Martin – Orange 20 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – High1 3:1 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 3:4 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 9:2 (kon.) | Kladno – Písek 7:1 (kon.) | K. Vary – Landshut 5:6 (po s.n.)
Šumperk – Hr. Králové 3:2 (kon.) | SHK Hodonín – Piešťany 2:7 (kon.) | Žďár n/S – Břeclav 2:2 (kon.)
Rytíři Kladno
7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
IHC Králové Písek
Čtvrtek 16.08.2012, 17:30 • Městský zimní stadion • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Drtil, Drtina, Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek - Bicek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Dalecký - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Melka, Čurda.
    Trenér: Zdeněk Vojta.

IHC KOMTERM Písek: Halmoši (Kantor) – Pavlíček, Petráček, Kanov, Klement, Ruprecht, Boháč, Předota, Popela – Strnad, Šperger, Heřman – Slavík, Vaniš, Ferebauer – Pacanda, Petruška, Kučera – Markulinec, Vlček, Homolka.
    Trenér: Josef Řeháček.

Rozhodčí: Pavlovič - Frühauf, Řešátko.

Vítám vás ze zimního stadionu z Kladna. Domácí borci by si konečně rádi spravili chuť a k prozatím jedné výhře ze šesti zápasů by přidali i další. V sestavě udělal trenér Vojta jednu změnu, do čtvrté lajny nasadil místo Strnada Čurdu. Písek by jinak měl být rozhodně v silách kladenských Rytířů. Přece jenom je to celek, který hraje o soutěž níže.

A hráči nám již vstupují na led. Odhaduji, že se na sedačkách usídlilo kolem dvou stovek fanoušků.

00:01

00:16
    Chábera poprvé v akci. Do lapačky schoval pokus Slavíka z pravé strany kluziště.

01:01
    Strnad hezky zabojoval v rohu kluziště, snažil se přihrávat před branku, jenže tam se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.

01:32
    Kladno se musí bránit ve vlastním obranném území, a i když dotíral Kučera, získali domácí kotouč na svojí stranu.

02:15
    Dalecký si nerozuměl s Lukáčem, takže gólman Halmoši sále zůstane nezaměstnaný.

03:21
    Písek to zahrál moc dobře. Vaniš se prohnal kolem pravé lajny, před Cháberou tečoval puk Ferebauer, jenže zamířil pouze vedle.

03:41
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic Rytíři udeřili. JIŘÍ BICEK dostal krásnou přihrávku zleva od Hlaváče a poté stačilo jen z první zamířit krásně k tyči. Asistence: Jan Hlaváč.

05:02
    Kladno se drží asi třicet vteřin na soupeřově polovině. Teď motá hlavy protihráčům Látal, nicméně následně špatně přihrává.

05:55
    Jestli byl Písek zpočátku poněkud lepším mužstvem, nyní se role obrací. Chábera si za poslední tři minuty výrazněji nezachytal.

07:17
    Čurda hezky vybídl z mezikruží Mocka, ten ale trefil jen Halmošiho betony. Škoda, tohle byla velká šance.

07:54
    Vaniš se posmýkl z těžké pozice a hezky vypálil. Chábera je ale zatím neomylný.

08:25
    První vyloučení zápasu. Slavík hrál vysoko svou holí a půjde si na dvě minuty odpočinout.

08:33
    Procházka nahazoval na Lukáče a ten se snažil hezky tečovat. Halmoši ale tentokráte odolal. Stále je ale do konce přesilovky spousta času.

09:11
    Lukáč opět hezky dobře zapracoval, mezi kruhy našel úplně volného Piskáčka. Jenže ten zase trefil jen Halmošiho.

10:12
    Další hezká akce Kladna, zprava pálil Patera! Halmoši se po střele jen natahoval, měl štěstí, že skončila jen vedle.

10:25

11:22
    Valský srazil střelu soupeře a postupoval v brejku dopředu. Už už se snažil najít skulinku mezi obránci a poslat do tutovky Čurdu. Jenže nahrávka k němu nakonec nedoletěla.

11:59
    Dragoun nyní ujel po pravé lajně, jenže jeho další přihrávka se minula účinkem.

12:35
    Macholda nahazoval ihned po vyhraném vhazování na Halmošiho, puk ale nikdo netečoval. Takže se buly bude opakovat.

