Liberec – Brynäs 1:2 (kon.) | Fribourg – TPS 2:1 (po pr.) | Zürich – Jokerit 2:3 (kon.)
Pardubice – Djurgården 5:1 (kon.) | Zug – IFK Helsinky 5:4 (po s.n.) | Bern – Tappara 3:4 (po pr.)
Mannheim – Färjestad 2:4 (kon.)
ZSC Lions
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Jokerit Helsinky
Sobota 25.08.2012, 17:30European Trophy

Přeji hezký zbytek sobotního večera. (19:55:35)

Je dobojováno. Jokerit si ze Švýcarska odváží těsnou výhru 3:2 a může se tak těšit, že se v tabulce své divize vyšplhá o něco vzhůru.

60:00

58:20
    Lions právě vstřelili branku!
    Necelé dvě minuty před koncem třetí periody je tu přece jen jiskřička naděje! Tu vykřesal RETO SCHÄPPI. Asistence: Thibaut Monnet, Andres Ambühl.

54:20
    Domácí celek se ale v početní výhodě neprosadil. Nadále tak trvá stav 2:3 z pohledu Curychu.

52:20
    Curych má ještě možnost snížit v přesilové hře. Na nedobrovolný odpočinek zamířil Lindbohm.

50:24
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Finský tým dělá rázný krok za vítězstvím. Prosadil se SEMIR BEN-AMOR. Asistence: Steve Moses.

46:57
    Na ledové ploše se neděje nic zajímavého. Curych si nedokáže vyrobit příležitosti ke zlikvidování jednogólového manka.

40:01

Ve druhé periodě se diváci dočkali i branek. Dvě však padly do domácí sítě, spokojenost je tedy zatím na straně hostů. Uvidíme, jak kartami zamíchá třetí třetina.

40:00

39:43
    Jarkko Ruutu (JOK) - 2+10 minut.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:27
    Tak přeci jen se diváci dočkali i trochu "hokeje"! Curych rovněž proměňuje přesilovku a je tak opět v kontaktu! Autorem gólové trefy je PATRIK BÄRTSCHI. Asistence: Reto Schäppi.

37:25
    Domácí budou mít po faulu Nordlunda možnost odpovědět.

34:45
    O bleskové zužitkování přesilové hry se postaral OSSI VÄÄNÄNEN. Asistence: Steve Moses.

34:34
    Hokejová nuda plná vyloučení pokračuje i nadále. Mathias Seger je penalizován za sekání.

31:35
    Registrujeme další tresty. Na domácí straně si dvě minuty vykoledoval Daniel Eigenmann, na hostující ještě o dvě více Jarkko Ruutu. Curych tak bude hrát přesilovou hru.

27:51
    Klid však teď rozhodně nebyl před hostující klecí. Strhla se zde totiž menší potyčka, která resultuje třemi tresty. Na domácí straně jdou na dvě minuty ze hry Schäppi s Brulém, na straně Jokeritu pouze Niemi.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 39. Bärtschi (Schäppi), 59. Schäppi (Monnet, Ambühl) - 26. Lindell (Rask, Filppula), 35. Väänänen (Moses), 51. Ben-Amor (Moses)

ZSC Lions: Flüeler (Wolf) - Tambellini, Ambühl, Brulé, Seger, Lashoff - Wick, Shannon, Zangger, Geering, Blindenbacher - Monnet, Schäppi, Bärtschi, Maurer, Eigenmann - Bühler, Senteler, Baltisberger, Stoffel, Schnyder
    Jokerit Helsinky: Tuohimaa (Kilpeläinen) - Rask, Filppula, Moses, Väänänen, Lindell - Lamberg, Hahl, Rita, Dehner, Nordlund - Ruutu, Teräväinen, Pulkkinen, Lindbohm, Niemi - Hännikäinen, Heino, Ben-Amor, Tyrväinen, Manelius

Rozhodčí: Michael Küng, Tobias Wehrli; Roger Bürgi, Matthias Kehrli