St. Louis – Arizona 1:4 (kon.) | Detroit – Chicago 2:3 (po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
po s.n.
Detroit Red Wings
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 07.04.2012, 19:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Nyní si můžete přepnout na online zápasu Pittsburgh-Philadelphia, který začíná v 22:00! Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších NHL online přenosů na viděnou! (21:48:33)

Na závěr statistiky:

Střely: 32:33
    Trestné minuty: 12:6
    Vyhraná vhazování: 26:26
    Hity: 17:12
    Přesilovky: 0/2 - 0/6

Chicago si tedy z Michiganu odváží dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Ta ale pro hostující celek nic neznamená, protože tak i tak končí na 6. místě Západní konference a v 1. kole play off tak naskočí na vítěze Pacifické divize. Detroit už určitě skončí na 5. místě a v 1. kole se utká s Nashvillem!

65:00
    Chicago právě vstřelilo branku!

Jedinou branku v penaltovém souboji tak vstřelil Patrick KANE, který tak zajišťuje Chicagu vítězství!

A trefuje pouze konstrukci branky! Je rozhodnuto!

Za domácí Todd Bertuzzi, musí dát...

Pokusil se o tvrdou střelu, mířil ale také nad.

Zápas může ukončit Patrick Sharp...

Český útočník zvolil střelu, mířil ale nad.

Druhou sérii otevře Jiří Hudler.

Ještě hezčí klička v podání amerického útočníka a hosté vedou 1:0!

Za hosty jako první Patrick Kane.

Oku lahodící kličkovaná jako při All Stars Game branku nepřinesla.

Začínat budou domácí, konkrétně Pavel Datsyuk.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení branku nepřineslo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    V závěru prodloužení se ještě do samostatného úniku dostal Viktor Stalberg, jeho bekhendovou klička ale postrádala přesné zakončení, puk mu nakonec sjel z hokejky.

64:30
    White v takové teatrální pozici dokázal vystřelit, Crawford pouze vyrazil před sebe, kde číhal Zetterberg. Švédská hvězda ale nedokázala zamířit přesně.

63:52
    Zetterberg nabíjel do palebné pozice Ericssonovi, jeho střela mířila vedle!

62:35
    Stuartova střela z úhlu nečekaně nadělala problémy hostujícímu brankáři, Chicago odklízí kotouč do středního pásma.

62:03
    Domácí v útočném pásmu.

61:26
    Hra v prodloužení je velice plynulá, oba týmy se snaží, co nejrychleji zápas ukončit.

60:47
    Nebezpečná střela Duncana Keitha, Howard vyráží betonem.

60:24
    Patrick Kane byl blízko gólu! Brance zabránil včasný obranný zákrok Niklase Kronwalla.

60:09
    Domácí rozjíždějí první útočnou akci.

60:01

Je jasné, že Detroit se tedy v prvním kole utká s Nashvillem a že Chicago skončí na 6. místě a půjde na vítěze Pacifické divize (Coyotes, Kings nebo Sharks). Ještě ovšem není jasné, jestli Detroit začne sérii s Nashvillem doma. K tomu musí ale bezpodmínečně dnes vyhrát.

60:00

59:54
    Kane ještě zkoušel štěstí bekhendem, na Howardovi neuspěl.

59:43
    Chicago i za nerozhodného stavu zkouší hru bez brankáře. Proč taky ne, když ani případná výhra v prodloužení nebo na nájezdy pro ně nic neznamená.

59:32
    Vypadá to, že budeme svědky prodloužení.

59:14
    Detroit právě vstřelil branku!

Domácím se power play vyplatila. nahození před branku tečoval Holmstrom, pak do puku švédský útočník lehce klepl a Pavel DATSYUK neměl problém zakončit do odkryté klece. Je vyrovnáno! Asistence: Tomas Holmstrom a Henrik Zetterberg

58:56
    Howard opouští branku, domácí v 6 v útočné třetině!

58:45
    Puk ve středním pásmu, Howard připraven vyjet z branky.

58:10
    Stále se hraje před brankou domácích.

57:49
    Frolíkovu střelu musel Howard podržet. Vhazovat se bude před jeho brankou.

57:00
    Datsyuk hezky našel Iana Whitea mezi kruhy, kanadskému veteránovi však nevyšla stahovačka a přišel o puk.

