Banská Bystrica – Žilina 2:0 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 4:5 (kon.) | Ústí n/L – Most 4:2 (kon.)
Piešťany – SHK Hodonín 8:1 (kon.) | Zlín – Vítkovice 1:2 (kon.) | Olomouc – Hr. Králové 0:1 (kon.)
Šumperk – Havlíčkův Brod 4:7 (kon.) | Jindř. Hradec – Milevsko 4:0 (kon.) | Havířov – Toruń 7:4 (kon.)
Val. Meziříčí – Karviná (Baník) 6:3 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 8:3 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 2:2 (kon.)
Přerov – Prostějov 6:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:7 (2:2, 1:2, 1:3)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Úterý 28.08.2012, 18:00 • Tyrš´s Arena • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý srpnový podvečer ze Šumperka. Na Tyršově stadionu se dnes s domácím Šumperkem utká tým z Vysočiny - Havlíčkův Brod. Poslední zápas odehrál Rebel v Kotlině remízu - 3:3 s Hradcem Králové. Branky pro domácí trefili Třetina, Musil a Polodna.

Hradec si tak připsal další remízu, protože Draci hráli naposledy v úterý v ČEZ Aréně právě proti Lvům. Shodné skóre skončilo na číslech 2:2. V barvách modro-žlutých se úspěšně prosadili Holík s Kolaříkem.

Uvidíme tedy, co přinese dnešní zápas. Šumperk již s Havlíčkovým Brodem hrál a zápas skončil také remízou. Utkání začne přibližně za 20 minut. Oba týmy už mají pomalu po rozbruslení.

Salith Šumperk: Vajner (Štůrala) - Pastor, Suchý, Gewiese, Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Blinka, Hulva, Haas, Červenka, Vrána, Stoklasa, Půhoný, Vrdlovec, Haloda

HC Rebel Havlíčkův Brod: Opršal (Suchan) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík, Novotný, Morava, Blažek, Jelínek, Vondráček, Knotek, Endál, Polodna, Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Fiedler

Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba.

00:01

00:02
    První bully dnešního zápasu vyhráli domácí.

00:20
    Knotek se chtěl dostat domácím do pásma, to se ale už na modré nepovedlo.

00:56
    Endál přihrával před branku, Cink zastavil tento pokus a puk vyhodil.

01:23
    Meidl tvrdě vystřelil na Vajnera, ten si s jeho ránou poradil.

02:05
    Hulva se snažil procpat do útočného pásma. Ani na podruhé se to nepovedlo domácím. Petr Opršal tak nemusel ještě ani jednou zasahovat.

02:34
    Až teď proti nájezdu Cinka. Domácí útočník byl ovšem tísněn a ne zrovna v dobré pozici.

03:21
    Vyloučen Tomáš Brunec na 2 minuty za nedovolené bránění. Uvidíme první přesilovku.

03:36
    Stoklasa s Půhoným ujížděli ve svém oslabení na Opršala. Půhoný už dostal na hokejku kotouč, ale špatné následně vystřelil.

03:36
    Vyloučen Jan Knotek za sekání.

03:54
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Je tady první branka zápasu. Endál našel volného ROMANA VONDRÁČKA, který stál sám u tyče a až na druhý pokus dostal puk za Vajnerova záda. Asistence: Lukáš Endál

04:25
    Vyloučen na 2 minuty Jan Pavlík. Bude se hrát 4 na 3.

04:58
    Šumperk se vůbec nedostal k nějaké šanci. Havlíčkův Brod vše dobře likviduje.

05:21
    Šumperk hraje v pěti!

05:48
    Brunec přihrával za brankou, avšak ani tato nahrávka nikoho nenašla. Draci hrají velmi špatnou přesilovku.

06:07
    Hosté zase vyhazují.

06:25
    Hraje se 5 na 5. Domácí přišli o velkou šanci vyrovnat.

06:54
    Blinka jel sám na Opršala. Zvolil střelu nad lapačku, jenže ta se nakonec nepovedla.

07:59
    Rytnauer nahazoval do mezikruží, Vajner si tuto část hřiště pohlídal a kotouč nepustil.

08:21
    Hra je přerušena v domácím pásmu. Havlíčkův Brod má výhodu.

