Švédsko – J. Korea 28:32 (kon.) | Brazílie – Angola 29:26 (kon.) | Č. Hora – Rusko 25:25 (kon.)
Chorvatsko – V. Británie 37:14 (kon.) | Norsko – Španělsko 20:25 (kon.) | Dánsko – Francie 24:30 (kon.)
Dánsko
24:30 (10:17)
Francie
Neděle 05.08.2012, 22:15 • Handball Arena, Londýn. • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

S konstatováním, že Dánsko podlehlo Francii 24:30, se s vámi loučím, přeji dobrou noc a u dalších online přenosů z XXX. Letních olympijských her v Londýně zase někdy na počtenou. (24:30) (23:45:19)

Nejlepší střelkyní Dánek byla s deseti góly Ann Grete Norgaardová, na straně Francie se nejčastěji trefovala s šesti góly Nina Kamto Njitamová. (24:30)

Skončilo utkání mezi Dánskem a Francií. Favorizované Francouzky si vytvořily v prvním poločase pohodlný sedmigólový náskok a ten si ve druhé půli již pouze udržovaly. Na světelné tabuli tak svítí konečné skóre 24:30. (24:30)

60
    Konec zápasu. (24:30) (24:30)

60
    Tak ještě Norgaardová se trefuje dvě vteřiny před koncem z dalšího rychlého brejku. (24:30) (24:30)

60
    Lacrabereová míjí dánskou branku. (23:30) (23:30)

60
    Norgaardová se trefuje přesně z levého křídla. (23:30) (23:30)

59
    Herbrechtová je zablokována dánskou obranou. (22:30) (22:30)

58
    Troelsenová bleskově snižuje stav. (22:30) (22:30)

58
    Po více než pěti minutách se prosazují také hráčky Francie. Claudine Mendyová střílí jubilejní třicátý gól. (21:30) (21:30)

57
    Norgaardová proměňuje další sedmimetrový hod. (21:29) (21:29)

56
    Dalbyová je na druhé straně zablokována. (20:29) (20:29)

56
    Deroinová v zakončení nepřesná. Francouzky již jakoby šetřily síly. (20:29) (20:29)

55
    Z rychlého brejku se už ovšem Norgaardová nemýlí a střílí dvacátý gól Dánek. (20:29) (20:29)

54
    Norgaardová napálila z levého křídla pouze tyč! (19:29) (19:29)

54
    Ani Herbrechtové se nepodařilo vstřelit třicátou branku Francouzek. (19:29) (19:29)

53
    Kamto Njitamová se z rychlého brejku tentokrát nedokázala prosadit. (19:29) (19:29)

52
    Kamto Njitamová využívá přesné přihrávky Lacrabereové k dalšímu gólu. Už pouze jeden chybí k "třicítce". (19:29) (19:29)

