2:2 (2:1)
Chelsea FC
Úterý 24.04.2012, 20:45 • Camp Nou, Barcelona (ESP) • Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu prestižní Ligy mistrů. Velkolepý duel dnes slibuje souboj mezi FC Barcelonou a Chelsea FC. Výkop na Nou Campu vyvrcholí ve 20:45. Chelsea překvapivě zamíchala kartami a do odvety jde s lepším výsledkem. Na Stamford Bridge se jí totiž podařilo porazit FC Barcelonu. O jediný gól zápasu se postaral zkušený útočník Didier Drogba. Blues se do Barcelony vrací po třech letech a jistě se budou snažit uhrát co nejlepší výsledek, a zajistit si tak postup. Nicméně Di Matteo i jeho svěřenci moc dobře ví, že to nebudou mít na Nou Campu jednoduché. Vždyť Barcelona doma do sobotního utkání s Realem Madrid neprohrála dlouhé dva roky. Však i přesto Barcelona stále zůstává favoritem na postup.

Na Stamford Bridge se hrálo převážně jen na jednu branku, ale díky povedenému protiútoku po ose Lampard – Ramires – Drogba se Chelsea povedlo zvítězit 1:0. Lampard totiž předvedl výborný obranný zákrok a následně poslal dlouhý míč na Ramirese, který chytře přihrál rozběhnutému Drogbovi. Drogbovi stačilo nastavit kopačku a uklidil míč za Valdésova záda. Velkou zásluhu měl na výhře také brankář Čech, který svůj tým několikrát podržel svým výkonem.

Barcelona má obrovskou motivaci zvítězit a postoupit. Šance na titul se jí po prohře s Realem Madrid takřka vypařily, a tak si jistě bude chtít zahrát finále Ligy mistrů, a obhájit tak trofej. Guardiolovi svěřenci budou muset na domácím hřišti porazit Chelsea o více než jednu branku. V tomto případě by měla Barcelona postup ve svých rukou. Do sestavy by se měl vrátit stoper Piqué. Naopak mimo hru je stále Villa, Fontàs a Abidal, který se zotavuje po transplantaci jater.

Chelsea nejspíš vsadí na totální defenzivu, která se jí vyplatila v Londýně a Blues budou také spoléhat na brankářskou jedničku Čecha. Před třemi lety Chelsea na Nou Campu s Barcelonou remizovala 0:0. Takovýto výsledek by si Londýňané přáli jistě i dnes.

FC Barcelona: Valdés - Puyol, Piqué, Mascherano - Cuenca, Xavi, Busquets, Iniesta, Fabregas - Messi, Sanchez.

Chelsea FC: Čech - Ivanović, Cahill, Terry, Cole - Mikel, Meireles - Mata, Lampard, Ramires - Drogba.

Rozhodčí: Cüneyt Çakır (TUR) - Bahattin Duran (TUR), Tarik Ongun (TUR).

Na lavičce náhradníků jsou připraveni:

FC Barcelona: Pinto - Alves, Thiago, Keita, Adriano, Rodríguez, Tello.

Chelsea FC: Turnbull - Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou, Sturridge.

-14
    Hráči jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

-4
    Hráči jsou již nastoupeni v tunelu. Na hrací ploše je vše připraveno k výkopu.

-3
    Domácí hráči oblékli své tradiční modré dresy s červenými pruhy. Hosté dresy bílé se žlutým pruhem na prsou.

-2
    Sudí Çakır přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Na čarách mu bude asistovat Duran s Ongunem.

-2
    Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše. Stadionem zní znělka Ligy mistrů.

1

1
    Míč do hry uvedli hosté.

1
    Valdés si připsal první kontakt s míčem. Do pokutového území přihrával Cole na Ramirese, ale přihrávce scházela přesnost.

2
    U míče byl Messi, ale příliš dlouho ho na kopačkách neudržel. Drogba pak obešel dva protihráče a přihrál Matovi, který si přišel pro faul.

