Nijmegen – Arnhem 3:2 (kon.) | Waalwijk – Twente 1:1 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
Čtvrtek 10.05.2012, 19:00 • Goffertstadion (Nijmegen) • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer u Nizozemské Eredivisie,

O tom že mistrovský titul po druhé v řadě získá Ajax Amsterdam je už rozhodnuto. Nizozemská liga je zajímavá v tom, že o poslední místo zaručující Evropské poháry se hraje baráž. My si přiblížíme dnešní soupeře. Na stadiónu de Goffert sídlí NEC Nijmegen a proti nim nastoupí nenáviděné SBV Vitesse Arnhem. Začneme hosty. Hráči z Arnhemu získali o 8 bodů více než jejich protivníci a navíc se mohou pyšnit skvělou formou. Z posledních 10 ligových utkání jen dvakrát odešli s prázdnou a pětkrát bodovali naplno. Naopak domácí Nijmegen si zajistil postup do play off až v závěrečném kole na půdě Heraclesu a může tak doufat že se po čtyřech letech objeví v pohárové Evropě. V podzimním i jarním utkání vždy vyhrál hostující tým i teď spíše favorizuji Vitesse. Za Arnhem nastupují i dva velmi známí hráči – Tomáš Kalas a bývalý sparťanský střelec Bony Wilfried.

-25'

Nijmegen EC: Babos - Szélesi, Conboy, Amieux, Nuytinck, Čmovs, Vadócz, Schone, Koolwijk, Foor, Zeefuik

Trenér: A. Pastoor

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen - van der Struijk, Kashia, Kalas, Hofs, Annan, Büttner, Ibarra, van Ginkel, Bony, Chanturia

Trenér: van den Brom

Rozhodčí: Braamhaar - Geutjes, Steegstra - Higler.

V dnešním utkání nastoupí i reprezentant do 21 let a hráč, který je ve Vitesse na hostování z Londýnské Chelsea Tomáš Kalas.

-1'
    Oba týmy už nastupují na čerstvě pokropený trávník, očekáváme bouřlivou atmosféru. Jedná se přeci o souboj dvou nenáviděných celků.

1

1'
    Domácí začali z ostra. Na hraně vápna chtěl propasovat míč do vápna Foor, ale skvělý skluz hostujícího obránce tomu zabránil.

2'
    Nijmegen měl k dispozici dobrou standartní situaci. Vhodná k centru. Míč však letěl jen do náruče Velthuizena.

3'
    Až přílišná snaha se vymstila Büttnerovi při napadání soupeře. Provinil se faulem.

5'
    Arnhemu se nedaří konstruktivní rozehrávka. Souhra končí na půlicí čáře.

6'
    Několik nepřesností před vápnem domácích, ale nakonec do pro Nijmegen dopadlo dobře.

6'
    Už se zdálo, že uvidíme první střelu na branku, ale Vadocz promeškal vhodný moment.

7'
    Před brankou Arnhemu hlavičkoval po centru Koolwijka Foor, ale těsně minul tyčku Valthuizena.

8'
    Do vápna hostů směřoval další balón, tentokrát z kopačky Vadocze, ale nikdo z domácích připraven nebyl.

9'
    U pravé postranní čáry se výborně uvolnil Schone, ale následný centr se mu nepovedl, protože trefil prvního hráče Vitesse.

11'
    Hofs poslal dlouhý centr až skoro k rohovému praporku. Na roh si míč srazil jeden z domácích.

12'
    Po rohovém kopu si hosté vytvořili tlak. Chanturia se poté prokličkoval až ke střele, ale netrefil zařízení.

13'
    Kousek za vápnem Arnhemu se napřáhl Foor. Při střele podklouzl, protože neuvěřitelně prší, ale i tak nadělal problém hostujícímu brankáři.

14'
    A je tu první žlutá karta. Tu dostává ex-sparťan Bony Wilfried.