56:38
    Franzenova střela zápěstím z pravé strany nenadělala Crawfordovy větší problémy.

55:43
    Detroit vyhnán z útočného pásmu pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

54:48
    Detroit se nedokáže dostat do nějakého tlaku, hosté hrají velmi chytře.

53:46
    Hodně aktivní Shaw ještě stihl vyjet s pukem zpoza branky, jeho snahu zasunout kotouč do branky ale zastavil znovu Howard.

53:20
    Střela Andrewa Shawa mířili mimo tři tyče, hosté v tlaku.

52:32
    Viktor Stalberg napřáhl od modré čáry, jeho střelu pokryl Howard.

51:49
    Hosté se po delší době dokázali usadit v útočném pásmu, Detroit se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

51:08
    Do šance se nyní vřítil Nyquist, jeho průnik Crawford dokázal vyrazit, jenže k dorážce se dostal Datsyuk, který ale taktéž trefil pouze dobře připraveného brankáře hostů. Detroit nicméně začíná vládnout nad celým zápasem!

50:35
    Lidstrom měl hodně času a prostoru ke střele. Crawford je ale pozorný.

50:05
    Další chyba v rozehrávce Chicaga, tentokrát se detroitští útočníci nezorientovali dobře.

49:58
    Poslední desetiminutovka utkání - ještě bude na co koukat!

48:23
    Red Wings se ihned po snížení dostali do dalšího tlaku.

48:11

Špatné vyhození Johnnyho Oduyi zachytil na mantinelu Johan FRANZEN, který na nic nečekal a ihned poslal puk směr branka, což zaskočilo i Coreyho Crawforda. Bez asistence.

47:32
    Chicago vyhazuje na zakázané uvolnění.

47:08
    Nicklas Lidstrom se pokouší rozjet útočnou akci svého týmu.

46:18
    Bekhendem zkoušel štěstí Brendan Morrison, Howard připraven.

45:02
    Patrick Kane si nabruslil mezi kruhy, jeho střela mířila jen milimetry vedle levé tyče branky Jimmyho Howarda!

44:35
    Od modré tvrdě pálil Duncan Keith.

44:18
    Vyloučen Cory Emmerton na dvě minuty za sekání.

43:37
    Kane byl očividně podražen Filppulou, rozhodčí zůstávají v klidu.

42:30
    Zetterberg se vřítil do útočné třetiny, jeho přihrávce však chyběla přesnost.

41:37
    Stalbergovu střelu vyrazil Howard pravým betonem.

40:55
    Oduya při snaze vystřelit trefil domácího útočníka a měl co dělat, aby ho dokázal zastavit.

40:26
    Lehké Sheahanovo nahození ukryl Crawford ve své lapačce.

40:10
    Stejně jako třetina druhá, tak i třetina třetí začíná zakázaným uvolněním hostů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:53.

V druhé třetině Chicago zvýšilo svůj náskok zásluhou Andrewa Shawa na 2:0. Všechno tak nasvědčuje tomu, že Blackhawks přeskočí svého dnešního soupeře v tabulce a v 1. kole nastoupí proti Nashvillu. Naopak Detroit by spadl na 6. příčku a čekal by jej vítěz Pacifické divize, tedy někdo z trojice Phoenix, Los Angeles a San Jose. Ale ještě nepředbíhejme, před námi je ještě celá 3. třetina!

40:00

39:54
    Poslední minutou druhé periody se Joe Louis Arenou neslo hlasité bučení.

38:56
    Detroit se dnes neukazuje v dobrém světle.

38:09
    Další šance hostí, tentokrát nebezpečně pálil Sharp.

37:20

Domácí již byli v plném počtu, když Patrick Sharp našel před brankou úplně osamoceného Andrewa SHAWA, který zvyšuje vedení Blackhawks na 2:0. Asistence: Patrick Sharp a Marián Hossa.

37:10
    Krásná kombinace na závěr přesilovky po trase Keith-Seabrook-Kane-Sharp. Posledně jmenovaný střílel velmi přesně, Howard se štěstím vyrazil.

36:03
    Hráči Chicaga ještě nedokázali v početní výhodě vystřelit.

35:12
    Justin Abdelkader obdržel 2 minuty za vysokou hůl. Blackhawks si zahrají třetí přesilovou hru v dnešním zápase.

34:38
    Tvrdě pálil Hudler, Crawford vyráží betony.