13:26
    Až moc dlouho si hrál Hlaváč s pukem. Když si přece dlouho hrajete jako osmiletý kluk s počítačem, zakáže vám ho tatínek. A přesně to se stalo na ledě nyní Hlaváčovi. Tedy ne s počítačem, ale s kotoučem.

14:42
    Valský asi dostal nečekaný úder u mantinelu a jde okamžitě střídat. Drží si přitom obličej. Ale sudí nepískají. Asi si toho nevšimli.

15:31
    To byla škoda pro Písek. Markulinec se mohl lépe zorientovat a postupovat sám na Cháberu. Takhle je úplně sám za brankou a těžko si poradí.

16:48
    Kladno teď dvakrát ztratilo zbytečně puk. Přitom by to mohla být dobrá akce, kdyby nejprve nepokazil přihrávku Látal a po něm i jeho spoluhráč.

17:35
    Důrazný Lukáč nyní vybojoval puk pro Daleckého a ten měl hodně dobrou pozici pro střelbu. Jenže Halmoši se stále drží.

18:17
    Melka byl v útoku jeden na jednoho. Ale svého protihráče nakonec neobhodil. Ani z následné skrumáže Rytíři puk do sítě nedotlačili.

19:23
    Homolka vyslal opravdu hodně provizorní střelu směrem na Cháberu. Ten s ní neměl vůbec žádný problém.

19:35
    Poslední akce Kladna. Jenže Hovorka puk do jízdy nedostal. A tak se vrací zpět, aby nebyl v ofsajdu.

19:45
    Kladno je vyloučeno. Na trestnou lavici usedl patnáct vteřin před koncem třetiny Dragoun.

20:00

Kladno je zatím v první třetině lepším týmem. Písek snad jen trochu kousal na začátku, ale pak bylo dějství v režii Kladna. Druhá třetina začne zhruba v 18:16.

Hráči už jsou na ledě. Písečtí hned uslyšeli pískot od pár nevybíravých jedinců, jakmile vstoupili na plochu.

20:01

20:22
    Kladno ještě dohrává oslabení, ale puk nyní v pohodě vyhodil přes všechny čáry Látal.

20:38
    Chábera v první třetině poprvé v akci. Vhazovat se bude před jeho brankou. Písek se srovnal do přesilovkové formace, ale střela Klementa následně skončila hodně vedle.

21:35
    Písek si během přesilovky nevytvořil zhola nic.

21:44
    Tak vteřinu před koncem oslabení se Kladno prosazuje. Skěle to individuálně předvedl ANTONÍN MELKA, který si vyjel ze středního pásma a pak švihem vymetl nádherně šibenici. Bez asistence.

21:45

22:44
    Melka je v ráži. Teď přihrál doleva Látalovi, jenž se mu snažil vrátit puk zpět, jenže Halmoši vyrazil betonem do bezpečí.

23:38
    Markulinec se vysmýkl obráncovi a hledal před brankou Homolku. Jenže ten se k puku nedostal. Písek se ještě chvilku držel u Chábery, ale ne na dlouho.

24:50
    Proboha, jak tohle nemohl dát! Procházka si skvěle vybral místo, nějakou náhodou se k němu odrazil puk do mezikruží, kde byl úplně sám. Procházka ho z první napálil, ale mezi třemi tyčemi ho vychytal fantastický Halmoši!

25:03
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak Písek konečně udeřil. JAKUB STRNAD dostal až příliš prostoru od kladenské obrany a z blízkosti zakončil hezky pod břevno. Chábera neměl šanci zareagovat. Asistence: Zdeněk Šperger.

25:54
    Černošek se po vyhraném vhazování snažil nahazovat puk na Halmošiho, jenže kotouč trefil jen jednoho z obránců.

26:29
    Markulinec dost zlobí na pravé straně. I když byl na kolenou, dokázal přihrát před Cháberu. Tam ale nenašel zase vůbec nikoho.

27:26
    Kladno asi minutu nepůjčilo Písku puk. Piskáček pak našel krásně na levé straně najíždějícího JANA DALECKÉHO, který z těžkého úhlu prostřelil Halmošiho betony. Asistence: Jan Piskáček, Jan Eberle.

