Gent – Lierse 2:0 (kon.) | Standard – Waregem 0:1 (kon.) | Genk – Cercle Bruggy 3:3 (kon.)
KAA Gent
2:0 (1:0)
Lierse SK
Neděle 29.07.2012, 18:00 • Jules Ottenstadion • Belgická Jupiler Pro League

Rozhodčí naposledy zapískal do píšťalky a je tu konec zápasu. Domácí dle papírových předpokladů zvítězili a připisují si tedy úspěšný vstup do soutěže. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (19:53:11)

90+3
    Hrajou se poslední minuty zápasu. Domácí drží svoje vedení a je již téměř jasné, že dnes zvítězí.

90+2
    Střela vysoko nad. Už to vypadá, že branku už neuvidíme.

90
    Už hrajeme přes čas. U míče jsou hosté.

88
    Střela vysoko nad branku. Lierse se ještě zoufale snaží alespoň o jednu branku, ale nedaří se jim vůbec se usadit před branou Gentu.

85
    Do konce chybí i s nastavením nějakých pět minut. Diváci ještě ženou svoje hochy do dalších útoků.

84
    Hraje se daleko od obou branek. Lierse chybí finální přihrávka aby se dostalo do nějaké dobré šance.

80
    Ještě poslední pokus o posílení ofenzívy. Dnes naprosto neviditelný Menga je vystřídán. Jeho místo zaujal Hussein.

80
    Gent ani nyní nesáhl k nějaké hluboké defenzívě a snaží se o aktivní hru dopředu.

78
    Arbitman by se dnes mohl přejmenovat na Arbeitmana, tento hráč svou pracovitostí a efektivností zajistil svému celku dvoubrankové vedení.

77
    Gent právě vstřelil branku!

A je tu pojišťovací branka! ARBITMAN přidává svoji druhou branku a asi již najisto zajišťuje svému týmu výhru.

73
    Lierse zapojuje do ofenzivní části větší počet hráčů, je vidět, že začíná riskovat.

70
    Hra se nám překlonila do poslední dvacetiminutovky. Zatím to vypadá na poklidnou výhru Gentu, ale může přijít jedna povedená situace a vše bude jinak.

68
    Gent ale nejenom brání. Dobrá střela domácích jen kousek nad branku!

66
    Uvidíme na trávníku i Marcela Gecova? Je to defenzivní záložník, což je ideální konstelace poslat ho na plac.

64
    A další střídání hostí. Lambot odchází a místo něj na trávníku Adesanya.

64
    Lierse se nedaří dostat se do nějakého souvislého tlaku. Takto se jim vyrovnat nepovede.

62
    Fotbalu v tuto chvíli příliš nevidíme. Zato přerušování, fauly a auty ano. Další střídání. Domácí Messoudi odchází a místo něj na trávníku Remaclei.

60
    Na hřišti se začíná docela hodně přitvrzovat. Další žlutá karta, tentokráte pro útočníka hostí Mengu.

59
    První střídání zápasu. Pokus o oživení ofenzívy ze strany hostí. Odchází Bekoe a místo něj nastupuje Elgabas.

58
    Střelec branky Arbitman je také potrestán. Pomohl si útočným faulem za který vidí žlutou kartu.

58
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách. Tempo hry se tím narušuje a vidíme spíše boj než fotbal.

55
    Hosté se snaží tahat svoje útoky po stranách a následně centrovat, to se jim sice daří, ale obrana domácích zatím ve vzduchu s jasnou převahou.

52
    Sels vytáhl dobrý zákrok proti střele domácích. Pokud by se Gentu povedlo vstřelit ještě jednu branku, myslím, že by bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

50
    Gent se dobře vrací a eliminuje tak snahu o rychlé útoky z křídelních prostor hostí.

48
    Ayew je dalším žlutým hříšníkem z řad hostí.

48
    Domácí nechtějí nechat nic náhodě a snaží se ovládat hru. Začít bránit příliš brzo výsledek by byla chyba.

46
    Hned v úvodu poločasu to zkusil střelou z dálky domácí Conte. Mířil nad branku.

46

První poločas je za námi. Gent zatím ovládá hru a je jasně lepším týmem. To ostatně i přetavil ve vedoucí branku. Co přinese druhý poločas a zda uvidíme ještě nějaké branky, uvidíme po přestávce.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