2
    Xavi poslal dlouhý míč za obranu, ale pozorný Čech okamžitě pospíchal pro míč a uklidil ho do svých rukavic.

3
    V obrovské gólové příležitosti se ocitl Messi, který nastřelil pouze boční síť. Čech Messimu výborně zúžil úhel.

4
    Na pravé straně bojoval Cuenca s Ramiresem, ale Ramires byl úspěšnější.

5
    Drogba chtěl posunout míč k Ramiresovi, ale domácí hráči utěsnili prostor, a tak Ramires míč nedostal.

6
    Faulovaný byl Iniesta, domácí hráči získali výhodu standardní situace.

6
    Sudí přerušil hru, na hrací ploše zůstal ležet Cahill.

7
    Cahill je ošetřován.

8
    Hra po krátkém přerušení pokračuje.

9
    Fabregasův centr do pokutového území doputoval pouze do rukavic Čecha.

9
    Cahill se zapojil zpět do hry.

10
    Meireles odevzdal míč Sanchezovi a Barcelona jde do protiútoku.

12
    Messi kombinoval s Mascheranem, ale hosté se ubránili.

12
    Hosté musí nuceně střídat. Ze hry odešel zraněný Cahill, nahradil ho Bosingwa.

14
    Lampard obral o míč Messiho a Bosingwa vybojoval autové vhazování.

14
    Centrovaný míč, který adresoval Mata do pokutového území byl na Drogbu i Ramirese velmi nepřesný.

15
    Chelsea kombinovala s míčem ve středu hřiště, ale nyní jsou u míče domácí hráči.

16
    Pro centrovaný míč do pokutového území si došel Čech.

16
    Sudí přerušil hru, na hrací ploše zůstali ležet hned tři hráči.

17
    Valdés sestřelil Piquého a vypadá to, že Piqué nebude moct pokračovat ve hře.

17
    Valdés i Drogba jsou v pořádku.

18

18
    Ivanović zahrával dlouhé autové vhazování do pokutového území, ale domácí hráči se ubránili.

19
    Nakonec to s Piquém vypadá nadějně a může pokračovat ve hře.

20
    Čech vytáhl brilantní zákrok a zlikvidoval střelu Messiho. Fabregas přihrál patičkou Messimu, který zakončoval asi z šesti metrů, ale Čecha nepřekonal.

20
    Do zakončení se dostal Fabregas, ale zakončoval nepřesně.

22
    Do zakončení se dostal Mascherano, ale jeho střela skončila nad brankou.

23
    Drogba prodloužil hlavou na Ramirese, pak se k němu míč vrátil, a tak Drogba zakončil z otočky. Střela byla velmi nepřesná.

25
    Výbornou práci s míčem předvedl Drogba, který vybojoval míč a obehrál Piqueho. Pak se z úhlu dostal za Valdése, ale střele scházela přesnost. Škoda, že Drogbovi nepřišel nikdo na pomoc.

26
    Také Barcelona musí nuceně střídat. Ze hry odchází zraněný Pique, nahrazuje ho Alves.

27
    Iniesta vybojoval rohový kop.

27
    Centrovaný míč do pokutového území odvrátil do bezpečí Drogba.

28
    Cuenca centroval míč do pokutového území, ale centr byl přetažený.

30
    Držení míče: FC Barcelona 65% - 35% Chelsea FC.

30
    Střely celkem: FC Barcelona 4 - 2 Chelsea FC.

31
    Střely na bránu: FC Barcelona 1 - 0 Chelsea FC.

31
    Do zakončení se dostal Iniesta, ale Čech mohl zůstat v klidu, protože Iniestův pokus skončil mimo branku.

31
    Chelsea vybojovala autové vhazování na soupeřově polovině.

32
    Mikel vyfasoval žlutou kartu za faul na Sancheze.

35
    Barcelona bude zahrávat rohový kop.

36
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Alves prodloužil na Cuencu, který přihrával do pokutového území, kde byl výborně postavený SERGIO BUSQUETS, který dopravil míč do prázdné branky.

37
    Červenou kartu vyfasoval za svoji vlastní hloupost Terry.

39
    Barcelona bude zahrávat volný přímý kop.

39
    Messi neprostřelil zeď, a tak Čech mohl zůstat klidný.

43
    Messi poslal kolmici na ANDRÉSE INIESTU, který překonal Čecha, a zvyšuje tak na 2:0.

45
    Žlutou kartu vyfasoval Ramires.

45+1
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Lampard poslal přesnou přihrávku na RAMIRESE, který zanechal chladnou hlavu a nádherně přeloboval Valdése. Tento gól do šatny jistě hostům velmi pomůže.

45
    Sudí Çakır nastavil první poločas o dvě minuty.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem tři góly. O ten první gól se postaral ve třicáté šesté minutě Busquets, který dopravil míč do odkryté branky. Ve třicáté sedmé minutě dostal červenou kartu za neskutečnou vlastní hloupost Terry. Ve čtyřicáté třetí minutě zvýšil Iniesta na 2:0, ale o vynikající závěr se postaral Ramires, který dostal vynikající přihrávku od Lamparda, chladně zakončil, a rozvlnil tak síť Valdésovy branky.