08:59
    Cink se srazil ve středním pásmu s Blažkem, naštěstí oba ihned pokračují ve hře.

09:32
    Vrdlovec obdržel přihrávku a vůbec neváhal. Napálil to přímo na Opršala, který byl připravený.

09:56
    Blinka zblokoval ránu od modré, puk je mimo hřiště.

10:45
    Více ze hry teď mají hosté. Vajner zatím odolává.

10:57
    Uvidíme další přesilovku pro hosty. Vyloučen Marek Haas na 2 minuty za podražení.

11:09
    A hosté hned využívají přesilovku. Kostourek objel celou šumperskou branku a nahrál na Novotného. Tomu se střela nejprve nepovedla, potom kotouč skočil k MARTINU ONDRÁČKOVI, jenž už neměl problém za ležícího domácího gólmana zavěsit. Asistence: Radek Novotný, Milan Kostourek

11:45
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk snižuje vzápětí. Brunec přihrál nadruhou, kde stál DANIEL VRDLOVEC a poprvé překonal Petra Opršala. Asistence: Tomáš Brunec

12:33
    Vyloučen Patrik Vrána (SUM) na 2 minuty za hákování.

13:31
    Haas se dobře položil do rány jednoho ze střílejících hráčů od modré. Šumperk vyhazuje.

13:56
    Soldán střílel přímo před Vajnerem! Domácí brankář jen tak tak zastavil tuto střelu svým betonem.

14:45
    Třetina už hledal Meidla na druhé, v poslední chvilce je ale zastavil jeden z domácích beků.

15:24
    Ondráček přihrál rychle na Rytnauera, který se už pomalu mohl radovat. Nakonec zase ne. Chyběl jen kousek a domácí opět prohrávali.

16:14
    Tentokrát hosté špatně rozehráli - icing.

17:17
    Stoklasa se krásně uvolnil a prokličkoval několik hráčů. Přitom byl faulován. Dvě minuty si odsedí Roman Vondráček za hákování.

17:32
    Haas měl nyní dvě velké šance z mezikruží! Opršal teď podržel svůj tým.

17:40
    Šumperk pokračuje v útoku. Zatím nejlepší přesilovka domácích.

18:02
    Havlíčkův Brod dokázal vyhodit. Šumperk se bude vracet zpět do útoku.

19:03
    Holíkovi od modré vůbec nesedla střela.

19:09
    Po Holíkovi napravil chybu jeho parťák - MARTIN NOVOTNÝ. Nepovedenou ránu poslal zpět na modrou Stoklasa. Novotný to narval přímo z první a prostřelil Opršála u levé tyče. Asistence: Filip Stoklasa

20:00

Je za námi první třetina zápasu. Viděli jsme mnoho akcí. Havlíčkův Brod byl lepší z první části, ovšem pak převzal režii zápasu Šumperk. Za domácí se trefil Vrdlovec a Novotný. A skoro stejnojmenné duo Vondráček - Ondráček nad druhé straně.

20:01

20:02
    Vyloučen ještě z předchozí třetiny Jan Knotek na 2 minuty za podražení.

20:47
    Hulva hledal Haase, přihrávka byla ale moc rychlá.

21:55
    Šumperk nezvládl svoji přesilovku dobře. Opršal nemusel mockrát zasahovat.

23:14
    Jelínek nahazoval puk od modré, zastavil ho jeden z bránících hráčů Šumperka.

24:15
    Musil najížděl na Vajnera, ten ho také vytlačil. Domácí by si měli více dávat pozor na tyto úniky hostujících hráčů.

24:53
    Šumperk bude hrát 5 na 4. Vyloučen za sekání Lukáš Endál.

25:25
    Zatím to ovšem vůbec nevypadá na šumperskou přesilovku. Kotouč od začátku oslabení drželi hosté.

26:04
    Geiese si s Hulvou vyměnili puk, když druhý jmenovaný vystřelil z levého kruhu. Dobrá pozice, Opršál si ovšem poradil.

26:53
    Havlíčkův Brod už je kompletní. Domácí potrápili hosty jen v málo případech.

27:43
    Vondráček pálil moc nad domácí branku. Šumperk jde do brejku.

27:50
    Holík pálil do pravého rohu, Opršal měl problémy.

