Polsko – Andorra 4:0 (kon.) | Dánsko – Austrálie 2:0 (kon.) | Anglie – Belgie 1:0 (kon.)
Norsko – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Nizozemsko – Sev. Irsko 6:0 (kon.) | Portugalsko – Turecko 1:3 (kon.)
Dánsko
2:0 (1:0)
Austrálie
Sobota 02.06.2012, 17:00 • Parken, Kodaň • Přípravný zápas

Tímto se s Vámi loučím a u dalších onlajn přenosů na počtenou! (19:04:31)

Utkání skončilo vítězstvím Dánska 2:0, když se ve 32. minutě prosadil z pokutového kopu Daniel Agger a v 68. minutě přidal druhou branku Andreas Bjelland. Nutno dodat, že evropský celek byl po celou dobu utkání lepší a na Euro tak pojede v herní pohodě.

90+2
    I nastavené minuty probíhají na polovině Austrálie, střela Wasse ale skončila nad.

90
    Sudí Damato nastaví 2 minuty.

89
    Schwarzer si nerozuměl se svými obránci, naštěstí pro něj vše dopadlo dobře a Dánové budou "jen" vhazovat.

88
    Útočný faul Australanů, utkání se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.

86
    Kilkennyho střelu zblokoval Okore.

86
    Přímý kop hostů rozehraje Milligan.

85
    Hosté po dlouhé době na malou chvíli zabydlení na útočné polovině.

83
    Zřejmě poslední střídání na domácí straně, posledních 7 minut si zahraje Jakob Poulsen, který nahradil Kvista.

82
    Mikkelsenova dalekonosná skákavá střela končí těsně vedle branky!

81
    Rommedahl načapán v ofsajdu.

79
    Kahlenberg hodně naivně odevzdal balón Australanům.

77
    Dánové znovu na polovině soupeře, už nejsou ale tak aktivní jako v dosavadním průběhu utkání.

74
    A střídají také domácí, odstoupili Simon Poulsen a Michael Krohn-Dehli, místo nich si posledních 15 minut zahrají Daniel Wass a Tobias Mikkelsen.

74
    Střídání na straně hostů, místo Bresciana přichází Kilkenny.

72
    Neujala se ani tvrdá střela Dennise Rommedahla.

71
    Velikánská šance Nicklase Bendtnera! Dánský forvard mířil osamocen na Schwarzera, samostatný nájezd ale neproměnil!

69
    A místo Wilkshire naskočil Kruse.

69
    A další střídání hostů, přišel Tim Cahill, odešel Harry Kewell.

68
    Dánsko právě vstřelilo branku!

Dánsko se ujímá dvoubrankového vedení! Prosadil se střídající Andreas BJELLAND.

66
    První střídání hostů a hned dvojité. Odstoupili Jedinak a Thompson. Místo nich už hrají Milligan a Carney.

65
    A znovu pomyslný zámek před pokutovým územím Austrálie vytvořili domácí fotbalisté.

63
    Další střídání domácího výběru, odchází kapitán Agger, místo něj naskakuje Okore.

62
    Další průnik Brosqueho, který si teď předkopl míč až moc.

61
    Bendtner nedoskočil na centr.

60
    Stoprocentní šance pro Brosqueho, který běžel sám na Andersena, v rozhodující chvíli ale zaváhal a trefil pouze brankáře!

58
    Tvrdší část hry, hráči obou týmů předvedli několik tvrdých soubojů.

55
    Thompson si přesně našel Brescianův lob do pokutového území, Jakobsen mu ale včas ukopl míč na rohový kop.

54
    Ojedinělý útok hostů končí u Aggera.

52
    Hosté v ofsajdu.

50
    Poulsen se vyhnal s balónem až za brankovou čáru.

49
    Zimling se ochotně poroučel v pokutovém území na zem, sudí druhou penaltu už neodpískal.

49
    Druhý poločas začal v podobném rytmu jako půle první, domácí drží míč a Australané je pouze pozorují.

47
    Kewell běžel z úhlu sám na Andersena, australský veterán ale mířil vedle.

46

46
    Dvojí střídání na straně domácích, ze hry odstoupili Christian Eriksen a Simon Kjaer, na jejich místa naskočili Thomas Kahlenberg a Andreas Bjelland.

Rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani minutu, takže Dánsko po prvních 45 minutách vede nad Austrálií 1:0, když se v 32. minutě z penalty prosadil kapitán Daniel Agger. Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

44
    Eriksenův centr nedoputoval až k Bendtnerovi.

42
    Další střelecký pokus Bresciana, jeho technická střela mířila přesně k tyči, tam jí ale skvělým zákrokem zlikvidoval Andersen na roh.

40
    Rommedahlova střela ze střední vzdálenosti sotva doskákala až ke Schwarzerovi.

39
    Zimling byl faulován, domácí znovu rychle rozehráli a následuje rohový kop.

37
    Bendtner našel přesně Eriksena, tomu ale při zpracování míč uskočil a následně přes naházené konfety nedokázal zaskočit.

36
    Brosque vybídl ke skórování Bresciana, ten z hranice pokutového území vystřelil, Andersen ale jeho střelu skvěle vyrazil!

35
    Brescianův centr do pokutového území v pohodě odvrací domácí obrana na polovinu hřiště.

31
    A australský bek Spiranovic za předešlý penaltový souboj inkasoval od sudího žlutý kartónek.

32

A dánský kapitán Daniel AGGER s přehledem pokutový kop proměňuje a posílá tak domácí do vedení!

31
    Agger se vřítil do pokutového území, Eriksen jej našel skvělou patičkou, kapitán domácích poté spadl v souboji se Spiranovicem a sudí Damato odpískal pokutový kop!

30
    Hosté přijeli do Dánska pouze bránit a čekat na protiútoky, fotbal tak zatím nepřináší moc požitku.

28
    Bresciano se řítil do šance, dříve u míče byl ale brankář Andersen.

27
    Domácí teď zavřeli hosty před vlastním pokutovým územím.

26
    Poulsen hledal ve vápně Bendtnera, ten o malý kousek na míč nedoskočil.

25
    Hosté se ale znovu provinili ofsajdem a dopředu mohou domácí.

24
    Standartní situaci hostů zahraje Bresciano.

23
    Hra se trochu uklidnila, Dánové jsou povětšinou na míči, přihrávají si ale hodně daleko od branky Marka Schwarzera.

20
    Bendtner špatně zpracoval přihrávku od Rommedahla, načež musel faulovat, aby zabránil rychlému protiútoku.

18
    Hezká kombinace hostů končí dobrým centrem Jedinaka, Kewell se hlavičkou ale neprosadil.

16
    Zimlingova jedovka provětrala Schwarzerovy rukavice.

15
    Brosque se dostal až za obranu Dánů, dokázal i vystřelit, v pádu mířil ale nepřesně.

13
    Poulsen se málem dostal k míči v pokutovém území Austrálie.

12
    Dánové se snaží o postupný útok, kombinací na vlastní polovině toho ale moc nezmohou.

10
    Už se ale hlásí do hry, takže to asi nebude vážné.

9
    Poulsen byl nyní tvrdě faulován a nevypadá to s ním moc dobře.

8
    Bendtner hlavičkoval v těžké pozici, Neill byl u míče ale dříve a odvrací na další roh.

8
    Poulsen faulován, rychlá rozehra ale žádný prospěch Dánům neudělala.

6
    Australané poprvé na polovině Dánů, odpískán jim je ale ofsajd.

5
    Velký zmatek po rohu ukončil Bendtner razantní střelou vysoko nad.

5
    Rommedahl se snažil najít Bendtnera před brankou, hosté odkopávají na roh.

4
    Další centr do pokutového území s problémy odvrací Spiradinovic.

3
    Přetažený centr skončil přesně na kopačce Dennise Rommedahla, který ihned z voleje pálil mimo.

3
    Dopředu už míří domácí, míč má Poulsen.

2
    Těžká malá domů od kapitána Aggera, brankář si s ní ovšem poradil.

1

V novodobé historii se tyto dva celky utkaly dvakrát. Poprvé v roce 2007, kdy vyhrálo Dánsko doma 3:1, o 3 roky později jim Australané oplatili tuto porážku a na domácí půdě zvítězili 1:0. Oba duely byly přátelské.

Vítám Vás u onlajn přenosu z přátelského utkání mezi reprezentací Dánska a Austrálie. Pro Dány to bude poslední příprava před nadcházejícím evropským šampionátem, kam vstoupí hráči Dánska příští sobotu, kdy je čeká silné Nizozemsko. Pro Australany to bude příprava na kvalifikační utkání na mistrovství Asie, za týden je čekají dva duely s Ománem a Japonskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.