Opava – Vítkovice 0:4 (kon.) | Cracovia – Poruba 2011 3:2 (kon.)
HK Opava
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 16.08.2012, 16:00 • Zimní stadion Sareza, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

56:18
    Nathan Walker dostává dvě minuty za hrubost, přesilovka pro Slezan.

54:40
    Síly na ledě se vyrovnají. Ondřej Havlíček dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

54:17
    Opava si zahraje přesilovku. Erik Němec se dopustil sekání a již putuje na lavici hanby.

51:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Již počtvrté v utkání mohla naplno propuknout vítkovická radost. Němec ještě vylepšil pozici pro KARLA RICHTERA a ten dopravil puk do opuštěné opavské branky. Asistence: Erik Němec.

49:40
    Vítek zkoušel najít mezeru mezi betony Andrease Kubáně, ale ten ani tentokrát nepropustil puk za svá záda a udržel tak nulu na svém kontě inkasovaných branek!

49:40
    Jakub Vítek ujížděl v oslabení na Kubáňovu branku, ale byl faulován. Rozhodčí Hradil nařizuje trestné střílení!

49:10
    Daniel Kysela dostává dvě minuty za napadení, Vítkovice si zahrají přesilovku.

41:57
    Nathan Walker pálil tvrdě z prostoru levého kruhu po minele opavské obrany, trefil však jen pravou tyč!

37:54
    Za sekání putuje na trestnou lavici Australan Nathan Walker. Přesilovka pro Slezan.

34:20
    Za podražení je vyloučen Erik Němec, Opava si zahraje přesilovku.

30:41
    Jakub Vítek předvedl zbytečný útočný faul a už putuje na lavici hanby za nedovolené bránění. Přesilovka pro Vítkovice.

20:21
    Tak to je skvělý vstup do druhé třetiny v podání Vítkovic. Při pěkné akci našel Tomi před brankou zcela volného MARTINA BLAHUTU a ten vykoupal Nováka a poslal Vítkovice do tříbrankového vedení. Asistence: Vojtěch Tomi.

15:39
    Adam Koschatzký se provinil proti pravidlům. Rozhodčí Hradil ukazuje dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Vítkovice.

14:05
    Vítkovice zaslouženě střílí druhou branku utkání, když využívají svého velké tlaku a především unavenosti opavské pětice hráčů. Šťastným střelcem je ERIK NĚMEC, který se trefil z první do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Král, René Kysučan.

09:26
    Síly na ledě se vyrovnají. Vojtěch Tomi dostává dvě minuty za vysokou hůl.

08:58
    Ondřej Havlíček míří na trestnou lavici. Rozhodčí Hradil ukazuje podražení a Vítkovice si zahrají přesilovku.

02:27
    Vítkovice jdou do vedení po přesné tvrdé střele přes obránce z hole LUKÁŠE KOVÁŘE. Novák byl naprosto bez šance, když puk skončil přesně v horním růžku branky. Asistence: Adrian Bumbál.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Bumbál), 15. Němec (Král, Kysučan), 21. Blahuta (Tomi), 52. Richter (Němec)

HK Opava: Novák (Kober) – Vrabel, Tůma, Havlíček, Kysela, Bendík, Mosler – Vítek, Koschatzký, Džemla – Herman, Baďura, Vlašánek – Jelen, Trčka, Otipka – Svoboda.
    HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Pavelka, Deutsch, Černín, Cabák – Tomi, Hudeček, Blahuta – Walker, Němec, Richter – Pasker, Bumbál, Blažko – Král, Kysučan.

Rozhodčí: Hradil – Vengřín M., Vengřín R.