Chorvatsko – Čína 58:83 (kon.) | Česko – Turecko 57:61 (kon.) | Francie – Austrálie 74:70 (po pr.)
Rusko – Brazílie 69:59 (kon.) | V. Británie – Kanada 65:73 (kon.) | Angola – USA 38:90 (kon.)
Chorvatsko
58:83 (21:24, 31:39, 45:64)
Čína
Pondělí 30.07.2012, 10:00 • Basketball Arena, Londýn • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Přeji příjemné pondělí. Basketbalové soutěže pokračují již svým třetím hracím dnem. V něm se představí dvanáct ženských výběrů. Hned na úvod se můžeme těšit na souboj Chorvatska s Čínou.

Oba celky mají v Londýně za sebou již jedno olympijské vystoupení. Číňanky dokázaly porazit české reprezentantky 66:57, Chorvatky pak změřily síly s favorizovanými Američankami. Tři čtvrtiny dokázaly se soupeřkami překvapivě držet krok, ale nakonec podlehly 56:81. Tento duel tak nemá vyloženého favorita.

Chorvatsko: Mandirová, Jelavičová, Misuraová, Karčičová, Salopeková, Vršaljková, Ciglarová, Lelasová, Sliskovičová, Mazičová, Ivankovičová, Ivezičová.

Čína: Li, Song, Ji, Zhao, Miao, Guan, Zhang, Ma, Gao, Chen X., Chen N., Wei.

Trenérem Chorvatek je Stipe Bralič, lavičku Číny povede Fengwu Sun.

Právě dozněly hymny obou národů. Chorvatky nastoupí v bílých dresech, Číňanky se představí v červených barvách.

A představme si ještě rozhodčí – Michael Aylen z Austrálie, Jelena Černovová z Ruska a Felicia Grinterová z USA.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:21
    Miao otevírá skóre po drzém průniku až pod koš. (0:2) (0:2)

00:36
    Blesková odpověď Chorvatek, Ivankovičová pod košem rovněž úspěšná. (2:2) (2:2)

01:15
    Ivezičová zbytečně ztrácí míč a do útoku míří Asiatky. (2:2)

01:26
    Chen toho využívá k další rychlé akci. (2:4) (2:4)

01:37
    Hraje se ve velkém tempu, další koš v podání Jelavičové. (4:4) (4:4)

01:49
    Chen se natlačila šikovně pod koš, odkud se střelkyně mýlí jen zřídka. (4:6) (4:6)

02:25
    Nan Chen opět pod košem úspěšná a Číňanky navyšují náskok na čtyři body. (4:8)

02:48
    Prozatím sledujeme ofenzivní basketbal, což je jen a jen dobře. Chorvatky snižují. (6:8) (6:8)

03:04
    Ma střílí z rychlé akce další koš. (6:10) (6:10)

03:21
    Každá akce končí košem, nyní Ivezičová úspěšná! (8:10) (8:10)

03:35
    Další útok znamená další koš. (8:12) (8:12)

03:49
    Pod košem se dobře zorientovala Ivezičová a neměla problém se snížením. (10:12) (10:12)

04:41
    Košostroj se konečně na chvíli zastavil, následně Chorvatky srovnávají zásluhou Jelavičové. (12:12) (12:12)

04:59
    Gao to zkoušela za tři body, ale je nepřesná. (12:12)

05:21
    Ivezičová dvakrát v řadě rovněž netrefila prostor koše. (12:12)

06:02
    Až Chen se prosazuje z podkošového prostoru. (12:14) (12:14)

06:13
    První trojka zápasu. Postarala se o ní Mandirová a Chorvatky jdou do vedení. (15:14) (15:14)

06:54
    Ma je při obou trestných hodech úspěšná a přetahovaná pokračuje. (15:16) (15:16)

07:01
    Mandirová ze svých rukou vyslala další trojku! (18:16) (18:16)

07:20
    Ma míjí koš, na druhé straně Mandirová zbytečně ztrácí míč. (18:16)

08:02
    Máme opět srovnáno. Číňanky již měly málo času na zakončení, nakonec Chen skóruje. (18:18) (18:18)

08:20
    Chorvatsko si vzalo oddechový čas. (18:18)

08:20
    Oba trenéři při něm působili velice emotivně. (18:18)

08:20
    Miao se dvakrát prosazuje ze značky trestných hodů. (18:20) (18:20)

08:33
    Další trojka v podání Chorvatek! Ivezičová jim vrací vedení. (21:20) (21:20)

08:47
    Xiaoli Chen však naopak otáčí skóre ve prospěch Číny. Ofenzivní partie pokračuje. (21:22) (21:22)

09:16
    Stejná hráčka následně zkoušela trojku, ale tato disciplína jde prozatím lépe Chorvatkám. (21:22)

09:51
    Tak v závěru ještě jeden koš na straně Číňanek. Postarala se o něj Miao. (21:24) (21:24)

10:00
    První čtvrtina skončila. (21:24)

