St. Louis – Arizona 1:4 (kon.) | Detroit – Chicago 2:3 (po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 07.04.2012, 22:00 • Consol Energy Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

V současné době asi není větší rivality mezi nějakými dvěma týmy v NHL než Pittsburghem a Philadelphií. Poslední vzájemné utkání minulý týden skončilo hromadnou bitkou v závěru. Vše ještě podtrhuje, že se tyto 2 pensylvánské týmy utkají proti sobě v 1. kole play off! Dnes tedy budeme svědky menší předehry.

Z 5 vzájemných zápasů v této sezóně byla 4x úspěšnější Philadelphia. Na pořadí obou týmů už tento zápas nemůže nic změnit, Penguins zcela určitě skončí čtvrtí, Flyers pátí.

Pittsburghu budou v dnešním zápase chybět obránci Ben Lovejoy a Matt Niskanen a útočníci James Neal a Steve Sullivan. Na straně hostů je marodka o poznání větší. Dnes nebudou schopni nastoupit kromě dlouhodobě zraněných Iana Laperriera a Chrise Prongera také Andrej Meszároš, James van Riemsdyk, Tom Sestito, Nicklas Grossman a Danny Briere. Jak jsem již říkal, oba týmy mají své pozice pro play off už jasné, tudíž u některých hráčů nemusí být zranění vůbec závažné.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je samozřejmě Evgeni Malkin, který se 107 body (49+58) vládne celé lize a zcela jistě ovládne statistiku kanadského bodování NHL! Na straně Letců je na tom nejlépe Claude Giroux, který nasbíral 93 bodů (28+65).

Pittsburgh Penguins: Fleury - Orpik, Michálek, Martin, Letang, Strait, Engelland - Kunitz, Malkin, Park - Cooke, Staal, Kennedy - Tangradi, Crosby, Dupuis - Asham, Vitale, Adams

Philadelphia Flyers: Bobrovsky - Timonen, Coburn, Carle, Kubina, Lilja, Bourdon - Hartnell, Giroux, Jágr - Read, Schenn, Simmonds - Talbot, Couturier, Voráček - Shelley, Wellwood, Rinaldo

Rozhodčí: Kimmerly, Van Massenhoven - Brisebois, Barton .

00:01

00:18
    Richard Park pokoušel štěstí, jeho střela šla ale mimo tři tyče.

00:58
    Hra přerušená kvůli hře vysokou holí.

01:17
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Flyers.

01:40
    O první střelu na branku se postaral Tyler Kennedy, Bobrovsky připraven.

02:11
    Jágr připravoval šanci pro Hartnella, tomu ale v poslední chvíli nadzvedl hokejku Strait. Na druhé straně střílel Staal.

02:22
    Očekávaná bitka přichází hned ve 3. minutě. Po buly v útočném pásmu Penguins se do sebe pustili Joe Vitale a Harry Zolnierczyk! Oba samozřejmě inkasují pětiminutový trest.

03:07
    Malkinova přihrávka nenašla Crosbyho hůl.

03:52
    Letang střílel do pravého horního rohu, Bobrovsky připraven.

04:30
    Liljova střela míří mimo. Na druhé straně se Malkinovi nepodařilo přihrát Dupuimu do samostatného úniku.

05:33
    Pittsburgh právě vstřelil branku!

Po rozháraném začátku utkání přišla teprve třetí střela na branku hostí, nicméně byla úspěšná. Pascal DUPUIS trefil přesně mezeru mezi betony Bobrovského a posílá tak svůj tým do vedení! Asistence: Arron Asham a Jordan Staal.

06:08
    Philadelphia jde do početní výhody. Za hákování byl potrestán Brian Strait.

06:43
    Voráček se svým průnikem neuspěl, domácí vyhazují.

07:24
    Více jak polovina přesilovky pryč a Flyers ještě nevystřelili.

08:08

08:25
    Coburnovu střelu Fleury vyráží do ochranné sítě.

08:47
    Talbot nahazoval puk směrem k brance Penguins. Tam se tlačil Voráček, jenže fauloval a musí odsedět 2 minuty za nedovolené bránění brankáře.

