Machačkala – Alkmaar 1:0 (kon.) | Neftçi Baku – APOEL 1:1 (kon.) | Tromsø – Partizan Bělehrad 3:2 (kon.)
Ekranas – FCSB 0:2 (kon.) | Liberec – Dněpropetrovsk 2:2 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Marseille 1:2 (kon.)
Molde – Heerenveen 2:0 (kon.) | Legia – Rosenborg 1:1 (kon.) | AIK Stockholm – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
Atromitos – Newcastle 1:1 (kon.) | Luzern – Genk 2:1 (kon.) | Dinamo Bukurešť – Met. Charkov 0:2 (kon.)
Bursaspor – Twente 3:1 (kon.) | Trabzonspor – Fehérvár 0:0 (kon.) | Dudelange – Hapoel Tel Aviv 1:3 (kon.)
Feyenoord – Sparta 2:2 (kon.) | Midtjylland – Young Boys 0:3 (kon.) | Lokeren – Plzeň 2:1 (kon.)
Debrecín – Club Bruggy 0:3 (kon.) | Hearts – Liverpool 0:1 (kon.) | Śląsk – Hannover 3:5 (kon.)
Motherwell – Levante 0:2 (kon.) | Vaslui – Inter 0:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Bordeaux 0:0 (kon.)
Horsens – Sporting 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Helsinki 6:0 (kon.) | Mura – Lazio 0:2 (kon.)
Marítimo – Dila Gori 1:0 (kon.) | Zeta – Eindhoven 0:5 (kon.)
Heart of Midlothian FC
0:1 (0:0)
Liverpool FC
Čtvrtek 23.08.2012, 20:45 • Tynecastle, Edinburgh • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanoušky dobrého mezinárodního fotbalu, dnes jsou na programu první zápasy 4. předkola Evropské ligy sezóna 2012-13, skotský Heart of Midlothian přivítá na svém stadionu slavný Liverpool.

Hearts byli nasazeni rovnou do 4. předkola Evropské ligy, bude to tedy pro ně první zápas na Evropské scéně v novém ročníku, v lize je zatím skotský tým na druhém místě za vedoucím Dundee United, skotská Premier League má za sebou 3 kola.

Liverpool už musel odehrát dvě utkání 3. předkola, běloruský Gomel dvakrát přehráli a po výsledcích 1:0 a 3:0 v pohodě postoupil dál. V sobotu v Anglii začala Premier League, Liverpool se představil na půdě West Bromwich Albionu, kde Reds inkasovali ostudný debakl 0:3. V zápase navíc čelili dvěma pokutovým kopům a Daniel Agger dostal červenou kartu.

Heart of Midlothian FC: McDonald - Grainger, McGowan, Barr, Webster - Žaliukas, Paterson, Templeton, Taouil - Novikovas, Sutton

Liverpool FC: Reina - Kelly, Agger, Carragher, Robinson - Henderson, Spearing, Adam, Sterling, Shelvey - Borini

Rozhodčí: Meyer - Henschel, Willenborg (vš. Německo).

1

2
    Dnešní utkání bude zcela jistě doprovázet dech beroucí atmosféra.

2
    Sterling byl čistě zastaven, s míčem ale pokračují hosté.

3
    Shelvey evidentně fauloval, i když se tomu hodně diví.

4
    Domácí v ofsajdu.

6
    Domácí dobře napadají liverpoolské obránce, ti mají s rozehrávkou velké problémy.

7
    Reina byl u míče dřív než Sutton, hosté si velmi zahrávají.

9
    Charlie Adam vypálil z velké dálky, McDonald stěží zasáhl, následnou Boriniho dorážku zablokovala obrana na rohový kop.

10
    Henderson se čílí na sudího Meyera, který mu možná trochu sporně odpískal nedovolený zákrok.

11
    Domácí mají k velkému potěšení fanoušků možnost rozehrávky od rohového praporku.

11
    Dalekonosný pokus Novikovase padal přímo do šibenice, Reina se ale včas přemístil a dokázal vyrazit na roh.

12
    Domácí útočící hráči si nerozuměli v přechodu do útoku.

13
    Sutton se uvolnil kolem Carragera, jeho střela ale šla hodně vedle.

14
    Shelvey načapán v ofsajdovém postavení.

16
    Trochu překvapivě jsou zatím více na míči domácí fotbalisté.

17
    Sehraný signál z přímého kopu skončil střeleckým pokusem Graingera.

19
    Domácí pokračují v tlaku.

20
    Reina je velkou jistotou v brance Liverpoolu, tentokrát si vyběhl na centrovaný míč, který v klidu stáhl do své náruče.

22
    Raheem Sterling předvedl zajímavou individuální akci na levé straně, jeho střelu ale zablokovali domácí obránci.

23
    Vzápětí Sterlingovy odmáván ofsajd.

24
    Darren barr je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.

25
    Domácí si málem vstřelil vlastní gól! Sterling tak dotíral na McGowana, který skoro nechtěně prostřelil McDonalda, bude z toho rohový kop.

