Kanada – Bělorusko 5:1 (kon.) | Norsko – Dánsko 6:2 (kon.) | Slovensko – Francie 5:4 (kon.)
Česko – Německo 8:1 (kon.) | USA – Švýcarsko 5:2 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
Kanada
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Bělorusko
Úterý 15.05.2012, 11:15 • Hartwall Arena • Mistrovství světa

Bělorusko se loučí s turnajem na sedmé místě a opravdu nebude na MS ve Švédsku a Finsku vzpomínat v dobrém. Kanada měla utkání dohrát v pohodě, skončila první ve skupině, jenže dva obránci udělali ve třetí řetině obrovský kiks a dostali tresty do konce utkání, země javorového listu tak možná nastoupí ve čtvrtfinále jen s pěti obránci!
    Nejlepším hráčem Kanady je zvolen Ryan O'Reilly.
    Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne plného hokeje. (13:29:29)

60:00

59:54
    Další zbytečný zákrok. Opět útok zezadu na Kovryšina, kterému dokonce teče krev. Kovryšin musí odejít do kabin a Methot dostává opět 5 + 20 minut. Obrovská nedisciplinovanost Kanady!

59:39
    Po tvrdé střele Graborenka chytá Ward.

58:53
    Nyní o ní Kovryšin přichází.

58:20
    Bělorusko stále drží útočnou třetinu, ke střele se ale nedostalo.

57:38
    Pokus Kaljužného, Ward chytá.

57:18
    Sražená střela Denisova končí jen u mantinelu u Kaljužného.

56:33
    Střelu Grabovského ukrývá mezi svými betony Ward.

56:12
    Opravdu tvrdý zákrok, Schenn udeřil krosčekem do obličeje Ugarova a dostane za to trest 5+20 minut. Opravdu zbytečná minela Schenna!

55:58
    Kanada už je v plném počtu.

54:21
    Meleško dostává přihrávku rukou a vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:58
    Kane přidržel za ochrané sklo u přilby Denisova a dostává dvě minuty za hrubost.

53:34
    Kanada opět ve svém pásmu a snaží se vymylslet něco směrem dopředu.

52:47
    V dobré šanci se ocitl Burrows, jeho pokus ale šel těsně vedle levé tyčky.

52:23
    Boj o kotouč ve středním pásmu, nakonec Kanada v útočném pásmu.

51:22
    Do útoku se dral Kolcov, kanadská obrana je ale pozorná.

50:21
    Po přihrávce Eberleho objel Skinner Milčakova a zakončoval do prázdné branky, jenže kotouč nakonec projel podél brankové čáry a mezi třemi tyčemi neskončil.

50:07
    Kanada kombinuje na vlastní polovině a kontroluje hru.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 3. O’Reilly (Ladd, Keith), 30. Perry (Getzlaf, Keith), 33. Getzlaf (Kane, Perry), 35. Nugent - Hopkins (Tavares, sHARP), 49. OŔeilly (Ladd) - 15. S. Kostycin (Kovryšin, A. Kostycin)

Kanada: Ward (Dubnyk) - Bouwmeester, Keith, Methot, Phaneuf, Quincey, Russell, Schenn - Skinner, Tavares, Eberle - Getzlaf (C), Perry, Kane - Nugent-Hopkins, Sharp, Benn – Ladd, Burrows, Purcell – O’Reilly

Trenér: Brent Sutter

Bělorusko: Milčakov (Koval) – Denisov (C), Korobov, Goroško, Kostjučjonok, Stasenko, Černaok, Graborenko – Ugarov, Kaljužnyj, Grabovskij – Kostycin S., Kostycin A., Kovyršin – Kolcov, Meleško, Stas – Michajlov, Drozd, Kitarov.

Trenér: Kari Heikkila

Rozhodčí: Jablukov (Německo), Patafie (USA) – Poulakka (Finsko), Schrader (Německo)