Slovensko – Bělorusko 5:1 (kon.) | Norsko – Lotyšsko 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Francie 2:4 (kon.)
Německo – Dánsko 2:1 (kon.) | Kazachstán – Kanada 0:8 (kon.) | Itálie – Švédsko 0:4 (kon.)
Švýcarsko
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Francie
Sobota 12.05.2012, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinky (13 349 míst) • Mistrovství světa

Zápas končí a já se s vámi tímto loučím, ale určitě zavítejte i na naše další textové onlajn přenosy, které vám přinesou hru až k vám domů. Přeji vám příjemný zbytek dne, napočtenou. (17:28:07)

Střely na bránu ve třetí třetině: 11 (43) - 9 (27).

Hráčem zápasu je vyhlášen za Švýcarsko Damien Brunner a za Francii Baptiste Amar.

Francouzská radost propuká naplno se závěrečnou sirénou a Švýcaři smutní. Vděční Francii budou také Slováci, kteří tak mají větší jistotu, že postoupí do čtvrtfinále.

60:00

59:21
    Další zákrok Hueta pár vteřin před koncem zápasu a Švýcaři už to nezvládnou.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny a Švýcarům se stále nedaří dát branku.

57:29
    Švýcaři hrají bez brankáře!

57:58
    Další vyloučení na straně Francie po vyhození puku ze hřiště, které odpyká Bellemare (FRA).

57:27
    Felicien du Bois, Nino Niderreiter (SUI) a Yorick Treille, Laurent Meunier všichni po dvou minutách za hrubost.

57:25
    Bude se opět vylučovat, protože po zákroku Hueta se to před brankou Francie začalo mydlit a sudí budou trestat.

57:04
    Ještě jedna šance pro Švýcary, jelikož Francie je opět vyloučena. Julien Desrosiers (FRA) dostává dvě minuty za hákování.

56:05
    Jenomže Francie se opět osvobozuje a Švýcaři to musí zkusit na novo.

55:50
    Nyní už se jim podařilo sestavit útočný pětiúhelník v pásmu Francie a dobývání branky Hueta může začít.

55:30
    Švýcaři se ještě nedostali do pásma.

54:44
    Bude se vylučovat poprvé na straně Francie a to je šance pro Švýcary na kontaktní branku. Laurent Meunier (FRA) dostává dvě minuty za držení.

54:29
    Roussel vybojoval puk a nyní šetří vteřinky v útočném pásmu.

53:05
    Švýcaři se ovšem do žádných útoků po hlavě nehrnou a jako kdyby jim ztuhly nohy.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 34. Brunner (Furrer, Blindenbacher), 36. Brunner (Romy) - 18. Auvitu (Hecquefeuille, Meunier), 33. da Costa T. (Bertrand, Roussel), 47. Meunier, 48. da Costa S. (Bellemare, Amar)

Švýcarsko: Stephan (Berra) - du Bois, Bezina, Blindenbacher, Streit, Sbia, Josi, Seger, Furrer, Gunten - Hollenstein, Romy, Brunner - Ambuhl, Wick, Bieber - Pluss, Niederreiter, Trachsler - Monnet, Ruthemann.

Trenér: Sean Simpson

Francie: Huet (Lhenry) - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian, Moisand - Treille, Meunier, Desrosiers - da Costa S., Bellemare, Guttig - Henderson, Bertrand, Roussel - Fleury, Raux, da Costa T..

Trenér: David Henderson

Rozhodčí: Jablukov (GER), Larking (SWE) - Shelyanin (RUS), Wilmot (CAN)