za záda Kadlece!

13:53
    Vyloučen Hlavica (CEB) na dvě minuty za hákování.

14:22
    Jihočeši se osvobozují.

15:19
    Svůj tým oslabuje a nabízí Spartě přesilovku 5 na 3 svým vyhozením ze třetiny Vavřík (CEB), který je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

15:44
    Ve velké šanci opět Abdul, kterého opět vychytal Kadlec!

16:20
    Šulek také vypracoval šanci pro svůj tým, ale Pírs s jeho pokusem příliš práce neměl.

17:06
    Svobodova rána míří jen nad branku Kadlece.

18:00
    Hozák způsobil rozruch před Kadlecem a tlak Sparty nadále pokračuje. Bude se vhazovat po levici českobudějovického gólmana.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Budějovický tlak, v němž pálil nebezpečně Kazda, přerušil offside.

19:46
    Nyní byl k vidění pěkný bodyček, který obstaral Svoboda.

20:00

20:01

20:24
    Icing Sparty.

20:41
    Obrovská příležitost pro Vavříka, ale ten v rozhodující chvíli v mezikruží pálí jen do Kadlecova rozkleku!

21:30
    Lojka se pěkně protáhl po levém křídle, ale blafák už na Kadlece nevyšel.

22:00
    Zakázané uvolněné Sparty.

22:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    No a máme tady první branku utkání. Jihočeši ztratili kotouč na modré čáře a kombinaci na jeden dotek poté využívá MARTIN SVOBODA - 0:1! Asistence: Václav Zídek.

25:00
    Sparta přebírá otěže utkání. Nyní opět dvakrát nebezpečně pálil Svoboda, ale Kadlec byl pozorný.

25:32
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Ale pozor! Českobudějovičtí se z ojedinělé akce dostávají zpět do utkání! JIŘÍ SMEJKAL tečoval střelu Bárty - 1:1! Asistence: Jan Bárta, Jiří Šergl.

26:15
    A jakoby se roztrhl pytel s brankami! Skvostnou akci, kdy Hozák zatáhl kotouč do pásma a našel JIŘÍHO ČERNOCHA, zakončuje střelou pod víko branky Kadlece - 1:2! Asistence: Jiří Hozák.

26:53
    Je vyloučen Kalina (SPA) na dvě minuty za podražení.

27:40
    Velkou šanci si nyní v oslabení připravil Györi, který však svůj bekhendový blafák zpoza branky nedotáhl!

29:00
    Sparta drží Mountfield v jejich pásmu.

29:22
    Nyní se prosazoval střelou nad beton Kadeřávek, ale Kadlec byl připraven. Nyní zakázané uvolnění Jihočechů.

30:00
    Sparta drtí svého soupeře v jeho pásmu. Nátlak na Kadlecovu branku musel přerušit až gólman sám!

30:28
    Nyní dostal pěknou přihrávku na levé křídlo Abdul, jeho ránu poté vyrážečkou srazil Kadlec až do ochranné sítě.

30:31
    Hned po vhazování pálil Mikliš, ale Kadlec opět na místě.

31:10
    Budějovičtí se po neustálém dvouminutovém tlaku dostali alespoň na chvíli z pásma.

31:37
    Krásnou rychlou kombinaci nyní předvedli Sparťané! V situaci 2 na 1 našel od modré čáry Zídek nabruslujícího MARTINA SVOBODU, který střelou z první nad rameno Kadlece dává svou druhou branku v utkání - 1:3! Asistence: Václav Zídek.

32:46
    Sparta svému soupeři prozatím nedává dýchat a i nadále ho svírá v obranném pásmu.

33:28
    Po průniku Svobody se do velké příležitosti dostal Abdul, ale z dorážky trefil pouze břevno Kadlecovy svatyně!

33:42
    Vyloučen Tintěra (CEB) na dvě minuty za hákování.

33:55
    Pískán útočící hráč v brankovišti.

34:19
    Hráči ČB se osvobodili a na chvíli otupili tlak Pražanů.

35:02
    Dvojice Zídek - Svoboda dnes doslova drtí své soupeře. Tito dva připravují v podstatě většinu šancí Sparty!

36:06
    Nyní se však ve velké šanci octl Černoch, který Kadlece přestřelil!

36:25
    Na druhé straně raději kotouč podržel Pírs, který je v druhé třetině málo chytající brankář.

36:47
    Zakázané uvolnění Sparty.

37:02
    Mikliš vyvezl kotouč z pásma Sparty a vypálil na Kadlece, který kotouč schoval ve výstroji.

37:34
    Sparta zaváží kotouč od Pírse.

38:02
    No a máme tady čtvrtou branku Sparty, kterou obstaralo opět duo Svoboda - Zídek. Teď navedli kombinaci na PETRA SVITÁKA, který dorážel průnik Martina Svobody - 1:4! Asistence: Martin Svoboda.

38:59
    A Sparta pojede trestné střílení! Za podražení se ho ujme Gyóri!

38:59
    Kadlec jeho bekhendový blafák vystihl. Poskládal betony na sebe a kotouč vyrazil!

38:59
    Dvě minuty však také obdržel sparťanský Sviták (SPA), který sekal nedovoleně před českobudějovickou svatyní.

