Frölunda – Färjestad 2:3 (po s.n.) | Brynäs – Djurgården 3:0 (kon.) | Tappara – TPS 1:2 (po pr.)
Jokerit – IFK Helsinky 5:1 (kon.) | Eisbären – Hamburg 0:3 (kon.) | Zürich – Zug 2:4 (kon.)
Bern – Fribourg 4:2 (kon.)
SC Bern
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Fribourg-Gottéron
Sobota 01.09.2012, 19:45 • PostFinance Arena • European Trophy

To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek víkendu a někdy zase na počtenou. (22:03:26)

Třetí třetina byla v režii domácího týmu, který otočil stav zápasu a nakonec si ještě pojistil vítězství trefou do prázdné branky. Bern tak vrací Fribourgu včerejší prohru.

60:00

59:44
    Bern právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. FLURIN RANDEGGER namířil puk do prázdné branky. Asistence: Travis Roche.

59:10
    Brankář Rytz zůstává na střídačce! Hosté to zkusí v šesti.

59:10
    Oddechový čas pro Gottéron.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:26
    Až při hře pět na pět se Bernu podařilo skórovat! Svůj tým posílá do vedení necelé tři minuty před koncem třetí třetiny FRANCO COLLENBERG. Asistence: Tristan Scherwey.

56:57
    Hosté se ubránili. Domácí celek měl pouze jednu větší šanci, se kterou si Rytz poradil.

56:00
    Domácímu týmu se nepodařilo zužitkovat převahu dvou mužů v poli. Soupeř je ve čtyřech.

54:57
    Oddechový čas pro domácí tým.

54:57
    Těžké chvíle pro hosty, neboť jdou do tří. Gerber (FRI) - 2 minuty za hákování.

54:00
    Vyloučen Kwiatkowski (FRI) - 2 minuty za faul loktem.

52:16
    Necelých osm minut před sirénou je opět vyrovnáno. Svůj tým vrátil do zápasu FLURIN RANDEGGER. Asistence: Travis Roche, Andreas Hänni.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny. Na ledové ploše se momentálně nic zajímavého neděje. Týmy se do šancí skoro nedostávají.

42:49
    Během dvou minut vystřelili domácí pouze jednou. To je na přesilovku málo. Gottéron je již v pěti.

40:49
    Bern hrál v šesti a nyní bude ve čtyřech - 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

40:01

Na začátku druhé dvacetiminutovky se dostali hosté znovu do vedení a svůj jednobrankový náskok drží i před začátkem třetí třetiny. Domácí tým si zahrál několik přesilovek, ale ani jednu nevyužil.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 20. Berger (Jobin, Ritchie), 53. Randegger (Roche, Hänni), 58. Collenberg (Scherwey), 60. Randegger (Roche) - 9. Knöpfli (Heins), 27. Ngoy (Dubé)

SC Bern: Bührer (Gigon) - Gerber, Roche, Hänni, Jobin, Höhener, Collenberg, Kreis - Berger, Ritchie, Rubin - Bertschy, Gardner, Danielsson - Rüthemann, Vermin, Déruns - Scherwey, Randegger, Neuneschwander.
    Fribourg-Gottéron: Rytz (Conz) - Birbaum, Heins, Abplanalp, Kwiatkowski, Schilt, Gerber, Ngoy, Wiedmer - Hasani, Dubé, Merola - Knöpfli, Jeannin, Rosa - Brügger, Bykov, Mauldin - Vauclair, Botter, Cadieux.