Chabarovsk – Mytišči 3:2 (po pr.) | Novokuzněck – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Novosibirsk – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Ufa – Viťaz 2:3 (po s.n.) | Nižněkamsk – Minsk 3:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 5:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 5:1 (kon.)
HC Slovan – Doněck 2:4 (kon.) | Lev – Riga 2:1 (kon.) | Lev – Riga 2:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 06.09.2012, 17:00 • Tatneft Arena • KHL

To je z mé strany pro dnešek vše, ale Vy můžete v podrobném online přenosu od 20:00 sledovat premiérové utkání pražského Lva v KHL. Souboj s Dinamen Riga komentuje kolega Oliver Sálus. Já Vám přeji hezký zbytek dne. Na shledanou! (19:18:34)

Utkání končí. Kazaň poráží soupeře z Čerepovce 5:2 a do nového ročníku KHL tak vstupuje vítězně. Rozhodující náskok si domácí vytvořili už v první části, kterou vyhráli 4:1. Ve zbytku utkání už své vedení pouze kontrolovali, a i když se Severstalu podařilo ve 49. minutě snížit na rozdíl dvou branek, více zdramatizovat závěr duelu už soupeři nedovolili. Čtyři minuty před koncem naopak pečetil výsledek duelu Golubev.

Střely na branku ve 3. třetině - 7:10 (celkem 35:29)

60:00

59:50
    Kazaň v pěti.

59:01
    Poslední minuta zápasu. Domácí už vítězství udrží.

57:49
    Petrov zahákoval unikajícího soupeře. Ještě jedna početní výhoda pro hosty.

56:10
    Kazaň vstřelila branku!
    Hokejisté Kazaňě po ubráněném oslabení přidali na aktivitě a jsou za to odměněni. Po přihrávce Kapanena se trefuje mladík DENIS GOLUBEV a asi definitivně rozhoduje tento zápas. Asistence: Niko Kapanen, Dmitrij Obuchov.

54:39
    Zacharčuk na ledě. Barulin si v oslabení sáhl na puk jen jednou.

53:40
    Tato přesilovka se hostům zatím nedaří. Ještě nevystřelili.

52:38
    Další faul. Za podražení vyloučen Zacharčuk. Domácí mají ve třetí části potíže s disciplínou.

52:31
    Hráči AK Bars ve třetí třetině vypálili na Košečkina pouze třikrát. Barulin je mnohem zaměstnanější.

52:12
    Kazaň tentokrát oslabení přestála bez větších potíží. Medvěděv je na ledě a Severstal má na zvrat necelých osm minut.

50:12
    Povzbuzení hosté nadále v náporu. Medvěděv musel zahákovat unikajícího soupeře a nabídl Čerepovci další přesilovku.

48:45
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak přece! Vyloučený Kuljaš naskočil do hry, ale nestihl ani dobruslit do obranného pásma a ALEXANDER RIAZANCEV prostřelil Barulina. Asistence: Jevgenij Ketov.

47:59
    Hosté usazeni v pásmu. Ani Lehtonen však na Barulina nevyzrál.

46:41
    Hostující aktivita donutila faulovat Kuljaše. Další přesilová hra pro Čerepovec.

46:09
    Hosté se přeci jen snaží vstřelit branku naděje a Barulin si za šest minut třetí části připsal více zákroků, než za celé prostřední dějství.

44:20
    Domácí v plném počtu hráčů.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Obuchov (Immonen), 13. Kapanen (Zaripov, Morozov), 17. Medvěděv (Chomitskij), 19. Pesonen (Immonen), 57. Golubev (Kapanen, Obuchov) - 16. Kiselevič (Ketov, Riazancev), 49. Riazancev (Ketov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Medvěděv, Kuljaš, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Darzinš, Těreščenko, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Skačkov, Bodrov, Golubev.
    Severstal Čerepovec: Košečkin (Trjaničev) - Riazancev, Kiselevič, Andersén, Laakso, Jegoršev, Čáslava, Svijazov - Ketov, ,Ščipačev, Stoljarov - Bergfors, Jemelejev, Lehtonen - Kazionov, Kovyršin, Kazakovcev - Bučněvič, Zemčenko, Dědunov.

Rozhodčí: Rogačev, Ščenev – Metalnikov, Sirotkin