09:16
    Malkinova tvrdá rána trefila Bobrovského do masky!

09:29
    O chvíli později pálil i Crosby, jeho střela šla těsně vedle!

10:05
    Početní výhoda Pittsburghu je zcela odlišná než ta philadelphská, Tučňáci hned třikrát vyzkoušeli pozornost ruského brankáře Boborvského.

10:47

11:02
    Ve velké příležitosti se ocitl Tyler Kennedy. I přes velkou snahu Talbota faulovat dokázal udělat kličku i brankáři, jenže poté nepochopitelně přestřelil prázdnou branku Flyers!

11:15
    Druhá přesilovka pro Pittsburgh během krátké chvíle. Zac Rinaldo inkasoval pětiminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku. Mladý útočník už se dnes na ledě neobjeví, dostal trest do konce utkání!

11:28
    Crosby hned na začátku dlouhé přesilovky dvakrát nebezpečně pálil, jedna střela šla vedle, druhou Bobrovsky vyrazil.

12:51
    Na druhé straně se musel blýsknout i Fleury, když lapačkou zasáhl proti střele Couturiera.

13:43
    Polovina přesilovky Penguins pryč, Letci dokázali několikrát vyhodit.

14:25
    Malkin si najel mezi kruhy, jeho střelu ale hostující obránci dokázali zblokovat.

14:48
    Crosbyho nabídka pro Kunitze končí tečovanou střelou nad.

15:26
    Na druhé straně ujížděl Wellwood s Talbotem v situaci 2 na 1, do jejich kombinace se ale skvělým obranným zákrokem vložil Kris Letang.

16:15

17:00
    Brooks Orpik podrazil Jaromíra Jágra a za svůj prohřešek si míří odpykat 2 minuty. Druhá přesilová hra pro Philadelphii.

17:22
    Flyers se letos nedaří pořádně si rozehrát početní výhodu, Pittsburgh v pohodě vyhazuje.

17:47
    Bourdonovu střelu v poklidu kryje Fleury.

18:35
    Carlova střela od modré mířila nad, štěstí neměl ani Jágr, jeho střela trefila pouze obránce Penguins.

19:08
    Philadelphia právě vstřelila branku!

Brayden SCHENN se dokázal skvěle zorientovat po nepovedené střele Harryho Zolnierczyka. Mladý forvard Flyers poslal kotouč o tyč za záda Marca-Andreho Fleuryho. Asistence: Harry Zolnierczyk a Braydon Coburn.

19:33
    První třetina se už jen dohrává.

20:00

První část přinesla dvě branky, po jedné na každé straně. Jako první za zmíňku stojí ale pěstní souboj mezi Vitalem a Zolnierczakem z 3. minuty. O tři minuty později pak Dupuis poslal Tučňáky do vedení. Penguins poté měli k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, kterou ale nevyužili. 52 vteřin před koncem 1. třetině tak vyrovnal Brayden Schenn.

Další třetina začne přibližně v 23:00.

20:01

20:29
    Jágr se hned snažil v útočném pásmu Flyers, ovšem neúspěšně.

20:53
    Na druhé straně musel poprvé ve 2. třetině zasahovat Bobrovsky.

21:39
    Malkin si při snaze vymyslet nějakou kulišárnu, šlápl na kotouč a teatrálně upadl. Tento moment pobavil i domácí fanoušky.

22:21
    Kotouč nyní vypadl mimo kluziště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:06
    Bourdonova střela mířila mimo.

23:21
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

24:09
    Bobrovsky raději ukryl touš pod svojí lapačkou po akci Staala.

24:55
    Letang byl postrčen do branky Philadelphie, kterou pak svým pádem posunul. Vzápětí se strhla menší strkanice mezi Carlem a Malkinem. Vše se obejde bez vyloučení.

25:36
    Hosté přistiženi v postavení mimo hru.

26:37
    Jordan Staal se ocitl osamocený před brankou hostů. Šance se však trochu zalekl a kotouč poslal pouze do Bobrovského náruče.

26:52
    Icing hostů.

27:02
    Puk mimo hrací plochu, vhazování před Bobrovskym.