40:00

40:01

40:32

41:20
    Sviták se snažil před najít spoluhráče, ale nepovedlo se. Poté pálil Györi, ale jeho rána šla jen do betonů.

42:05
    Po zmatku před Kadlecem se nejlépe orientoval MARTIN SVOBODA a kompletuje tak svůj hattrick! Sparťanský střelec se octl v gólové situaci po střele koho jiného než Václava Zídka - 1:5! Asistence: Václav Zídek.

42:59
    Vyloučen Hrdlička (SPA) na dvě minuty za podražení.

43:14
    Pírs si s pokusem Maška bez problémů poradil.

43:31
    Avšak počet hráčů na ledě se vyrovná. Na dvě minuty za nedovolené bránění míří českobudějovický Matoušek (CEB).

43:48
    ČB se nyní málem radovali se snížení. Maškovu ránu šikovně tečoval Zajíc, ale jeho postrčení vychytal Pírs.

44:30
    Jihočeši jdou do tří. Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Dudek (CEB).

45:01
    I Českobudějovičtí pojedou trestné střílení! Po chybě ve sparťanské rozehrávce ujel Samohejl, kterého zatáhl Kadeřávek!

45:01
    PAVEL SAMOHEJL zkušeně zavěsil nad rameno Pírse a snižuje tak stav - 2:5!

45:54
    Sparťané v přesilovce pohledně kombinují. Nyní předvedl kličku alá Pavel Dacjuk sparťanský Györi!

46:29
    Opět se vylučuje na jihočeské straně. Jen co se Budějovice dostali do plného počtu fauluje Samohejl (CEB) a pyká tak dvě minuty za podražení.

47:21
    Nyní se však Pražané nemohou dostat do pásma a puk jim utíká na zakázané uvolnění.

47:44
    A další icing z holí Sparťanů...

48:05
    Černoch se tlačil do šance, ale jeho pokus zůstal nevyužit.

48:25
    Střelu Hrdličky se poté snažil tečovat opět Černoch, ale Kadlec je pozorný. Současně jsou Budějovičtí v plném počtu.

49:15
    Abdul se dostával do šance, ale teploměr byl zavěšen na jeho bedrech. Rozhodčího píšťalka zůstala v klidu.

50:09
    Svoboda objel svatyní ČB a zkoušel pálit nad Kadlecovo rameno, ale ten mu čtvrtý zářez prozatím nepovolil.

50:56
    Na dvě minuty za vražení na hrazení pyká Svoboda (SPA). Šance pro ČB na snížení skóre.

51:32
    Sparta vyhazuje..

51:34
    Budějovice opět zavážejí kotouč do pásma Sparty.

52:10
    A Sparta opět vyhazuje...

52:19
    Jihočeši alespoň vybojovali pásmo.

52:56
    ČB se v průběhu přesilovky snad ani nedostali ke střele, která by stála za zmínku. Sparta v plném počtu.

53:44
    Do šance se řítil Vavřík, ale na poslední chvíli ho zastavil Pacovský.

54:19
    Nyní si zahraje přesilovku Sparta. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Tintěra (CEB).

55:03
    Od modré pálil Hrdlička, ale jeho pokus míří mimo. Sparta však stále na kotouči v pásmu Budějovic.

55:42
    Nyní ale předvedl akci hodnou zlaté helmy hráč Jihočechů JIŘÍ SMEJKAL, který tak dává svou druhou branku v utkání - 3:5! Bez asistence.

56:19

56:36
    Pěknou kličkou se prezentoval po průniku Abdul, který se prosmýkl po pravém křídle a poté nebezpečně vypálil. Kadlec byl pozorný a puk vyrazil.

56:58
    Icing Jihočechů.

57:06
    Svoboda hledal před brankou Svitáka, ale puk k němu nedoputoval.

57:29
    Nyní se v úniku octl Svoboda se Zídkem, ale druhý jmenovaný kotouč nezasunul za záda Kadlece!

58:17
    Icing Sparty a poté timeout pro HC Mountfield. Zkusí to bez brankáře?

58:17
    Mountfield se šesti bruslaři!

58:45
    Sparta se osvobodila a Mountfield zaváží další útok.

58:58
    Ale obrana Mountfieldu byla na modré čáře připravena o kotouč, který zavezl do opuštěné klece MAREK GYÖRI - 3:6! Asistence: Jakub Hrdlička.

59:24
    Utkání se již jen dohrává... Sparta si připíše první vítězství v turnaji.

60:00
    Konec zápasu. (19:47:35)

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 26. Smejkal (Bárta, Šergl), 46. Samohej (pen.), 56. Smejkal - 23. Svoboda (Zídek), 27. Černoch (Hozák), 32. Svoboda (Zídek), 39. Sviták (Svoboda), 43. Svoboda (Zídek), 59. Györi (Hrdlička)

Banes Motor České Budějovice: Kadlec (Sova) - Samohejl, Stehlík, Šergl, Tintěra, Matoušek, Dudek, Hlavica, Bárta, Smejkal, Korecký, Schwarz, Šulek, Vavřík, Mašek, Ondráček, Šafář, Zajíc, Jáchym, Fencl, Kubeš.

Rozhodčí: Hanzlík - Podrazil L., Podrazil R.