28:15
    Vyloučen Adam Červenka na 2 minuty za nedovolené bránění.

28:29
    A je tady další vyloučení! Vyloučen Marek Haas na 2 minuty za podražení. Bude se hrát 5 na 3.

28:48
    Knotek dorážel střelu od jednoho ze svých spoluhráčů, Vajner včas zasáhl.

29:15
    Hosté dlouho obléhali domácí branku až to vyšlo. LUKÁŠ ENDÁL se rozhodl, že už nebude pokračovat v přihrávkách a že to napálí přímou ránou. To vyšlo - rána prošla Vajnerovi mezi betony. Asistence: Radim Ostrčil, Roman Vondráček

30:27
    Havlíčkův Brod pokračuje v přesilovce! Novotný dostal přihrávku přímo před Vajnera, ale ten dobře zakročil.

30:45
    Další úspěšný zásah pro červené. Třetina přihrál na volného VÁCLAVA MEIDLA, jenž poslal svůj tým opět na rozdíl dvou branek. Asistence: Miroslav Třetina

31:13
    Červenka mohl v zápětí snížit! Už se pomalu radoval domácí útočník se svojí střely do šibenicem, když v poslední chvíli tam dal lapačku Opršál!

33:14
    ALEŠ HOLÍK také na nic nečekal. Od modré to přímo napálil do branky. Petr Opršál nemá čisté svědomí, protože kotouč měl v lapačce - pak ovšem spadl do branky. Asistence: Marek Haas, Marek Haloda

33:40
    Zakázané uvolnění pro Šumperk.

34:18
    Červenka najížděl bráněn před Opršála, přesto se rozhodl ke střele bekhendem. Gólman pro jistotu kotouč podržel.

34:45
    Tesařík také zkoušel ránu od modré a také nebyla vůbec špatná. Šumperk chce vyrovnat.

35:36
    Vrána zastavil dobrou rozehrávku hostů ve svém pásmu.

36:42
    Nepřesná rozehrávka Havlíčkova Brodu vedla k postavení mimo hru.

36:47
    Šumperk zakládá útok až za svojí brankou.

37:13
    Jenže byl přerušen Václavem Meidlem. Ten také dlouho v pásmu Draků nepobyl.

37:20
    Vyloučen na 2 minuty za hrubost Tomáš Protivný.

38:03
    Opršál zatím nezasahoval ani jednou.

38:28
    Ani teď si nezachytá. Haas si nevšiml, že Červenka je už v pásmu - offside.

39:07
    Vondráček ukořistil puk na modré, najel si do mezikruží a vypálil tahem. Vajner chytl kotouč v klidu do náruče.

39:18
    Vyloučen Radim Ostrčil na 2 minuty za hákování.

40:00

Další dvacetiminutovka skončila. Šumperk se hodně snažil, ale Havlíčkův Brod byl lepší. Domácí nedokázali využít několik svých přesilovek, a proto také jedinou branku trefil Aleš Holík. Druhá strana byla o trochu šťastnější, když Endál s Meidlem skórovali rychle za sebou.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:01

40:02
    Vyloučen Martin Ondráček a Tomáš Sedlák na 2 minuty za hrubost. Oba hráči jsou vyloučeni ještě za incident z předchozí třetiny, kdy se dostali do menší šarvátky.

40:25
    Zakázané uvolnění domácích hned ze začátku.

40:58
    Domácí dokázali několikrát dobře zakombinovat v pásmu. Jenže to nikam nevede bez střel.

42:15
    Soldán číhal u pravé tyče u Vajnera. Když dostal přihrávku, domácí brankář se dobře přesunul.

42:58
    Hosté už menší chvilku motají domácím hlavu v jejich pásmu, Vajner zatím nezasahoval.

43:40
    Červenka přihrával na druhou na Halodu, jenže nahrávka byla moc rychlá.

43:52

44:10
    Sedlákovo nahození skončilo skoro až v brance. Domácí jsou při chuti.

44:19
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen domácí Tomáš Brunec za sekání.

44:19
    Tak ještě jedno vyloučení za hrubost. Na ledě byla nějak divoko. Matěj Blinka a jeden z jeho protivníků je vyloučen na 2 minuty.

