St. Louis – Arizona 1:4 (kon.) | Detroit – Chicago 2:3 (po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Arizona Coyotes
Sobota 07.04.2012, 01:30 • Scottrade Center • NHL

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších NHL online přenosů na viděnou! (04:44:00)

Na závěr trochu statistiky:

Střely: 32:32
    Trestné minuty: 26:36
    Vyhraná vhazování: 30:35
    Hity: 21:16
    Přesilovky: 0/6 - 0/6

St. Louis ještě může zabojovat jak o vítězství v Západní konferenci, tak o Prezidentovu trofej, Bude to mít už ale hodně těžké.

Dva body si dnes tedy připisují hosté z Phoenixu, jenž vyhráli 4:1. V tabulce Západní konference se tak Kojoti před posledními zápasy posunuli na 3. místo. Zítra v Minnesotě tak budou hájit jednobodový náskok na pronásledovatele z Los Angeles a San Jose.

A jednoznačnou jedničkou dnes se stává nikdo jiný než brankář hostujícího celku Mike Smith!

Druhou hvězdou klání se stal dánský útočník Mikkel Boedker.

Třetí hvězdou utkání zvolen Shane Doan.

60:00

59:35
    I v oslabení však dokáže St. Louis zahrozit. Dvakrát po sobě nebezpečně pálil Steen a poté ještě Polák.

58:35
    Další vyloučení na straně domácích. 2 minuty za hákování jde odsedět Jamie Langebrunner.

57:52
    Ránu Keitha Yandlea zkrotil Elliott do své lapačky.

57:28
    Každému v hale už je asi jasné, že dnes si 2 body odvezou hosté.

57:02
    V oslabení zkoušel štěstí Vladimír Sobotka. Na skvěle chytajícím Smithovi neuspěl.

56:30
    Hosté v plném počtu a začíná tak jejich přesilovka.

56:25
    Střela Ekmana-Larssona končí na zadním plexiskle.

56:09
    Hraje se 4 na 4.

56:09
    A další pěstní souboj! Tentokrát se do sebe pustili Chris Stewart a Rostislav Klesla. O 2 minuty navíc tentokrát inkasuje domácí útočník, jenž předtím Kleslu sekl.

55:21
    Berglundův pokus z mezikruží končí pouze v náruči Smithe.

54:30
    Ve strkanici, která se svedla v obranném pásmu Coyotes nejvíce zaujal pěstní souboj Raffiho Torrese s Mattem D´Agostinim. Jako vítěz této bitky bude určitě uznán hostující forvard, ale teď dostává o 2 mintuy více než jeho protějšek za vyvolání bitky.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 15. Berglund (Oshie, McDonald) - 3. Yandle (Langkow, Torres), 26. Vrbata (Whitney, Hanzal), 28. Doan (Vermette, Boedker), 51. Boedker

St. Louis Blues: Eliott - Colaiacovo, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Steen, Backes, Oshie - McDonald, Berglund, Perron - Langenbrunner, Arnott, Stewart - Reaves, Sobotka, D´Agostini
    Arizona Coyotes: Smith - Yandle, Morris, Ekman-Larsson, Aucoin, Klesla, Rozsíval - Whitney, Hanzal, Vrbata - Boedker, Vermette, Doan - Torres, Langkow, Brule - Korpikoski, Gordon, Pyatt

Rozhodčí: Rooney, Lee - Gibbs, Murray

Diváci: 19 150