27:15

Malkin zpoza branky našel Chrise KUNITZE, který z velkého úhlu vyslal lehkou střelu směrem na branku a ta propadla Bobrovskymu mezi rukou a tělem do branky! Asistence: Jevgenij Malkin.

27:32
    Tučňáky vstřelená branka znovu nakopla. Nebezpečně střílel Staal.

28:12
    Na druhé straně musel po delší době dávat pozor také Fleury, Talbotova střela ale pro něj nebyla problémem.

29:16
    To Carlova střela o minutu později už nadělala kanadskému brankáři větší problémy, nicméně i s touto situací si Fleury poradil.

29:50
    Crosbyho přihrávka nenašla přesně Malkinovu hůl.

30:35
    Zakázané uvolnění domácích.

30:57
    Scott Hartnell velice šikovně tečoval nahození Coburna, Fleury měl co dělat, aby udržel puk před čárou.

31:59
    Bourdonovu střelu vyráží Fleury ramenem.

31:59
    Flyers si ale zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování míří odsedět Brooks Orpik.

32:30
    Zatím se především hraje před brankou Bobrovskyho.

32:54

I přes špatně rozehranou přesilovou hru hosté znovu srovnávají krok. Talbot po mantinelu našel za brankou číhajícího Jaromíra JÁGRA, který překvapil Johnsona vyjetím před branku a zkušeně poslal kotouč do branky. Asistence: Maxime Talbot a Brayden Schenn.

32:54
    Domácí publikum ale Jágrovu branku nepřijalo a bučením doprovází českého veterána na střídačku.

33:23
    Tučňáci lehce zaskočení vyrovnávající brankou nyní dvakrát zbytečně ztratili puk ve středním pásmu.

34:12
    Kris Letang míří odpykat 2 minuty za nedovolené bránění.

35:12
    Minuta z přesilovky Flyers pryč a hosté ještě nevystřelili.

35:43
    Voráčkova střílená přihrávka nenašla žádného adresáta před brankou.

36:12

37:05
    Malkin s Crosbym se snaží něco vymyslet za brankou Flyers.

37:18
    Jaromír Jágr vyloučen na 2 minuty za hákování.

37:21
    Coburn ihned po vhazování odpaluje puk přes všechny čáry.

37:54

Střílenou přihrávkuStaala dokázal tečovat Chris Kunitz tak šikovně, že před Sidneym CROSBYM už číhala odkrytá klec a kapitán domácích této šance nepohrdnul a krásnou stahovačkou do bekhendu posílá dnes potřetí domácí do vedení. Asistence: Chris Kunitz a Jordan Staal.

39:00
    Dupuis sám před Bobrovským nedokázal kotouč zkrotit tak, aby mohl pořádně vystřelit.

39:22
    Crosby ihned z vhazování zkusil štěstí.

39:48

Neuvěřitelný závěr třetiny pro Penguins! Letang najel do útočné třetiny, kde předložil puk Jevgeniji MALKINOVI, který z mezikruží pálil přesně. Pro ruskou megastar to je 50. branka v sezóně! Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.

40:00

Druhé dějství přineslo velmi zajímavou podívanou. Nejdříve se v 28. minutě prosadil Chris Kunitz, o 5 minut později srovnal v přesilovce Jaromír Jágr, aby poté mohla přijít řada na dvě největší hvězdy domácích. Nejdříve se v 38. minutě prosadil Sidney Crosby a 12 vteřin před sirénou poslal Tučňáky do dvoubrankového vedení svou 50. brankou v sezóně Jevgenij Malkin.

Další třetina začne přibližně v 00:00.

40:01

40:23
    Pittsburgh vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:32
    A v krátké době přichází druhý icing.

41:10
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, něco vymyslet se snaží Matt Read.

41:33
    Vhazování před Bobrovským.

41:48
    Ashamova střela od modré nadělal Bobrovskému velké problémy, které nakonec ruský brankář za pomocí svých obránců zvládl.

41:48
    Jody Shelley inkasuje osobní trest za hrubost.

42:30
    Střela mladíčka Couturiera mířila těsně nad.

43:53
    Pittsburgh už se nikam moc netlačí.

44:28
    Nahození od modré kryje Johnson do své lapačky.

