Kazachstán – USA 2:3 (po pr.) | Itálie – Česko 0:6 (kon.) | Finsko – Kanada 3:5 (kon.)
Rusko – Švédsko 7:3 (kon.)
Itálie
0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Česko
Pátek 11.05.2012, 16:15 • Ericsson Globe aréna, Stockholm, Švédsko. • Mistrovství světa

Utkání skončilo v poklidném tempu a Češi slaví čtvrté vítězství na turnaji. Itálii nakonec porazili 6:0 bez větších problémů, základ k výhře položili již v první třetině, ve které se trefili Nedvěd a Novotný, poté se prosadil ještě Hemský, dvakrát Čáslava a novic Erat. Čistým kontem se do statistik zapsal i gólman českého týmu Štěpánek, Češi tak napodobili Finy - oba jejich gólmani už mají zaknihovanou jednu "nulu". Nejlepšími hráči utkání Scandella na italské straně a Čáslava na české. Poměr střel také hovoří poměrně jasně - 20:41. To je prozatím vše, za necelé dvě hodinky začíná hlavní zápas dnešního programu a fanouškovský magnet - souboj Rusů se Švédy. Do té doby přejeme ze Stockholmu hezký den. (18:28:35)

60:00

59:46
    Krejčík s Němcem si přihrávají za Štěpánkovou svatyní, už se jen dohrává.

59:12
    Felicetti střelou švihem z levého kruhu jen těsně minul českou klec!

58:40
    Itálie nebyla ve své kombinaci příliš pečlivé, musí se proto vrátit zpět před Tragusta.

58:13
    Vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za hrubost obdrželi Diego Iori (ITA) a Tomáš Mojžíš (CZE). Pokračuje se ve čtyřech.

57:42
    Možná ale ne všichni, Čáslava touží po hattricku. Jeho pokus ale za Tragusta nezapadl.

57:03
    Češi už víceméně jen doklouzávají zápas do konce.

56:33
    Přečíslení tří proti jednomu Italové nezvládli, Rocco sice skvěle našel Sirianniho, ale ten netrefil puk!

55:43
    Český tým už směrem dopředu nikam nehrne, otevírá se tak více prostoru pro jeho soupeře.

Dnešní utkání sleduje 2753 diváků.

54:59
    Scandella svým odhodláním nutí své spoluhráče, aby Itálie dosáhla alespoň čestné trefy.

54:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Celek trenéra Hadamczika rychle využívá početní výhody! Z mezikruží zamířil přesně do horního růžku MARTIN ERAT! Asistence: Lukáš Krajíček.

54:18
    Matt de Marchi (ITA) obdržel menší trest hákování.

54:14
    Čáslava se pokusem od modré snažil o hattrick, ale jeho projektil byl vyražen Tragustovými betony.

53:44
    Sirianni s Eggerem solidně kombinovali v útočném pásmu, avšak střely se nedočkali.

53:10
    Po souboji před italskou klecí Tragust hodil branku na záda a odnesl ji k mantinelu. Hra je přerušena, vhazovat se bude v české útočné třetině.

52:47
    Bernardův projektil od modré byl sražen kousek vedle levé tyče Štěpánkovy svatyně.

52:38
    Tentokrát už se český gólman přece jen trochu zahřál, když zachytil jednu z mála italských střel.

51:57
    Itálie se vydala pozdravit Štěpánka, a poté už znovu musela upalovat zpět k Tragustovi.

51:22
    Konečně se na delší dobu italské mužstvo vymanilo z náporu soupeře, hráči můžou vystřídat.

50:49
    Italové jsou pod drtivým tlakem, chvilka odpočinku je čeká díky jejich icingu.

50:05
    Čáslava dlouho čekal se zakončením, doku si Rocco nevypůjčil od svého spoluhráče hůl a nevyrazil s ní puk do ochranné sítě.

49:27
    Všichni Italové na ledě nyní byli málem natlačeni ve vlastní bráně a český tým se místo střelby pokoušel puk do ní dovézt.

