Česko – Finsko 2:6 (kon.) | Švédsko – Rusko 2:0 (kon.) | USA – Kanada 5:3 (kon.)
Švýcarsko – Německo 2:6 (kon.)
Česko
2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Finsko
Úterý 17.04.2012, 16:00 • KAJOT ARÉNA • Mistrovství světa do 18 let

57:43
    Rozhodčí posílá Čechy do tří. Houfek nedovoleně zezadu krosčekoval soupeře před brankou.

56:33
    Na dvě minuty vyloučen Soumelidis. Finové si zahrají přesilovku.

56:23
    Finsko využívá přesilovku!
    Seveřané předvedli parádní akci. Pokka naznačil střelu a před brankou vyzval k teči ALEKSANDRA BARKOVA. Asistence: Vile Pokka, Edel Lindell.

55:49
    Za sekání vyloučen Vrána.

55:39
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Barkov vyhrál bully čistě pro SAMU MARKKULU, který z první trefil puk přímo po víko. Asistence: Aleksander Barkov.

50:00
    Hudeček vysekl hokejku pronikajícímu Ikonenovi a je vyloučen.

48:29
    Česko právě vstřelilo branku!

Volek napadal Barkova tak důrazně, že puk vybojoval pro JANA HUDEČEKA, který utěšenou střelou snížil. Asistence: Dominik Volek.

47:00
    Obrovská šance Markkuly, kterého našel před brankou Barkov. Finský forvard ale z metru minul Polívkovu klec.

44:23
    Chlapík se dostal do potyčky s Teravainenem. Rozhodčí ovšem vylučuje pouze českého hráče.

41:12
    Český tým půjde opět do tří. Své spoluhráče oslabuje Košťálek.

40:52

V situaci 4 na 4 se prosadil utěšenou střelou RASMUS KULMALA. Asistence: Vile Pokka, Edel Lindell.

40:42
    Tentokrát bude vyloučen hráč na finské straně. Ristolainen vyloučen za nedovolené bránění.

39:59
    Na závěr třetiny byl ještě vyloučen Šulák. Finové budou hrát na začátku třetího dějství přesilovku 5 na 3.

38:43
    Další vyloučení ale tentokrát na straně domácích. Machač nedovoleně zahákoval pronikajícího Mustonena.

36:37
    Další vyloučení Finů. Tentokrát se proti pravidlům provinil Ristolainen. Čeští mladíci mají možnost snížit.

32:49
    Talentovaný Teravainen neunesl lehké přidržení Slováčka, po soupeři se ohnal a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

29:47
    Chyby v české rozehrávce málem využil Lehkonen, který se ocitl tváři v tvář Polívkovi. Český brankář však opět zakročil svou lapačkou.

28:35

DOMINIK SIMON si vyměnil puk s Vránou a poté pohotově dorazil jeho střelu. Asistence: Jakub Vrána.

25:31

Haapala na sebe natáhl tři Čechy a přihrávkou skrz útočné pásmo našel úplně volného ALEKSIHO MUSTONENA, který procedil puk za Polívku. Asistence: Henrik Haapala.

21:01
    Hudeček oslabuje svůj tým. Finové budou hrát přesilovku.

18:02
    Ikonen se natahoval po puku v dobré pozici před Polívkou, Šidlík ho ale podrazil a je vyloučen na dvě minuty.

14:55
    Machač podrazil Lindella a půjde si na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

10:25
    Velká chyba Knota. Haapala mu vypíchl puk před brankou RASMUS KULMALA pak pohrál s Polívkou a kličkou do bekhendu zvýšil na 2:0. Asistence: Henrik Haapala, Aleksi Mustonen.

05:54

Kapitán Mikko Vainonen natáhl na modré ke střele a puk do Polívkovy branky tečoval RASMUS KULMALA. Asistence: Mikko Vainonen, Aleksi Mustonen.

04:30
    Vrána vyřešil situaci 2 na 1 střelou. Korpisalo však proti němu vytasil kvalitní zákrok pravým betonem.

Ondřej Kalát

Branky a nahrávky: 29. Simon (Vrána), 49. Hudeček (Volek) - 6. Vainonen (Haapala, Mustonen), 11. Kulmala (Haapala), 26. Mustonen (Haapala), 41. Kulmala, 56. Markkula (Barkov), 57. Barkov (Pokka, Markkula)

Česko: Polivka (Hrachovina) - Šidlík, Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal - Machač, Volek, Tomeček - Zadražil, Procházka, Hudeček - Vrána, Soumelidis, Simon - Matějček, Chlapík, Sedláček, Slováček.
    Finsko: Korpisalo (Auren) - Pokka, Tikkinen, Ristolainen, Lindell, Lehtonen, Vainonen, Makinen - Ikonen, Teravainen, Lehkonen - Kulmala, Haapala, Mustonen - Barkov, Markkula, Ikonen, - Huovinen, Salminen, Juutinen, Antonen.

Rozhodčí: Koch (SUI), Sidorenko (BLR) - Kohler (SUI), Ponomarjow (GER)