45
    Už se nastavuje. V prvním poločase už asi žádnou další branku neuvidíme.

43
    První poločas se dohrává, na obou týmech je vidět, že nechtějí do přestávky inkasovat.

36
    První poločas je jasně pod direktoriem domácích. Ti soupeře ve všech směrech přehrávají.

34
    Prvním potrestaným hráčem se stává Wils, ten vidí za faul žlutou kartu.

32
    Hraje se na středu hřiště. Gent nedovoluje soupeři vyrovnat.

25
    Hraje se na středu hřiště. Míč mají na kopačkách stále domácí.

24
    Sels musel zasahovat proti střele z úhlu. Ta ale neměla moc šancí projít do branky. Čím více to budou domácí zkoušet střelbou, tím větší mají šanci uspět.

24
    Hosté se v této fázi hry sotva dostávají za polovinu soupeře.

23
    Hra trochu ztratila na tempu. Domácí se snaží o nějakou tvůrčí činnost, ale obrana Lierse je pozorná.

19
    A je tu první branka zápasu! ARBITMAN posílá svůj tým do vedení!

19
    Hra pokračuje ve stejném duchu. Domácí jsou aktivnější, ale obrana Lierse zatím odolává.

KAA Gent: S. Padt - M. N'Diaye, Melli, R. Maréval, Rafinha, Arzo, Van der Bruggen, Brüls, Messoudi, Conte, Arbitman

Lierse SK: Sels - Dachelet, Farag, Ouka, Bekoe, Wils, Lambot, Ayew, Bourabia, Hazurov, Menga

Rozhodčí: .

17
    Střela se absolutně nepovedla a končí na horní tribuně.

17
    Je to přímo na hranici vápna.

16
    Lierse se brání i za pomoci faulů. Domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

16
    Gent drží míč. Je to takové házenkářské obléhání na polovině soupeře.

13
    Domácí jsou opět lepším celkem. Snaží se o odpověď.

12
    Z rohového kopu nebylo nic, ale míč se poté dostal na dorážku. Střela šla nad břevno.

12
    Domácí se snaží o odpověď. Budou zahrávat rohový kop.

9
    Hosté jsou najednou jakoby polití živou vodou a právě oni drží míč.

7
    Ale pozor! Lierse mělo obrovskou šanci! Brankář domácích míč vyrazil. Na tohle si musí dávat obrana pozor. I Lierse dokáže překvapit.

6
    Rozehrán na krátko a následně si s celou akcí poradila obrana a odklidila míč do bezpečí.

6
    První rohový kop zápasu bude zahrávat Lierse.

5
    Nepovedená přihrávka domácích a následně pískán útočný faul. Míč mají Lierse.

5
    Diváci jsou ve varu, jejich hráči jim předvádí technické finesy. Obránce se dokázal nádherně vymotat ze dvou hráčů a rozehrál.

4
    Domácí jsou zatím jasně lepším týmem.

3
    Na druhé straně prolétal centr pokutovým územím a následně útočník domácích protáhl brankáře, ten zasahovat nemusel, ale střela to byla rozhodně povedená.

2
    Lierse se také podívalo na polovinu soupeře, ale byla z toho nepovedená akce. Vykopává brankář domácích.

1
    Domácí začali aktivněji a drží míč. Pro fotbal je dnes ideální počasí. Je teplota 20 stupňů a svítí slunce.

1

Vše je již připraveno k úvodnímu výkopu.

Jedna zajímavost před utkáním. Do Gentu přestoupil před sezónou český hráč Marcel Gecov. Tak se nechme překvapit, zda dnes zasáhne do utkání.

Na poslední tři zápasy mezi těmito celky velmi trefně sedělo přirovnání můj dům, můj hrad. Lierse porazili Gent v lednu tohoto roku 2:1 a předtím to byl zase Gent který se radoval a to výsledky 1:0 a 4:1. Co přinese dnešní zápas je zatím otázkou. Já se opět přihlásím s komentářem v 18 hodin, kdy je úvodní výkop.

Jasnými favority by měli být domácí, ale první kolo soutěže je vždy velmi nevyzpytatelné a těžko odhadovat. Pokud se však ale podíváme na výsledky z přípravy, tak Gentu se dařilo o poznání lépe.

Ještě jednou Vás vítám u našeho online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání 1. kola Jupiler League mezi týmy KAA Gent a hostujícím celkem Lierse SK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.