Žilina – Martin 3:2 (po s.n.) | Lipt. Mikuláš – Bardejov 3:5 (kon.) | Zvolen – Košice 3:4 (kon.)
Chomutov – Litvínov 3:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Beroun 5:2 (kon.) | Piešťany – Dunaújváros 5:4 (po s.n.)
Hr. Králové – Benátky n/J 0:2 (kon.) | Nový Jičín – Vsetín 5:5 (kon.) | Zlín – Trenčín 1:2 (kon.)
Jihlava – Pelhřimov 5:2 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 7:6 (kon.) | Litoměřice – Most 5:1 (kon.)
Havířov – Šumperk 6:2 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná (Baník) 1:5 (kon.)
Opava – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Prostějov – Přerov 2:8 (kon.)
HK Opava
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Úterý 04.09.2012, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • Přípravné zápasy

Tak nakonec zajímavý zápas, Slezan hrál první dvě třetiny výborně, po dvou slepených gólech a následném tlaku vypadala Poruba na ručník, ale v poslední části se rozhodně herně zvedla, snížila díky dvoum gólům Michala Holuši na rozdíl jediné branky, na vyrovnání už však síly nezbyly. Loučím se s Vámi a u dalších online přenosů na počtenou. (20:02:17)

60:00

59:58
    A už se nic nestane, puk ve středním pásmu.

Nyní měli asi trenéři hráči vážně co říci, oba si vzali oddechový čas ve stejné chvíli, což se často nevidí.

59:55
    Oddechový čas pro hosty.

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Poruba se nadechuje k tlaku na konec zápasu, nebezpečně pálil Holuša.

58:47
    Obě mužstva bojují převážně ve středním pásmě, pokusy o útok a tlak se ani jedné straně příliš nedaří.

57:41
    Opavský pokus o útok zmařili výborně forčekující porubští beci, Ostravané se oproti prostřední třetině zlepšili o 100%.

56:34
    O puk v rohu kluziště statečně bojoval opavský Petr Chalupa, proti přesile však neuspěl.

55:56
    Po konci přesilovky jsou Porubané stále aktivní, buly v jejich útočném pásmu.

54:41
    Tak přece jen velká šance na vyrovnání, k dorážce se málem dostal Holuša.

54:11
    Porubě se nedaří opavu zamknout.

52:55
    Po velmi dobré šanci domácího Pavelka se Opava dostane do oslabení, v následném protiútoku fauloval Adam Koschatzký a půjde si sednout za hákování.

52:00
    Porubané zamkli na chvíli Slezan v jejich třetině, ke zdaru však chyběla finální přihrávka na střelu.

51:40
    Tichý málem pobídl do úniku Mlýnka, opavský útočník však přihrávku za obranu nezachytil.

50:41
    Zblokovanou ránu od modré v pohodě chytil domácí gólman Šafránek do lapačky.

50:03
    Slezanu se nedaří dostat do útočné třetiny, svou marnou snahu korunují zakázaným uvolněním.

Jan Šimek

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 17. Wolf (Tůma, Mosler), 26. Tichý (Měch, Vítek), 26. Koschatzký (Vítek, Pavelek) - 44. Hašek (Holuša), 46. Hašek (Šindelář)

HK Opava: Šafránek (Novák) - Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, P. Wolf, Černý, Baďura, F. Vaněk, Chalupa.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) - Mládenka, R. Wolf, Zientek, Šindelář, Slavík, Prokop, Axman, Spusta - Seidler, Krayzel, R. Vaněk, Holuša, Vidlák, Hašek, Buček, Šimkovič, Galajda, Zuber, Chomič.

Rozhodčí: Klapetek - Pelc, Hanzlík