V první čtvrtině byla k vidění v ženském basketbalu málo vídaná ofenzivní partie, ve které jsme viděli celkem 45 bodů! Toto se divákům rozhodně musí líbit.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (21:24)

10:10
    Hned v úvodu zkoušely Chorvatky trojku, ale Ivezičová byla nyní nepřesná. (21:24)

10:38
    Na druhé straně se z dobré pozice neprosazuje ani Ma. (21:24)

10:54
    V podkošovém prostoru už ovšem Miao trefuje koš a Číňanky vedou o pět bodů. (21:26) (21:26)

11:24
    Ve druhé čtvrtině jsou oba celky prozatím nepřesné v zakončení. (21:26)

11:57
    To zcela dokumentuje i útok Chorvatek, kdy ze dvou jasných pozicí v řadě minuly koš. (21:26)

12:31
    Na druhé straně to Číňanky trestají dalším košem. (21:28) (21:28)

12:46
    Konečně se prosazují i Evropanky! Zásluhu na tom měla Vršaljková. (23:28) (23:28)

13:23
    Následně je přesná i Mandirová a náskok Číny je rázem pouze tříbodový. (25:28) (25:28)

13:49
    Nan Chen nepřesná, Chorvatky mají šanci na další snížení. (25:28)

14:27
    Jenže i ty se dopouští zbytečné ztráty, následně si Čína vyžádala další oddechový čas. (25:28)

14:44
    Číňanky již měly málo času na zakončení a podle toho i jejich akce dopadla. (25:28)

15:01
    Mandirová na druhé straně rovněž míjí koš. Vidíme zcela odlišnou partii než v první čtvrtině. (25:28)

15:29
    Neuvěřitelné, jakou mají hráčky smůlu v zakončení. Ani z prostoru pod košem se neprosazuje Zhao. (25:28)

15:43
    Mandirová po dlouhé době mění skóre a snižuje na rozdíl jediného bodu! (27:28) (27:28)

16:00
    Že by se konečně hráčky rozstřílely? Nan Chen si opět zlepšila střelecké statistiky. (27:30) (27:30)

16:25
    Pokud se nemýlím, tak Číňanky střílí první trojku v zápase. (27:33) (27:33)

16:27
    Chorvatsko si bere oddechový čas. (27:33)

17:04
    Zdálo se, že po střele Zhao Čína dosáhla trojky, ale rozhodčí přisuzují jen dvoubodový koš. (27:35) (27:35)

17:36
    Gao mohla navýšit již tak slušný náskok svého týmu. (27:35)

17:50
    Také Li je neúspěšná, zkoušela to za tři body. (27:35)

18:27
    Ivezičová pod košem a toto spojení přináší Chorvatkám další dva body. (29:35) (29:35)

19:00
    Čína je v této fázi zápasu lepším týmem. Chen střílí její další koš. (29:37) (29:37)

19:31
    Další koš Číňanek, které tak vedou již o deset bodů! (29:39) (29:39)

19:53
    Sedm vteřin před koncem poločasu sledujeme ještě jeden oddechový čas v podání Číny. (29:39)

19:59
    Jelavičová neměla moc času, ale přesto se stihla ještě prosadit. (31:39) (31:39)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (31:39)

Po fantastické první čtvrtině přišel ve druhé části zápasu již tradiční ženský basketbal s řadou chyb a ztrát. Číňanky však byly v této čtvrtině lepším týmem a po poločase vedou zaslouženě 39:31.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (31:39)

20:13
    Ma míjí koš, první akce třetí čtvrtiny tak končí neúspěchem. (31:39)

20:31
    Vršaljková na druhé straně rovněž neotevřela skóre druhého poločasu. (31:39)

21:02
    Ani Mandirová se netrefuje, hráčky obou celků pokračují ve stylu druhé čtvrtky. (31:39)

21:22
    Tak až Nan Chen prolamuje mizérii obou celků. (31:41) (31:41)

22:13
    Jelavičová se prosazuje pod košem a snižuje. (33:41) (33:41)

22:13
    Jelavičová přidává další bod z trestného hodu. (34:41) (34:41)

22:31
    Nan Chen opět navyšuje čínské vedení (34:43). (34:43)

22:45
    Stejná hráčka se postarala o další koš svého týmu. (34:45) (34:45)

23:22
    Mandirová na druhé straně rovněž pod košem úspěšná. (36:45) (36:45)

23:32
    Nan Chen skóruje z další rychlé akce. (36:47) (36:47)

24:03
    Hráčkám tam teď padá naprosto vše. (36:49) (36:49)

24:30
    Miao se uvolnila a rovněž skóruje. (36:51) (36:51)

24:39
    Další rychlý koš v podání Mandirové. (38:51) (38:51)

25:08
    Sliskovičová snižuje na rozdíl jedenácti bodů. (40:51) (40:51)

25:23
    Každá akce nyní končí košem. Xiaoli Chen z podkošového prostoru neomylná. (40:53) (40:53)