48:56
    Blaťák skvělou kolmicí našel na útočné modré Koukala, tomu ale přihrávka utekla trochu do boku, takže přišel o šanci postavit se Tragustovi tváří v tvář!

48:16
    Plastinovo nahození do útočné třetiny převzali čeští hokejisté.

47:39
    Nakonec se přece jen ke střele osmělil alespoň Němec, jeho bombu ale Tragust s přehledem zachytil.

47:37
    Češi kombinují jen v rohu útočného pásma.

47:11
    Iannone bekhendem nahodil touš na bránu, puk zaletěl do Štěpánkovy lapačky.

46:46
    Česko je v plném počtu.

46:19
    Michálek má puk na holi a žádný z Italů po něm výrazněji nejde.

45:57
    Znovu je český tým vrací až k Tragustovi.

45:37
    Italové mají nyní problém najít skulinku, kterou by se protáhli do útočné třetiny.

45:17
    Ansoldi si vyčíhal na přihrávku mezi kruhy, ale svou ranou zasáhl jen Němcovy brusle!

44:46
    David Krejčí (CZE) za vysokou hůl byl odeslán na dvě minuty na trestnou.

44:42
    Scandellův projektil obkroužil celé útočné pásmo po mantinelu.

44:09
    Krajíček na modré minul Plekancovu nabídku, Češi přichází o útočnou třetinu.

43:48
    Znovu se hraje hokej, který spíše uspává.

43:17
    Čechům nevyšel útok, proto se celá pětice rozhodla odjet střídat.

42:48
    Iannonevu ránu z levého kruhu srazil Krejčík bruslí za bránu.

42:28
    Při souboji o útočnou modrou se Italové vystavili ofsajdovému postavení.

42:01
    Sirianniho oblouček Štěpánka nezaskočil, český gólman srazil puk k Nakládalovi, který jej odpálil z obranného pásma.

41:36
    Nedvěd zavezl puk do útočné třetiny, jeho následné střela zápěstím minula Tragustovu svatyni.

40:51
    De Marchi se snažil prokličkovat přes Krejčího, na českého útočníka ale nevyzrál.

40:25
    Plastinovo nahození od modré schoval Štěpánek mezi betony.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:41.

Po prostřední dvacetiminutovce je rozhodnuto. Češi vsítili další tři góly, takže celkově vedou o pět kousků. V tomto případě by Italům nepomohl ani příjezd papeže.

40:00

39:49
    Stále je český výběr v italském obranném pásmu, avšak soupeř ho drží daleko od své branky.

39:18
    Češi vjeli do útočného pásma, kde započalo svou kombinaci.

38:47
    Rocco se dostal z pozice mezi kruhy do bekhendové příležitosti, ale Štěpánek se příliš moc vzrušovat nemusel.

38:17
    Krejčí s Hemský pěkně zakombinovali, prvně jmenovaný směřoval nahrávku na toho druhého, který ji ale musel nahánět hodně blízko Tragustovi, takže nemohl pořádně zacílit.

37:48
    Ale ani český tým se daleko nedostal.

37:39
    Show ale skončila, Češi přešli do útoku.

37:21
    Sirianni předvádí umění v rohu útočného pásma.

36:40
    Plekancův přízemní pokus se od Eggerovy nohy odrazil za italskou bránu.

36:05
    Erat před Tragustovou branku přesně našel Plekanec, ten ale v tísni měl čistě zablokovanou hůl, takže nemohl skórovat!

35:46
    Ta se dostává do útoku sporadicky. Často z toho důvodu, že českému týmu se nevyvede kombinace.

35:14
    Česká reprezentace je nyní hodně při chuti. Pokud se jí podaří vytvořit si nějaké další gólové šance, může tento duel skončit debaklem pro Itálii.

34:33
    Němcovo nahození od modré usměrňoval Frolík, jehož teč ale nenadělala Tragustovi potíže.

34:10
    Češi se usadili v útočném pásmu, jako kdyby hráli přesilovou hru.