16'
    Vitesse spíše nakopává dlouhé balóny dopředu, ale zatím si je domácí obrana hlídá.

17'
    A druhá žlutá karta. Tentokrát domácí hráč Zoltán Szélesi.

18'
    Domácí se po kolmici do vápna Arnhemu a zákroku Kalase dožadují penalty, ale hlavní rozhodčí nepíská.

19'
    Už podruhé dnes předvedl Chantoria, že umí vystřelit z dálky. Tentokrát přestřelil, ale né o moc.

21'
    Dobrou práci na pravé straně odvedl Koolwijk. Uvolnil se a do vápna poslal nebezpečný centr. Nakonec balon odvrátila obrana hostů.

22'
    Blízko brány Vitesse se provinil faulem Hofs.

22'
    Avšak exekuce přímého kopu v podání Schona nebyla z těch nejlepších.

23'
    Rychlý protiútok Vitesse končí centrem Kashii do vápna. Babos si míč stáhl ze vzduchu.

25'
    Rychlým pohybem na polovině Nijmegenu si chtěl vynutit faul van Ginkel, ale neúspěšně.

27'
    Hráči rozhodně nejednají v rukavičkách. Útočný faul Annana se obešel bez karty.

28'
    No teď však Annan může být rád, že kartu nedostal. Zhruba 20 metrů před Velthuizenem podrazil Amieuxa, který se řítil na branku.

29'
    Exekuce se opět ujal Schone, ale i tentokrát přestřelil hostující svatyni.

30'
    Kvalitní narážečka Foora na Schoneho. Ten i teď selhal a poslal míč vysoko nad.

31'
    Od poloviny hřiště měl Foor otevřenou cestu, ale nedokázal přihrát přesně.

32'
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Z protiútoku ale udeřili hosté. Na levé straně měl čas k centru Chanturia a šikovným centrem vybídl k hlavičce NICK HOFSE. Nemýlil se a poslal balon k tyči.

34'
    Vitesse okamžitě ožilo a můžeme očekávat, že v dalších minutách budou aktivnější.

35'
    Chantoria umí výborně pracovat s míčem. Ve vápně se uvolnil a vyslal nepříjemnou střelu na Babosa, ten si s ní nadvakrát poradil.

36'
    Vitesse odvrátilo další centr a vydalo se opět do útoku.

37'
    Za vápnem napřáhl Bony Wilfried a pořádně vystrašil domácí diváky. Skvělý zákrok Babose zachránil domácí od druhého gólu. Míč letěl krásně k tyči.

40'
    To byli dvě obrovské šance Vitesse! Nejprve centroval míč do vápna Ibarra. Bony hlavičkou usměrnil míč k tyči, ale výborným zákrokem ještě Babos vyrazil. Poté si ještě poradil i s dorážkou Hofse!

41'
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš! Z rohového kopu nejprve hlavičkoval Conboy a Velthuizer předvedl výborný zákrok. Na rozdíl od hostů, kteří před malou chvíli dorážku nezužitkovali tak NAVARONE FOOR doklepl balón do sítě a srovnal.

44'
    Ale v tlaku opět hosté. Vybojovali další rohový kop.

44'
    Z něj ale Vitesse nic nevytěžilo.

45'
    Na trávníku leží zraněný Schone a Nick Hofs vidí žlutou kartu.

47'
    Na pravo zapracoval Ibarra a opět cpal hned míč do vápna. Nakonec je z toho rohový kop. Míč směřoval na hlavu Bonyho a gól nakonec odvracel obránce stojícíc na brankové čáře!

HT
    V prvním poločase byli o chlup aktivnější hosté z Arnhemu. Měli také tři gólové šance, ale využili pouze tu jedinou. Domácí Nijmegen využil svojí příležitost také jednou a proto je po 1. poločase stav 1:1.

46

45'
    Druhý poločas hned začíná ránou na branku Babose. Hofs vyslal balon mezi tři tyče.