25:23
    A trefuje se i z následného trestného hodu. (40:54) (40:54)

25:51
    Ma se neprosazuje z dobré pozice. (40:54)

26:10
    Na druhé straně Mazičová míjí prostor koše. (40:54)

26:28
    Miao navyšuje náskok rozjeté Číny již na šestnáct bodů! (40:56) (40:56)

26:28
    I nařízený trestný hod proměňuje. (40:57) (40:57)

26:42
    Chorvatkám se vývoj samozřejmě nelíbí a berou si oddechový čas. (40:57)

26:56
    Krásně sehraná akce Číňanek. Gao navyšuje vedení a následně se trefuje i z trestného hodu. (40:60) (40:60)

27:25
    Mandirová proměňuje pouze jeden ze dvou trestných hodů. (41:60) (41:60)

27:54
    Číňanky se diví, ale jsou jim odpískány kroky. Míč pro Evropanky. (41:60)

28:33
    Chorvatky o míč rychle přišly a Čína toho využívá k dalšímu úderu Chenové. (41:62) (41:62)

28:41
    Lelasová z rychlé protiakce střílí další koš. (43:62) (43:62)

29:06
    Na druhé straně vlétla do chorvatské obrany Gao a nemýlí se. (43:64) (43:64)

29:27
    Mandirová ještě snižuje, ale náskok Číny je již dostatečný k tomu, aby si došla pro další vítězství. (45:64) (45:64)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (45:64)

Ve třetí čtvrtině předvedly Číňanky další ofenzivní festival a navýšily své vedení již na 64:45! O vítězi je už pravděpodobně rozhodnuto.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (45:64)

30:33
    Číňanky to zkusily za tři body, ale trefují jen rám koše. (45:64)

30:45
    Na druhé straně přichází snížení po přesném pokusu Ivankovičové. (47:64) (47:64)

31:16
    Ivankovičová dává další koš. Že by se Evropanky ještě pokusily o zázračný obrat? (49:64) (49:64)

31:17
    Trenér Číny si bere oddechový čas. (49:64)

31:44
    V poslední možné vteřině střílí Gao a je přesná! (49:66) (49:66)

32:23
    A stejná hráčka zařizuje Číně opět vedení o devatenáct bodů. (49:68) (49:68)

32:43
    Nan Chen střílí další koš, Čína drží utkání pevně pod kontrolou. (49:70) (49:70)

33:01
    Lelasová snižuje z prostoru pod košem. (51:70) (51:70)

33:16
    Na druhé straně se prosazuje i Čína, konkrétně Ma dává o sobě vědět. (51:72) (51:72)

33:42
    Pokus Ivankovičové byl výborně zblokován čínskou obranou. (51:72)

34:00
    Miao se neprosazuje, ale to nemusí Číňanky vůbec mrzet. (51:72)

34:14
    Miao si nadále drží stoprocentní úspěšnost při střelbě trestných hodů. (51:74) (51:74)

34:47
    Misuraová střílí dnes svůj první koš a snižuje. (53:74) (53:74)

35:10
    Jelavičová to zkoušela za tři body, nemířila však přesně. (53:74)

35:45
    Nyní už Mandirová trojku dává, čímž rozveselila diváky na tribunách. (56:74) (56:74)

36:06
    Nan Chen střílí další koš Číny po šikovném uvolnění. (56:76) (56:76)

36:30
    Vršaljková je při střelbě za dva body nepřesná. (56:76)

36:57
    Gao je zato na druhé straně nekompromisní. (56:78) (56:78)

37:38
    Li musela střílet, ale v tlaku nemířila přesně, přesto zůstávají stále u míče Číňanky. (56:78)

38:08
    To už neplatí, přichází další zbytečná ztráta. (56:78)

38:26
    Lelasová se postarala o další kosmetickou úpravu výsledku. (58:78) (58:78)

38:43
    Xiaoli Chen přidává další koš Asiatek, které nepolevují. (58:80) (58:80)

39:13
    Li dokonce střílí trojku a Čína i v této čtvrtině dosáhne na pořádně slušnou porci bodů. (58:83) (58:83)

39:48
    Ma to zkoušela rovněž za tři body, ale není přesná jako Li v předchozí akci. (58:83)

40:00
    Konec zápasu. (58:83)

Po výborné první čtvrtině, která přinesla oboustranně pohledný basketbal, ovládly zápas od druhé čtvrtiny Číňanky, které postupně výsledek navyšovaly až do konečné podoby 58:83. Utkání se tak stalo možná až překvapivě jednoznačnou záležitostí.

Nejlepší střelkyní na straně Chorvatek byla s 22 body Mandirová. Číňanky se mohly spolehnout na nejvyšší bodový příspěvek u Nan Chen – 28 bodů.

Úvodní mač třetího dne basketbalového turnaje je za námi, přeji příjemný zbytek pondělí a u dalších online přenosů zase z XXX. Letní olympiády v Londýně zase někdy na počtenou. (11:32:14)