34:22

33:40
    Hosté se zatím dobře brání.

33:17
    Kronwallova střela mířila mimo.

32:22
    Chicago jde do čtyřech. Za zdržování hry vyloučen Brent Seabrook.

32:22
    Trenér hostů Joel Queneville má i uprostřed třetiny čas poskytnout rozhovor pro americkou televizi.

32:00
    Znovu se hraje delší úsek bez přerušení.

30:36
    Drew Miller se snažil obtočit kolem branky, puk dokázal dostat do brankoviště, tam ho však o něj připravili hostující beci.

29:32
    Zetterbergova nabídka před branku nenašla Hudlerovu hokejku.

29:00
    Crawford se nyní zaskvěl úžasným zákrokem! Todd Bertuzzi postupoval téměř sám a z pravého kruhu vystřelil přesně do lapačky připraveného brankáře Blackhawks.

28:31
    Lidstromovu střelu od modré kryje Crawford.

27:59
    Útok Chicaga zastavil ofsajd.

27:31
    Hra je teď velmi neurovnaná.

26:44
    Bekhendový pokus Kronwalla končí nad brankou.

25:20
    Na opačné straně se do šance probíjel Hossa, do jeho průniku ale stačil vložit hůl domácí obránce.

25:09
    Do velké šance se dostal Johan Franzen, kterého mezi kruhy našel skvělou přihrávkou Pavel Datsyuk. Švédský ostrostřelec ale nemířil přesně.

24:16
    Chicago zatím výrazně lepší v druhé části hry.

23:38

23:23
    Keith se ocitl osamocený před Howardem, zblízka ovšem nedokázal puk zvednout nad beton domácího gólmana.

22:32
    Ani Leddyho střela od modré neměla gólové parametry.

21:56
    Další Sharpovu tvrdou ránu zblokovala domácí obrana.

21:38
    Druhá přesilová hra pro Chicago v dnešním zápase. Dvě minuty za podražení inkasuje Henrik Zetterberg.

21:17
    Sharpova střela nadělala domácím problém. Howard puk jen vyrazil před sebe, kde stál Kruger. Hostující útočník se ale nestačil včas vzpamatovat a nedokázal zakončit.

20:23
    Kane nabral rychlost, vřítil se do útočné třetiny, tam předal puk Hossovi, jehož střelu vyrazil Howard betonem. Následnou dorážku Seabrooka domácí brankář také pokryl.

20:12
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním hostů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:57.

Překvapivě poloprázdná Joe Louis Arena viděla velmi svižnou 1. třetinu. V prvních osmi minutách se hra přerušila pouze jednou. Hosté z Chicaga zatím vedou 1:0, když se v 11. minutě prosadil Viktor Stalberg, který dorazil střelu Patricka Sharpa od modré. Poté ještě Seabrook nastřelil tyč.

20:00

19:52
    V samém závěru 1. třetiny se do tlaku dostal útok Bertuzzi, Abdelkader, Sheahan. Bohužel pro Rudá křídla z tohoto tlaku nic nevytěžili.

19:37
    První třetinu dohrávají domácí s pukem na hokejce.

19:14
    Zblokovaná střela Shawa mířila do ochranné sítě.

18:16
    Střela Brada Stuarta trefila Crawforda do plastrónu.

18:05
    Howard si nyní vychutnal střelu Viktora Stalberga.

17:53
    Nahození za branku Chicaga dojel Zetterberg, Hudler jenom lehce přiklepl Filppulovi, který najednou stál tváří v tvář Crawfordovy, klička se mu povedla, nicméně střela už šla vedle.

17:40
    Detroitu se nedaří vytvořit nějaký tlak v útočné třetině.

17:01
    Střela Kronwalla bez přípravy nadělala Crawfordovy starosti.

16:00
    Na druhé straně pálil Filppula.

15:06
    Seabrook si najel mezi kruhy, udělal kličku Howardovy, ale jeho střela do odkryté klece trefila pouze tyč!

14:53
    Hossovu střelu z úhlu stihli obránci domácích zblokovat.

13:42

13:41
    Filppula tečoval nabídku Iana Whitea těsně vedle.

13:01
    Domácí se dobře rozestavěli v útočném pásmu, jejich snažení ale nedokázali proměnit v jakkoukoli střelu.

11:42
    Marián Hossa odchází na trestnou lavici. Obdržel 2 minuty za hákování.