44:47
    Několikáté zakázané uvolnění ve třetí třetině na straně domácích.

44:47
    Za podražení vyloučen na 2 minuty Harry Zolnierczyk.

44:56
    Michálek sám před brankářem hostů neuspěl.

45:29
    Síly na obou stranách se vyrovnají. Jevgenij Malkin podrazil Coburna a půjde si odsedět menší trest za krosček.

46:00
    Hra ve čtyřech teď hodně otevřela hru na obou stranách.

46:37
    Hartnell se řítil na Johnsona, jeho bekhendový pokus ale americký brankář kryje na své výstroji.

47:29
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:50
    Dvě velké šance, ve kterých se po sobě octnuli Matt Cooke a Jordan Staal, oba ovšem osamoceni na brankovišti mířili pouze do hostujícího brankáře.

48:54
    Pro Coburnovu střelu si Johnson vyjel daleko před brankoviště. Puk třímá ve své lapačce.

50:04
    Zolnierczyk cestou za pukem do rohu zapomněl hokejku před bránou.

50:32
    Bobrovsky nyní musel zkrotit neposedný kotouč po nahození Paula Martina.

51:15
    Hosté mají problém dostat se do útočné třetiny.

51:58
    Vitaleho bekhend vyráží Bobrovsky pravým betonem.

52:26
    Ani Letangova střela nepřekvapila ruského strážce branky hostů.

53:13
    Wellwoodova střela sražená do ochranné sítě.

53:36
    Icing tentokrát na straně Flyers.

54:35
    Dupuis zachytil rozehrávku Letců, žádné nebezpečí z toho pro hosty ale nepramenilo.

55:23
    Jágr se snažil vystřelit přes obránce, ten ale jeho střelu zblokoval do rohu.

56:00
    Čas pro hosty se velmi rychle krátí!

56:13
    Nejspíše poslední šance pro Philadelphii. Steve McIntyre na trestné lavici za úder na hlavu.

56:30
    Vitale vyhnal všechny hráče Flyers z útočné třetiny.

57:13
    Znovu je za námi minuta přesilové hry a více než před Johnsonem se hraje před Bobrovským.

57:43
    Až nyní střílel ve slibné pozici Couturier, Johnson byl připraven.

58:13

59:00
    Poslední minuta utkání a už to ani nevypadá na to, že by hosté odvolali brankáře.

59:27
    Bourdon za Bobrovského brankou.

60:00

Pensylvánské derby tedy končí výhrou domácích Penguins. Rozhodla druhá třetina, a to zejména její závěr, ve kterém se Pittsburgh dostal do dvoubrankového trháku, který udržel až do konce. Základní část tak zakončili Tučňáci se 108 body a v 1. kole play off se utkají právě se svým dnešním sokem, který se ziskem 103 bodů obsadí 5. pozici ve Východní konferenci.

Za zmíňku také stojí celkových 109 nasbíraných bodů Jevgenijem Malkinem. V dnešním utkání ruský bohatýr vstřelil svou 50. branku v ročníku a obsadí tak 1. místo v kanadském bodování v rámci celé ligy!

Na závěr trochu statistiky:

Střely: 23:21
    Trestné minuty: 17:36
    Vyhraná vhazování: 35:18
    Hity: 28:22
    Přesilovky: 1/4 - 1/6

Nyní si můžete přepnout na online zápasu NY Rangers-Washington, který začíná v 00:30! Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších NHL online přenosů na viděnou! (00:37:33)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 6. Dupuis (Asham, Staal), 28. Kunitz (Malkin), 38. Crosby (Kunitz, Staal), 40. Malkin (Letang, Crosby) - 20. Schenn (Zolnierczyk, Coburn), 33. Jágr (Talbot, Schenn)

Pittsburgh Penguins: Fleury (od 33. Johnson) - Orpik, Michálek, Martin, Letang, Strait, Engelland - Kunitz, Malkin, Park - Cooke, Staal, Kennedy - Tangradi, Crosby, Dupuis - Asham, Vitale, Adams

Rozhodčí: Kimmerly, Van Massenhoven - Brisebois, Barton

Diváci: 18 616