46

46
    Míč do hry uvedli domácí hráči.

47
    Stoprocentní gólovou šanci zahodil Iniesta.

48
    Barcelona bude zahrávat pokutový kop.

49
    K míči se postavil Messi, který penaltu neproměnil. Nastřelil pouze břevno.

48
    Žlutou kartu vyfasoval Ivanović.

50
    Žlutou kartu vyfasoval Iniesta.

52
    Cuenca neodcentroval míč do pokutového území, ale domácí hráči jsou stále u míče.

52
    Fabregas se dopustil faulu na Ivanoviće.

53
    V gólové šanci se ocitl Sanchez, který hlavičkoval na bližší tyč, ale míč minul branku.

56
    Drogba obral Cuencu o míč a pospíchal do protiútoku. Zakončil z obrovské vzdálenosti a Valdés musel skočit pro míč a uklidit ho do náruče.

58
    Hrací plochu opustil Mata, nahradil ho Kalou.

59
    Žlutou kartu vyfasoval Čech za zdržování hry.

60
    Cuenca nacentroval míč do pokutového území, kde míč do bezpečí odvracel Ivanović.

61
    Messi nacentroval míč na Cuencu, ale Cuenca špatně zpracoval a o míč přišel.

62
    Čech vytáhl parádní zákrok, když vychytal Cuencu. Cuenca dostal přesnou přihrávku do běhu. Čech mu zúžil prostor a následně jeho střelu vytěsnil.

64
    Drogba vybojoval rohový kop.

64
    K centrovanému míči se dostal Ivanović, který hlavičkoval, ale bohužel nepřesně.

66
    Rohový kop vybojoval Fabregas.

66
    Další rohový kop pro Barcelonu.

67
    Drogba vypíchl míč Alvesovi a následně ještě vybojoval autové vhazování.

68
    Barcelona připravila druhé střídání. Ze hry odešel Cuenca, nahradil ho Tello.

Střely na bránu: FC Barcelona 4 - 2 Chelsea FC.

71
    Za faul na Lamparda vyfasoval žlutou kartu Messi.

72
    Volný přímý kop rozehrál Čech.

72
    Lampard vyfasoval žlutou kartu.

73
    Do zakončení se dostal Iniesta, ale trefil pouze bránící hráče.

74
    Barcelona vybojovala autové vhazování.

74
    Třetí střídání na straně domácích. Na hřiště se podívá Keita, který nahradil Fabregase.

77
    Barcelona kombinuje na soupeřově polovině, ale Chelsea se statečně brání.

78
    Do zakončení se dostal Busquets, který vystřelil vysoko nad branku.

80
    Posledního střídání využívá také Chelsea. Ze hry odchází Drogba, kterého nahrazuje Torres.

81
    V ofsajdu se ocitl Alves.

83
    Messi orazítkoval Čechovu tyč.

84
    Torres zkazil přihrávku, a umíče jsou tak domácí hráči.

85
    Torres vybojoval autové vhazování.

86
    Do zakončení se dostal Sanchez, ke kterému se v pokutovém území odrazil míč, ale Čech si počínal správně.

86
    Na výlet se vypravil do pokutového území Messi, ale Cole mu míč vytěsnil.

87
    Do zakončení se dostal Alves, ale branku minul.

89
    Žlutou kartu vyfasoval Meireles.

90
    Do zakončení asi z dvaceti metrů se dostal Mascherano, ale Čech vytěsnil míč na rohový praporek.

90+1
    FERNANDO TORRES posílá definitivně Chelsea do finále Ligy mistrů! TORRES zachoval chladnou hlavu, obešel Valdése a dopravil míč do prázdné branky!

90
    Sudí Çakır nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

Mohli jsme sledovat infarktové utkání, které má šťastný konec pro Chelsea. Když se ve třicáté sedmé minutě nechal vyloučit naprosto zbytečně Terry, asi málo kdo doufal a už vůbec věřil, že by Chelsea mohla postoupit. Barcelona vyhrávala 1:0 a za malou chvíli zvýšil Iniesta na 2:0. Nicméně naději na postup oživil Ramires, který dal nesmírně důležitou branku v nastaveném čase. Chelsea hrála celý druhý poločas jen v deseti a velmi statečně odolávala Barceloně. Sudí Çakır nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby a hned v devadesáté první minutě se mohl radovat Torres, který byl na hřišti pouhých jedenáct minut. Torres dostal dlouhou přihrávku, zpracoval si míč a pospíchal k Valdésově brance, kde celou situaci vyřešil výborně, a zpečetil tak postup do finále Ligy mistrů. Pro dnešek se s vámi loučí Lucie Rapantová, do Londýna ještě posílám gratulace a Vám přeji dobrou noc. (22:50:10)