45:20
    Série vyloučení pokračuje. Dvě minuty dostal Ladislav Rytnauer za vysokou hůl. Časomíra je teď hodně červená. Hraje se 4 na 3.

45:40
    Haas najížděl do pásma a mohl přihrát na druhou. Rozhodl se ovšem pro střelu, Opršál v pohodě chytl.

45:49
    když to nešlo předtím, tak to šlo teď. MAREK HAAS napravil svoji předchozí střelu na úspěšnou. Asistence: Adam Červenka

46:51
    zakázané uvolnění na straně Draků.

47:20
    Hraje se v plném počtu hráčů na ledě.

48:21
    vondráček se natahoval k puku, aby mohl vystřelit, ovšem kotouč uskočil na poslední chvilku.

48:53
    Icing Šumperka.

49:15
    Haloda našel Stoklasu, který bez přípravy pálil. Opršál se stihl přesunou bez potíží.

50:14
    Havlíčkův Brod se pokouší dostat do vedení, Šumperk za každou cenu brání.

50:34
    Hlavního rozhodčího to dnes hodně baví. Další vyloučení. Dvě minuty dostal Milan Kostourek za hrubost.

50:44
    Hulva nahazoval od pravého kruhu, Opršála tento pokus poněkud vystrašil.

50:53
    Od modré to zkoušel i Gewiese, rána se mu už ovšem tolik nepovedla.

51:49
    Třetina nebezpečně tečoval! Kotouč jen o kousek minul branku.

52:51
    Kostourek hledal Ostrčila. Málem ho našel, nikoliv však na svém místě.

53:23
    Sedlák nepřersně rozehrál, puk doletěl až na Opršála.

53:48
    MARTIN ONDRÁČEK si svůj druhý gól krásně vychutnal. Najel si krásně do mezikruží před Vajnera a přesnou střelou tahem zakončil pod břevno. Asistence: Lukáš Endál, Milan Kostourek

54:58
    Vondráček zkoušel další ránu. Vajner lapačkou zastavil.

55:07
    Zdá se, že je rozhodnuto. Tomáš Protivný vypálil a Vajner vyrazil na PETRA POLODNU, který už jen dorazil puk za jeho záda. Asistence: Tomáš Protivný, Václav Meidl

56:40
    Domácí hráči to ovšem ještě nesložili. Brunec najížděl do pásma, nakonec z toho nic nebylo.

57:30
    Hosté se snaží utkání už ubránit. Nikam pořádně nespěchají.

57:57
    Ale když to jde samo tak proč ne. Martin Ondráček našel rozjetého MARIANA MORAVU, který trefil krásně kotouč mezi betony. Asistence: Martin Ondráček, Ladislav Rytnauer

59:01
    Šumperk dokázal vybojovat pásmo ještě v závěru.

59:32
    Cink se chtěl dostat do dobré pozice, chyběl kousek k dobré střele.

60:00

Ještě uvidíme tři nájezdy mimo hru.

Adam Červenka si položil Opršála, nakonec nedal.

Endál zkoušel kličku, ta nevyšla.

Martin Novotný také neproměnil.

Milan Kostourek jako první dává - 0:1.

Gewiese srovnává stav na 1:1.

Meidl mimo - 1:1.

Kostourek svůj druhý pokus nedal.

Patrik Vrána rozhoduje pro Šumperk dnešní samostatné nájezdy!

Já se dnes s vámi loučím. Zítra se na šumperském stadionu představí polská Toruň. U tohoto přenosu se na vás bude těšit můj kolega Dominik Mihailescu. Naschledanou. (20:18:52)

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 12. Vrdlovec (Brunec), 20. Novotný (Stoklasa), 34. Holík (Haas, Haloda), 46. Haas (Červenka) - 4. Vondráček (Endál), 12. Ondráček (Novotný, Kostourek), 30. Endál (Ostčil, Vondráček), 31. Meidl (Třetina), 54. Ondráček (Endál, Kostourek), 56. Polodna (Protivný, Meidl), 58. Morava (Ondráček, Rytnauer)

DRACI PARS ŠUMPERK: Vajner (Štůrala) - Pastor, Suchý, Gewiese, Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Blinka, Hulva, Haas, Červenka, Vrána, Stoklasa, Půhoný, Vrdlovec, Haloda

Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba