Opava – Vítkovice 0:4 (kon.) | Cracovia – Poruba 2011 3:2 (kon.)
HK Opava
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 16.08.2012, 16:00 • Zimní stadion Sareza, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, ale již od 19:15 je na programu další utkání, v něm změří síly domácí Poruba s polským Krakowem. (18:10:28)

V pozápasových samostatných nájezdech uspěla Opava, když po třech sériích byl stav nerozhodný 2:2 a rozhodující branku si tak připsal ve čtvrté sérii Radek Vlašánek.

60:00

59:49
    Hráči již téměř stojí, už se nic nestane.

59:00
    Poslední minuta do konce duelu a už to skutečně nevypadá na to, že by se Slezan zmohl alespoň na gól.

58:18
    Vítkovice jsou již kompletní, zápas se víceméně dohrává.

57:09
    Opavě se početní výhoda příliš nedaří, Kubáň je prozatím bez práce.

56:18
    Nathan Walker dostává dvě minuty za hrubost, přesilovka pro Slezan.

55:38
    Opavě již schází alespoň na čestný gól něco málo přes čtyři minuty. Vítkovice však mají stále častěji kotouč na holích.

54:40
    Síly na ledě se vyrovnají. Ondřej Havlíček dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

54:17
    Opava si zahraje přesilovku. Erik Němec se dopustil sekání a již putuje na lavici hanby.

53:05
    Opět se hraje od poslední trefy bez přerušení ze strany na stranu.

52:07
    Ani závar před vítkovickou brankou gólem nekončí, Kubáň si prostor u pravé tyče pohlídal.

51:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Již počtvrté v utkání mohla naplno propuknout vítkovická radost. Němec ještě vylepšil pozici pro KARLA RICHTERA a ten dopravil puk do opuštěné opavské branky. Asistence: Erik Němec.

51:10
    Vítkovicím se přesilovka moc nepovedla, Slezan je kompletní.

50:43
    Vítkovice se připravují o pásmo úmyslným offsidem.

50:14
    Hawlík střílel od modré, Novák neměl zakrytý výhled a tak jeho střelu chytá.

49:40
    Vítek zkoušel najít mezeru mezi betony Andrease Kubáně, ale ten ani tentokrát nepropustil puk za svá záda a udržel tak nulu na svém kontě inkasovaných branek!

49:40
    Jakub Vítek ujížděl v oslabení na Kubáňovu branku, ale byl faulován. Rozhodčí Hradil nařizuje trestné střílení!

49:10
    Daniel Kysela dostává dvě minuty za napadení, Vítkovice si zahrají přesilovku.

49:04
    Pavelka pálil tvrdě z levého kruhu, kotouč jen proletěl okolo tyče.

48:38
    Z velké dálky vyzkoušel Kubáňovu pozornost Vrábel.

47:52
    Série offsidů na obou stranách, zápas již postrádá náboj.

47:02
    Blaško se probíjel přes obranu až před opavskou branku, ale byl až příliš tísněn beky soupeře.

45:57
    Po zblokované střele do ochranné sítě je hra přerušena.

45:06
    Ovšem Vítkovičtí působí nadále živějším dojmem a už zase okupují prostor před Novákem.

44:16
    Ve třetí třetině sledujeme vyrovnaný boj, příliš krásy zápas nenabízí.

43:19
    Opavě dnes nic nevychází, Herman už byl v dobré střelecké pozici, ale ještě se pokoušel o jednu kličku, ta již byla navíc.

42:42
    Na druhé straně operoval u tyče Kubáňovy branky Džemla, kus černé pryže do branky dotlačit nedokázal.

41:57
    Nathan Walker pálil tvrdě z prostoru levého kruhu po minele opavské obrany, trefil však jen pravou tyč!

40:58
    Deutsch si na modré dovolil několik kliček a vypálil na Nováka, ten vymrštil svou lapačku.

40:14
    Džemla hned v úvodu poslední třetiny prověřil Kubáně.

40:01

V úvodu druhé třetiny navýšil vítkovické vedení již na tři branky Martin Blahuta a stav 0:3 trvá také po čtyřiceti minutách hry. Zdá se, že je o vítězi utkání rozhodnuto. Další dvacetiminutovka začne přibližně v 17:33.

40:00

39:58
    Walker ještě v závěru naskočil z trestné lavice a bleskově ohrozil opavskou branku.

39:33
    Vítkovičtí opět vyhazují puk až za Novákovu branku.

39:04
    Vítkovice zkušeně drží touš na svých holích.

38:27
    Koschatzký přestřelil ani ne z jednoho metru vítkovickou branku.

37:54
    Za sekání putuje na trestnou lavici Australan Nathan Walker. Přesilovka pro Slezan.

37:54
    Opava přidala, Vrábel střílel z dobré pozice a vynutil si dokonce faul.

37:12
    Opět předvedl svou tvrdou střelu Koschatzký, ale na jistého vítkovického gólmana nevyzrál.

36:20
    Vítkovice jsou kompletní.

35:56
    Baďura našel dobře před brankou Hermana, ten trefuje opět jen betony připraveného Kubáně.

35:24
    Lukáš Vrábel poslal puk do hloučku před brankou, kotouč si nakonec našel prostor a doletěl až ke Kubáňovi, ten výborně chytá.

35:04
    Koschatzký minul vítkovickou branku, Opava se sice drží před vítkovickou brankou, ale schází tomu větší lehkost.

34:20
    Za podražení je vyloučen Erik Němec, Opava si zahraje přesilovku.

33:47
    Slezan mohl jít do výhodné situace tři na jednoho, ale opět ztroskotal na špatné přihrávce.

32:41
    Vítkovicím se tato přesilovka vůbec nepovedla, Opava hraje v plném počtu.

31:51
    Následuje další opavské vyhození.

31:26
    Opavští vyhazují, vítkovická přesilovka je prozatím poněkud neurovnaná.

30:41
    Jakub Vítek předvedl zbytečný útočný faul a už putuje na lavici hanby za nedovolené bránění. Přesilovka pro Vítkovice.

29:53
    Novák riskantně vyjel z branky, ale byl u puku blíže než dojíždějící Bumbál.

29:15
    Nejprve Hudeček proletěl kolem opavských obránců až příliš snadno, následně se pokoušel dorážet puk u levé tyče operující Blahuta. Novák celou situaci ustál.

28:01
    Na druhé straně Džemla pálil tvrdě z těžkého úhlu, Kubáň vyráží puk do ochranné sítě.

27:32
    Kovář prověřil Novákovu lapačku.

27:19
    A další suvenýr přilétl mezi hrstku diváků, která tento duel sleduje.

27:02
    Kotouč končí v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

26:21
    Deutsch to zkoušel opět od modré, Novákovi nadále stoupá počet zákroků.

24:59
    Vítkovice se dostaly do přečíslení dva na jednoho, finální přihrávka byla naštěstí pro Slezan zastavena obráncem.

24:22
    Nathan Walker sotva přejel modrou čáru, už zaměstnal Nováka svým jedovatým pokusem přes obránce.

23:56
    Opavě nevyšla přihrávka, píská se zakázané uvolnění.

23:08
    Hraje se již dlouho bez přerušení a také bez střeleckých pokusů.

22:14
    Opavští se nedokáží dostat k brance Kubáně a zakouší to již zoufalými střelami ze středního pásma.

21:10
    Pokračuje stejný obrázek hry jako v první třetině. Vítkovice mají utkání pevně pod kontrolou.

20:21
    Tak to je skvělý vstup do druhé třetiny v podání Vítkovic. Při pěkné akci našel Tomi před brankou zcela volného MARTINA BLAHUTU a ten vykoupal Nováka a poslal Vítkovice do tříbrankového vedení. Asistence: Vojtěch Tomi.

20:01

Je za námi prvních dvacet minut, které přinesly větší aktivitu Vítkovic, které tak odchází do šaten se zaslouženým vedením 2:0, když se trefili Kovář s Němcem. Další třetina začne zhruba v 16:47.

20:00

19:29
    Opavští se snaží v závěru třetiny ještě něco vymyslet.

18:41
    První vážnější šance v podání opavského Slezanu! Herman našel před brankou ještě lépe postaveného Vlašánka, ten však ztroskotal na Kubáňovi.

17:39
    Vítkovice se prakticky celé dvě minuty držely před opavskou svatyní. Opava už je v pěti hráčích na ledě.

17:01
    A další střela Hawlíka, tentokrát mimo branku.

16:33
    Hawlík střílel od modré, ale jen do Nováka. Vítkovice zůstávají nadále v pásmu.

15:39
    Adam Koschatzký se provinil proti pravidlům. Rozhodčí Hradil ukazuje dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Vítkovice.

14:57
    Na chvíli zahrozila také Opava, ale Vítkovi chyběl opět jen kousek k tomu, aby dokázal zakončit.

14:05
    Vítkovice zaslouženě střílí druhou branku utkání, když využívají svého velké tlaku a především unavenosti opavské pětice hráčů. Šťastným střelcem je ERIK NĚMEC, který se trefil z první do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Král, René Kysučan.

13:44
    Tlak Vítkovic sílí, neuspěl nejprve Kovář a následně u tyče ani Král.

12:58
    Vítkovice jsou nadále v tlaku, druhá branka visí ve vzduchu.

12:09
    Kovář nabral rychlost a drze proklouzl mezi dvěma obránci, ve finální fázi mu však touš sjel z hole. Následně je hra přerušena pro posunutou branku.

11:39
    Vítkovice jsou už rovněž kompletní. Vojtěch Tomi měl mezi kruhy až příliš prostoru, ale napálil puk jen do Nováka.

10:58
    Příliš atraktivní podívanou prozatím nesledujeme, Opavští jsou již v plném počtu.

10:09
    Opavským nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

09:26
    Síly na ledě se vyrovnají. Vojtěch Tomi dostává dvě minuty za vysokou hůl.

08:58
    Ondřej Havlíček míří na trestnou lavici. Rozhodčí Hradil ukazuje podražení a Vítkovice si zahrají přesilovku.

08:26
    Blažko se šikovně natlačil přes obránce až před Nováka, ale ve finální fázi jej dokázal jeden z opavských hráčů čistě zastavit.

07:37
    Vrábel to zkoušel od modré, Kubáň nic neviděl, ale touš šel jen do boční tyče.

06:53
    Hudečkova střela od modré Novákovi vypadla, naštěstí pro Opavu ji dokázal bleskově schovat pod tělo.

06:17
    Vítkovice nadále lépe bruslí a jejich vedení je zasloužené.

05:35
    Pohledná kombinace v podání Vítkovic. Blažko si několikrát vyměnil touš s Paskerem, nakonec druhý jmenovaný střílel, ale Novák se dokázal dobře přesunout.

04:49
    Novák si připisuje další zákrok po střele Richtera.

04:00
    Až teď si vytvořili Opavští menší zámek, po kterém pálil od modré Kysela. Ovšem puk se zastavil v hloučku před brankou.

03:15
    Ostravané jsou nadále živějším týmem, Slezan se ještě k ničemu nedostal.

02:27
    Vítkovice jdou do vedení po přesné tvrdé střele přes obránce z hole LUKÁŠE KOVÁŘE. Novák byl naprosto bez šance, když puk skončil přesně v horním růžku branky. Asistence: Adrian Bumbál.

01:25
    Tak jsme se konečně dočkali prvního střeleckého pokusu, mezi kruhy dostal touš Němec, ale trefil jen připraveného Nováka.

00:01

HC Slezan Opava: Novák (Kober) – Havlíček, Kysela, Vrabel, Tůma, Bendík, Mosler – Vítek, Koschatzký, Džemla, Herman, Jelen, Svoboda, Baďura, Vlašánek, Trčka, Otipka.

HC Vítkovice Steel: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Pavelka, Deutsch, Černín, Cabák – Tomi, Hudeček, Blahuta – Walker, Němec, Richter – Pasker, Bumbál, Blažko – Král, Kysučan.

Rozhodčí: Hradil – Vengřín M., Vengřín R.

Opavští mají za sebou již své úvodní vystoupení na turnaji. V něm překvapivě zdolali díky povedené druhé třetině Havířov těsně 3:2 a připsali si do tabulky první tři body. Strůjcem vítězství byl především bezchybný Dušan Šafránek, jenž byl vyhlášen také nejlepším hráčem utkání. Vítkovičtí na turnaj přijedou s juniorským týmem, a tak bude zajisté zajímavé sledovat, jak si výběr Jakuba Petra proti druholigovým celkům povede.

Přeji příjemný čtvrtek. Porubský turnaj "O pohár RT TORAX" pokračuje svým druhým hracím dnem. V něm se ve skupině B utkají celky HC Slezan Opava a HC Vítkovice Steel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Bumbál), 15. Němec (Král, Kysučan), 21. Blahuta (Tomi), 52. Richter (Němec)

HK Opava: Novák (Kober) – Vrabel, Tůma, Havlíček, Kysela, Bendík, Mosler – Vítek, Koschatzký, Džemla – Herman, Baďura, Vlašánek – Jelen, Trčka, Otipka – Svoboda.
    HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Pavelka, Deutsch, Černín, Cabák – Tomi, Hudeček, Blahuta – Walker, Němec, Richter – Pasker, Bumbál, Blažko – Král, Kysučan.