Jihoafrická republika - Indie 3:2 (kon.) | Španělsko - Belgie 2:5 (kon.)
Austrálie - Velká Británie 3:1 (kon.) | Německo - Nizozemsko 2:1 (kon.)
Německo - Nizozemsko

2:1

(1:0)

Sobota 11.08.2012, 21:00 • Riverbank arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:00.

Hezký dobrý večer s pozemním hokejem, velké finále, zápas o zlato. Tak se dá pochopitelně nazvat souboj Němců s Nizozemci, který rozhodne o olympijských šampionech.

Holanďané prošli semifinálem velmi snadno, 9:2 zničili domácí Brity. To Němci si poradili s Austrálií menším rozdílem, avšak také byli úspěšný po výhře 4:2.

Sestava Německa:

Mueller, Haener, Deecke, Wesley, Fuerste, Hauke, Rabente, Wess B., Wess T., Korn, Zeller, Weinhold, Witthaus, Fuchs, Zeller, Stralkowski.

Sestava Nizozemska:

Stockmann, Jenniskens, Balkestein, Jolie, Bakker, Weusthof, Kemperman, Baart, Nooijer, Evers, Voogd, Wijn, Hofman, Horst, Verga, Weerden.

Utkání za malý okamžik začne, fanoušci jsou ve skvělé náladě.

00:01
    Finálový zápas o zlaté medaile právě začal.

00:40
    S míčkem na holích začínají Holanďané.

03:00
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, zatím bez šancí.

05:10
    První závar si připravili Nizozemci, rozhodčí Gentles ale vykazuje oranžové z útočné třetiny.

05:44
    Šanci Wesleyho po nebezpečném úniku po pravém křídle Nizozemci likvidují!

08:58
    Oba týmy zatím velmi kvalitně brání, když se jeden nebo druhý ze soupeřů dostane do útočné třetiny, je takřka se švýcarskou přesností ubráněn. Jak dlouho to bude trvat?

11:21
    Na stadionu v Riverbank areně je fantastická atmosféra, fanoušci tlačí oba soupeře ke skvělým výkonům. Šancí zatím i tak poskrovnu.

14:24
    Rychlý protiútok Nizozemska končí nepřesnou přihrávkou.

15:35
    Nebezpečně teď prošel míček těsně okolo pravé Stockmannovi tyčky, kdo ví, co by se stalo, kdyby šel míček do branky.

18:10
    Oranžoví sice vybojovali míček na útočné polovině, nedrželi ho ale vůbec dlouho.

21:30
    Utkání se lehce zklidnilo, Nizozemci se snaží o rozvážnou rozehru, následně ale jen ztrácí míč.

23:00
    Německý závar končí nastřelenou tyčkou Fuchsem (GER)! Teď měli Nizozemci velké štěstí!

25:05
    Je možná malé překvapení, že jsou to Němci, kdo je zatím aktivnější a lepší. Holanďané jsou ale nebezpeční při svých protiútocích.

26:11
    Jak to tak vypadá, tak finále může klidně rozhodnout i jediná branka. Zatím excelují obě obrany.

27:00
    Trestný roh pro Nizozemsko!

28:30
    Senzační zákrok předvádí brankář Weinhold a stav se nemění!

29:24
    Zelenou kartu vidí Stralkowski (GER).

32:21
    Poločas se blíží, každá chyba může rozhodnout o majiteli zlatých medailí. Zápas je zatím nanejvýš vyrovnaný.

32:55
    1:0! Finálové utkání vidí první branku a dávají jí Němci! Neuvěřitelný individuální průnik předvedl Rabente a v pádu podsekává míček tak dobře, že trefuje přesně k vzdálenější tyči!

35:00
    Poločas končí.

V úvodním poločase bylo vidět jen málo brankových příležitostí, Němci zatím ze zápasu vyždímali maximum. Dokáží Nizozemci v druhé půli otočit stav? Vše je otevřené, sledujeme velmi kvalitní utkání.

35:01

37:44
    Němci teď předvedli asi tak povedenou kombinaci, jako je řízek podávaný s pistáciovou zmrzlinou.

38:59
    Útočí i Nizozemci, nic světoborného ale nevymysleli.

40:11
    Nebezpečně teď Němci prohazovali míček předbrankovým územím soupeře, nic z toho nakonec nebude.

42:31
    Němci jsou zatím odhodlanějším týmem, soupeři zatím ve druhé půli nic nepovolili a drží stejně čistý štít, jako je trestní rejstřík kardinála Duky.

45:00
    Němci v úniku neskórují! Obrovská šance brankou nekončí, černobílí alespoň kombinují na útočné třetině.

46:12
    A teď natrefená tyč na brance Nizozemska! Němci teď usilují o druhou branku velmi hlasitě!

47:20
    Oranžoví zatím ve druhé půli hodně bezzubí, nedokáží se dostat do větší šance, nepomáhá jim ani nastřelování míčků.

50:00
    Nizozemci poprvé v druhé půli aktivní a hlavně držící míček na útočné třetině.

51:12
    Nizozemský nátlak vrcholí, Němci pod velkým tlakem.

51:28

Celá situace se opakuje...

53:40
    1:1! Je srovnáno, Weerden trefuje k pravé tyči s takovou jistotou, jako bylo jasné, že jamajská štafeta vybojuje zlato! Stav finálového zápasu je srovnaný, dnes to bude ještě velká bitva!

54:47
    Trestný roh si zahrají také Němci.

55:50
    Jeden z klíčových momentů finále! Fantastický zákrok předvádí brankář Nizozemska Stockmann a stav zůstává vyrovnaný!

57:07
    Zelenou kartu vidí Němec Wesley.

59:01
    Nizozemsko se zpočátku druhého poločasu hledalo, pak ale přišel nátlak, vyrovnání a teď se tým snaží o dokonalý obrat dnešního utkání! Do konce zápasu zbývá něco přes deset minut, každá chyba může znamenat rozhodnutí utkání...

62:00
    Nebezpečná šance Němců, stav se nemění.

62:03
    Trestný roh pro Německo! Teď by se krve v tělech nizozemských fandů ani zkušený řezník nedořezal...

Jestli se bude situace opakovat rozhodne videorozhodčí, kterým je Colin Hutchinson.

63:00
    Nebude, Nizozemci tak ubránili nepříjemnou situaci.

65:08
    2:1! Po nepřehledné situaci hráči přestali hrát, rozhodčí ale nechal pokračovat a toho využívá Rabente, který posílá Německo do vedení!

66:50
    Protiútok Německa skončil na brankáři Stockmannovi bez většího vzruchu.

68:00
    Jeden z Nizozemců teď bolestivě trefil Wesse, ten se svíjí v bolestech na hřišti.

68:30
    Nizozemci v zoufalém náporu, čas teď samozřejmě hraje pro Německo.

69:30
    Míček mají Nizozemci.

70:00
    Zápas skončil.

Zápas končí, Němci v obrovské euforii. Zlatý olympijský vítěz v mužském pozemním hokeji se tak stává tým Německa. Obrovským hrdinou finálového zápasu se stal dvoubrankový střelec týmu Rabente.

Nizozemci se s porážkou jen těžce smiřují, pro většinu z nich je to v těchto momentech nejhorší okamžik na turnaji. S odstupem času bude ale i stříbrná medaile oceněná, teď jsou ale Nizozemci na kolenou.

Pro dnešek je to vše, olympijský pozemní hokej ovládli Němci. Pro dnešek je to vše, příště se budu těšit na shledanou. (22:27:32)