Jihoafrická republika - Indie 3:2 (kon.) | Španělsko - Belgie 2:5 (kon.)
Austrálie - Velká Británie 3:1 (kon.) | Německo - Nizozemsko 2:1 (kon.)
Německo - Nizozemsko

2:1

(1:0)

Sobota 11.08.2012, 21:00 • Riverbank arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)
Sledujte:

Pro dnešek je to vše, olympijský pozemní hokej ovládli Němci. Pro dnešek je to vše, příště se budu těšit na shledanou. (22:27:32)

Nizozemci se s porážkou jen těžce smiřují, pro většinu z nich je to v těchto momentech nejhorší okamžik na turnaji. S odstupem času bude ale i stříbrná medaile oceněná, teď jsou ale Nizozemci na kolenou.

Zápas končí, Němci v obrovské euforii. Zlatý olympijský vítěz v mužském pozemním hokeji se tak stává tým Německa. Obrovským hrdinou finálového zápasu se stal dvoubrankový střelec týmu Rabente.

70:00
    Zápas skončil.

69:30
    Míček mají Nizozemci.

68:30
    Nizozemci v zoufalém náporu, čas teď samozřejmě hraje pro Německo.

68:00
    Jeden z Nizozemců teď bolestivě trefil Wesse, ten se svíjí v bolestech na hřišti.

66:50
    Protiútok Německa skončil na brankáři Stockmannovi bez většího vzruchu.

65:08
    2:1! Po nepřehledné situaci hráči přestali hrát, rozhodčí ale nechal pokračovat a toho využívá Rabente, který posílá Německo do vedení!

63:00
    Nebude, Nizozemci tak ubránili nepříjemnou situaci.

Jestli se bude situace opakovat rozhodne videorozhodčí, kterým je Colin Hutchinson.

62:03
    Trestný roh pro Německo! Teď by se krve v tělech nizozemských fandů ani zkušený řezník nedořezal...

62:00
    Nebezpečná šance Němců, stav se nemění.

59:01
    Nizozemsko se zpočátku druhého poločasu hledalo, pak ale přišel nátlak, vyrovnání a teď se tým snaží o dokonalý obrat dnešního utkání! Do konce zápasu zbývá něco přes deset minut, každá chyba může znamenat rozhodnutí utkání...

57:07
    Zelenou kartu vidí Němec Wesley.

55:50
    Jeden z klíčových momentů finále! Fantastický zákrok předvádí brankář Nizozemska Stockmann a stav zůstává vyrovnaný!

54:47
    Trestný roh si zahrají také Němci.

53:40
    1:1! Je srovnáno, Weerden trefuje k pravé tyči s takovou jistotou, jako bylo jasné, že jamajská štafeta vybojuje zlato! Stav finálového zápasu je srovnaný, dnes to bude ještě velká bitva!

Celá situace se opakuje...

51:28
    Trestný roh pro Nizozemsko!

51:12
    Nizozemský nátlak vrcholí, Němci pod velkým tlakem.

50:00
    Nizozemci poprvé v druhé půli aktivní a hlavně držící míček na útočné třetině.

47:20
    Oranžoví zatím ve druhé půli hodně bezzubí, nedokáží se dostat do větší šance, nepomáhá jim ani nastřelování míčků.

46:12
    A teď natrefená tyč na brance Nizozemska! Němci teď usilují o druhou branku velmi hlasitě!

45:00
    Němci v úniku neskórují! Obrovská šance brankou nekončí, černobílí alespoň kombinují na útočné třetině.

42:31
    Němci jsou zatím odhodlanějším týmem, soupeři zatím ve druhé půli nic nepovolili a drží stejně čistý štít, jako je trestní rejstřík kardinála Duky.

40:11
    Nebezpečně teď Němci prohazovali míček předbrankovým územím soupeře, nic z toho nakonec nebude.

38:59
    Útočí i Nizozemci, nic světoborného ale nevymysleli.

37:44
    Němci teď předvedli asi tak povedenou kombinaci, jako je řízek podávaný s pistáciovou zmrzlinou.

35:01

V úvodním poločase bylo vidět jen málo brankových příležitostí, Němci zatím ze zápasu vyždímali maximum. Dokáží Nizozemci v druhé půli otočit stav? Vše je otevřené, sledujeme velmi kvalitní utkání.

35:00
    Poločas končí.

32:55
    1:0! Finálové utkání vidí první branku a dávají jí Němci! Neuvěřitelný individuální průnik předvedl Rabente a v pádu podsekává míček tak dobře, že trefuje přesně k vzdálenější tyči!

32:21
    Poločas se blíží, každá chyba může rozhodnout o majiteli zlatých medailí. Zápas je zatím nanejvýš vyrovnaný.

29:24
    Zelenou kartu vidí Stralkowski (GER).

28:30
    Senzační zákrok předvádí brankář Weinhold a stav se nemění!

27:00

26:11
    Jak to tak vypadá, tak finále může klidně rozhodnout i jediná branka. Zatím excelují obě obrany.

25:05
    Je možná malé překvapení, že jsou to Němci, kdo je zatím aktivnější a lepší. Holanďané jsou ale nebezpeční při svých protiútocích.

23:00
    Německý závar končí nastřelenou tyčkou Fuchsem (GER)! Teď měli Nizozemci velké štěstí!

21:30
    Utkání se lehce zklidnilo, Nizozemci se snaží o rozvážnou rozehru, následně ale jen ztrácí míč.

18:10
    Oranžoví sice vybojovali míček na útočné polovině, nedrželi ho ale vůbec dlouho.

15:35
    Nebezpečně teď prošel míček těsně okolo pravé Stockmannovi tyčky, kdo ví, co by se stalo, kdyby šel míček do branky.

14:24
    Rychlý protiútok Nizozemska končí nepřesnou přihrávkou.

11:21
    Na stadionu v Riverbank areně je fantastická atmosféra, fanoušci tlačí oba soupeře ke skvělým výkonům. Šancí zatím i tak poskrovnu.

08:58
    Oba týmy zatím velmi kvalitně brání, když se jeden nebo druhý ze soupeřů dostane do útočné třetiny, je takřka se švýcarskou přesností ubráněn. Jak dlouho to bude trvat?

05:44
    Šanci Wesleyho po nebezpečném úniku po pravém křídle Nizozemci likvidují!

05:10
    První závar si připravili Nizozemci, rozhodčí Gentles ale vykazuje oranžové z útočné třetiny.

03:00
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, zatím bez šancí.

00:40
    S míčkem na holích začínají Holanďané.

00:01
    Finálový zápas o zlaté medaile právě začal.

Utkání za malý okamžik začne, fanoušci jsou ve skvělé náladě.

Sestava Německa:

Mueller, Haener, Deecke, Wesley, Fuerste, Hauke, Rabente, Wess B., Wess T., Korn, Zeller, Weinhold, Witthaus, Fuchs, Zeller, Stralkowski.

Sestava Nizozemska:

Stockmann, Jenniskens, Balkestein, Jolie, Bakker, Weusthof, Kemperman, Baart, Nooijer, Evers, Voogd, Wijn, Hofman, Horst, Verga, Weerden.

Holanďané prošli semifinálem velmi snadno, 9:2 zničili domácí Brity. To Němci si poradili s Austrálií menším rozdílem, avšak také byli úspěšný po výhře 4:2.

Hezký dobrý večer s pozemním hokejem, velké finále, zápas o zlato. Tak se dá pochopitelně nazvat souboj Němců s Nizozemci, který rozhodne o olympijských šampionech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:00.