27
    Sutton v souboji s Kellym spadl v pokutovém území, penalta to nebude.

28
    Sterling je na levé straně velmi aktivní, vybojoval další rohový kop.

29
    Sterlingův technický pokus vyrazil McDonald.

30
    Paterson vybojoval rohový kop.

32
    Po Shelvyeho zblokovaném centru následuje roh, který rozehraje Charlie Adam.

34
    Hendersonův krásný míč, na který si nabíhal Fabio Borini, italský útočník ale na míč nedosáhl!

35
    Domácí budou mít možnost volného přímého kopu z pravé strany.

37
    Po delší době mají hosté v klidu čas na rozehrávku.

38
    Robinson už nestihl míč na hrací ploše.

39
    Borini si nabíhal dobře, byl ale zastaven kvůli ofsajdu.

40
    Templeton se opřel do míče z hranice šestnáctky, mířil ale hodně nad.

41
    Další roh pro domácí.

42
    Domácí si žádají odpískání pokutového kopu po údajné Carragherově ruce, anglického stopera ale míče trefil do boku.

43
    Borini vybojoval proti třem soupeřům nejvíc co mohl, rohový kop.

45
    Sterling běžel s Borinim 2 na 1, Borini pálil pouze do tyče!

Po první půli je stav bezbrankový, největší šanci měl v poslední minutě prvního poločasu hostující Borini, který ale brejk 2 na 1 zakončil pouze do tyče. Druhý poločas začne přibližně v 21:45.

46

47
    Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí.

48
    McGowan nepropálil blok stvořený z hostujících hráčů.

50
    Poprvé v druhém poločase hrají s míčem hosté.

52
    Sterling vybojoval další rohový kop.

54
    Úvod druhé půle je zatím velmi ospalý, oba celky jsou hodně zatažení.

55
    McDonald byl u míče dříve než rychlonohý Sterling.

56
    Paterson se procpal až k zakončení, z velkého úhlu ale přestřelil.

57
    Sterling stál v době přihrávky v ofsajdu.

58
    Domácí ale rychle ztratili míč.

58
    Charlie Adam vypálil zpoza šestnáctky těsně vedle pravé tyčky.

59
    Na druhé straně se o dalekonosnou ránu pokusil Novikovas, přestřelil.

60
    McGowan schytal tvrdý zákrok do obličeje od Sterlinga.

61
    Hostující hráči se diví, proč se bude kopat roh proti jejich brance, nejspíše mají na to právo, míč šel do zázemí totiž od jednoho z domácích borců.

62
    Hosté poprvé střídají, Jacka Robinsona nahrazuje poněkud útočnější typ Stewart Downing.

63
    Následuje odkop od Reinovy branky.

64
    Webster naskočil do Boriniho loktem napřed, italský útočník se jen těžko sbírá ze země.

65
    Downing už zřejmě byl s míčem v zázemí, pokračuje se ale ve hře.

67
    Domácí fanoušci si dnešní utkání hodně užívají.

68
    Hostující trenér Rodgers připravil druhé střídání, ze hry stáhl Jaye Spearinga, nahradil ho Joe Allen.

69
    Adamova několikrát tečovaná střela jen doskákala do McDonaldovy náruče.

70
    Sterlingův centr odvrátila domácí obrana.

75
    Hosté se dostali do potíží, které Reina vyřešil hodně zkušeně.

77
    Liverpool rozjíždí další útočnou akci.

78
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Centr Martina Kellyho Borini pouze lehce tečoval, ale ANDY WEBSTER si vstřelil vlastní gól!

79
    A domácí po inkasované brance hned střídají, Andrew Driver nahradil Davida Templetona.

80
    A po úvodní brance se ihned ozývají hostující fanoušci, kterých do Edinburghu přicestovalo opravdu dost.

82
    Hosté zklidnil hru, hrají velmi chytře.

84
    Sterling dnes poněkolikáté už zkusil vystřelit po krátkém uvolnění, znovu ale minul branku.

84
    Dohráno má pro dnešek Arvydas Novikovas, nahradil ho Dale Carrick.

85
    Reina se vůbec nebojí rozehrávat přes střed hřiště.

86
    Další pokus Sterlinga, tentokrát si potáhl balón napříč pokutovým územím, poté mu ale nevyšla střela podle představ.

87
    Borini v ofsajdu.

87
    Domácí naposledy střídají, odešel Darren Barr, posledních pár minut si užije Scott Robinson.

88
    Velká šance domácích! Paterson se obtočil na penaltě, jeho střela ale nebyla tak důrazná, aby na ní Reina nedosáhl!

89
    Domácí se dostávají do závěrečného tlaku.

90
    Paterson vypálil z úhlu velmi nebezpečně, Reina opět vyrazil!

90
    Sudí Meyer nastaví v dnešním utkání 3 minuty.

90+1
    Domácí chtěli znovu střídat, to jim už ale rozhodčí nedovolil, střídání je možných pouze 3.

90+2
    Závěr utkání si užije mladý talent Liverpoolu Adam Morgan, který vystřídal Fabia Boriniho.

90+3
    Patersonův další pokus skončil vedle.

Utkání skončilo vítězstvím favorizovaného Liverpoolu v poměru 1:0, jedinou branku v zápase dal v 78. minutě domácí Webster, ale do své vlastní sítě. Do odvety na Anfieldu si tak liverpoolští vezou výborný výsledek, který by si měli pohlídat a postoupit.

To je ode mně pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (22:35:53)