47'
    Dlouhý balon na Bonyho a vynutil si faul.

47'
    Do vápna mířil balon opět na Bonyho, ale nedokázal vyhlavičkovat míč na branku.

49'
    Z pravé strany centroval balon do vápna, ale nikdo z domácích se ho neujal a tak odkopávají hosté.

52'
    U míče jsou déle hostující hráči. Žádnou šanci se jim však nedaří vytvořit.

53'
    Nakonec rohový kop, ale obrana domácích je pevná.

54'
    Trochu závar ve vápně domácích. Chanturiu podrazil jeden z domácích obránců, ale rozhodčí penaltu neodpískal.

57'
    Hráči přezouvají kopačky, protože hodně prší.

58'
    Šance Foora. Centr Szelesiho nasměroval k tyči, ale výborný zákrok Velthuziena.

59'
    Do vápna se dostal Zeefuik, ale nevystřelil.

60'
    Neuvěřitelná situace. Zápas přerušen kvůli dešti. Nevíme kdy se bude pokračovat kdo ví jestli.

61'
    Pokračujeme v utkání.

61'
    Rychlá rozehrávka na polovině hřiště poslala Vitesse do přečíslení, nakonec se míče ujal BONY WILFRIED a zpoza vápna vypáli míč do sítě a poslal Arnhem znovu do vedení!

62'
    Schone chtěl vypálit na branku, ale podklouzl.

64'
    Nijmegenu moc nepomáhá mokrý povrch.

64'
    Bony je při chuti. Individuální šanci zakončil střelou. Ta minula těsně branku.

65'
    Domácí nemají problém centrovat balony do vápna, ale mají problém vymyslet něco v šestnáctce.

66'
    Domácí si ale vybojovali dobrou standartní situaci. Exekuce se ujal opět Schone. Míč prosvištěl kolem horní tyče.

68'
    Další nepřesnosti na kopačkách domácích. Foor nevyslal dobrý centr.

69'
    Aieuxa střídá Platje.

73'
    Nebezpečný centr Koolwijka, ale nikdo z domácích nevyskočil dostatečně vysoko.

76'
    Bony Wilfiried se uvolnil za vápnem, ale nevypálil přesně.

76'
    Hosté hrají sympaticky a nehrají žádný beton ale i útočí.

78'
    A je tu penalta!

78'
    Van der Struijk zatáhl za dres ve vápně Zeefuika a rozhodčí odpískal penaltu.

79'
    A penaltu s přehledem proměňuje LASSE SCHONE.

80'
    Na pravé straně se k centru dostal Kashia, ale tam byli jen domácí obránci.

81'
    Ani na druhé straně si domácí nevytvořili žádnou velkou šanci. Vystřelit mohl Foor, ale prováhal možnost.

84'
    Bony si šel jednoznačně pro faul, ale rozhodčí mu to nespolkl.

85'
    Urychlený aut hostů se snažil využít Hofs. Nahrál Bonymu a ten vypálil z hranice vápna k tyči. Babos zasáhl dobře.

87'
    Zeefuik si vynutil další faul. Dobrá pozice pro domácí.

87'
    Centr vyboxoval hostující brankář na roh.

88'
    Domácí nakonec po skrumáží z rohu dávají branku. I když teda velice spornou a nevím zda to byl opravdu gól. Vlastní gól si střílí VAN DER STRUIJK.

91'
    Domácí Nijmegen kontroluje hru na polovině Arnhemu s míčem na kopačkách.

94'
    Vitesse si nevytváří žádnou šanci ke srovnání.

94'
    Po souboji Čmovse s Bonym na trávníku leží domácí hráč.

NIjmegen nakonec vítězí. Hosté měli smůlu. Nejprve dostali vyrovnávající gól z penalty a poté v 88. minutě rozhodl vlastní gól van der Struijka. (21:11:27)