28:27
    Čurda se snažil posunout puk do útočné třetiny, ale byl v těžké pozici. Pak jako by mu ujely brusle a komicky spadl.

29:22
    Bicek se dral k puku vší silou. Ale svého obránce nepřetlačil. Písek tak v pohodě rozehraje a bude postupovat dopředu on.

29:38
    Druhé vyloučení Kladna. Na trestnou lavici usedl Bicek.

30:25
    Nejenže Písek Cháberu vůbec neohrozil, ale vyloučený byl nyní za jasný faul jeden z jeho hráčů.

30:30
    Piskáček prověřil připravenost Halmošiho, ten ale jeho střelu elegantně schoval do lapačky.

31:06
    Neposedná střela od Heřmana to tedy byla. A Chábera jí neměl pod kontrolou, proto zasáhla jeho lapačka.

31:38

32:24
    PETR MACHOLDA a čistý průstřel. Na tohle Halmoši nemohl zareagovat. A zase vteřinu před koncem, tentokráte kladenské přesilovky. Rána od modré a druhá využitá početní výhoda Kladna v této sezóně. Asistence: Pavel Patera, Jan Hlaváč.

33:42
    Kanov zkusil střelu z dálky. Ale zamířila jen vedle. Následně se píská, bude se vhazovat před Cháberou.

33:59
    A zase Chábera v akci. Přece jenom nebylo před jeho brankou klidno. Vhazování se tak bude opakovat.

34:28
    Vyloučení, písečtí jdou do oslabení. Na trestnou lavici usedl Boháč.

35:14
    Šperger unikl v oslabení do brejku. Nezbývalo mu nic jiného než vystřelit, ale jen podél levého betonu Chábery.

36:19
    Kladno ztrácí na modré puk, tentokráte z přesilovky nezbude nic jiného než bezvýznamné statistické hledisko.

36:28

37:39
    Rozhodčí přerušují hru. Asi dvě minuty je to taková plácaná než hokej. Oba týmy se k brankářům do jejich blízkosti nedostaly.

38:20
    Před branku se tlačil Eberle, jenže byl v těžké pozici. Halmoši si ovšem prostor u tyčky pohlídal. Do brejku poté postupoval Písek, ale bezúspěšně.

39:30
    Strnad, asi nejlepší hráč na ledě, hezky vybídl Ferebauera. Ale takhle se prostě nezakončuje... Měl skvělou pozici, ale trefil jen Cháberův beton.

40:00

Druhá třetina je u konce, Kladno si proti Písku v pohodě drží náskok. Hosté zaznamenali alespoň částečný úspěch díky gólu Strnada, který ještě proti Litvínovu oblékal právě dres Kladna. A proti Rytířům se mu zatím daří asi nejlépe z celého týmu. Poslední dějství začne zhruba v 19:03

První hráči obou týmů na ledě. Nyní se to obešlo bez pískotu a navíc s potleskem. Tedy směrem ke kladenským hráčům.

40:01

40:32
    Bicek hezky popíchl puk na Macholdu, který byl v solidní pozici. Jenže ani nevystřelil. A pouze přepadl přes Halmošiho.

41:28
    Hovorka se u tyčky chtěl elegantně otočit s pukem, jenže hokejový tríček se mu nepovedl úplně podle představ. Halmoši těžkou situaci řešit nemusel.

42:14
    Melka se v ležérním tempu dostal do útočné třetiny, pak vypálil, ale nepřesně.

43:00
    První tři minuty zápasu posledního dějství jsou hodně nezáživné. Kladno už podle mého názoru dohrává zápas jen z povinnosti.

43:21
    Pátá branka Rytířů. Kladenští to zahráli lehce, na konci celé akce byl JAN HLAVÁČ, kterému už jen stačilo doklepnout puk do prázdné branky asi z dvaceti čísel. Halmoši by se nestačil přemístit, i kdyby byl na bruslích stejně rychlý jako na stovce Usain Bolt. Asistence: Jiří Bicek, Pavel Patera.

44:15
    Čurda si dělal prostor ke střele a vypadalo to hodně nadějně! Střela byla zablokovaná a Halmoši nakonec v pohodě kryl.