11:42
    Datsyuk ale až moc chtěl a dostal se do ofsajdu.

11:30
    Nyní jsou na tahu Red Wings, kteří musí začít hrát, pokud nechtějí skončit na 6. místě.

10:14

Howard nešikovně vyrazil střelu Patricka Sharpa od modré, což nebylo pro Viktora STALBERGA žádný problém, aby dostal puk do branky. Švédský forvard našel místo mezi Howardovými betony a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Patrick Sharp a Marcus Kruger.

09:57
    Přihrávku na Bertuzziho přikryl Crawford. Vhazovat se bude v útočném pásmu Detroitu.

09:00
    Holmstrom šikovně našel nekrytého Sheahana před brankou, mladý forvard Red Wings ale nedokázal ani nadvakrát dostat kotouč do branky.

08:27
    Zpoza branky zkoušel štěstí Shaw, Howard včas přiložil svou vyrážečku k ledu.

08:02
    Zetterberga zastavil ofsajd.

07:49

07:18
    Kronwallovu ránu vyrazil Crawford pravým betonem.

06:07
    Do velké šance se i v oslabení dostal Zetterberg, kterého osamoceného před brankářem Crawfordem našel Pavel Datsyuk. Švédský forvard jen lehce tečoval puk, ale brankář hostí byl na svém místě.

05:32
    Oduya zkoušel štěstí od modré, jeho střela šla těsně vedle pravé tyčky.

04:33
    Detroit se ale dobře brání, dvakrát během krátké chvíle domácí vyhodili.

04:15
    Tvrdá rána Keitha Seabrooka nadělala Howardovy velké problémy. Obrana byla v čas na svém místě.

03:49
    Sheahan ve snaze získat puk zasáhl Hayese hokejkou do obličeje a dostává dvojitý trest za vysokou hůl. Chicago má k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru.

02:20
    Stále se hraje bez přerušení, u puku Red Wings.

01:45
    Leddy pouze nahodil do útočné třetiny. Tam hosté přicházejí o puk.

00:57
    Zetterberg jako první vyzkoušel Crawfordovu pozornost. Poté ještě střílel Ericsson a Hudler.

00:01

Detroit Red Wings: Howard - Ericsson, Lidstrom, Commodore, Kronwall, White, Quincey - Hudler, Zetterberg, Filppula - Franzen, Datsyuk, Nyquist - Bertuzzi, Abdelkader, Sheahan - Holmstrom, Emmerton, Miller

Chicago Blackhawks: Crawford - Keith, Seabrook, Leddy, Oduya, Olsen, Shaw - Hossa, Kane, Hayes - Stalberg, Kruger, Sharp - Frolík, Mayers, Bolig - Morrison, Bickell

Rozhodčí: Devorski, Watson - Driscoll, Galloway .

Detroitu budou dnes chybět brankář Joey MacDonald, Patrick Eaves a Darren Helm. Hosté budou postrádat služby kapitána Jonathana Toewse, Andrewa Brunetta, Davida Bollanda a Steva Montadora.

Oba soupeři se letos utkali už pětkrát. Vždy nepadlo moc branek (nejvíce 5). Třikrát se z vítězství radovali hráči Chicaga, dvakrát (a to vždy v prodloužení) byli úspěšnější detroitští. Nejproduktivnějším hráčem domácích je v letošní sezóně Henrik Zetterberg se 68 body (22+46). Na straně Blackhawks je nejproduktivnější slovenský forvard Marián Hossa se 77 body (29+48).

Dnešní nocí končí v zámořské NHL základní část! V jeden jediný den se sehraje všech 15 zápasů. Všechny místa v play off jsou sice už obsazena, nicméně stále je ještě o co hrát. Detroit se momentálně nachází na 5. místě Západní konference a se ziskem 101 bodů drží náskok 2 bodů na svého dnešního soupeře. To znamená, že pokud Blackhawks dnes vyhrají v základní hrací době, přeskočí Red Wings a v 1. kole play off se utkají s Nashvillem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 49. Franzen, 60. Datsyuk (Holmstrom, Zetterberg) - 11. Stalberg (Sharp, Krüger), 38. Shaw (Sharp, Hossa), 65. Kane (pen.)

Rozhodčí: Devorski, Watson - Driscoll, Galloway

Diváci: 20 066