51
    Deroinová trefuje další tyč. (19:28) (19:28)

50
    Kamto Njitamová stála na konci pohledné akce. Herbrechtová jí výborně našla. (19:28) (19:28)

49
    Dalbyová na druhé straně přesná krásně umístěnou střelou pod horní tyč. (19:27) (19:27)

48
    Lacrabereová trefuje pouze tyč z dobré střelecké pozice. (18:27) (18:27)

48
    Troelsenová využívá rychlý brejk k dalšímu skórování. (18:27) (18:27)

47
    Norgaardová přidává ze značky sedmimetrového hodu další gól. (17:27) (17:27)

47
    A právě Herbrechtová následně fauluje a jsou z toho další dvě trestné minuty. (16:27) (16:27)

47
    Také Herbrechtová je značně nepřesná. (16:27) (16:27)

46
    Dalbyová ztroskotala na francouzské gólmance. (16:27) (16:27)

46
    Každá akce prakticky končí gólem. Baudouinová se prosazuje průnikem přes střed. (16:27) (16:27)

45
    Troelsenová snižuje na rozdíl deseti bodů. (16:26) (16:26)

44
    Baudouinová se nemýlí z nařízeného sedmimetrového hodu. (15:26) (15:26)

44
    Jorgensenová míří na trestnou lavičku. (15:25) (15:25)

43
    Kamto Njitamová navyšuje francouzské vedení. Hraje se ve druhé půli ofenzivní házená. (15:25) (15:25)

42
    Troelsenová se z rychlého brejku neprosazuje. Darleuxová chytá. (15:24) (15:24)

42
    Pěkná souhra Francie a Kamto Njitamová se nemýlí. (15:24) (15:24)

41
    Tentokrát Burgaardová už drze prošla přes obranu a v pádu zakončuje přesně. (15:23) (15:23)

41
    Také Burgaardová nenašla recept na pozornou obranu Francie. (14:23) (14:23)

40
    Troelsenová výborně zablokována obranou Francouzek. (14:23) (14:23)

39
    Lacrabereová na druhé straně opět vrací Francii náskok devíti gólů. (14:23) (14:23)

39
    Troelsenová se prosazuje neomylně středem. (14:22) (14:22)

38
    Lacrabereová těsně míjí dánskou branku. (13:22) (13:22)

38
    Ann Grete Norgaardová z trestného hodu snižuje. (13:22) (13:22)

37
    Skovová opět nenašla recept na gólmanku. (12:22) (12:22)

36
    Signateová se prosazuje již po dvaadvacáté. Francouzky na ploše dominují. (12:22) (12:22)

35
    Signateová další rychlou akcí navyšuje vedení na devět branek. (12:21) (12:21)

35
    Mendyová využívá dánské ztráty a z rychlého brejku střílí již dvacátý gól Francie. (12:20) (12:20)

34
    Stejně si počínala na druhé straně Ayglonová. (12:19) (12:19)

34
    Jorgensenová z rychlého brejku střílí míč pouze do Darleuxové. (12:19) (12:19)

33
    Melgaardová z bleskové protiakce snižuje. (12:19) (12:19)

33
    Deroinová se prosazuje pohotově z pravého křídla. (11:19) (11:19)

33
    Burgaardová následně trefuje z křídla pouze tyč! (11:18) (11:18)

33
    Skovová nechala vyniknout druhou francouzskou gólmanku. (11:18) (11:18)

32
    Baudouinová se prosazuje po rychlé střele středem, Pedersenová nestačila reagovat. (11:18) (11:18)

31
    Thorsgaardová bleskově otevírá skóre druhé půle a překonává Darleuxovou, která nahradila skvělou Leynaudovou. (11:17) (11:17)

31
    Začal druhý poločas. (10:17) (10:17)

Je za námi první poločas utkání mezi Dánskem a Francií. To mají pevně v rukou francouzské házenkářky, které vedou po třiceti minutách již rozdílem sedmi bodů – 17:10. Hlavní přičiny jsou hned dvě. Časté dánské ztráty, ze kterých pramení smrtelné protiútoky Francouzek a také výkon Leynaudové, jejíž úspěšnost zákroků je nad hranicí padesáti procent. (10:17)