45:41
    Pacanda se řítil dopředu, pak vypálil. Jenže Chábera na jeho střelu viděl moc dobře.

46:30
    Dlouho se hra nepřerušila. Ale ani není o čem psát. Oba týmy už v tréninkovém tempu utkání dohrávají.

47:29
    Jaj, to je škoda! Melka byl ve vyložené pozic, jakmile se k němu dostal puk, ten ale trefil hodně špatně. A zlomil při tom dokonce hůl.

48:35
    Hovorka postupoval společně s Dragounem dva na jednoho. Nahrávka prvního jmenovaného samozřejmě směřovala na spoluhráče, jenže ten pak puk netrefil podle svých představ.

48:59
    Až nyní je hra přerušena. Na trestnou lavici nyní usedá podruhé v zápase Boháč.

49:13
    Krásná střela Hovorky! Halmoši jí jen tak tak zkrotil. Ještě před ním dorážel Hlaváč, ale ani on puk za Halmošiho nedotlačil.

49:50
    Šestý gól v síti píseckých. LIBOR PROCHÁZKA dostal přihrávku na modrou od Dragouna, a i když Procházkův pokus neměl takovou razaci, Halmoši na něj asi dobře neviděl, a tak mu touš skončil přesně u tyčky. Asistence: Michal Dragoun, Jiří Bicek.

51:25
    Hovorka operoval na modré čáře, ale přihrávku směřující na něj tečoval jeden z píseckých.

52:00
    Hovora v další akci. Snažil se chytře prostřelit betony Halmošiho, ten je ale naštěstí pro něj včas sepnul. Pomohlo mu také, že si proti střele dobře vyjel brány.

52:50
    Halmoši schoval puk do lapačky. Dostat sedmičku, to by nebylo ani pro Písek, který hraje horší soutěž, úplně to pravé ořechové.

53:04
    Tohle už je kladenská exhibice. Písek po ledě poletuje, ani neví jak. Rytíři hrají na půl plynu, ale stejně jsou o dost lepší než soupeř. Nyní puk do brány dotlačil žabkou JAN HLAVÁČ. Jeho druhá branka v utkání. Asisence: Jiří Bicek, Pavel Patera.

54:06
    Bicek vyslal do šance Dragouna, ten se snažil zamířit k tyči, ale chyběla tomu špetka přesnosti. Halmoši tak ani nezasahoval.

55:35

53:35
    Další vyloučení na straně píseckých.

56:05
    I Kladno jde do oslabení, dvě minuty si posedí Růžička.

56:54
    Kladno se oslabení dobře brání, nyní puk ze třetiny vyváží nikým neatakovaný Melka.

57:39
    Střela Ferebauera byla zbytečná, hosté se totiž dostali do postavení mimo hru. Hra se tak přesune do středního pásma.

58:05

58:22
    Další vyloučení na závěr zápasu. Za podražení jde na dvě minuty písecký Strnad.

58:51
    Špatná přihrávka ze strany kladenských. Těm to ale určitě za tohoto stavu vůbec nevadí. Do konce přesilovky zbývá ještě něco přes minutu.

59:00
    Dnešní utkání sleduje 490 diváků.

60:00

Utkání, které mělo pod kontrolou od začátku až do konce Kladno, je právě u konce. Písečtí na prvoligový celek vůbec neměli a odváží si domů hodně nepříznivý výsledek. Jediný gól jim zařídil Jakub Strnad.

To je ode mě z Kladna vše. Příjemný zbytek čtvrtečního večera. (19:33:40)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 4. Bicek (Hlaváč), 22. Melka, 28. Dalecký (Piskáček, Eberle), 33. Macholda (Patera, Hlaváč), 44. Hlaváč (Bicek, Patera), 50. Procházka (Dragoun, Bicek), 54. Hlaváč (Bicek, Patera) - 26. Strnad (Šperger)

IHC Králové Písek: IHC Písek: Halmoši (Kantor) – Pavlíček, Petráček, Kanov, Klement, Ruprecht, Boháč, Předota, Popela – Strnad, Šperger, Heřman – Slavík, Vaniš, Ferebauer – Pacanda, Petruška, Kučera – Markulinec, Vlček, Homolka.

Rozhodčí: Pavlovič - Frühauf, Řešátko