33:27
    Tentokrát pálily nebezpečně oba celky, ani jeden ale nezamířil do černého.

32:48
    Erat si vybruslil z rohu kluziště do mezikruží, odkud svým pokusem ohrozil italskou svatyni. Tragust ale nyní podržel svůj tým.

32:17
    Dva rychlé zásahy českého mužstva během půlminuty. Ránu PETRA ČÁSLAVY od modré zastavila až síť v italské kleci! Asistence: Jakub Petružálek, Petr Koukal.

31:45
    ALEŠ HEMSKÝ ale poté objel italskou klec a s pomocí obránce Plastina dostal kotouč za Tragusta! Asistence: Martin Erat.

31:38
    Hemského přihrávka na Novotného postaveného před Tragustem nevyšla.

31:01
    Tragust znovu předvedl skvělý zákrok, tentokrát se vyznamenal proti střele Blaťáka od modré.

30:43
    Nedvěd pálil, Plekanec tečoval, ale Tragust se vyznamenal.

30:22
    Italský celek se docela rychle vymanil z českého sevření.

29:59
    Dojíždějícího Novotného však fauloval Trevor Johnson, který si posedí dvě minuty na trestné za nedovolené bránění.

29:53
    Novotného střelu zápěstím odrazil Tragust vyrážečkou do bezpečí.

29:13
    Italové znovu marně dobývali útočnou třetinu, směrem dopředu jim to opravdu moc nejde.

28:41
    Nedvěd mohl pádit sám proti Tragustovi, jenže na modré nedokázal zachytit přihrávku, takže kotouče se nakonec zmocnil italský strážce svatyně.

28:11
    De Marchi se skvěle propasíroval před Štěpánka, ale svým zakončením minul českou klec.

27:53
    Češi jsou kompletní.

27:15
    Italové byli za svou špatnou hru v přesilovce potrestáni! Při přečíslení tří proti jednomu pr přihrávce Tenkráta prostřelil Tragusta z pozice mezi kruhy PETR ČÁSLAVA! Asistence: Petr Tenkrát.

26:23
    Larkinova střela měla protáhnout českého brankáře, ale odrazila se od beka do ochranné sítě.

25:53
    Tomáš Mojžíš (CZE) si do statistik zapíše menší trest za hákování.

25:24
    Iannone zatáhl kotouč do útočné třetiny a z levého kruhu chtěl prověřit Štěpánka. Puk se ale odrazil od zadního mantinelu.

25:13
    Češi jsou sice stále lepší, ale že by předváděly překrásné akce, to se napsat opravdu nedá.

24:58
    Tvrdá rána Krejčíka od pravého mantinelu zaletěla do Tragustovy výstroje.

24:22
    Čáslava vymyslel nabídku na Michálka, ten ale pod tlakem neměl moc šancí.

23:56
    Další snaha českého týmu o třetí branku skončila v ochranné síti.

23:33
    Na druhou stranu vyrazili Češi, Tragust ale jejich útok zastavil.

23:02
    Znovu Itálie marně dobývala české pásmo.

22:32
    Italové svou aktivitou chtějí vstřelit kontaktní gól, ale obrana českého mužstva zatím výrazněji nezachybovala.

22:03
    Larkin pálil, Iannone dorážel, ale Štěpánek touš za svá záda nepustil.

21:27
    Znovu zakázané uvolnění Česka.

21:17
    Nakládal vracel kotouč mezi kruhy Tenkrátovi, který ale při střele jen promáchl.

21:03
    Hoferovu přihrávku prodloužil za českou branku Sirianni, u kotouč byl však nejdříve Čáslava.

20:37
    A ještě jeden icing českého týmu po tom, co se pokusili Italové zahrozit v útočném pásmu.

20:10
    Nakládal hledal nepřesně vepředu své útočné kolegy, puk si to tak namířil na zakázané uvolnění.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:02.

Češi se sice zaslouženě ujali vedení, avšak místy se hraje neatraktivní hokej. Italové se hlavně brání a spoléhají na rychlé brejky. Zejména ty Scandellovy měly známky nebezpečnosti. Štěpánek však zatím žádný výraznější zákrok předvádět nemusel.