30
    První poločas skončil. (10:17) (10:17)

30
    Burgaardová se prosazuje krásným přehozem z pravého křídla. (10:17) (10:17)

29
    Francie si v závěru poločasu ještě bere oddechový čas. (9:17) (9:17)

29
    Také Skovová si vylámala zuby na skvělé gólmance Francie. (9:17) (9:17)

28
    Dalbyová ztroskotala opět na Leynaudové. (9:17) (9:17)

28
    Na druhé straně Dembeleová střílí již sedmnáctý gól po dalším rychlém brejku. (9:17) (9:17)

28
    Dalbyová trefuje pouze tyč francouzské branky! (9:16) (9:16)

27
    Deroinová v rychlém brejku naprosto suverénní. (9:16) (9:16)

27
    Signateová ani Pineauová se nedokázaly prosadit. Pedersenová výborně zasáhla. (9:15) (9:15)

26
    Kamto Njitamová se už ovšem z pravé strany nemýlí po další pohledné akci. (9:15) (9:15)

26
    Signateová byla zablokována dánskou obranou. (9:14) (9:14)

25
    Thorsgaardová je na druhé straně rovněž neomylná dobře umístěnou střelou přes obranu. (9:14) (9:14)

25
    Dembeleová se ovšem rychlou akcí, kdy se dostala až za obranu, prosazuje počtrnácté. (8:14) (8:14)

24
    Norgaardová proměňuje další nařízený sedmimetrový hod. (8:13) (8:13)

23
    Dánky střídají gólmanky. Do branky se staví Pedersenová. (7:13) (7:13)

23
    Dánský trenér si vyžádal oddechový čas. (7:13) (7:13)

23
    Pineauová zasazuje již třináctý přesný úder drzou akcí středem. (7:13) (7:13)

22
    Audrey Deroinová se prosazuje hladce z pravého křídla. (7:12) (7:12)

21
    Line Jorgensenová si půjde na dvě minuty odpočinout. Přesilovka pro Francii. (7:11) (7:11)

21
    Ovšem na druhé straně navyšuje francouzské vedení Pineauová. (7:11) (7:11)

20
    Dánky přidaly, Norgaardová z levého křídla ztroskotala na Leynaudové. (7:10) (7:10)

19
    Skovová střílí po nepřesné francouzské střele další gól znamenající snížení na rozdíl tří gólů. (7:10) (7:10)

19
    Norgaardová suverénně proměňuje trestný hod. (6:10) (6:10)

19
    Kamto Njitamová je další hráčkou, která vidí žlutý kartónek. (5:10) (5:10)

19
    Baudouinová trefuje z rychlého brejku pouze tyč! (5:10) (5:10)

18
    Skovová výborně zablokována obranou. (5:10) (5:10)

18
    Stále ta samá písnička. Dánská ztráta a z ní se z rychlé protiakce prosazuje Deroinová. (5:10) (5:10)

17
    Baudouinová je tentokrát při svém pokusu značně nepřesná. (5:9) (5:9)

16
    Další ztráta Dánek. Ayglonová toho využívá a v rychlém brejku nedává Mortensenové šanci. (5:9) (5:9)

16
    Jorgensenová vidí další žlutou kartu. (5:8) (5:8)

15
    Blesková odpověď Kamto Njitamové, která stála na konci pěkné kombinace. (5:8) (5:8)

15
    Na Norgaardovou už ale byla francouzská gólmanka krátká. Další brejk znamená snížení na rozdíl dvou gólů. (5:7) (5:7)

14
    Troelsenová opět vylepšuje statistiky výborné Leynaudové. (4:7) (4:7)

13
    Sledujeme sérii nepřesností na obou stranách. (4:7) (4:7)

12
    Christina Krogshedeová snižuje po přesné střele středem přes obranu. (4:7) (4:7)

12
    Dánsko si vybírá oddechový čas. (3:7) (3:7)

12
    Krogshedeová vidí žlutou kartu. (3:7) (3:7)

12
    Dancetteová využívá dalšího brejku ke skórování. (3:7) (3:7)

11
    Blandine Dancetteová se prosazuje z dalšího rychlého brejku po další z dánských ztrát. (3:6) (3:6)

11
    Pineauová vidí od rozhodčích žlutou kartu. (3:5) (3:5)

10
    Naopak z levého křídla suverénně navyšují vedení Francie Baoudouinová. (3:5) (3:5)

9
    Ani Melgaardová se z rychlého brejku neprosazuje. (3:4) (3:4)

9
    Hned několik dánských střel v řadě za sebou chytá výborná Leynaudová! (3:4) (3:4)

8
    Francouzsky zůstaly nadále u míče a Claudine Mendyová se už nemýlí. (3:4) (3:4)

8
    Baoudouinová trefuje z křídla pouze tyč! (3:3) (3:3)

8
    Signateová napálila míč pouze do připravené Mortensenové. (3:3) (3:3)

7
    Susan Thorsgaardová však rovněž přetavuje rychlou dánskou akci v gól. (3:3) (3:3)

7
    Mariama Signateová bleskově vrací Francii vedení. (2:3) (2:3)

6
    Ann Grete Norgaardová se prosazuje z rychlého brejku. (2:2) (2:2)

5
    Ani Dalbyová se na druhé straně neprosazuje. (1:2) (1:2)

5
    Ayglonová byla výborně zablokována dánskou obranou. (1:2) (1:2)

4
    Camilia Dalbyová se z protiakce rychle prosazuje a Dánky snižují. (1:2) (1:2)

4
    Francouzské hráčky střílí další branku. Camilie Ayglonová se nemýlí přesnou střelou ze střední vzdálenosti. (0:2) (0:2)

3
    Norgaardová mohla z brejku vyrovnat, ale výborně ji vychytala Leynaudová. (0:1) (0:1)

2
    Ze značky sedmimetrového hodu se prosazuje pohotově Paule Baudouinová. (0:1) (0:1)

1
    Burgaardová je potrestána žlutou kartou. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Dánsko: Pedersenová, Mortensenová – Thorsgaardová, Dalbyová, Krogshedeová, Bonde Petersenová, Larsenová, Burgaardová, Jorgensenová, Troelsenová, Norgaardová, Kristensenová, Skovová.

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Dancetteová, Kamto Njitamová, Ayglonová, Pineauová, Mendyová, Baudouinová, Herbrechtová, Dembeleová, Deroinová, Tervelová, Signateová, Lacrabereová. (0:0)

Francie na turnaji ještě nenašla přemožitele. Norsko zdolala těsně 24:23, Švédsko vysoko 29:17 a naposledy i Jižní Koreu 24:21. Jediný bod ztratilo pouze v utkání se Španělskem, které skončilo nerozhodně 18:18. (0:0)

Dánky sice na úvod zdolaly hráčky Švédska 21:18, ale v následujících třech zápasech již nedokázaly na tento úspěch navázat. Podlehly totiž postupně 24:25 Korejkám, 21:24 Španělkám a 23:24 Norkám. (0:0)

Příjemnou neděli všem fanouškům házené. Olympijský házenkářský turnaj žen pokračuje posledními zápasy v rámci základních skupin. Mezi šestkou utkání se můžeme těšit i na souboj Dánska s Francií. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:15.