20:00

19:47
    Nedvěd jen protečoval Čáslavovu přihrávku do útočné třetiny, a poté s celou formací odjel střídat.

19:13
    Vypadá to, že závěr úvodní části se dohraje ve velmi nezajímavém stylu.

18:50

18:23
    Jihoevropané mají problém s tím, jak překročit útočnou modrou.

17:52
    Na chvíli to sice vypadalo, že Italové vytvoří zámek, ale nakonec se Češi osvobodili.

17:13
    Itálii se při její první početní výhodě se příliš nedaří.

16:50
    Lukáš Krajíček (CZE) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

16:41
    Sirianni vystihl rozehrávku Čechů a bekhendem ohrozil Štěpánka, který jeho pokus vyrazil betony.

16:23
    Italové jsou v pěti.

15:47
    Čeští hokejisté si znovu hlavně přihrávají, ale střelecky opět nic nepředvedli.

15:12
    Ani další pokus českého mužstva o projetí do útočného pásma nebyl Italy povolen.

14:41
    Čechům při kombinaci utekl puk, Italové toho využívají vyhození co nejdále od své svatyně.

14:23
    Menší trest za hákování vyfasoval Robert Sirianni (ITA).

13:57
    Tak Scandella se sice k vážnějšímu zakončení neprobil, ale aspoň udělal v rivalově defenzivě průvan.

13:23
    Agilní Scandella se snaží svou aktivitou zajistit svému týmu první branku, ale obrana českého mužstva ho příliš před Štěpánka nepouští.

12:45
    Češi se z ničeho nic prezentoval parádní kombnací! Z mezikruží Petružálek ještě předložil kotouč JIŘÍMU NOVOTNÉMU, který ho zametl za Tragusta! Asistence: Jakub Petružálek.

12:27
    Tentokrát kotouč klouže pravidelně podél hrazení.

11:51
    Oba celky sice na chvilku navštívili soupeřovo obranné pásmo, ale jen na to, aby pozdravili gólmana.

11:17
    Bojuje se nyní hlavně o střední pásmo.

10:43
    Italové jsou kompletní.

10:38
    Hemský namazal před branku Novotného, jehož zakončení přeletělo Tragustovu svatyni!

10:17
    Tentokrát to vypadá na hodně ospalou početní výhodu, kterou Itálie přežije bez větších potíží.

09:43
    Opět sice Češi kombinovali v útočném pásmu, ale znovu nevyslali na Tragusta jedinou střelu.

09:10
    Italové se na úvod oslabení dobře brání, podařilo se jim vyhodit kotouč až ke Štěpánkovi.

08:43
    Za držení si odsedí dvě minuty na trestné odsedí Alexander Egger (ITA).

08:22
    Eggerovu nahrávku srazil Blaťák do ochranné sítě, buly bude po komerční přestávce po pravici českého gólmana.

07:47
    Krejčíkovu ránu srazil mimo nebezpečí italský bek.

07:17
    Scandella si vybruslil na útočný výlet, ale byl mnohonásobné oslabení, takže o kotouč nakonec přišel.

06:52
    Tentokrát se ale Čechům příliš nedaří prosadit se k vážnější šanci.

06:23
    Italové znovu musí odolávat českému náporu.

05:56
    Sice byli čeští hokejisté vyhnáni z útočného pásma, ale ihned se do něj probojovali zpět. Z pravé strany našel Krejčí před Tragustovou klecí PETRA NEDVĚDA, který při brzdění srazil touš bruslí do brány! Gól ještě musel posvětit videorozhodčí. Asistence: David Krejčí, Jakub Nakládal.

05:21
    Na trestnou lavici se za podražení odjíždí podívat Matt de Marchi (ITA).

05:03
    Po špatné rozehrávce českého výběru odklouzal kotouč na zakázané uvolnění.

04:46
    Češi se ale rychle vrátili zpět, Tentkrátův pokus z bezprostřední blízkosti však Tragust zlikvidoval.

04:09
    Italové se na chvíli osvobodili výletem do útočného pásma.

03:37
    Další Blaťákovo nahození se dvakrát pokoušel usměrnit puk mezi tři tyče Michálek, ani jednou ale nebyl úspěšný.

03:12
    Blaťákova tvrdá střela od modré zamířila hodně mimo.

02:52
    Češi se snaží v soupeřově obranném pásmu vynutit si tlak, zatím ale krouží jen podél hrazení.

02:19
    Insamovu ránu z pravého kruhu Štěpánek vytěsnil.

01:47
    Frolík hledal před bránou Nedvěda, ten se ale k touši nakonec nedostal.

01:09
    Sirianni operoval v rohu útočné třetiny, dokud ho český celek o kotouč nepřipravil. Pak ale svěřenci kouče Hadamczika vyhodili puk na icing.

00:42
    Češi se probojovali do útočného pásma, kde se ale dlouho nezdrželi.

00:19
    Italové dobře napadali rozehrávku českého týmu, který se ale z nátlaku dokázal vymanit.

00:01

Do sestavy českého mužstva se už zapojil i Martin Erat, který se postaví do elitní formace na křídlo Tomáši Plekancovi. Černého Petra tentokrát dostal Michal Vondrka, který bude sledovat klání jen z tribuny.

Oba týmy postavili do brány gólmany, kteří v posledním duelu seděli na střídačce.

Itálie: Tragust (Bellissimo) – de Marchi, Plastino, Marchetti, Fontanive, Johnson, Larkin, Hofer, Iori – Scandella, Tudin, Ansoldi – Egger, Rocco, Sirianni – Insam, Felicetti, Iannone – Edwardson, Bernard, de Toni (C).

Česko: Štěpánek (Kovář) – Blaťák, Nakládal, Němec, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Krejčík – Michálek, Plekanec (C), Erat – Tenkrát, Krejčí, Hemský – Frolík, Nedvěd, Průcha – Kašpar, Novotný, Petružálek – Koukal.

Rozhodčí: Johansson (SWE), Olenin (RUS) – Semionov (EST), Valach (SVK).

Italové na úvod nestačili v poměru 0:3 na Německo, po něm si Jihoevropané připsali dva body za vítězství 2:1 v prodloužení s Dánskem. Následně ale Itálie svou bodovou sbírku nerozšířila, když podlehla Lotyšsku 0:5 a Norsku 2:6.

Jako nejlepší střelec Italů je uznán s dvěma brankami Bellemare, více bodů, konkrétně čtyři, však nastřádal Laurent Meunier.

Česko si dosud na turnaji připsalo dvě výhry v základní části, když se mu podařilo zdolat Dánsko 2:0 a Lotyšsko 3:1, jeden triumf po nájezdech, kdy nakonec vyhrálo 4:3. Prohru připravili českému výběru Švédové, kteří svěřence trenéra Hadamczika porazili 4:1.

Nejlepším střelcem České republiky je Aleš Hemský s třemi góly následovaný sedmi jednobrankovými spoluhráči. Na kanadské body ale vede Tomáš Plekanec, který jich nasbíral doposud pět.

V pátečním duelu se Česká republika střetne s Itálií, outsiderem skupiny STO, který si však dokázal vybojovat vítězství v prodloužení nad Dánskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 6. Nedvěd (Krejčí, Nakládal), 13. Novotný (Petružálek), 28. Čáslava (Tenkrát), 32. Hemský (Erat), 33. Čáslava (Petružálek, Koukal), 55. Erat (Krajíček)

Česko: Štěpánek (Kovář) – Blaťák, Nakládal, Němec, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Krejčík – Michálek, Plekanec (C), Erat – Tenkrát, Krejčí, Hemský – Frolík, Nedvěd, Průcha – Koukal, Novotný, Petružálek – Kašpar.

Rozhodčí: Johansson (SWE), Olenin (RUS) – Semionov (EST), Valach (SVK)